Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
74 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Punkt informacji czytelniczej, czyli gdzie najlepiej kupować książki
     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 25/04/2008, 18:16 Quote Post

Zapewne wielu, z szanownych kolegów ma, okazję wyjechać, gdzieś ze swojego miasta bądź miejscowości nie przestając, jednak myśleć o zakupach nowych bądź poszukiwaniach innych ciekawych i starszych wydań. Zakładam ten temat, z myślą o tych którzy, wyjeżdżając poza, swój dom rodzinny chcą dokonać zakupów, w pewnym i zarekomendowanym miejscach. Więc proszę szanownych kolegów o umieszczanie, w tym temacie nazw i adresów księgarń, w waszych miastach. Ale, oczywiście takich wartych polecenia i do których, można wejść i dokonać dobrego zakupu. Zamieszczając, jednocześnie krótką, notką na jej temat. Żeby potencjalni, "podróżujący (i zarazem kupujący wink.gif)czytelnicy" nie szli gdzieś "w ciemno".

To może, ja zacznę.

Kalisz

Księgarnia "Omega". Zenon Urbaniak.

I. ul. Główny Rynek 11 (zlikwidowana i przeniesiona na pl. św. Józefa)
II. pl. św. Józefa 12.

Moim zdaniem, jest to najlepsza księgarnia, w Kaliszu. W której, w porównaniu do Empiku bardziej dba się o książki. Więc, żeby dostać książkę w dobrym stanie technicznym nie ma problemu. Większość książek, tej księgarni to książki, z Bellony, jednakże zaczyna przybywać książek, z innych wydawnictw. Ponadto można bez, problemu zamówić każdą książkę której nie ma, w asortymencie. Jeżeli, jest akurat dostępna, w hurtowni to na pewno zostanie przywieziona, w dość szybkim czasie. Jeżeli chodzi o nowości to, można je znaleźć, w księgarni kilka dni bądź tydzień po premierze. Co, jest dodatkową zaletą tej księgarni.

Księgarnia "Staromiejska" s.c. Beata i Mirosław Majchrzak.

ul. Śródmiejska 12.

W porównaniu do Omegi nie ma tu takiego wyboru i dbałości o książki. I niestety ceny są, trochę przerażające ale, mogło być gorzej. To jednak, tu najczęściej można, spotkać premierowe, wydania książek, w szczególności HB-ków Bellony wink.gif .

Ostrów Wielkopolski

Księgarnia "Omega". Zenon Urbaniak.

ul. Jachtowa 27.

Jest, to jedyna, warta uwagi księgarnia, w tym mieście. Jednakże, nie zwiedziłem go całego więc, mogę się mylić. I jest "księgarnią-matką" wobec księgarni kaliskich. Więc nie będę, jej opiniował ponieważ, zrobiłem to już wyżej.

Ps. Była jeszcze, księgarnia, z sieci świat Książki ale, jakiś miesiąc temu, została zlikwidowana. Jednakże, jeżeli chodzi o książki historyczne to i tak nie było, dużego wyboru.

Pozdrawiam!

Ten post był edytowany przez Damian W.: 8/02/2010, 20:59
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 25/04/2008, 18:49 Quote Post

Kraków

Księgarnia Hetmańska - Rynek Główny - mają najszybciej wszelkie książki, o których jest mowa na naszym subforum. Większość, oprócz może HBków w niewielkiej jednak ilości egzemplarzy.

Bibliofil - Szpitalna - antykwariat (drogi, jak to w Krakowie...), ale również mają nowości, wszelkie niskonakładowe wydawnictwa i naukowe książki można znaleźć właśnie tam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 25/04/2008, 18:57 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 25/04/2008, 19:16)
Zapewne wielu, z szanownych kolegów ma, okazję wyjechać, gdzieś ze swojego miasta bądź miejscowości nie przestając, jednak myśleć o zakupach nowych bądź poszukiwaniach innych ciekawych i starszych wydań.
*


Takie nieodparte dążenie do podróżowania i kupowania nazywa się zakupoholizmem lub rozpasanym konsumpcjonizmem. wink.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE(Damian W. @ 25/04/2008, 19:16)
Ps. Proszę nie, zamieszczać księgarń sieci Empik ponieważ, tam można kupić coś ciekawego. Jednakże, w nie najlepszym stanie technicznym co, jest niestety wielką wadą tej sieci. Chyba, że dany Empik w, porównaniu do innych wyróżnia się, pozytywnie od pozostałych.
*


Ładnie, a ja już chciałem poprzesuwać tutaj posty z informacją o empikowej promocji z okazji Dnia Książki (23 kwietnia). wink.gif Będę musiał znaleźć dla nich inną bezpieczną kryjówkę. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 25/04/2008, 20:00 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 25/04/2008, 18:16)

Ps. Proszę nie, zamieszczać księgarń sieci Empik ponieważ, tam można kupić coś ciekawego. Jednakże, w nie najlepszym stanie technicznym co, jest niestety wielką wadą tej sieci. Chyba, że dany Empik w, porównaniu do innych wyróżnia się, pozytywnie od pozostałych.



Z tym stanem technicznym Damianie to nie całkiem się zgadzam. Tak jest jak kupujesz bezpośrednio w empiku. Ale jak kupujesz w Empiku przez internet a w księgarni odbierasz to przychodzą zapakowane w karton i nie pogięte książki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2008, 8:16 Quote Post

W Warszawie przy ulicy Grzybowskiej jest taka jedna wielka księgarnia historyczno-wojskowa. Łatwo do niej dojść bo wystarczy znaleźć Muzeum Powstania Warszawskiego i jakieś 300 metrów maszerować chodnikiem w kierunku Marszałkowskiej. Raz w życiu byłem w tej księgarni i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. wink.gif

Pozdrawiam!

 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 26/04/2008, 9:28 Quote Post

QUOTE( keraunos @ 25/04/2008, 21:00)
Z tym stanem technicznym Damianie to nie całkiem się zgadzam. Tak jest jak kupujesz bezpośrednio w empiku. Ale jak kupujesz w Empiku przez internet a w księgarni odbierasz to przychodzą zapakowane w karton i nie pogięte książki.


Wiem o tym Keraunosie. Sam kilkakrotnie tak robiłem. Dlatego po. dokładnym przemyśleniu. zmieniam mój ps. i zgadzam się. na zamieszczanie Empików w tym temacie. Bo w zasadzie, jednak warto do nich zachodzić. Chociażby zobaczyć, jakie są nowości wink.gif. Jeżeli szanowny Primo nadal chce, gdzieś przenieść te posty, z nimi związane to proszę bardzo smile.gif nie ma już, z tym problemu.

QUOTE( Gronostaj @ 26/04/2008, 9:16)
W Warszawie przy ulicy Grzybowskiej jest taka jedna wielka księgarnia historyczno-wojskowa. Łatwo do niej dojść bo wystarczy znaleźć Muzeum Powstania Warszawskiego i jakieś 300 metrów maszerować chodnikiem w kierunku Marszałkowskiej. Raz w życiu byłem w tej księgarni i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. wink.gif


Nie chodzi, Ci czasem Gronostaju o księgarnię Bellony przy ul. Grzybowskiej 77? Jeżeli tak to nie ukrywam, że sam jestem ciekaw, jak ta księgarnia wygląda smile.gif . Dużo bym dał aby, ją kiedyś zobaczyć wink.gif.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2008, 16:59 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 26/04/2008, 10:28)
Nie chodzi, Ci czasem Gronostaju o księgarnię Bellony przy ul. Grzybowskiej 77?
*



Oczywiście, że chodzi mi o Bellonę.

QUOTE(Damian W. @ 26/04/2008, 10:28)
sam jestem ciekaw, jak ta księgarnia wygląda
*



Świetnie. Pułki uginają się pod ciężarem książek historyczno-wojskowych. Jakbym mieszkał w stolicy to bym tam chyba codziennie przychodził i po parę godzin siedział. Niestety byłem tam tylko raz w życiu ( ale przysięgłem, że jeszcze wrócę wink.gif ). Polecam - warto zobaczyć, ja miałem przyjemność być w tym "oku cyklonu" i przede wszystkim dzięki temu uważam zeszłoroczną wycieczkę do Warszawy za udaną. Niestety jak na złość miałem wtedy przy sobie bardzo mało gotówki. dry.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 26/04/2008, 17:28 Quote Post

Księgarnia Bellony na Grzybowskiej jest OK - szczególnie jak się ma karte znizkową wink.gif
Druga dobra ksiegarnia to Matras / Bellona na Aleii Solidarności skrzyżowanie z Jana Pawła II. Tez mam kartę zniżkową wink.gif
Ale i tak najlepszy jest merlin.pl -> tutaj mam darmową wysyłkę wink.gif .

Łukasz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 26/04/2008, 18:00 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 26/04/2008, 18:28)
Księgarnia Bellony na Grzybowskiej jest OK - szczególnie jak się ma karte znizkową  wink.gif
Druga dobra ksiegarnia to Matras / Bellona na Aleii Solidarności skrzyżowanie z Jana Pawła II. Tez mam kartę zniżkową  wink.gif
Ale i tak najlepszy jest merlin.pl -> tutaj mam darmową wysyłkę  wink.gif .

Łukasz
*



Łukaszu, jak można zdobyć te karty zniżkowe? Jako że jestem z Warszawy, jestem mocno zainteresowany wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 26/04/2008, 18:16 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 26/04/2008, 18:00)
Łukaszu, jak można zdobyć te karty zniżkowe? Jako że jestem z Warszawy, jestem mocno zainteresowany wink.gif
*


W Matrasie kupujesz i kupujesz i kupujesz i zbierasz kwitki. Potem przychodzisz i dostajesz kartę zniżkową. Info u każdej pani/pana w ksiegarni.
W Bellonie rozdawali kiedyś karty dla członków Klubu Ksiązki Historycznej czy Klubu Militaria. Poszedłem i wziąłem wink.gif W sumie wychodzi podobnie jakbyś kupował przez internet. Możesz spróbować pójść na wydrę rolleyes.gif

Łukasz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
rhetor
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 857
Nr użytkownika: 3.405

Jan Szkudlinski
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk, tlumacz
 
 
post 26/04/2008, 20:47 Quote Post

W Gdańsku najlepszy wybór "militarny" ma IMHO księgarnia "Muza" na ul. Garncarskiej, róg ul. Na Piasku.

Natomiast w Warszawie z moich doświadczeń nieczęstych wynika, że najlepsza jest Pelta na pl. Powstańców; niezła była też księgarnia w gmachu CBW.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 26/04/2008, 20:51 Quote Post

QUOTE(rhetor @ 26/04/2008, 20:47)
najlepsza jest Pelta na pl. Powstańców; niezła była też księgarnia w gmachu CBW.
*



Pelty jakoś nigdy nie lubiłem. Co prawda było dużo literatury obcojęzycznej - szczególnie dla modelarzy. Niestety było tam zawsze drogo.

Księgarnia przy CBW o tyle fajna, że można tam znaleźć jakieś niszowe ksiązki. Byłem tam wczoraj i mieli jakoś mniejszy wybór niż kiedyś.

Tak na prawdę nie ma chyba księgarni militarnej na 100% - każda ma swoje plusy i minusy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 27/04/2008, 8:46 Quote Post

W Poznaniu, jest na Wydziale Historycznym przy ul. św. Marcin 78 (a w zasadzie w) bardzo dobra Księgarnia Uniwersytecka Col. Historicum.
Byłem tam tylko raz, w życiu ale, warto było wink.gif. Ponieważ, na dość małym obszarze, zgromadzono takie ilości, książek jakich w życiu nie widziałem rolleyes.gif! A można, w niej było, znaleźć bardzo wiele, ciekawych książek nie tylko tych, znanych ale, również niszowych książek. Jak będę, miał możliwość to spróbuję tam zajrzeć. Zaopatrzony oczywiście, w zasobny portfel i pusty plecak wink.gif.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 27/04/2008, 13:46 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 26/04/2008, 21:51)
Tak na prawdę nie ma chyba księgarni militarnej na 100% - każda ma swoje plusy i minusy.
*




Jest. Nazywa się Historyton. Bardzo mi się podoba. Niezbyt drogo, ogromny wybór, duża przejrzystość, częste aktualizacje. No i jak przez neta zamawiasz to meldują Ci na jakim etapie jest Twoje zamówienie. smile.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 27/04/2008, 15:09 Quote Post

QUOTE( Gronostaj @ 27/04/2008, 14:46)
Jest. Nazywa się Historyton. Bardzo mi się podoba. Niezbyt drogo, ogromny wybór, duża przejrzystość, częste aktualizacje. No i jak przez neta zamawiasz to meldują Ci na jakim etapie jest Twoje zamówienie. smile.gif


Również znam tą stronę. Nie ukrywam, że ta księgarnia ma wiele, zalet takich jak duża ilość tytułów książek militarnych, historycznych czy nawet modeli i gier. Jednajże nie, zgodzę się, częściowo, z Gronostajem co do cen. Które są (przynajmniej u niektórych tytułów) trochę drogie do których, jeszcze dodamy koszty wysyłki (również dość duże) co powoduje, że 9przynajmniej Ja) wolę kupować gdzie indziej. Chociaż, że czasami zaglądam do tej księgarni zobaczyć nowości (dużo, jest tytułów niszowych co, jest kolejną zaletą tej księgarni wink.gif) aby, poszukać ich gdzie indziej wink.gif.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

74 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej