Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Muzyka Średniowieczna, linki informacje-dyskusja :)
     
wbtrzcina
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 7.695

Tomasz Trzcina "Otyagh"
Stopień akademicki: Technik budownictwa
 
 
post 13/05/2006, 22:57 Quote Post

Witam
Poszukuje piosenki Anonimowego autora pt. "Piękne jest koło rycerskie"
Jężeli posiada ktoś tą pieśńprosze o kontakt na priv.
Dziekuje
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
goof
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 17.902

 
 
post 16/05/2006, 18:46 Quote Post

Witam

Poszukuję eposu fińskiego o nazwie "KALEWALA"

będę bardzo wdzięczny za pomoc


pozdrawiam

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Striegomir
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 238
Nr użytkownika: 17.183

Franjo Sombic
Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: informatyk
 
 
post 16/05/2006, 19:42 Quote Post

QUOTE(wbtrzcina @ 14/05/2006, 0:57)
piosenki Anonimowego autora pt. "Piękne jest koło rycerskie"
*


Mam gdzies zbior linkow i midi dot. muzyki SREDNIOWIECZNEJ. Piosenek "rycerskich" w zestawie nie zauwazylem. Sprawom podnioslym sluzyly Bogurodzice. W knajpie spiewalo sie o piciu i d... Maryni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 16/05/2006, 19:53 Quote Post

QUOTE(Striegomir @ 16/05/2006, 20:42)
W knajpie spiewalo sie o piciu i d... Maryni.
*


... czyli niewiele zmieniło się od tego czasu. wink.gif

Rycerską pieśnią z niemieckiego kręgu kulturowego w późnym średniowieczu była słynna "Christ ist erstanden" (Chrystus zmartwychwstał), śpiewana choćby przez Krzyżaków przed rozpoczęciem bitwy pod Grunwaldem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 16/05/2006, 20:27 Quote Post

QUOTE
Poszukuję eposu fińskiego o nazwie "KALEWALA"

Kelevala? proszę bardzo:

http://www.poema.art.pl/site/sub_7026.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Złomiarz umysłów
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 17.630

 
 
post 25/05/2006, 19:20 Quote Post

"piękne jest koło rycerskie" znajduje sie w "śpiewniku rycerstwa płci obojgiej" pod redakcją Klubu Św.Ludwika. Produkt współczesny, fajny, ale tylko jeśli się pamięta, że nie takie pieśni śpeiwało się w wiekach V-XV. Jeśli chodzi o muzykę z gier - to raczej klimatyczne kawałki "batalistyczne", nie mające swojego odpowiednika w epoce. Polecam wpisac w kaziee albo soulseeku "estampie" "ducita" "saltarello" "cantiga" "minnesaeng" "Voegelweide" "Neidhart" "bassadanza" "istampitta" czy "vermell". To słówka-klucze, po których wyskoczy wam lista koszernej średniowiecznej muzyki, bez współczesnych produktów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Kalavun Ibn Ajjub
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 53
Nr użytkownika: 18.477

Lavrientij Neposz
Zawód: student
 
 
post 1/06/2006, 21:10 Quote Post

QUOTE(Simon_mcKEY @ 19/01/2006, 23:56)
Jeśli chodzi o muzykę średniowieczną przydać się mogą mp3 z różnych gier. NIe jest to muzyka z epoki ale jest stylizowana na taką, może się więc komuś przydać (np. do zbudowania nastroju podczas sesji czy w prezentacjach).
Aby nie być gołosłownym zostawiam link z którego można ściągnąć muzykę z Twierdzy. Myślę, że taki na przykład "Castlejam" może się kiedyś komuś przydać.
http://stronghold.heavengames.com/fair/interviews/shmusic
*


Próbowałem ściągać i nic te mp3 nie działają.A ja tak kocham muzykę z Stronghold
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 2/06/2006, 19:21 Quote Post

Wszyscy jakieś angielskie grupy podają... dry.gif
Nie wiecie? Teraz Polska!
Wrzuciłem na serwer jeden z dwu plików z muzyką odtwarzaną przez grupę "Rocal Fuza". Bardzo mili ludzie... Naprawdę. smile.gif
Plik ma wielkość 176 MB i zawiera około 1/2 ich płyty. Drugą część już wysyłam (mam mały upload - połączenie kablowe).
Plik jest:

...:::>>>TUTAJ<<<:::...

----------------------
Wrzuciła się druga część. To 155,5 MB i można pobrać:

...:::>>>TU<<<:::...

Ten post był edytowany przez Marcin: 2/06/2006, 20:10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Vidm0
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 8.022

 
 
post 6/06/2006, 20:15 Quote Post

Może kogoś zainteresuje muzyka naszych południowych sąsiadów. Zachował się zapis nutowy wraz z tekstem pieśni bojowej z czasów rewolucji husyckiej (śpiewanej CHYBA przez Taborytów, ale głowy nie dam...) pt. "Ktož jste boží bojovníci", co pozwoliło na jej odtworzenie.

Tutaj wersja "klasyczna" (niestety tyklo fragment): Ktož jste boží bojovníci

Tutaj wersja bardziej "nowoczesna":
Landa D., Ktož jste boží bojovníci

A tutaj tekst chorału
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Ranalf
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 19.536

michal maj
 
 
post 2/07/2006, 9:44 Quote Post

no a ja po czesci odbiegne od tematu
a wiec chodzi o to ze gram sobie w jedna gre online co sie nazywa Arena Albionu, tutaj dam jej opis

Arena Albionu jest internetową grą przygodową. Gracz wciela się w rolę rycerza, który poruszając się po świecie Albionu prowadzi pojedynki z innymi postaciami, może je okraść, a także handlować na bazarze. W miarę uczestnictwa w grze może doskonalić swoje umiejętności na przykład jako czeladnik kowala lub garncarza. Może też doskonalić się we władaniu różnymi rodzajami broni oraz zdobywać coraz lepsze uzbrojenie zarówno zaczepne jak i ochronne, ale nie tylko...

W grze tej jest jedna główna zasada – TRZEBA PRZETRWAĆ. Na gracza czyha wiele niebezpieczeństw. Jego postać niejednokrotnie zostanie pobita, okradziona i obrażona. Każdy czeka tylko na jego błąd, a w ciemnych zakamarkach czają się wielkie draby, którzy polują na niego. Od czasu do czasu spotka go jednak coś miłego. Ni z tego ni z owego w okropnym miejscu spotka piękną nimfę lub ktoś, widząc jego biedę wspomoże go nędznym groszem. Jeśli gracz nie załamie się i będzie mężnie znosił wszystkie przeciwności, zyska szacunek i wieczną chwałę. Jeśli natomiast jedynym jego atutem będzie tylko narzekanie na swój nędzny los, świat o nim zapomni...

W grze znajduje się wiele różnych lokacji na przykład osada Albion (katolicka), osada Zigura (islamska), las, wieś, pieczary, niebezpieczne góry, pustynia. W każdej z lokacji znajdują się różne budynki i miejsca, które gracz może odwiedzić. Każda z osad ma swojego władcę króla lub sułtana, który może przydzielać zasłużonym poddanym ziemie lub też może zatrudnić ich do straży miejskiej lub gwardii sułtańskiej. Arena Albionu posiada własną gazetkę „Życie Albionu” i tomiki liryki. Gracz może je zdobyć w osadach przy „słupach drogowych”. Rozgrywka jest ciągła co oznacza, że gracz może przez wiele miesięcy kierować i rozwijać swoją postać.


no ale wrocmy teraz do tematu
chce wspolnie z graczami zrobic Albionowa Rozglosnie
i trzeba nam troche muzyki pogrzebalem w tym co tu wyslaliscie ale to troche malo....
wiec zwracam sie z prosba o wiecej linkow lub przeslanie mi muzyki
najlepszy bylby kontakt na gg bo jestem troche zajety i watpie ze bede mial czas wchodzic na forum:( moj nr gg 6504624

aha i jeszcze jedno jak ktos sie chce zarejestrowac
to podaje tu linka http://www.arena-albionu.pl/?idpartner=131360
rejestrujcie sie przez tego linka bo dla was to bez roznicy a ja bede mial osobe polecona:)
i jak ktos bedzie chcial zeby mu pomoc to niech pisze na gg:) napewno pomoge;]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Draconek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 32.543

Zawód: Uczen
 
 
post 13/05/2007, 16:26 Quote Post

Mam pewien problem, poszukuje piosenki bardzoczęsto wykożystywanych w filmach średniowiecznych ( Filmy o królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu oraz Robin Hood etc. ) na ogół grana przez bardów. Była też w filmie z Herkulesem bodajże w ten sposób chyba Cerbera w Hadesie przebłagał czy jakoś tak. Średniowieczna muzyka kojaży mi się w pierwszej kolejności z tą piosenką. HELP ME! confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
becik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 36.335

Zawód: Biurokrata
 
 
post 26/10/2007, 14:38 Quote Post

QUOTE(Victor @ 4/12/2005, 16:31)
polecam CRUSADERS in nomine domini - niesamowita płyta wydana w Berlinie przy współudziale Schola Cantorum Gedanensis.
*



Pewnie chodzi o tą sama płytę zespołu Estampie, "CRUSADERS in nomine domini" Posiadam dośc sporo płyt z muzyką nie tylko średniowieczną ale i renesanansową. Zaintereswanym mogę podać kilka tytułów
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Cairo
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Nr użytkownika: 36.382

Karolina
 
 
post 27/10/2007, 20:37 Quote Post

Powiem szczerze, ze muzyka sredniowieczna jest jedna z moich ulubionych. Chory kaplanow po łacinie chwalacych Boga, tworza taki specyficzny, mroczny klimat. Jest to jedna z naprawde niewielu dziedzin, za ktora podziwiam "sredniowiecznych ludzi".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
becik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 36.335

Zawód: Biurokrata
 
 
post 28/10/2007, 11:17 Quote Post

QUOTE(Cairo @ 27/10/2007, 21:37)
Powiem szczerze, ze muzyka sredniowieczna jest jedna z moich ulubionych. Chory kaplanow po łacinie chwalacych Boga, tworza taki specyficzny, mroczny klimat. Jest to jedna z naprawde niewielu dziedzin, za ktora podziwiam "sredniowiecznych ludzi".
*



muzyka religijna swoja drogą, najbardziej z tej cenię sobie kompozycje Alfonsa X (choć czy to jest muzyka religijna jesli została napisana przez świecką osobę?)
Natomiast muzyka świecka (plebejska, dworska, wojskowa) jest dopiero porywająca wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Maricca
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 40.763

Marika K.
Zawód: za duzo tego :)
 
 
post 31/01/2008, 20:39 Quote Post

w swoich zbiorach posiadam dwie doskonałe płyty , jedna to: "Minnesangerzy, trubadurzy i truwerzy", która polecam i podaje link, gdzie można posłuchać fragmentów smile.gif
http://www.gigant.pl/html/index.asp?k=2&mo...ger&from=search

druga to: "Historia miłości średniowiecznej" , która nagrał zespól muzyki dawnej "Dekameron"

Polecam również zespół dudziarzy "Corvus Corax", a szczególnie ich koncerty, bowiem są bardzo widowiskowe rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej