Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Afery III RP
     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 22/10/2015, 23:03 Quote Post

QUOTE(Dziadek Jacek @ 22/10/2015, 22:44)
Jeśli jesteś Politykiem, Księdzem, Nauczycielem (specjalnie z dużej litery) powinieneś być transparentny i uważać na to co się z tobą dzieje. Jeśli nad czymś się nie panuje to powinno się z chęci na "bycie" zrezygnować. Ja "siedzę w domu" bo moje sumienie mi podpowiada, że z wieloma rzeczami sobie nie radzę - dzięki temu i na You Tube mnie nie znajdziesz.  wink.gif
*


Jakbyś tak dziesięciu takim jak ty, co to "siedzą w domu" założył podsłuch, to okazałoby się, że 9 z nich zawsze ma coś na sumieniu, a np. to, ze oszukują na podatkach, że wyłudzają "lewe zwolnienia", pracują czy zatrudniają "na czarno", ze stosują przemoc w rodzinie, wszczynają awantury po pijaku, zdradzają współmałżonków itp. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #61

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 23/10/2015, 6:42 Quote Post

QUOTE
Na razie wiadomo, ze prawo złamała osoba, która potajemnie nagrała rozmowy osób trzecich i upubliczniła je. A czy z treści wynika, ze osoby podsłuchiwane złamały prawo, okaże się


Miro, nie żartuj sobie.

user posted image

http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/proku...4hryniewicz.pdf

Już choćby sam fakt działania na szkodę spółki skarbu państwa tu występuje.
A z treści wynika też fakt korupcji.

I gdyby wszystko było ok nie było by obawy o to czy "Włodek spęka"

user posted image

Co do faktu nagrywania. Taką tabelkę-porównanie kiedyś znalazłem:

user posted image

EDIT:
W kontekście afer III RP, najciekawsze w tym nagrani wydaje się i tak to stwierdzenie:

user posted image

Ten post był edytowany przez Alcarcalimo: 23/10/2015, 7:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 23/10/2015, 11:06 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 23/10/2015, 7:42)
QUOTE
Na razie wiadomo, ze prawo złamała osoba, która potajemnie nagrała rozmowy osób trzecich i upubliczniła je. A czy z treści wynika, ze osoby podsłuchiwane złamały prawo, okaże się


Miro, nie żartuj sobie.

user posted image

http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/proku...4hryniewicz.pdf

Już choćby sam fakt działania na szkodę spółki skarbu państwa tu występuje.
A z treści wynika też fakt korupcji.

I gdyby wszystko było ok nie było by obawy o to czy "Włodek spęka"

user posted image

Co do faktu nagrywania. Taką tabelkę-porównanie kiedyś znalazłem:

user posted image

EDIT:
W kontekście afer III RP, najciekawsze w tym nagrani wydaje się i tak to stwierdzenie:

user posted image
*


Ja przecież nie pisałem, ze osoby nagrywane nie złamały prawa, tylko , ze dopiero okaże się, czy rzeczywiście do niego doszło. Od ferowania wyroków to są sądy, a nie ty, czy ja.
Poza tym jeśli dwie osoby mówią, ze np. Kowalski jest złodziejem, albo skorumpowanym urzędnikiem, to nie znaczy , ze Kowalski rzeczywiście nim jest.
Co do tabelki "Rozumiesz to"
Autor jej nie rozumie jednej podstawowej rzeczy .Jest zasadnicza różnica między nagrywaniem własnej rozmowy bez wiedzy drugiego rozmówcy(prawo bezpośrednio tego nie zabrania), a potajemnym nagrywaniem rozmów osób trzecich. Berger i Michnik nagrywali własne rozmowy, a w aferze podsłuchowej mamy do czynienia z typowym podsłuchiwaniem ,które jest wyraźnie zabronione. Art. 267 KK
Gdy ktoś publicznie udostępni nagranie własnej rozmowy z osobą, która nie wiedziała,że jest nagrywania, narażona jest na pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych. Samo nagranie rozmowy nie jest złamaniem prawa. A w przypadku nagrywania rozmów osób trzecich już sam fakt założenia podsłuchu jest łamaniem prawa, chyba że oczywiście czynią to służby do tego uprawnione i to za zgodą sądu.
Czyli reasumując : Berger i Michnik nie złamali prawa nagrywając swoje rozmowy, nagrani p.Lipiński (jeśli się nie mylę)i p.Rywin mogli za upublicznienie tych rozmów pozwać ich co najwyżej o naruszenie dóbr osobistych w procesie cywilnym.
Natomiast osoba(osoby) która(e)podsłuchiwali naszych polityków i biznesmenów prawo łamali, podobnie jak osoby odpowiedzialne za upublicznienie nagrań. Stąd takie , a nie inne działania prokuratury. Tak więc to autor tabelki powinien wziąć sobie do serca słowa zamieszczone tam :"Myśl logicznie, nie daj się ogłupić"
 
User is offline  PMMini Profile Post #63

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 23/10/2015, 11:24 Quote Post

Słuszna uwaga. W tym aspekcie przyznaję racje.

Zwracam przy tym uwagę, iż co do osób nagrywających i publikujących, do nich też odnosi się to twoje stwierdzenie:
Ja przecież nie pisałem, ze osoby nagrywane nie złamały prawa, tylko , ze dopiero okaże się, czy rzeczywiście do niego doszło. Od ferowania wyroków to są sądy, a nie ty, czy ja.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #64

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 23/10/2015, 12:50 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 23/10/2015, 12:24)
Słuszna uwaga. W tym aspekcie przyznaję racje.

Zwracam przy tym uwagę, iż co do osób nagrywających i publikujących, do nich też odnosi się to twoje stwierdzenie:
Ja przecież nie pisałem, ze osoby nagrywane nie złamały prawa, tylko , ze dopiero okaże się, czy rzeczywiście do niego doszło. Od ferowania wyroków to są sądy, a nie ty, czy ja.
*


W sumie to masz rację, z tym jednak , ze dotyczy to publikujących nagrania. Sąd może wziąć pod uwagę tzw. ważny interes społeczny. Osoba, która założyła nielegalny podsłuch na pewno złamała prawo, tylko oczywiście sąd będzie musiał jej to udowodnić, że to właśnie ona za tym stoi Podobnie jest z każdym innym przestępstwem. Zabójstwo jest przestępstwem, nawet jeśli sprawcy nie udowodni się winy. Zwróć uwagę, ze ja użyłem formy "osoba"(y) w kontekście nagrywających. Z tego co wiem , jest podejrzany w tej sprawie, ale czy on jest rzeczywiście winny, to się własnie okaże.
Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez Miro P: 23/10/2015, 12:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 23/10/2015, 13:06 Quote Post

Kwestia jest taka, że te nagrania pochodzą z Pałacyku Sobańskich, który na prośbę Kulczyka podobno został przez nasze służby sprawdzony/sprawdzany na okoliczność podsłuchania. Miejsce to było uważane przez niego za bezpieczne.

Co oznacza, że najbardziej prawdopodobnym autorem jest właśnie, któraś ze służb. Teraz pytanie, która i jaka grupa interesów w nich istniejąca akurat te nagrania postanowiła udostępnić dziennikarzom śledczym.

pozdrawiam,
Robert
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #66

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 23/10/2015, 22:15 Quote Post

QUOTE
Jakbyś tak dziesięciu takim jak ty, co to "siedzą w domu" założył podsłuch, to okazałoby się, że 9 z nich zawsze ma coś na sumieniu, a np. to, ze oszukują na podatkach, że wyłudzają "lewe zwolnienia", pracują czy zatrudniają "na czarno", ze stosują przemoc w rodzinie, wszczynają awantury po pijaku, zdradzają współmałżonków itp.

Wynika z Twego założenia, że 10% społeczeństwa mogłoby spełniać postawione przeze mnie warunki. Tylu aż nie potrzeba na pełnienie wszystkich funkcji publicznych smile.gif - może się ich kiedyś wyłuszczy. Do tego potrzeba zmian by piętnować wypaczenia, nie jak jest teraz tych co je tropią.
(Wyobrażasz sobie oglądalność takiego podsłuchowego kanału rtv wink.gif )
 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.414
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 24/10/2015, 19:56 Quote Post

QUOTE(Dziadek Jacek @ 23/10/2015, 23:15)
QUOTE
Jakbyś tak dziesięciu takim jak ty, co to "siedzą w domu" założył podsłuch, to okazałoby się, że 9 z nich zawsze ma coś na sumieniu, a np. to, ze oszukują na podatkach, że wyłudzają "lewe zwolnienia", pracują czy zatrudniają "na czarno", ze stosują przemoc w rodzinie, wszczynają awantury po pijaku, zdradzają współmałżonków itp.

Wynika z Twego założenia, że 10% społeczeństwa mogłoby spełniać postawione przeze mnie warunki. Tylu aż nie potrzeba na pełnienie wszystkich funkcji publicznych smile.gif - może się ich kiedyś wyłuszczy. Do tego potrzeba zmian by piętnować wypaczenia, nie jak jest teraz tych co je tropią.
(Wyobrażasz sobie oglądalność takiego podsłuchowego kanału rtv wink.gif )
*


A jakie zmiany masz na myśli.? Czy takie,, ze gdzie każdy będzie mógł bezkarnie zakładać podsłuchy, gdzie popadnie, a nóż coś się na kogoś znajdzie? confused1.gif Czy może takie, gdzie służby specjalne będą mogły testować uczciwość obywateli np. poprzez podstawionych agentów podżegac do popełnienia przestępstwa? sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #68

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 26/10/2015, 22:28 Quote Post

QUOTE
A jakie zmiany masz na myśli.? Czy takie,, ze gdzie każdy będzie mógł bezkarnie zakładać podsłuchy, gdzie popadnie, a nóż coś się na kogoś znajdzie? confused1.gif Czy może takie, gdzie służby specjalne będą mogły testować uczciwość obywateli np. poprzez podstawionych agentów podżegac do popełnienia przestępstwa? sleep.gif

Doprowadzić do tego, aby chociaż wiedzieć kto podsłuchuje, bo przecież tego do końca nie wiadomo. wink.gif
Odpowiedzialność za przekazane i ujawniane wiadomości trzeba zaostrzyć a do "podsłuchiwania" i prowadzenia śledztw dopuścić nie tylko służby specjalne (nad którymi już chyba nie ma bata).
Odbudowanie moralności wśród dziennikarzy i sędziów bo prawo ma furtki do interpretacji nie zawsze sprawiedliwych a o zacieraniu przekrętów nie będę wspominał.

Zapewne "mądrzy" w tej nowej kadencji się znajdą - byle jak najszybciej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #69

     
chrupki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 101.967

 
 
post 5/07/2017, 11:40 Quote Post

Okej, a biegli nie zajmowali się tą sprawą? Teraz zawsze się zajmują http://ibesk.pl/
 
User is offline  PMMini Profile Post #70

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 22/09/2017, 0:43 Quote Post

http://www.tysol.pl/a11459-Ta-afera-pograz...bciazaja-partie
Ciekawe czy to otwarcie "puszki z Pandorą" ( tongue.gif ) jeśli chodzi o PSL. Czy jednorazowa wtopa bez konsekwencji dla partii wiejskich postkomuchów?
Osobiście gdybym nie oglądał już facjaty Sawickiego w materiałach telewizyjnych, wcale bym się nie zmartwił...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #71

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/09/2018, 20:05 Quote Post

Deportacja Przywieczerskiego. Co to może oznaczać? Jakieś nowe, ciekawe wątki mogą wyjść? Jakiś przełom?

P.S. Jakie mogły być kulisy powrotu tego pana do Polski?

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 6/09/2018, 20:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 1/05/2019, 13:02 Quote Post

Na razie tylko "Rzeczpospolita" drąży temat:
Dobro sutenerów ważniejsze niż dobro państwa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #73

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 1/05/2019, 14:30 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 1/05/2019, 13:02)
Na razie tylko "Rzeczpospolita" drąży temat:
Dobro sutenerów ważniejsze niż dobro państwa.
*


Prokuratura ogłosiła, że dowodów nie ma, więc sprawa zamknięta.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #74

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 1/05/2019, 15:55 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 1/05/2019, 13:02)
Na razie tylko "Rzeczpospolita" drąży temat:
Dobro sutenerów ważniejsze niż dobro państwa.
*



Przecież wiadomo że tu nie chodzi o dobro sutenerów, tylko o dobro tego kto im nadał obywatelstwo i roztoczył (i najwyraźniej nadal roztacza) nad nimi parasol ochronny.

O ile PiS póki co bezczelnie "rżnie głupa" w kwestii obywatelstwa i wychodzi coś w sumie "wiem, ale nie powiem, bo to tajne, ale oczywiście nikt nie od nas" to druga kwestia (parasol ochronny i biznesy z przestępcami.. zwłaszcza ostatnie 4 lata) jest trochę trudniejsza do wybronienia. Pewnie dlatego w ogóle jej nie poruszają
 
User is offline  PMMini Profile Post #75

6 Strony « < 3 4 5 6 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej