Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia na UP (Krakow)
     
Gandalf512
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 94.343

Szymon
 
 
post 14/07/2014, 18:05 Quote Post

Jak wyżej. Dostałem się na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na Historię oraz na Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Moje pytanie brzmi: który kierunek jest bardziej przyszłościowy. Jakie możliwości rozwoju daje historia? W opisach na różnych uczelniach, są różnorakie informacje, które sprowadzają się do jednego - rzygania tęczą i zachęcenia potencjalnego kandydata do rejestracji.

Przy Bezpieczeństwie Wewnętrznym myślałem nad pracą w sztabach kryzysowych lub w Policji ewentualnie zrobienie specjalizacji detektywistycznej. Jeśli zaś chodzi o historię to - no właśnie - pomysłów brak.

Co waszym zdaniem jest bardziej przyszłościowe i przydatne?

Z góry thx za odpowiedzi. Pozdr
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 14/07/2014, 18:06 Quote Post

Hej!
Jeżeli nie nadajesz się do służb mundurowych, to lepiej iść do roboty rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Gandalf512
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 94.343

Szymon
 
 
post 14/07/2014, 18:42 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 14/07/2014, 19:06)
Hej!
Jeżeli nie nadajesz się do służb mundurowych, to lepiej iść do roboty rolleyes.gif
*


CO prawda mam kat. wojskową D, ale z tego co wiem, nadal mogę być w policji jeżeli komisja lekarska mi na to pozwoli. Poza tym policja to raczej ostateczność, bardziej na chwilę obecną inteesuje mnie wspomniana detektywistyka i zarządzanie kryzysowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 15/07/2014, 22:33 Quote Post

QUOTE(Gandalf512 @ 14/07/2014, 19:42)
CO prawda mam kat. wojskową D, ale z tego co wiem, nadal mogę być w policji jeżeli komisja lekarska mi na to pozwoli. Poza tym policja to raczej ostateczność, bardziej na chwilę obecną inteesuje mnie wspomniana detektywistyka i zarządzanie kryzysowe.
*


Zatem-jeśli uważasz, że dostaniesz się do formacji mundurowej, to idź na BW. Jeśli nie, to poszukaj pracy-zaoszczędzisz czas i pieniądze, które zmarnowałbyś na historii. Za rok też jest rekrutacja, a nuż uda się coś pożytecznego złapać? Chyba, że stać się na studia dla przyjemności, wówczas IMHO raczej historia smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
irmusiek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 315
Nr użytkownika: 48.416

Zawód: studentka ija i wpia
 
 
post 17/07/2014, 1:55 Quote Post

QUOTE(Gandalf512 @ 14/07/2014, 18:42)
QUOTE(Tromp @ 14/07/2014, 19:06)
Hej!
Jeżeli nie nadajesz się do służb mundurowych, to lepiej iść do roboty rolleyes.gif
*


CO prawda mam kat. wojskową D, ale z tego co wiem, nadal mogę być w policji jeżeli komisja lekarska mi na to pozwoli. Poza tym policja to raczej ostateczność, bardziej na chwilę obecną inteesuje mnie wspomniana detektywistyka i zarządzanie kryzysowe.
*



To życzę powodzenia z rekrutacją do Policji ...
Mają teraz tylu chętnych, że nawet na Śląsku wstrzymali rekrutację. Ciężko się dostać, a kandydatów wielu. Na lekarskim oblewają za byle co. Ludzie wydają grube pieniądze, żeby operować wzrok, przegrodę nosową czy usunąć tatuaż. Już sam fakt tej kategorii D kiepsko wygląda.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
munitalp10
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA
 
 
post 21/07/2014, 8:02 Quote Post

Tromp, genialna wypowiedź smile.gif, jeżeli chodzi o kolegę... Praca w policji broń Boże nie hańbi, nawet dobrze płacą, jak odpracujesz swoje. Jeżeli nie interesujesz się historią, to na nią nie idź, trzeba podwyższać poziom, nie go zaniżać. Żeby dostać się do policji, musisz mieć uregulowaną służbę wojskową. Napisz, jak Ty to zrobiłeś, że masz kat. D smile.gif? i po co Ci ona? Nie nabijam się z Ciebie. Jeżeli pasjonuje Cię praca w policji, a masz jakąś niepełnosprawność, to studiuj BW i potem się staraj lepiej do Straży Miejskiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej