Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
113 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2011 - wszystko zwiazane z tematyka
     
flintstoned
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 73
Nr użytkownika: 66.516

Zawód: student to be :)
 
 
post 8/07/2010, 16:37 Quote Post

Ta lista jest kompletna, choć oczywiście bardzo szczegółowa. Np.: 'Postać i dokonania Mikołaja Kopernika' - o Koperniku na maturę wystarczy znać ze 3 fakty, które i tak na 90% się nie przydadzą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
MałyZgredek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 55.396

Polak
Stopień akademicki: uczen
Zawód: Uczeñ
 
 
post 9/07/2010, 11:17 Quote Post

To jak myślicie, warto te tematy przerobić(zrobić notatki) w wakacje ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
martinius
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 90
Nr użytkownika: 65.367

Zawód: student
 
 
post 9/07/2010, 13:48 Quote Post

Hmm... zdałem na 72, mój kumple na 82 (na rozszerzeniu ofc). (niby łatwiejsza była ta historia, ale to już jest względne, dla mnie np zeszłoroczna matura wydawała się całkiem nietrudna). I co wam powiem to wam powiem, ale np takiego Chwalby w ogóle nie tykajcie, bo rzeczy typu kwestia Żydowska czy higiena osobista polaków pod zaborami nikt na maturze wam roztrząsać nie każe.

Czarne grzbiety, doczytać resztę w Historii Powszechnej PWN, zrobić ze 2 zeszyty testów i wynik wyższy od mojego gwarantowany wink.gif

A, i te 8 miesięcy to zdecydowanie aż nadto czasu by się przygotować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
flintstoned
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 73
Nr użytkownika: 66.516

Zawód: student to be :)
 
 
post 9/07/2010, 15:02 Quote Post

QUOTE(martinius @ 9/07/2010, 14:48)
Hmm... zdałem na 72, mój kumple na 82 (na rozszerzeniu ofc). (niby łatwiejsza była ta historia, ale to już jest względne, dla mnie np zeszłoroczna matura wydawała się całkiem nietrudna). I co wam powiem to wam powiem, ale np takiego Chwalby w ogóle nie tykajcie, bo rzeczy typu kwestia Żydowska czy higiena osobista polaków pod zaborami nikt na maturze wam roztrząsać nie każe.

Czarne grzbiety, doczytać resztę w Historii Powszechnej PWN, zrobić ze 2 zeszyty testów i wynik wyższy od mojego gwarantowany wink.gif

A, i te 8 miesięcy to zdecydowanie aż nadto czasu by się przygotować.
*


Nic dodać, nic ująć. Ja bym dodał tylko to, co już pisałem gdzieś tam, że warto położyć nacisk na ćwiczenie wypracowania. Testów wystarczy(przynajmniej mnie wystarczyło, żeby napisać na 28-29/30)zrobić trochę z książki Omegi, ale napisać porządne wypracowanie na III-IV poziom w wyznaczonym limicie to już trochę trudniejsza sprawa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
oluska123
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 38.710

Stopień akademicki: brak
Zawód: Uczeñ
 
 
post 13/07/2010, 9:50 Quote Post

A czy może ktoś czytał już zasady rekrutacji na uw na 2011/2012 prawo ?
Czy według tych nowych zasad opłaca się zdawać język obcy na poziomie rozszerzonym ??
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Metalfish
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 129
Nr użytkownika: 50.802

Michal F.
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2010, 10:44 Quote Post

Nie wiem jakie będą zasady rekrutacji na UW, ale powiem Ci tak - zawsze warto zdawać rozszerzenie z języka. Dlaczego?

- jeżeli nie jesteś słabiutka z języka to dasz radę spokojnie napisać na te powiedzmy 50-60% bez wielkiej nauki, serio. A nawet niezdany dodatkowy przedmiot niczego nie zmienia. smile.gif
- jak już się zdecydujesz to zawsze trochę tego języka się pouczysz co jest plusem samym w sobie, bo dziś warto znać dość dobrze choć jeden, a najlepiej dwa języki obce
- nigdy nie wiesz czy wynik z rozszerzenia nie przyda Ci się na inną uczelnię albo w przyszłości na jakiś dodatkowy kierunek
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
oluska123
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 38.710

Stopień akademicki: brak
Zawód: Uczeñ
 
 
post 13/07/2010, 10:55 Quote Post

http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.php?opti...d=104&Itemid=91
znalazlam tutaj wink.gif
A jak to jest z tą deklaracją maturalną? Tzn. ile przedmiotów deklaruje się jako obowiązkowe czyli te co muszę zdac a ile jako dodatkowe? Bo ja w tym temacie to niewiele wiem wink.gif
Z drugiej strony jakby mi nie poszło rozszerzenie to zawsze punkty z podstawy mogą mi liczyć, tak?
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Metalfish
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 129
Nr użytkownika: 50.802

Michal F.
Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2010, 11:26 Quote Post

Zawsze liczą to co jest dla Ciebie korzystniejsze. wink.gif

Obowiązkowe masz - polski podstawa, matematyka, wybrany język obcy podstawa + 2 ustne (polski + wybrany obcy podstawa)

Dodatkowo możesz jeszcze wybrać do 6 pisemnych egzaminów. (kiedyś były 3) Z dodatkowych nie musisz zdać nic. Jak weźmiesz jakiś dodatkowy egzamin z języka obcego automatycznie musisz wziąć ustny na takim samym poziomie (nie jest on liczony do tych 6 pisemnych)
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
MałyZgredek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 55.396

Polak
Stopień akademicki: uczen
Zawód: Uczeñ
 
 
post 13/07/2010, 13:50 Quote Post

i jak tam nauka ?smile.gif Ja nie długo kończę historie Polski- średniowiecze, potem zabieram się za powszechną, oczywiście robię notatki smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Pzdr
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 313
Nr użytkownika: 57.502

Zawód: uczeñ
 
 
post 13/07/2010, 15:11 Quote Post

QUOTE(MałyZgredek @ 7/07/2010, 21:48)
Witam, mam do was pytanie otóż dostałem od kolegi takie coś http://www.futurum.pl/historia/zagmat.html

I nie wiem czy warto to robić, niektóre tematy wydają mi się zbyt szczegółowe,a właściwie to 1/3.
Co o tym myślicie, zrobić to w wakacje , czy po prostu czytać sobie książki historyczne ?
*




moim zdaniem nauka w wakacje to czas stracony. od września będziesz mieć mnóstwo czasu,tzreba tlyko go sobie zorganizować. Szkoda wakacji, lepiej odpocząć, czy chociażby pójśc do pracy(grosz się przyda). Nie licz na to,że jak p[rzerobisz cos we wakacje i później nie będzies ztego utrwalać,to to w całości zostanie w głowie. Lepiej odpoczywaj smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Binoklis
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 66.444

Zawód: Uczen
 
 
post 13/07/2010, 16:46 Quote Post

Ja uczę się z czarnych grzbietów ale widzę, że w podręcznikach jest wiele braków w stosunku do moich notatek z lekcji. Niestety nie potrafię szybko pisać i te notatki są średnio wyraźne. Mam jednak do Was pytanie dotyczące olimpiady. Czy ktoś z Was poważnie się do niej zaczął przygotowywać? Jeżeli tak to może powiecie na czym się skupiacie, przy przywiązujecie dużą uwagę do szczegółów, ewentualnie może ktoś posiada ciekawe doświadczenia z poprzednich olimpiad?
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Naki
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Nr użytkownika: 66.360

Zawód: uczen
 
 
post 15/07/2010, 23:09 Quote Post

Przeczytałem "Polskę Jagiellonów" i chcę się zabrać za "Polskę Piastów" i "Rzeczpospolite Obojga Narodów".
Jednak nie widzę, aby te pozycje były przez was polecane.
Mam do was, więc pytanie.
Czy przeczytać spokojnie te dwie książki P.Jasienicy, czy zabrać się lepiej np. za książki historii Polski WL?

Czy do historii powszechnej polecacie książki wydawnictwa PWN?
Czytałem różne opinie. Podobno Manteuffel jest już przestarzały i lepiej się zabrać za Zientarę. Co więc polecacie?

Warto wziąć się za repetytorium M.Chmaja(tzw. czerwona biblia)?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Rafadan
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 8.256

 
 
post 16/07/2010, 0:36 Quote Post

Spokojnie, panie i panowie. Nie dajcie się zwariować. Ja na tym etapie na pewno nie sięgałbym po podręczniki akademickie. Na to zawsze znajdzie się czas. Maturę z historii zdałem trzy lata temu. Uczyłem się ze zwykłych podręczników do szkoły średniej, tych z wydawnictwa Nowa Era. I wystarczyło na 92% rozszerzenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 16/07/2010, 14:48 Quote Post

Ludzie macie WAKACJE!!!
Na naukę przyjdzie czas. Wystarczy, że zaczniecie we wrześniu. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
martinius
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 90
Nr użytkownika: 65.367

Zawód: student
 
 
post 17/07/2010, 13:00 Quote Post

Jak panikujecie teraz, to co będzie w maju? laugh.gif

Słusznie tu prawią, po to są wakacje, żeby odpoczywać. W książkach posiedzicie w roku szkolnym (czy znając życie od późniejszej części drugiej jego połowy biggrin.gif)
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

113 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej