Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Stosunki miedzynarodowe: studia, perspektywy, Temat istnieje od 2006 r.
     
alex8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 13.235

Zawód: uczen
 
 
post 15/04/2006, 10:24 Quote Post

Witam! w tym roku zdaję maturę - rozsz. wos i historia smile.gif chciałabym studiować prawo, muszę mieć jednak jakąś alternatywę, wiec właśnie confused1.gif jaką?? Myślę o stosunkach międzynarodowych specjalność: nauki polityczne; czy to dobry pomysł, co można po tym robić? Bo wydaje mi się, że takie kierunki jak politologia, socjologia czy europeistyka nie gwarantują potem znalezienia dobrej pracy :/
pzdr:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
cien_wiatru
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 149
Nr użytkownika: 15.779

Zawód: Uczennica
 
 
post 15/04/2006, 12:23 Quote Post

Mam te same zainteresowania co ty:) Tylko maturke zdaję jeszcze później. Po stosunkach międzynarodowych też chyba nie bardzo jest co robićsad.gif. Jak się idzie na prawo to trzeba mieć znajomości. Ten kraj jest nie normalny:(;(sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
alex8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 13.235

Zawód: uczen
 
 
post 15/04/2006, 14:50 Quote Post

nom właśnie,prawo to znajomosci i $$ dry.gif ale cóż? Trzeba sie po prostu uczyc, a nie włóczyć (jak mawia mój sor wink.gif )Popróbuję na kilku kierunkach, gdzieś musi sie udaćsmile.gif
pozdrawiam! Ale czy w ogóle sa takie studia, które gwarantują pracę?? Studia to dopiero początek!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
pani.zima
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 11.740

Zawód: uczen
 
 
post 15/04/2006, 17:00 Quote Post

Zadziwia mnie fakt,ze tak dużo ludzi chce iść na studia prawnicze.Nie mam na myśli tylko Was forumowicze,ale tez moich znajomych.No deeeejcie spokój...to kucie wiecznie zmieniających się ustaw,praw.a jak już ktoś bedzie prawnikiem np.obrońcą- i co ? ma bronić człowieka,nawet jeżeli popełnił z "zimną krwią" brutalne morderstwo.za kasę,bez względu na to jakie ma poglądy na ten temat.ja bym tak nie mogła dry.gif
PS.Tylko plisss nie drzyjcie się zbytnio na mnie,mam ostatnio chandrę...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
alex8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 13.235

Zawód: uczen
 
 
post 15/04/2006, 18:03 Quote Post

Widać nie masz powołania bycia prawnikiem;) ale fakt faktem jest to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków smile.gif, nic dziwnego, że tak wiele osób chce studiować prawo ;)Zgadzam się, może być monotonne uczenie sie ustaw i paragrafów, ale jak już skończy się te studia to szanse znalezienia pracy są większe niż studenta po socjologii, tak jest i nic tego nie zmieni. Na dobrą sprawę trzeba myśleć też przyszłościowo, nie tylko kierować się sentymentem do zainteresowań. Ala na prawo dostaną się tylko najlepsi (albo naj$$$ dry.gif )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
kumush
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 214
Nr użytkownika: 3.584

ida
 
 
post 15/04/2006, 18:08 Quote Post

QUOTE
Ala na prawo dostaną się tylko najlepsi (albo naj$$$  )


nie przesadzaj! Na prawo jest co raz mniej chetnych i jest się tam dużo łatwiej dostać, niż na choćby wspomnianą prze Ciebie socjologię! Jest mniej więcej połowę osób mniej osób na miejsce! ...nie cierpię takiego zadufania i poczucia wyższości wśród (przyszłych) prawników!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
cien_wiatru
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 149
Nr użytkownika: 15.779

Zawód: Uczennica
 
 
post 15/04/2006, 20:27 Quote Post

Ale wogóle jak się uczyć do tego egzaminu? Ten świat jest dziwny z jednej strony ktoś ma zainteresowania, a z drugiej nie ma co robić po tym... Mój znajomy jest po prawie i nie pracuje w swoim zawodzie i nie zarabia nie wiadomo ile...sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif Smutne...
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 15/04/2006, 20:42 Quote Post

To prawnicy uczą się ustaw i paragrafów? Proszę proszę... Przez 5 lat studiów jedyny przypadek to część ogólna kk (30 artykułów), i kilka najważniejszych przepisów, któe można policzyć na palcach u nogi jednej stonogi. Za to od groma teorii i konstrukcji instytucji prawnych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 15/04/2006, 22:23 Quote Post

Skonczyłem studia prawnicze a teraz robię aplikację sądową. Dokonując retrospekcji dochodzę do wniosku że poza prawoznastwem, logiką i częścią ogólną kilku dziedzin prawa reszta jest zbędna w tej formie w jakiej się wiedzę studentowi przekazuje. Dopiero aplikacja uczy absolwenta prawa, który chce wykonywać zawód, jak wyglada proces stosowania prawa.
Te studia nie są prestiżowe. Tylko tym, którzy wykładają/prowadzą ćwiczenia się tak wydaje bo to chyba ich dowartościowuje (jak mogą być prestiżowe studia gdzie sporo ludzi dostaje się za kasę?). Prestiż sobie budujesz dopiero wykonując te zawód.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
alex8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 13.235

Zawód: uczen
 
 
post 16/04/2006, 12:22 Quote Post

ok, zgadzam się z Archaniołem, ale to nie zmienia faktu, że żeby dostać się na te studia trzeba będzie BARDZO DOBRZE zdać tę historię dry.gif i to wsio wink.gif a tak w ogóle to na prawie są zajęcia z historii czy raczej studiowanie ustaw itd? chyba wybiorę jakiś pokrewny kierunek smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
alex8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 13.235

Zawód: uczen
 
 
post 16/04/2006, 13:01 Quote Post

A czy jest ktoś kto studiował/studiuje stosunki międzynarodowe? prosze kilka słów o tym .... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
cien_wiatru
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 149
Nr użytkownika: 15.779

Zawód: Uczennica
 
 
post 16/04/2006, 19:15 Quote Post

A europeistyka albo pokrewne kierunki?
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 16/04/2006, 19:21 Quote Post

QUOTE(alex8 @ 16/04/2006, 13:22)
ok, zgadzam się z Archaniołem, ale to nie zmienia faktu, że żeby dostać się na te studia trzeba będzie BARDZO DOBRZE zdać tę historię dry.gif  i to wsio wink.gif  a tak w ogóle to na prawie są zajęcia z historii czy raczej studiowanie ustaw itd? chyba wybiorę jakiś pokrewny kierunek smile.gif
*



Zależy od egzaminatora. Cześć ogólną cywila, rzeczówkę i rodzinne miałem zbabką która wiedzę przekazywała i nie wymagała znajomości przepisu na pamięć. Egzamin wyglądał w ten sposób, że albo na kazusie student czaił o co chodzi albo nie. Jak czaił to zdawał i to bez problemu.
Karne miałem z faciem który jak zaczęłął się student gubić w teoriach to wymagał znajomości przepisu i działała zasada "błędnego koła betonu".

W sumie masz bardzo dużo teorii, która poprawdzie na kij Ci jest potrzebna, wtym kupe historii najważniejszych instytucji.
Co do stos. międzynarodowych to moja kumpela robi jako asystenka jakiegoś członka zarządu w jakiejś spółce córce Orlenu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 16/04/2006, 21:00 Quote Post

QUOTE
to na prawie są zajęcia z historii czy raczej studiowanie ustaw itd?

Odpowiem tak: jeśli dostaniesz np. pytanie o hipotekę, to nie musisz znać na pamięć żadnego przepisu, ale musisz wiedzieć co to jest i do czego służy, a także jak ustanawia się takie zabezpieczenie, kolejność zaspokajania roszczeń i tak dalej, i tak dalej... ale nie musisz cytować ustaw.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
alex8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 13.235

Zawód: uczen
 
 
post 16/04/2006, 21:31 Quote Post

QUOTE
Co do stos. międzynarodowych to moja kumpela robi jako asystenka jakiegoś członka zarządu w jakiejś spółce córce Orlenu.

W takim razie stosunki międzynarowdowe nie są takim wspaniałym kierunkiem wink.gif jak by sie mogło wydawać, ale to przecież nie reguła smile.gif Tak naprawdę to nic nie gwarantuje, że po skończonych studiach znajdzie sie dobrą pracę dry.gif Ech, pożyjemy, zobaczymy smile.gif nauki polityczne, politologia, może jakaś dyplomatyczna przyszłość, confused1.gif choćby nawet w atache wink.gif hehe smile.gif ambitne plany, trzeba będzie zacząć je realizować smile.gif <lol>
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej