Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tajna kwatera Hitlera - Książ

mate21

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy

post 11/05/2006, 12:20 Quote Post

Zamek w Książu usytuowany jest niedaleko Wałbrzycha. Tam właśnie miała się znajdować kwatera główna Adolfa Hitlera. Według wielu przesłanek w podziemiach pracowano nad tajnymi broniami, mogącymi odmienić losy wojny. Wszystko zaczęło się na początku 1941r. kiedy do zamku przyjechały samochody SS oraz Wermahtu. Władze III Rzeszy przejęły kompleks, od razu rozpoczynając jego przebudowę.
Jerzy Rostkowski oraz Marek Sopyła nakręcili film "Książ - najpiękniejsza kwatera Hitlera". Zdjęcia do filmu kręcili również w podziemiach kompleksu. Mówi Jerzy Rostkowski:
"Powiedziano nam, że nikt nam tych pomieszczeń nie udostępni. Wydawało się, że komuś zależy, aby było cicho na temat Książa i gór Sowich. Wiąże się to z działalnością "strażników". Burmistrz miasta otrzymał anonimy z groźbą zatrucia wody, jeśli nie zaprzestanie badania części kompleksu. Niemcy pozostawili na tym terenie rezydentów, ludzi, którzy są odpowiedzialni za pilnowanie kompleksu. W tej chwili jest to zapewne 2-3 pokolenie tych strażników. Wiedzieliśmy, że jest to kwatera Hitlera, zastanawiało nas, czy tylko. Wydawało nam się, że jest to wielkie centrum badawcze III Rzeszy."
Marek Sopyła: "Cały teren gór Sowich praktycznie nie był bombardowany przez lotnictwo alianckie. Na Śląsk cały czas spadały bomby, natomiast na kompleks w górach Sowich nie spadła ani jedna."
Kwatera w Książu należała do jednej z największych inwestycji III Rzeszy. Do budowy użyto 192 000 m3 zbrojonego betonu. Zbudowano 199 000 m korytarzy i sztolni, położono 75 km rurociągów. Na budowę zużyto więcej betonu, niż wynosił przydział na budowanie schronów w całej III Rzeszy. Według Jerzego Cery budowa w Książu kosztowała prawie 6 razy więcej niż inne kwatery Hitlera.
Ślady wskazują, że w podziemiach pozostały zamaskowane hale i korytarze. Świadczą o tym urwane szlaki kolejek, instalacje rurociągów, zawały korytarzy. Obok nich widać ślady po użytym dynamicie. Wszystko wskazuje na to, że część kompleksu została starannie zamaskowana.
"Rosjanie wkroczyli tu 8 - 9 maja 45 r. Kompleks został zamknięty w pierścień w styczniu, stąd też Niemcy mieli 4 miesiące na staranne zamaskowanie korytarzy."
W zamku Książ pracował pionier lotów kosmicznych, Herbert Strughold. Wyniki jego prac przejęli Amerykanie do swojego projektu kosmicznego. W wywiadzie dla polskiego dziennikarza powiedział:
"Interesowały mnie szczególnie badania drgań, jakie mogły wystąpić - wiedziałem, że mają one duże znaczenie. Gdy zbombardowano nasze laboratorium, przeniesiono mnie na Śląsk. Był to zamek baronowej, teraz należy do Polski. W podziemiach zamku próbowałem lotu na rakiecie, badałem swoje reakcje i doświadczenia. Pamiętam, wszystko zaczęło drgać i wibrować, traciłem panowanie nad sterem."
Słowa te potwierdzają, że Książ nie był tylko centrum dowodzenia. Według badaczy w Książu prowadzono badania nad rakietami i innymi pojazdami latającymi. Pracowało tam wielu wybitnych naukowców. Do dzisiaj zachowały się pomieszczenia, które służyły za laboratoria.
Ludzie badający Książ zauważyli, że od jakiegoś czasu ktoś chce ukryć obecność podziemną część kompleksu. Giną ślady wind, wyrywane i zabetonowane są panele z przyciskami. Jednocześnie ktoś dba o stan techniczny urządzeń w zamku, studzienki są drożne do dzisiaj, mimo, że nikt ich nie czyści. Badacze otrzymują anonimy z pogróżkami.
"Muszę powiedzieć, że dwa razy dostałem anonim z groźbami. W jednym liście ktoś pisze, że powinienem zaprzestać dalszych badań, inaczej spotkają mnie lub rodzinę przykrości."
Działalność strażników nie ogranicza się tylko do gróźb. Na terenie Książa doszło do kilku dziwnych wypadków śmiertelnych, przykładowo jeden badacz spadł w przepaść.
W kompleksie prawdopodobnie pracowano nad rakietami międzykontynentalnymi A9-A10. Miały one wziąć udział w projekcie Manhattan, w którym planowano zaatakować stolice miast aliantów, również NY. Rakiety miały być uzbrojone w głowice atomowe lub inną broń masowego rażenia.
Nadal nie wiadomo, co kryje się w podziemiach kompleksu. Zastanawiające jest, iż do tej pory nie udało się odnaleźć niczego, co potwierdzałoby teorię ukrycia laboratoriów. Czyżby w sztolni nie ma nic, co powoduje zainteresowanie tylu badaczy? Jeżeli tak, dlaczego tajemniczy strażnicy pilnują podziemi i maskują wszelkie ślady sprzed 60 lat? Miejmy nadzieję, że poznamy kiedyś prawdziwe przeznaczenie Książa i odpowiemy na te i inne pytania.

User is offline  PMMini Profile Post #1

florek-XXX

Katolik
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA

post 15/05/2006, 19:16 Quote Post

Strażnicy ? Groźby wobec badaczy ?
Gdyby mnie tam zatrudnili, to gwaranuję że poziom bezpieczeństwa badaczy, znacznie by się podniósł.
Nigdy nie tolerowałem wobec siebie pogróżek i nikt z resztą nie miał odwagi ich do mnie kierować.
Gdybym w podziemiach tego zamku natkął się na kogoś, kto próbował by mnie "zgubić", to z pewnością krew polała by się z obu stron...choćby nawet nie było mi dane z tych podziemi wyjść.

Wszelkie informacje o zamknu w Książu (historia, plan, opis pomieszczeń) można znaleźć tutaj:
http://www.hm.pl/zamki/zamki/ksiaz.html#Opis

User is offline  PMMini Profile Post #2

tetraedr

I ranga
*
Nr użytkownika: 5.498

post 16/05/2006, 8:44 Quote Post

Widzę, że w waści podobnie gorąca krew jak u mnie smile.gif Jakby co na mnie też można liczyć - i do małych i cherlawych zaliczyć raczej nie sposób. No i trochę wiedzy jak posługiwać się bronią też mam wink.gif

Ależ sobie posłodziłem...

A teraz serio - jeśli rzeczywiście jest jako mówisz, to nie wiedzę problemu by skompletować sporą grupę i wybrać sie na przeszukiwania. Jest w tej materii sporo możliwości, byleby znalazły się na to fundusze, bo za free to chyba nikt się nie skusi... sad.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Atrida

Nowicjusz
Nr użytkownika: 17.865

Zawód: Zona swego meza :D

post 16/05/2006, 9:01 Quote Post

Wszystko ładnie pięknie... Taka wyprawa ma sens, rację bytu i wogóle... Tylko jedno pytanie : a co z ubezpieczeniem członków wyprawy? Chodzi mi o ubezpieczenie od wypadków i na życie...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

mate21

VI ranga

post 18/05/2006, 12:03 Quote Post

jest jeden problem oficjalnie do podziemii zamku nie można wejść, gdyż znajduję się tam aparatura PAN, nieoficjalnie mówi się o kilku wejściach.

User is offline  PMMini Profile Post #5

Yoda_master

Nowicjusz
Nr użytkownika: 8.353

£ukasz Daczyñski
Zawód: uczen

post 18/05/2006, 15:41 Quote Post

Można zebrać ekipę a przy okazji można nadziać się na Bursztynową Komnatę smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #6

crook

III ranga
Nr użytkownika: 15.720

Piotrek

post 18/05/2006, 15:53 Quote Post

Pod Książem prowadzi wiele tuneli aż do Wałbrzycha. W ich renowacjach uczestniczyli więźniowie obozu w Rogoźnie (Gross Rossen). Coś w tym jest, że mogą być tam ukryte wartościowe rzeczy.
W Książu najbardziej podoba mi się sala balowa, przerabiana na cerkiew dla cara Piotra...
Ale zamek Czocha również kryje wiele nie zbadanych zagadek i również w nim mogła być ukryta bursztynowa Komnata.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

tetraedr

I ranga
*

post 18/05/2006, 19:37 Quote Post

Raczej mało prawdopodobne sad.gif

Po tym jak przefiskano zamek Czocha zaraz po zdobyciu go (poszukiwano Sword-Fish'a i szyfrogramów) nie sądzę, aby cokolwiek wartościowego tam jeszcze zostało sad.gif Skądinąd piękny zameczek smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

predator301

II ranga
**
Nr użytkownika: 8.187

Zawód: Uczeñ

post 24/05/2006, 23:01 Quote Post

Wątpię, że coś może być jeszcze w tych tunelach może coś należące do kompleksu tunele zalane przez wodę lub zawalone. To tylko jak chce jeszcze ktoś coś znaleźć to radzę tam szukać. Ponieważ te tunele odkryte zostały przeryte przez poszukiwaczy zło(ta)mu wink.gif
P.S. Proszę nie mylić tego Rogoźna z Rogoźnem Wlkp.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

florek-XXX

Katolik
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA

post 25/05/2006, 8:53 Quote Post

Z przeszukiwaniem zalanych tunelów to jest poważny problem.
Trzeba by skombinować akwalung, latarkę wodoszczelną i oczywiście linę asekuracyjną żeby się nie pogubić. W kwestii tunelów zawalnych, to wystarczy zwykła latarka i łopata.

P.S. Słyszałem też że Niemcy podobno wywieźli bursztynową komnatę na pokładzie okrętu podwodnego, który popłynął do Ameryki Południowej.
Podobno zatonął gdzieś po drodze.

User is offline  PMMini Profile Post #10

Grzesio

VI ranga
Nr użytkownika: 3.835

Stopień akademicki: Mgr inz.
Zawód: Altruista

post 25/05/2006, 9:33 Quote Post

QUOTE(florek-XXX @ 25/05/2006, 9:53)
Z przeszukiwaniem zalanych tunelów to jest poważny problem.
Trzeba by skombinować akwalung, latarkę wodoszczelną i oczywiście linę asekuracyjną żeby się nie pogubić.

Wszystko, gdzie da się w jakikolwiek sposób dotrzeć, zostało już przeszukane.

W kwestii tunelów zawalnych, to wystarczy zwykła latarka i łopata.

smile.gif To była ironia czy na poważnie? Oraz ciężki sprzęt, obudowy górnicze, fachowcy etc.

Słyszałem też że Niemcy podobno wywieźli bursztynową komnatę na pokładzie okrętu podwodnego, który popłynął do Ameryki Południowej.

Wielu o tym słyszało, problem jednak w tym, jak zapakować BK na okręt podwodny (średnica włazów) i gdzie ją tam w środku pomieścić? Tę wersję, BK + U-Boot, można śmiało włożyć między bajki w przedbiegach.

Pzdr

Grzesiu

User is offline  PMMini Profile Post #11

predator301

II ranga
**
Nr użytkownika: 8.187

Zawód: Uczeñ

post 25/05/2006, 16:09 Quote Post

A propos BK to słyszałem, że dotarła ona na Śląsk i ślad się po niej urywa przy jakiś pałacach. Przewieźli ją na ciężarówkach, ale czy to prawda confused1.gif niewiem

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

mate21

VI ranga

post 26/05/2006, 21:37 Quote Post

co do "strażników" to nie ma żartów, kilka osób spadło z wąwozu w okolicach Książa, a pobliskiej wsi Głuszycy, grożono wójtowi zatruciem wody pitnej, jeżeli nie przestanie się angażować w odkrywanie kompleksu Riese

User is offline  PMMini Profile Post #13

tetraedr

I ranga
*

post 27/05/2006, 19:50 Quote Post

Ja też nie żartowałem. Jeśli znalazł by się ktoś, jakiś mecenas, który odważyłby się na wyprawę tam - to może na mnie liczyć. Szczegóły dotyczące finansowania oraz zakresu obowiązków, mozliwości oraz umiejętności pozostawię ewentualnemu "szefowi".

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

mate21

VI ranga

post 28/05/2006, 21:37 Quote Post

jak lubisz chodzić po bunkrach to polecam ci MRU

User is offline  PMMini Profile Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej