Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony « < 6 7 8 9 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia na UJ (Krakow), Temat kontynuowany od 2006 r.
     
Bonapartystka
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 35.848

Stopień akademicki: brak
Zawód: uczen
 
 
post 26/07/2013, 19:44 Quote Post

QUOTE(PigsOnTheWings @ 17/07/2013, 0:30)

Dziwi mnie to budowanie EGO, typowa karma dla głupich. Tak naprawde nie ma to znaczenia, ale jakoś odwidziało mi się UW, warszafka układowicze, postkomunistyczne dno, nie ma to jak przełożyć legityamcje w 89' z czerwonych na biało-czerwone, odsyłam to miejsce do szanownej gronkieiwcz faltzzz i honorauziz kauz von Bartoszewski.

*



A, już widzę. Jednak dobrze, że nie wybrałeś IHUWu smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #106

     
ivisenna
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 88.794

Ola
Zawód: uczen
 
 
post 24/02/2014, 9:56 Quote Post

Witam, studiuje ktoś antropologię historyczną na UJ? Wydaje mi się ciekawą specjalizacją, ale nie wiem jak to wygląda praktycznie. Waham się między tym a pedagogiką, choć niespecjalnie mnie pociąga perspektywa powrotu do szkoły.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #107

     
soltem
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 89.184

 
 
post 2/03/2014, 13:00 Quote Post

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć dlaczego podobno tak mało osób kończy zaocznie historię? Obiło mi się o uszy, że w ostatnim roku licencjat zdawało niecałe 20 osób. Czy tak cieżko jest na niestacjonarnej historii I stopnia?

Mam zamiar w tym roku składać podanie właśnie na zaoczne i trochę się wystraszyłam. Dodam, ze historia nie jest jakąś moją szczególną pasją, ale nauka raczej nie sprawia mi większych problemów a swoją przyszłość widzę w archiwum albo w muzeum
 
User is offline  PMMini Profile Post #108

     
soltem
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 89.184

 
 
post 17/04/2014, 20:03 Quote Post

Nikt nie wie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #109

     
przemchelm
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 901
Nr użytkownika: 54.885

Przemys³aw
Zawód: Zarobiony cz³ek
 
 
post 17/04/2014, 20:21 Quote Post

Myślę, że po prostu nie opłaca się studiować zaocznie historii. Po dziennych są problemy by znaleźć pracę a co dopiero po zaocznych. No i lepiej na dziennych robić specjalizacje - jak chcesz do archiwum to jak raz archiwistyka dzienne. Ja studiuję na dziennych i chwalę sobie IHUJ wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #110

     
Kwiatek1919
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 87.423

Agata
Zawód: Uczen
 
 
post 27/04/2014, 12:55 Quote Post

Witam smile.gif!
Chciałam się zapytać czy teraz jest mozliwość realizowania dwóch specjalności, jeśli tak to czy trzeba za nie płacić?
Widziałam, że były już zadawane identyczne pytania, ale nie wiem, czy teraz to się zmieniło?

Ten post był edytowany przez Kwiatek1919: 27/04/2014, 12:57
 
User is offline  PMMini Profile Post #111

     
Petro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 7.861

Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/04/2014, 8:14 Quote Post

QUOTE(ivisenna @ 24/02/2014, 10:56)
Witam, studiuje ktoś antropologię historyczną na UJ? Wydaje mi się ciekawą specjalizacją, ale nie wiem jak to wygląda praktycznie. Waham się między tym a pedagogiką, choć niespecjalnie mnie pociąga perspektywa powrotu do szkoły.
*


Zdecydowanie odradzam. Zero praktyk, wymyślane "na głupa" i na siłę przedmioty, wszędobylski postmodernizm w metodologii. No i gender.
 
User is offline  PMMini Profile Post #112

     
ivisenna
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 88.794

Ola
Zawód: uczen
 
 
post 29/04/2014, 20:32 Quote Post

Dzięki za odpowiedź, w takim razie chyba wybiorę tę pedagogiczną. Serio, historia i gender? huh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #113

     
Petro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 7.861

Stopień akademicki: magister
 
 
post 30/04/2014, 8:16 Quote Post

Serio serio ( https://www.usosweb.uj.edu.pl/kontroler.php...H.IH.UD.13.6%29 ). Ach, jakbym chciał być na Twoim miejscu i dokonać lepszego wyboru specjalizacji :-P
Wieść gminna niesie, że szykują nową, jeszcze bardziej genialną - ekohistorię wacko.gif

Ten post był edytowany przez Petro: 30/04/2014, 8:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #114

     
kalki
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 422
Nr użytkownika: 61.064

Krzysztof
Stopień akademicki: mgr
Zawód: SHEQ
 
 
post 30/04/2014, 8:23 Quote Post

QUOTE(Petro @ 30/04/2014, 9:16)
Serio serio ( https://www.usosweb.uj.edu.pl/kontroler.php...H.IH.UD.13.6%29 ). Ach, jakbym chciał być na Twoim miejscu i dokonać lepszego wyboru specjalizacji :-P
Wieść gminna niesie, że szykują nową, jeszcze bardziej genialną - ekohistorię  wacko.gif
*


Z tego linku, który tutaj przytaczasz, to nic innego nie wynika, jak fakt, iż jest to jeden przedmiot w programie. To przecież coś normalnego, że program musi być dostosowany do aktualnych trendów naukowych... Na UAM też podobny przedmiot jest, ale z tego co wiem, tylko dla jednej specjalności. Dlatego twierdzę, że wyolbrzymiasz problem.
Ponadto, o ile znam procedury na uczelniach i przyjęte zwyczaje, program studiów jest dostępny, więc mogłeś poznać z czym będziesz się mierzyć, a po drugie - istnieje możliwość zmiany specjalności, czy też później specjalizacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #115

     
Petro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 7.861

Stopień akademicki: magister
 
 
post 30/04/2014, 9:17 Quote Post

1. Podałem przykład. Wyolbrzymienie sam sobie zdefiniowałeś ;-) gdybym miał wylać na forumowy "papier" każdą frustrację i bzdurę związaną z antropo, to by mi to zajęło chyba cały dzień. Wybacz, ale mam lepsze rzeczy do roboty.
2. Jestem z pierwszego rocznika antropologii, program ZAWSZE (na każdym roku) był robiony z doskoku, we wrześniu, na ostatnią chwilę były wprowadzane poprawki (do tego stopnia, ze we wrześniu zapisałem się na zajęcia z jedną osobą, a w październiku już miałem ten przedmiot z inną). Organizacja leży całkowicie w ich zakładzie.
3. Nie istniała formalna możliwość zmiany. Na SUM nie ma archiwistyki, lecz edytorstwo - które wymaga ukończenia archiwistyki, zaś specjalność pedagogiczna wymaga ukończenia studium - a płacenie za to grubej kasy mi się nie uśmiechało (za darmo mają tylko ci ze specjalizacji). Owszem, znam dwie czy trzy osoby, które przeskoczyły na edytorstwo, ale zrobiły to zupełnie bocznymi ścieżkami, o czym też dowiedziałem się już po prostu za późno ;-)
Wiem co mówię ;P

Ten post był edytowany przez Petro: 30/04/2014, 9:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #116

     
Kuba4587
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 82.598

Zawód: uczen
 
 
post 9/12/2014, 12:52 Quote Post

Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaki jest poziom na uczelniach oraz ile kosztuje akademik lub ew. wynajęcie mieszkania ze współlokatorem?


http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103908
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 9/12/2014, 17:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #117

     
Młody Pasjonat
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 101.971

Jan Kowalski
Zawód: Uczeñ
 
 
post 6/07/2017, 2:31 Quote Post


Jestem nowy na tym forum,jeśli wrzuciłem post w niewłaściwe miejsce to przepraszam.
Orientujecie się,czy z wynikami z rozszerzenia:
Historia-58%
Język polski-68%
WOS-37%
dostanę się na studia historyczne na Uniwersytet Jagielloński?
 
User is offline  PMMini Profile Post #118

     
kalki
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 422
Nr użytkownika: 61.064

Krzysztof
Stopień akademicki: mgr
Zawód: SHEQ
 
 
post 6/07/2017, 7:26 Quote Post

QUOTE(Młody Pasjonat @ 6/07/2017, 2:31)
Jestem nowy na tym forum,jeśli wrzuciłem post w niewłaściwe miejsce to przepraszam.
Orientujecie się,czy z wynikami z rozszerzenia:
Historia-58%
Język polski-68%
WOS-37%
dostanę się na studia historyczne na Uniwersytet Jagielloński?
*


Pewnie dostaniesz się, na historię nigdy nie było wygórowanych progów. Ja jednak odradzam, bo to zwyczajnie małe pieniądze później, a fascynować się tą dziedziną można zawsze, niekoniecznie będąc historykiem wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #119

     
Jaaqob
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 100.584

 
 
post 4/11/2018, 18:59 Quote Post

Studiuje ktoś z Was teraz historię na UJ? Chciałbym zapytać o ogólne odczucia i o to czy wasze oczekiwania zostały spełnione.
Zastanawiam się nad historią właśnie na UJ.
 
User is offline  PMMini Profile Post #120

9 Strony « < 6 7 8 9 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej