Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
790 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
     
S.Sosabowski
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 337
Nr użytkownika: 18.209

 
 
post 14/09/2006, 17:58 Quote Post

Może ktoś wie, kiedy odbędzie się etap szkolny? Interesuje mnie zwłaszcza gimnazjum. Jeśli ktoś by posiadał daty odbycia się poszczególnych etapów(a może przejdę... wink.gif ), to też byłbym wdzięczny.

Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 14/09/2006, 18:32 Quote Post

I etap – szkolny – 27 października 2006 r
II etap – rejonowy – 19 stycznia 2007 r.
III etap – regionalny – 23 marca 2007 r.
IV etap – finałowy – 14 - 16 czerwca 2007 r.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Chlodwig
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 17.560

Stopień akademicki: gimnazjalista
 
 
post 14/09/2006, 18:39 Quote Post

Dzięki za rady Grocal, napewno okażą się pomocne .

Skąd jesteś ? Bo ja z warmińsko-mazurskiego
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Chlodwig
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 17.560

Stopień akademicki: gimnazjalista
 
 
post 14/09/2006, 18:57 Quote Post

Czy ktoś z Was wie jakie są nagrody na etapie regionalnym i finałowym ? Czy warto się starać :-) ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 14/09/2006, 19:05 Quote Post

Chlodwig, tak w ogóle radzę edytować posty, bo modowie są na to bardzo uczuleni wink.gif

Ja z podlaskiego.

Opłaca się starać. Nagrody rzeczowe są bardzo dobre, a dla gimnazjum zwolnienie z humanistycznego egzaminu. Zajrzyj tu: http://www.wojsko-polskie.pl/wortal/news,,katId,119.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
maniutek13
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 524
Nr użytkownika: 9.458

kacper manikowski
Zawód: uczen
 
 
post 14/09/2006, 19:32 Quote Post

Chlodwig tylko myślisz o nagrodach? A wiedza zdobyta, satysfakcja, że było się lepszym od innych, prestiż, to sie nie liczy?
Widze, że ambitny jesteś, jak na debiutanta. Ja zaczynałem od szóstej klasy podst. i nie myślałem o tak wygórowanych miejscach.
Na etapie regionalnym nie ma nagród z tego co pamiętam. W finale, jak ja byłem dwa lata temu, to były laptopy, kamery i aparaty cyfrowe, markowe zegarki szwajcarskie, odtwarzacze mp3 no i góra książek. Pamiętam tyle tego było, że trudno było wrócić do domu z taką stertą nagród:D No ale to zależy jakie miejsce się zajęło:P
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Chlodwig
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 17.560

Stopień akademicki: gimnazjalista
 
 
post 15/09/2006, 14:58 Quote Post

Przeczytaliście już coś do tegorocznej edycji ? Ja dzisiaj odwiedziłem bibliotekę, jutro odbiorę książki i zaczynam czytanie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 17/09/2006, 9:39 Quote Post

Chlodwig, co kto miał do powiedzenia, to powiedzial, nie masz powodu sie rzucać ;>

Ja jeszcze nic nie przeczytałem, znając życie będę się za to brał tydzień przed pierwszym etapem. Moje zdanie jest takie ze na pierwszy etap wystarczy wiedza podrecznikowa polaczona z internetem i tym forum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Chlodwig
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 17.560

Stopień akademicki: gimnazjalista
 
 
post 17/09/2006, 13:55 Quote Post

Ja już przeczytałem ogólnie o historii Polski do 1795r., zacząłem "Dzieje oręża Polskiego 1794-1938" i robię notatki z "1000 słów o broni białej i uzbrojeniu ochronnym".

Podszedłem do tego konkursu bardzo na serio i mam ambitne plany, więc zaczałem się przygotowywać już teraz, choć II etap dopiero w połowie stycznia.

Jak myślicie, jakich pytań należy się spodziewać ? tzn. na czym trzeba się skupić ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 17/09/2006, 15:25 Quote Post

A ja an takie konkursy nigdy nie robię notatek. Po prostu dość szybko przed I etapem czytam podręczniki i moze jakieś ogólniejsze opracowania an temat wodzów, broni i bitew z tamtego okresu. Na II etap czytam dostępne mi ksiażki (WSZYSTKIE dostępne mi, a tych jest, niestety, nie za dużo...), ale kończę je czytać tak na 2 tygodnie przed II etapem,a pozostąły czas przeznaczam na szperanie w internecie i przegladanie jakichś gtazet historycznych w mojej szkole oraz powtarzanie sobie co ciekawszych i ważniejszych szczegółów. Do III etapu zaś w zeszłym roku szkolnym uczyłem sie dziennie tak z pół godziny-godzinę, zaś na 3 dni przed III etapem nie chdziłem dos zkoły, tylko czytałem, powtarzałem... wszystko na pamieć, no, moze robiłem sobie notatki, ale takie typu: daty najważniejszych bitew z tamtego okrsu, czy lata życia wodzów, i je też, po niedługim czasie, wkuwałem... a jadąc jeszcze na II i III etap brałem sobie jakieś opracowania "w pigułce", i, gdy mi się o czymś przypomniało, odpowiadałem sobie w myślach, a w książkach tylko sprawdzałem.

P S

Nauczyciel historii z mojej szkoły powiedział mi ostatnio, jak załatwić sobie książki z Biblioteki Ślaskiej - właśnie mam zamiar załatwić sobie przez moja okręgową bibliotekę z 5 ciekawszych i ważniejszych ksiażęk, i rpzeczytać je do końca roku.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Chlodwig
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 17.560

Stopień akademicki: gimnazjalista
 
 
post 18/09/2006, 15:18 Quote Post

U mnie bibliotece miejskiej też jest mało książek z listy, ale w tym tygodniu wybieram się do Olsztyna i tam napewno znajdę coś więcej. Jeśli zdążę postaram się przeczytać wszystkie książki z listy podanej na stronie wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 18/09/2006, 16:12 Quote Post

QUOTE
QUOTE
Czy ktoś z Was wie jakie są nagrody na etapie regionalnym i finałowym ? Czy warto się starać :-) ?


Chlodwig tylko myślisz o nagrodach? A wiedza zdobyta, satysfakcja, że było się lepszym od innych, prestiż, to sie nie liczy?

Widze, że ambitny jesteś, jak na debiutanta. Ja zaczynałem od szóstej klasy podst. i nie myślałem o tak wygórowanych miejscach.


Może uznasz mnie za materialistę, Maniutku, ale dla mnie najbardziej liczą się: nagrody, potem satysfakcja bycia lepszym od innych i zaszczyty, a dopiero później zdobyta wiedza (wszak tę i bez konkursu mogę zdobyć smile.gif)

U mnie w podstawówce nie było tego konkursu, w I gim też jakoś nic nie słyszałem, choc pytałem się o tego rodzaju konkursy, w II gim udało mi sie dojść do II etapu, wykułem na niego wszystko, co umiałem, ale poległem na pytaniach opartych na opracowaniach, do których nie miałem dostępu, a i tak brakło mi 2 punktów, żeby wejść do III etapu sad.gif... gdybym miał w zasiegu wiećej ksiażęk, zapewne dostałbym sie do III etapu... w zesżłym - podobnie, choć miałem juz internet, i poduczyłem się troszkę na róznych stronkach i tym forum; dostarłem do III etapu, potknęłem się na dacie dziennej bitwy pod Oberytnem i Beresteczkiem (o jeden dzień mi się pomyliło sad.gif smile.gif), ale to bym przeżył - dobili mnie pytaniami o broń i stopnie - prawie nic z tych opisów nie pasowało do opisów broni, które znałem... hetmanów wielkich litewskich też dwóch nie napisałem, bo myślałem, że byli polni... ale na tym i datach straciłem może łącznie z 5, 6 punktów, ale na broni i stopniach to straciłem z 10 jak nic...

wszystko przez to, że nie miałem dostępu do odpowiednich źródeł - ale teraz znajomy nauczyciel historii z mojej szkoły powiedział mi, jak załatwić sobie książki z Biblioteki Śląskiej, wiec wypożyczę sobie kilka smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Chlodwig
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 17.560

Stopień akademicki: gimnazjalista
 
 
post 18/09/2006, 18:09 Quote Post

Może mnie też uznacie uznacie za materialistę, ale dla mnie - podobnie jak dla Konstanthinosa - najbardziej liczą się nagrody. To one nadają sens całej rywalizacji i są najlepszą motywacją.

Zaczynam się uczyć się już teraz bo mam nadzieję osiągnąć COŚ w tym konkursie.

Jak coś przeczytajcie podawajcie na forum, zoabczymy co kto poleca.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
maniutek13
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 524
Nr użytkownika: 9.458

kacper manikowski
Zawód: uczen
 
 
post 19/09/2006, 8:01 Quote Post

Haha oh wy materialiści! No fakt nagrody są całkiem ładne, zwłaszcza jak się siedzi w Sali Balowej Zamku Królewskiego i widzi się cały długi stół obładowany "łupami". A później jak odczytują nazwiska zwycięzców i gdy akurat twoje jest to pierwsze, to wierzyć się nie chce, że pobiłeś wszystkich i bedziesz miał najlepsze cudeńka. Wiem, bo sam to przechodziłem. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 19/09/2006, 14:25 Quote Post

QUOTE
A później jak odczytują nazwiska zwycięzców i gdy akurat twoje jest to pierwsze, to wierzyć się nie chce, że pobiłeś wszystkich i bedziesz miał najlepsze cudeńka.


Na serio nie wierzyłeś? Jakoś Ci nie wierzę... też już powygrywałem troszkę konkursów, ale teraz odkruję się ja - okropny egoista, materialista i chwalipięta rolleyes.gif wink.gif smile.gif zawsze jakoś nie przechodziłem fazy: "Niemożliwe, że wygrałem, niemożliwe, że te nagrody będą moje"... jak już podchodzę do jakiegoś konkursu, to nie po to, by się sprawdzić, opuścić raz czy dwa szkołę, i by słuchać od matki i nauczyciel: "A to i tamto juz umiesz? Przeczytałeś to i tamto? Lepiej powtórz kilka razy jeszcze!", ale po to, by zająć pierwsze miejsce (jeśli to konkurs ogólnopolski to wystarczy mi pierwsze w województwie smile.gif), i by odebrać nagrody, uściskać ręce kilku znanym specjalstą, itp.

A jak na razie co do tegorocznej edycji "Losów..." doszedłem do wniosku, że skołuję sobie podręcznik do II LO zawwansowanej historii i przeczytam, poszperam też troszkę w szkolnych "Mówią wiekach", i to powinoo starczyć na I etap...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

790 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej