Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PO: załatwienie pracy w zamian za poparcie?, Czyli aby (swoim) żyło się lepiej.
     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 29/10/2013, 9:47 Quote Post

QUOTE
„Newsweek” dotarł do nagrania pokazującego kulisy zwycięstwa Jacka Protasiewicza na zjeździe dolnośląskiej Platformy. Na nagraniu słychać, jak stronnik Protasiewicza, poseł Norbert Wojnarowski, obiecuje jednemu z delegatów załatwienie stanowiska w KGHM. W zamian chce tylko jednego: oddania głosu na Protasiewicza.


http://polska.newsweek.pl/platforma-obywat...y,273483,1.html

Ten post był edytowany przez Recoil: 29/10/2013, 9:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 29/10/2013, 10:23 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 29/10/2013, 9:47)
QUOTE
„Newsweek” dotarł do nagrania pokazującego kulisy zwycięstwa Jacka Protasiewicza na zjeździe dolnośląskiej Platformy. Na nagraniu słychać, jak stronnik Protasiewicza, poseł Norbert Wojnarowski, obiecuje jednemu z delegatów załatwienie stanowiska w KGHM. W zamian chce tylko jednego: oddania głosu na Protasiewicza.


http://polska.newsweek.pl/platforma-obywat...y,273483,1.html
*


rolleyes.gif nihil novi sub sole Peru , czyli w wolnym tłumaczeniu nic nowego pod słoneczkiem Peru
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr....55123115,d.d2k

Tyle ze tak było i pewnie będzie :
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr....55123115,d.d2k
Kto pamięta AWS , czy nie zapomina o PSL ( najbardziej prorodzinnej partii w Polsce rolleyes.gif )
 
Post #2

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/10/2013, 10:38 Quote Post

Dobrze, że takie sprawy wychodzą. Ale to i tak czubek góry lodowej. Cwaniactwo i nepotyzm weszły ludziom w krew. Niezależnie od aktualnej konstelacji partyjnej. I trudno powiedzieć jaka mogłaby być recepta na zmianę tego stanu rzeczy. Macie jakieś pomysły ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.978
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 29/10/2013, 10:51 Quote Post


QUOTE
I trudno powiedzieć jaka mogłaby być recepta na zmianę tego stanu rzeczy. Macie jakieś pomysły ? 



Zlikwidowanie partii politycznych I glosowanie przez internet.


http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redak...przez-siec.aspx

Ten post był edytowany przez Arheim: 29/10/2013, 10:57
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 29/10/2013, 21:05 Quote Post

QUOTE(Arheim @ 29/10/2013, 10:51)
QUOTE
I trudno powiedzieć jaka mogłaby być recepta na zmianę tego stanu rzeczy. Macie jakieś pomysły ? 



Zlikwidowanie partii politycznych I glosowanie przez internet.


http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redak...przez-siec.aspx
*



QUOTE
Polska Partia Internetowa chce w Polsce wyborów prowadzonych także za pomocą internetu.

Na rosyjskich serwerach ohmy.gif smile.gif laugh.gif
Co do uczciwości i pomysłów na jej przestrzeganie to chyba najlepsza jest Pitera wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 29/10/2013, 23:33 Quote Post

QUOTE
I trudno powiedzieć jaka mogłaby być recepta na zmianę tego stanu rzeczy. Macie jakieś pomysły ? 

Karać za korupcje , karać surowo , bardzo surowo od 10 lat do 25 bez możliwości wcześniejszego wyjścia bezwzględnie dry.gif
 
Post #6

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 30/10/2013, 7:32 Quote Post

QUOTE
[=Lancaster]
Szanowny Marku zmieniło się , niegdyś obstawiałeś pewniaka jedną i zawsze wygraną  w każdych wyborach partie , dziś niemal każda wygrać może , wiec pomylić się można ..... wink.gif
/


Oczywiscie. Pisałem nie raz, że młodzi, wchodzący w życie ludzie, ale także coraz bardziej obciążani pracujący nie mają żadnej partii, z którą się moglby utożsamiać, gdyż wszystkie pozostałe różnia się pozornie i reprezentuja interesy grup ciągnących z państwa, bądź tych, które będą ciągnąć wkrótce. Stąd marazm polityczny i niechęć do głosowania. Która partia wygra nie ma więc dla realu żadnego znaczenia, z tym, że jak PIS, będziemy mieli festiwal smoleński - także przykrywąjący brak jakiejkolwiek wizji na przyszłość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 30/10/2013, 8:15 Quote Post

Jest jeszcze taka kwestia : wiele stanowisk w Polsce obsadzanych jest z partyjnego klucza - od prezesów spółek skarbu państwa po (bywa) dozorcę na parkingu jakiegoś tam urzędu. Zapewne spora część ludzi zapisuje się do rozmaitych partii licząc na posady tego typu - dla siebie i/lub rodziny - i ogólnie "plecy" ("z nami cię nie ruszą"). I jest to pewnie ich jedynym (lub niemal jedynym) celem. Jak to wpływa na ich późniejsze działania i szerzej jakość polskiej polityki - można się domyślać.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 30/10/2013, 8:19
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
munitalp10
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA
 
 
post 30/10/2013, 8:43 Quote Post

Prawda jest taka, czy PIS czy PO postępują tak samo wink.gif

Jak ja kocham takie relatywistyczne bicie u was murzynów...
Proszę się skupić na temacie, bo doświadczenie poucza, że z takich uwag w mig pyskówka wyniknie. I znowu przyjdzie ubroczyć topór...
C.


Ten post był edytowany przez Coobeck: 30/10/2013, 10:59
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 30/10/2013, 12:39 Quote Post

Kolejne nagranie, z inną obsadą:

http://polska.newsweek.pl/praca-za-glos-je...y,273582,1.html

Poniżej zamieszczam fragmenty, w których chodzi bodajże o kurs i egzamin na członka rad nadzorczych:

QUOTE
Frost: - Cała ekipa, jak myśmy tutaj kurs robili… Sporo tych osób było a jeden zdał.

Jaros: - Ty.


Prawdziwa platformerska "elyta" - "sporo osób" robiło kurs, ale tylko jeden zdał egzamin.

QUOTE
Borkowski: - Ja też robiłem w nocie, tylko nie pojechałem na egzamin. Trudny był ten egzamin, nie miałem czasu się uczyć. Chodzi o to, że ja mieszkam tu, gdzie mieszkamy a tu, gdzie my mieszkamy, nie trzeba mieć egzaminu.


"Trudny był ten egzamin", a delikwent "nie miał czasu się uczyć", ale tam gdzie mieszka, "egzaminu mieć nie trzeba". Jak to dobrze! Dzięki temu (niektórym członkom PO) żyje się lepiej!

Protasiewicz twierdzi, że Wojnarowski działał bez porozumienia z nim:

http://www.tvn24.pl/protasiewicz-nie-prosi...e,367097,s.html

QUOTE
– Nie prosiłem o żadną przysługę pana Wojnarowskiego – mówi Jacek Protasiewicz.


No tak, Wojnarowski tak jakoś, sam z siebie uznał, że będzie w korupcyjny sposób wspierać Protasiewicza, bez uzgodnienia co i jak. Ot taki uczynny kolega-korupcyjny dobry Samarytanin. rolleyes.gif

Ja raczej podejrzewałbym, że Protasiewicz wiedział co się działo, ale skoro Wojnarowski został nagrany, to trzeba go poświęcić, samemu grając w kierunku "ja nic nie wiedziałem!".

Jestem przekonany, że taka sama i jednocześnie mocno zakłamana będzie reakcja Tuska, który zapewne powie, że go to wszystko zaskakuje/oburza/smuci i który potępi winnych. Tylko przepraszam bardzo - dla mnie, osoby nie będącej członkiem PO (ani żadnej innej partii politycznej), te nagrania nie są żadnym zaskoczeniem, a wręcz przeciwnie, są potwierdzeniem wcześniejszego obrazu sytuacji i wcześniejszych, nieoficjalnych informacji. A jeżeli ja, człowiek z zewnątrz, wiem o takich rzeczach, to jaka jest szansa na to, że Tusk i inne "znane twarze" PO nie wiedzą o takich zjawiskach w obrębie ich partii?

Ten post był edytowany przez Recoil: 30/10/2013, 13:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
ryba_pila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 559
Nr użytkownika: 24.471

Stopień akademicki: dr hab. inz.
Zawód: Fizyk
 
 
post 30/10/2013, 16:14 Quote Post

Hmm moze sie zapisze do PO. Moze cos skapnie, ile lat srednio trzeba placic skladki, zeby dostac jakas fuche? biggrin.gif

Ten post był edytowany przez ryba_pila: 30/10/2013, 16:14
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Lucinho
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 55.183

Stopień akademicki: mgr
Zawód: ekonom
 
 
post 30/10/2013, 17:50 Quote Post

dobre pytanie, ma ktoś znajomego w PO, PSL, SLD czy PIS?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 30/10/2013, 22:07 Quote Post

QUOTE(ryba_pila @ 30/10/2013, 16:14)
Hmm moze sie zapisze do PO. Moze cos skapnie, ile lat srednio trzeba placic skladki, zeby dostac jakas fuche? biggrin.gif


Nigdzie nie musisz się zapisywać, wystarczy że wyślesz CV smile.gif

CODE
Po znanym już powszechnie nagraniu rozmowy działaczy PO w sprawie „załatwienia” pracy dla żony, „bo wiesz, ty mi już obiecywałeś” internauci zareagowali zakładając internetowe biuro pośrednictwa pracy, które „wspiera” Jacek Protasiewicz.

http://wgospodarce.pl/opinie/7960-szukasz-...o-protasiewicza
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 30/10/2013, 22:28 Quote Post

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/a...ada,365376.html

QUOTE
Asystentka polityczna szefa KPRM Jacka Cichockiego mimo, że ma 23 lata i brak jej wyższego wykształcenia już może się pochwalić pensją w wysokości ponad 7 tys. zł miesięcznie.


Dziewczyna jest tak pracowita, że oprócz tych 7.2 tysiąca dostaje jeszcze ponad tysiąc złotych miesięcznie (15 tys rocznie) jako radna PO na Pomorzu.

Oto zdjęcie:

http://d.polskatimes.pl/k/r/1/25/95/52669a....jpg?1382472199

Nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja jakoś nie mam wrażenia, że mamy tutaj do czynienia z wybitną specjalistką wartą 7.2 tysięcy zł pensji. Mam raczej wrażenie, że mamy do czynienia z osobą, która na wolnym rynku nie otrzymałaby nawet połowy tej sumy (o ile w ogóle znalazłaby pracę) i która zarabia tak dużo tylko i wyłącznie z racji koneksji politycznych.

Ten post był edytowany przez Recoil: 30/10/2013, 22:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 31/10/2013, 0:22 Quote Post

QUOTE
Nie wiem jak inni użytkownicy, ale ja jakoś nie mam wrażenia, że mamy tutaj do czynienia z wybitną specjalistką wartą 7.2 tysięcy zł pensji. Mam raczej wrażenie, że mamy do czynienia z osobą, która na wolnym rynku nie otrzymałaby nawet połowy tej sumy (o ile w ogóle znalazłaby pracę) i która zarabia tak dużo tylko i wyłącznie z racji koneksji politycznych.

Przesadzasz krzepka dzioucha , ładna asystentka warta tych nędznych 7 000 . 00 PLN rolleyes.gif ( zwlaszcza ze to tylko podatnik płaci , za jej usługi nie pan Cichocki )
 
Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej