Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zbrodnie przeciwko ludnosci cywilnej, Wskaż panstwo winne tych zbrodni
 
Jaki kraj dopuścił się największych zbrodni?
III Rzesza [ 169 ]  [47.08%]
Cesarstwo Japonii [ 21 ]  [5.85%]
ZSRR [ 152 ]  [42.34%]
USA [ 14 ]  [3.90%]
Anglia [ 1 ]  [0.28%]
Wlochy [ 2 ]  [0.56%]
Suma głosów: 359
Goście nie mogą głosować 
     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 8/11/2007, 13:21 Quote Post

Swój głos, oddałem na ZSRR. Ale, tak patrząc każdy, z wymienionych krajów, dokonał większych, czy mniejszych zbrodni wojennych.
Ale, zastanawia mnie to czemu te zbrodnie, stały się tematem owej ankiety? Moim zdaniem trochę, to dziwne!

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 8/11/2007, 15:23 Quote Post

Oddałem swój głos na III Rzeszę. To co SS-mani wyprawiali na terenach przez siebie okupowanych nie da się chyba z niczym porównać.


Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
IperyT
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 394
Nr użytkownika: 34.174

.
Zawód: Grabarz ponury
 
 
post 3/01/2008, 17:46 Quote Post

według mnie zarówno III Rzesza jak i ZSRR ponoszą jednakową(bez wskazania na żadne z nich) odpowiedzialność za krwawe ,,żniwo" dokonane na cywilach w okresie wojny jak i ją poprzedzającym...

Mimo to podtrzymując charakter ankiety tegoż tematu, oddałem głos na III Rzesze
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Kurczak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 43.582

Pawel Kadziekawa
Stopień akademicki: -------
Zawód: ---
 
 
post 29/03/2008, 20:29 Quote Post

Najpierw chcialbym Was powitać to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję iż nasza współpraca na tym forum pozwoli nam nawzajem poznać zagadki historii wink.gif

Który z wymienionych państw dopucił się największych zbrodni w czasie II wojny światowej ?? Faworytów jest dwóch ZSRR i III Rzesza . Ja głosowałem na Niemcy ale jeśli brać pod uwagę system polityczny w Rosji to numer 1 jest tylko jeden - Imperium Stalina
Niemcy zabili mnóstwo ludzi ,głównie Żydów. Ale skończyli to robić po przegranej wojnie, a Stalin dalej likwidował swoich przeciweników . Może rzadziej poprzez strzał w tył głowy ,ale tworząc łagry na Sybirze raczej nie miał na mysli zapewnienia im luksusu ! Poprzez morderczą pracę wyniszczał ludzi. Również w sferze psychicznej

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 23/04/2008, 11:35 Quote Post

Myślę że jakakolwiek klasyfikacja państw które dopuściły się zbrodni ludobójstwa w okresie II WŚ jest nie stosowana a przede wszystkim trudna do ustalenia. Jak stwierdzić, które państwo okazało większe okrucieństwo? O ile (można w przybliżeniu, mniejszym lub większym )ustalić liczbę zamordowanych, to wg jakiej skali porównywać okrucieństwo? Czy mamy prawo do takich rankingów? To nie wybór najlepszego samochodu roku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Waffen PL
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 381
Nr użytkownika: 22.863

Zawód: student PG
 
 
post 24/04/2008, 12:37 Quote Post

Pusty głos, wszyscy mają sporo na sumieniu.
Paradoksalnie, najmniej mają Włosi, Mussolini potępiał holokaust, i mimo, że włoskich Zydów poddawano represjom, to Mussolini nie zgodził się na ich mordowanie. Dopiero wkroczenie Niemców do Włoch co nieco zmieniło.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 25/04/2008, 4:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Giovanni
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 249
Nr użytkownika: 9.443

Stopień akademicki: magister
Zawód: operator maszyn
 
 
post 25/04/2008, 17:24 Quote Post

QUOTE(Waffen PL @ 24/04/2008, 12:37)
Pusty głos, wszyscy mają sporo na sumieniu.
Paradoksalnie, najmniej mają Włosi, Mussolini potępiał holokaust, i mimo, że włoskich Zydów poddawano represjom, to Mussolini nie zgodził się na ich mordowanie. Dopiero wkroczenie Niemców do Włoch co nieco zmieniło.
*


Włosi mają na sumieniu pół miliona Etipoczyków. Te dane są z jakiegoś artykuł przeczytanego w necie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Konto Usuniete 13.04.15
 

Unregistered

 
 
post 27/04/2008, 15:37 Quote Post

Polskie matriały o japońskich zbrodniach wojennych znajdują się w książkach Rycerze bushido i Kempetai japońska tajna policja .Co do szkolenia japońskich żolnierzy zobacz artykuł w Polityce nr 52/53 25 12 2004 1 1 2005 .W tej chwili nie mam dostępu do anglojęzycznych książek otej tematyce .Ale sprowadzę je przez wypożyczalnie międzybiblioteczną .Tylko może to potrwać jakięieś dwa lub trzy tygodnie.
 
Post #38

     
futro
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 42.713

 
 
post 26/05/2008, 20:57 Quote Post

nie wiem co autor ankiety miał na myśli mówiąc o największej zbrodni..
Można liczyć to w skali okrucieństwa, osób zamordowanych w czasie, bądź też szybkości i precyzji zamachu na życie...

dlatego w żadnym wypadku nie można w 'dokonaniach' umniejszać 'zasług" dla Stanów... kto w tak szybko zdołał zmieść dwa miasta z powierzchni ziemi.. a najlepsze jest to, że katyń dostał status aktu ludobójstwa natomiast poczynania USA zostają cały czas zapominane.. W takim wypadku można podeprzeć się jedynie truizmem: historie piszą wygrani!
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Waffen PL
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 381
Nr użytkownika: 22.863

Zawód: student PG
 
 
post 26/05/2008, 21:54 Quote Post

QUOTE
dlatego w żadnym wypadku nie można w 'dokonaniach' umniejszać 'zasług" dla Stanów... kto w tak szybko zdołał zmieść dwa miasta z powierzchni ziemi..


Nic nowego, bombardowania dywanowe przynosiły większy efekt, jedyne, co różniło je od innych nalotów to to, że podczas bombardowań dywanowych używano od kilkuset do kilku tysięcy bombowców, a Hiroszimę i Nagasaki zniszczyły pojedyncze samoloty. Taka sama zbrodnia jak bombardowanie Berlina, Tokio czy Londynu i Warszawy.

QUOTE
a najlepsze jest to, że katyń dostał status aktu ludobójstwa natomiast poczynania USA zostają cały czas zapominane..


A co ma piernik do wiatraka?
Człowieku, trwała wojna. Wymordowanie prawie 19 tysięcy jeńców wojennych poprzez strzał w tył głowy to faktycznie ludobójstwo. Ale w Hiroszimie i Nagasaki nie zrobiono niczego, czego wcześniej nie robiliby Niemcy, czy Anglicy. Pamiętaj też, że albo zrzucono by bombę, albo trzeba by było przeprowadzić inwazję na japońskie wyspy macierzyste. Myślisz, że wtedy, na przeludnionych wyspach nie zginęliby cywile? Pewnie zginęło by ich więcej niż podczas bombardowania Hiroszimy i Nagasaki. Do tego doszliby jeszcze Amerykanie i Japońscy żołnierze...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Ivek182
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 52.455

Zawód: uczeñ
 
 
post 25/03/2009, 22:30 Quote Post

Mnie się wydaje, że zarówno III Rzesza jak i ZSRR. Ogrom zbrodni rosjan jest porównywalny ale był bardziej zakamuflowany np. Mordy skrytobójcze, masowe zsyłki na Syberie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 16/04/2009, 16:12 Quote Post

Glosowalem na CCCP.W mocach przerobowych przescigneli III Rzesze,na dodatek wiekszosc tych ofiar to obywatele tego panstwa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Greg6
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 256
Nr użytkownika: 47.233

Grzegorz Dziadek
 
 
post 16/04/2009, 21:54 Quote Post

Uważam, że rozważanie kto jest większym zbrodniarzem nie ma większego sensu. O coś takiego można się pokusić porównując mordercę z jedną ofiarą na sumieniu i np. Stalina- odpowiedź jest oczywista. Ale jak mówimy o totalitaryzmach z milionami ofiar, to według mnie można nie robić różnicy które państwo wymordowało więcej- i tak są to straszliwe zbrodnie. Nie przesadzajmy z robieniem z nich statystyki, bo Stalin w swoim słynnym cytacie chyba miał racje.

Może mi ktoś powiedzieć co zrobiły Włochy by znaleźć się na tej liście?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 17/04/2009, 9:00 Quote Post

QUOTE(Greg6 @ 16/04/2009, 21:54)
Uważam, że rozważanie kto jest większym zbrodniarzem nie ma większego sensu. O coś takiego można się pokusić porównując mordercę z jedną ofiarą na sumieniu i np. Stalina- odpowiedź jest oczywista. Ale jak mówimy o totalitaryzmach z milionami ofiar, to według mnie można nie robić różnicy które państwo wymordowało więcej- i tak są to straszliwe zbrodnie. Nie przesadzajmy z robieniem z nich statystyki, bo Stalin w swoim słynnym cytacie chyba miał racje.

Może mi ktoś powiedzieć co zrobiły Włochy by znaleźć się na tej liście?
*



Włosi popełniali "zwykłe" zbrodnie wojenne, jak wiele innych armii, tak w Etiopii, jak i na Bałkanach (bombardowanie celów cywilnych, odpowiedzialność zbiorowa względem ludności w ramach akcji przeciwpartyzanckich) - najsłynniejszym i jednym z najbardziej haniebnych epizodów był pogrom cywilnej ludności w Addis Abebie po nieudanym zamachu na Grazianiego 19 II 1937 r. W ciągu kliku dni Włosi wymordowali podobno aż 30.000 osób, w tym większość etiopskiej inteligencji.
Na Balkanach istniało kilka obozów koncentracyjnych dla ludności podejrzanej o sprzyjanie partyzantom. Nie należy mylić ich z obozami zagłady, ale warunki bytowania były tam ciężkie i śmiertelność więźniów wysoka.
Natomiast ideologia faszystowska nie zawierała żadnych elementów rasistowskich i nie przewidywała eksterminacji żadnych narodów czy klas społecznych, represje o których wspominam, były organizowane ad hoc, z motywów pragmatycznych a nie ideologicznych i nic mi nie wiadomo, aby planowano ich kontynuację po ewentualnym zwycięstwie w wojnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
brisingr
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 58.793

Jakub Kurzawski
 
 
post 13/10/2009, 17:06 Quote Post

Moim zdaniem kraje, które dopuściły się największych zbrodni to ZSRR, III Rzesza i Japonia. ZSRR to wiadome NKWD. Jeśli chodzi o III Rzeszę to aparat Himmlera. Co do Japończyków to oni stosowali najbardziej wymyślne metody np. jak organizm Amerykanina reaguje na choroby tropikalne, a z najczęściej stosowane zbrodnie to popularne w szeregach armii japońskiej ,,ćwiczenie'' w walce na bagnety wykonywane na jeńcach wojennych. Największe zbrodnie jednak Japonia popełniła w Mandżurii traktuąc Chińczyków jak Hitler traktował ludność zydowską.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/10/2009, 3:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej