Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> STANISLAW PIOTROWICZ, Informacje, opinie, obserwacje
     
Gerhard
 

podkułacznik
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.356
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych
 
 
post 4/11/2019, 13:50 Quote Post

Stanisław Piotrowicz został właśnie zaproponowany przez PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 4/11/2019, 19:20 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 4/11/2019, 14:50)
Stanisław Piotrowicz został właśnie zaproponowany przez PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
*


Brawo, człowiek z takim życiorysem( prokurator, w stanie wojennym, PZPRwiec, obrońca księży pedofili) winnien być uhonorowany, warto podkreślić,że jego wybitne przymioty osobiste, i służbę publiczną, w ostatnich wyborach docenił elektorat.
Hmmm.... tak na serio, PiS nie strzelił sobie w kolano, to strzał w krocze,z dużego kalibru....Wierny Stasio się nie dostał do sejmu, to mu znajdziemy fuchę....

Ten post był edytowany przez force: 4/11/2019, 19:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 4/11/2019, 22:08 Quote Post

QUOTE(force @ 4/11/2019, 19:20)
Hmmm.... tak na serio, PiS nie strzelił sobie w kolano, to strzał w krocze,z dużego kalibru....Wierny Stasio się nie dostał do sejmu, to mu znajdziemy fuchę....
*


I tego nie rozumiem. Przecież bez problemu dałoby się znaleźć kilku sędziów których wybór nie wywoływałby tak negatywnych emocji, a równie spolegliwych wobec nowej władzy. To samo dotyczy kandydatury Pawłowicz. Fuchę też dałoby się znaleźć, przecież panowie z PiS mają większość więc mogę "praworządnie" wydać ile chcą baniek z naszych podatków na cokolwiek im przyjdzie do głowy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.518
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 4/11/2019, 22:13 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 4/11/2019, 22:08)
QUOTE(force @ 4/11/2019, 19:20)
Hmmm.... tak na serio, PiS nie strzelił sobie w kolano, to strzał w krocze,z dużego kalibru....Wierny Stasio się nie dostał do sejmu, to mu znajdziemy fuchę....
*


I tego nie rozumiem. Przecież bez problemu dałoby się znaleźć kilku sędziów których wybór nie wywoływałby tak negatywnych emocji, a równie spolegliwych wobec nowej władzy. To samo dotyczy kandydatury Pawłowicz. Fuchę też dałoby się znaleźć, przecież panowie z PiS mają większość więc mogę "praworządnie" wydać ile chcą baniek z naszych podatków na cokolwiek im przyjdzie do głowy.
*


Ponowne wybranie przez suzerena sprawiło, że odbiła im palma. Spodziewałbym się kolejnych rewelacji ze strony PiS-u/ZP. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.117
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 5/11/2019, 4:10 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 4/11/2019, 22:08)
QUOTE(force @ 4/11/2019, 19:20)
Hmmm.... tak na serio, PiS nie strzelił sobie w kolano, to strzał w krocze,z dużego kalibru....Wierny Stasio się nie dostał do sejmu, to mu znajdziemy fuchę....
*


I tego nie rozumiem. Przecież bez problemu dałoby się znaleźć kilku sędziów których wybór nie wywoływałby tak negatywnych emocji, a równie spolegliwych wobec nowej władzy. To samo dotyczy kandydatury Pawłowicz. Fuchę też dałoby się znaleźć, przecież panowie z PiS mają większość więc mogę "praworządnie" wydać ile chcą baniek z naszych podatków na cokolwiek im przyjdzie do głowy.
*


PiS w TK ma problemy nawet z takimi trochę przyzwoitymi. Zeszmacenie idealnego kandydata musi być absolutne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.517
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 5/11/2019, 9:57 Quote Post

Piotrowicz był spodziewany na sędziego trybunału już od dłuższego czasu - tak jak Pawłowicz. Tylko była Pani minister jest zaskoczeniem - ale nie do końca - jakaś nagroda za zeznania się należała. Aczkolwiek dziś Pani minister w RMF mnie zaskoczyła - bo w wywiadzie z Mazurkiem stwierdziła, że nie zna Piotrowicza. Mocno mnie zaskoczyła.

Dziennikarze, których interesuje postać Piotrowicza, powinni jednak skupić się na latach 90-tych, nie 80-tch. Sporo rzeczy może się wyjaśnić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 5/11/2019, 10:42 Quote Post

CODE
I tego nie rozumiem. Przecież bez problemu dałoby się znaleźć kilku sędziów których wybór nie wywoływałby tak negatywnych emocji, a równie spolegliwych wobec nowej władzy.

A dlaczego ta decyzja jest niezrozumiała? Wizerunek PiS w dużym stopniu opiera się na tym, że jest to ugrupowanie silne, zdecydowane, przebojowe. Znacznej części elektoratu PiS te cechy imponują. Siła i zdecydowanie zawsze imponują dużej liczbie osób, bardziej niż uczciwość czy moralność. Więc PiS robi pokaz siły przy okazji próbując zrobić na złość opozycji. Co ucieszy sporą część jego elektoratu która uważa, że "słychać wycie - znakomicie". Ludzie będą się cieszyć, że PiS zrobił tej wrednej opozycji na złość. A PiS będzie miał kolejny przykład na to, że opozycja jest "nieudolna", bo mógł wystawić takich kandydatów - i nikt nie był w stanie temu zapobiec. Pokazał więc siłę i zdecydowania a druga strona słabość (w narracji PiS). Dla elektoratu PiS to atrakcyjny przekaz. Który i tu na forum się przyjmie, bo kolejni forumowicze będą bredzić o tym, że w tym przypadku opozycja pokazała "nieudolność".
No i w TK są osoby, które jak przyjdzie co do czego to na pewno nie skrewią (co pani Pawłowicz już kiedyś otwarcie przyznała deklarując gotowość głosowania za ustawą, której przepis sama uznała za jaskrawo sprzeczny z konstytucją).
Więc nie za bardzo rozumiem skąd zdziwienie? Przecież tak PiS czyni cały czas. To co zrobił teraz tyko w to działanie się wpisuje. Byłbym bardziej zdziwiony gdyby starał się znaleźć kogoś bardziej odpowiedniego na te stanowiska.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.508
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 5/11/2019, 11:26 Quote Post

"Zbyniek, my nie zapominamy o swoich"

nie mogłem sie powstrzymac za Teyem "Kociołek" https://www.youtube.com/watch?v=yqA_Ao8mpBQ

Ten post był edytowany przez Danielp: 5/11/2019, 11:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 6/11/2019, 1:58 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 5/11/2019, 15:57)
Aczkolwiek dziś Pani minister w RMF mnie zaskoczyła - bo w wywiadzie z Mazurkiem stwierdziła, że nie zna Piotrowicza. Mocno mnie zaskoczyła.

Ale nie przeszkadzalo jej to bronic wyboru Piotrowicza. Slychac bylo ze nie moze powiedziec nic przeciwko lini partii rekomendujacej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Gerhard
 

podkułacznik
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.356
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych
 
 
post 12/11/2019, 8:46 Quote Post

wywiad dla "Sieci", cytowanie za Onet'em:
gdybym był komunistą, wstąpiłbym do PO


QUOTE
Piotrowicz: byłem w PZPR, ale nie z własnej woli


Polityk pytany o swoją przeszłość przyznał, że należał do PZPR, "ale nie z własnej woli" i że "wzbraniał się tak długo, jak mógł".- Każdy człowiek żyjący w ponurych czasach PRL czymś się zajmował. Nie każda praca oznaczała utożsamianie się z systemem i jego budowaniem.

...

Żaden z opozycjonistów, nawet przy najmniejszym moim udziale, nie został skazany. Gdy padają zarzuty pod moim adresem, to odpowiadam: "Pokażcie ofiary" - zapewnił b. przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka. - Nigdy nie byłem komunistą. Gdybym nim był, to byłbym dzisiaj w Platformie Obywatelskiej - zapewnił.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.415
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 12/11/2019, 9:36 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 12/11/2019, 9:46)
wywiad dla "Sieci", cytowanie za Onet'em:
gdybym był komunistą, wstąpiłbym do PO


QUOTE
Piotrowicz: byłem w PZPR, ale nie z własnej woli


Polityk pytany o swoją przeszłość przyznał, że należał do PZPR, "ale nie z własnej woli" i że "wzbraniał się tak długo, jak mógł".- Każdy człowiek żyjący w ponurych czasach PRL czymś się zajmował. Nie każda praca oznaczała utożsamianie się z systemem i jego budowaniem.

...

Żaden z opozycjonistów, nawet przy najmniejszym moim udziale, nie został skazany. Gdy padają zarzuty pod moim adresem, to odpowiadam: "Pokażcie ofiary" - zapewnił b. przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka. - Nigdy nie byłem komunistą. Gdybym nim był, to byłbym dzisiaj w Platformie Obywatelskiej - zapewnił.


*


Jedna ofiara jest znana:
"On zakłamuje historię, przecież podpisał się pod moim aktem oskarżenia – tak najnowsze oświadczenie Piotrowicza w rozmowie z wp.pl komentuje Antoni Pikul" Pewnie podpisał, ale nie cieszył się.

https://natemat.pl/251657,kim-jest-antoni-p...otrowicza-w-prl

 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Gerhard
 

podkułacznik
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.356
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych
 
 
post 12/11/2019, 9:39 Quote Post

QUOTE(Miro P @ 12/11/2019, 9:36)
Jedna ofiara jest znana:
"On zakłamuje historię, przecież podpisał się pod moim aktem oskarżenia – tak najnowsze oświadczenie Piotrowicza w rozmowie z wp.pl komentuje Antoni Pikul"
Pewnie podpisał, ale nie cieszył się.



Blisko.
Nie chciał, ale podpisał..

QUOTE(Sieci_cytowanie_Onet)
Komentując sprawę Antoniego Pikula, Piotrowicz stwierdził, że kiedy ją dostał to "ogarnęło go przerażenie". - Trzeba wiedzieć, że w tamtym czasie wszystkie kluczowe decyzje należały do szefa, a odmowa ich wykonania pociągała za sobą postępowanie dyscyplinarne. Dostałem polecenie sporządzenia aktu oskarżenia w tej sprawie. Nie chciałem tego zrobić i szukałem sposobów, jak tę sprawę osłabić pod względem dowodowym


Po za tym, kto to jest ten Pikul?
Trzyma z KO - to pewnie komunista..
Nie to co Piotrowicz, który komunie się nie kłaniał i jako nie komunista nigdy do PO/Ko by nie wstąpił



Ten post był edytowany przez Gerhard: 12/11/2019, 9:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Miro P
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.415
Nr użytkownika: 97.341

 
 
post 12/11/2019, 9:50 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 12/11/2019, 10:39)
QUOTE(Miro P @ 12/11/2019, 9:36)
Jedna ofiara jest znana:
"On zakłamuje historię, przecież podpisał się pod moim aktem oskarżenia – tak najnowsze oświadczenie Piotrowicza w rozmowie z wp.pl komentuje Antoni Pikul"
Pewnie podpisał, ale nie cieszył się.



Blisko.
Nie chciał, ale podpisał..

QUOTE(Sieci_cytowanie_Onet)
Komentując sprawę Antoniego Pikula, Piotrowicz stwierdził, że kiedy ją dostał to "ogarnęło go przerażenie". - Trzeba wiedzieć, że w tamtym czasie wszystkie kluczowe decyzje należały do szefa, a odmowa ich wykonania pociągała za sobą postępowanie dyscyplinarne. Dostałem polecenie sporządzenia aktu oskarżenia w tej sprawie. Nie chciałem tego zrobić i szukałem sposobów, jak tę sprawę osłabić pod względem dowodowym


Po za tym, kto to jest ten Pikul?
Trzyma z KO - to pewnie komunista..
Nie to co Piotrowicz, który komunie się nie kłaniał i jako nie komunista nigdy do PO/Ko by nie wstąpił
*


No proszę, taki był przyzwoity, ale niestety już wtedy miał swojego Ziobrę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 12/11/2019, 11:27 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 12/11/2019, 9:46)
wywiad dla "Sieci", cytowanie za Onet'em:
gdybym był komunistą, wstąpiłbym do PO


QUOTE
Piotrowicz: byłem w PZPR, ale nie z własnej woli


Polityk pytany o swoją przeszłość przyznał, że należał do PZPR, "ale nie z własnej woli" i że "wzbraniał się tak długo, jak mógł".- Każdy człowiek żyjący w ponurych czasach PRL czymś się zajmował. Nie każda praca oznaczała utożsamianie się z systemem i jego budowaniem.

...

Żaden z opozycjonistów, nawet przy najmniejszym moim udziale, nie został skazany. Gdy padają zarzuty pod moim adresem, to odpowiadam: "Pokażcie ofiary" - zapewnił b. przewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka. - Nigdy nie byłem komunistą. Gdybym nim był, to byłbym dzisiaj w Platformie Obywatelskiej - zapewnił.


*



Tak się zastanawiam - dlaczego dobrozmianowcy robią sobie krzywdę promowaniem tego typa? To wynik krótkiej ławki, czy jak?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 12/11/2019, 12:14 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 12/11/2019, 14:46)
wywiad dla "Sieci", cytowanie za Onet'em:
gdybym był komunistą, wstąpiłbym do PO
Nigdy nie byłem komunistą. Gdybym nim był, to byłbym dzisiaj w Platformie Obywatelskiej - zapewnił.

Po takiej wypowiedzi roszcze sobie prawo do nazywania tego pana "perfidna komunistyczna swinia". Jak swini naplujesz w twarz,to mowi ze desz pada.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej