Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nikola Tesla
     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 689
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 9/12/2009, 9:56 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 27/11/2009, 17:48)
QUOTE
To ma być żart? wink.gif

Dzisiejsi uczniowie uczą się w szkołach, że prąd w metalach to uporządkowany ruch elektronów w kierunku bieguna dodatniego.


Tego uczą na fizyce (ujęcie mikroskopowe).
Na elektrotechnice uczą że prąd płynie od bieguna dodatniego do ujemnego (ujęcie makroskopowe).

Właściwie prosty elektryk nie wie co to jest prąd - za to wie jak go używać i wie jak działa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 9/12/2009, 17:48 Quote Post

QUOTE
Właściwie prosty elektryk nie wie co to jest prąd - za to wie jak go używać i wie jak działa.

No i to dość dobrze obrazuje poziom Tesli. Tyle, że Tesla próbował do tego teoretyzować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 10/12/2009, 10:45 Quote Post

QUOTE(Chris_w @ 9/12/2009, 9:56)
Na elektrotechnice uczą że prąd płynie od bieguna dodatniego do ujemnego (ujęcie makroskopowe).

To tylko i wyłącznie kwestia umowy, czyli tzw."strzałkowania" schematów elektrycznych z naniesionymi rozpływami prądów i kierunkami sił elektromotorycznych. Ruch elektronów (ładunków ujemnych) w kierunku od bieguna ujemnego do dodatniego jest dokładnie równoważny ruchowi ładunków dodatnich (protonów) od bieguna dodatniego do ujemnego. Taki umowny kierunek prądu, powszechnie przyjęto w praktycznej elektrotechnice, aby móc powiedzieć, że: "prąd płynie od "+" do "-", czyli "z górki" a nie "pod prąd" wink.gif. Oczywiście, nikt nigdy "na elektrotechnice" nie twierdził, że elektrony płyną od "+" do "-".
Gdy na schemacie elektrycznym poodwracasz wszystkie strzałki, uzyskasz dokładnie takie same wyniki (z dokładnością do kierunku prądów i napięć), z tym że w ujęciu: "wyższy potencjał oznacza biegun naładowany ujemnie", a "prąd to ruch elektronów".
QUOTE(Chris_w @ 9/12/2009, 9:56)
Właściwie prosty elektryk nie wie co to jest prąd - za to wie jak go używać i wie jak działa.

Śmiem twierdzić, że nie tylko prości elektrycy nie wiedzą, czym właściwie jest prąd. Podobnie jest z wieloma innymi wielkościami fizycznymi. Czym np. jest siła confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Pawas
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 59.286

Zawód: uczen
 
 
post 10/12/2009, 18:26 Quote Post

ja czytałem, że istniała teoria, iż to "promienie śmierci" spowodowały tzw. katastrofę tunguską. Podobno Tesla chciał je wypróbowac i wycelował w Arktykę (żeby nikomu nie zrobic krzywdy), ale chybił kilka tysięcy kilometrów i trafił w Syberię...
Teoria mało prawdopodobna, ale czego to ludzie nie wymyślą...

Uprzedzam pytania ciekawskich, spory artykuł o Tesli znajduje się w książce Adama Krawca "Tajemnice historii świata". Znajdziecie tam kilka innych teorii o jego eksperymentach.

Tak na marginesie to Tesla istotnie był chory psychicznie, ale dopiero pod koniec życia. Cierpiał wtedy na manię prześladowczą( miał obsesję na punkcie liczby 3, panicznie bał się zarazków, itp.), jego wcześniejsze wynalazki (np. radio) są tylko dowodem jego geniuszu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
sebastianmal
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 68.137

 
 
post 11/10/2010, 4:25 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 27/11/2009, 17:48)
QUOTE
To ma być żart? wink.gif

Nie. Śmiertelnie poważna prawda. Dzisiejsi uczniowie uczą się w szkołach, że prąd w metalach to uporządkowany ruch elektronów w kierunku bieguna dodatniego. Tesla nigdy w to nie uwierzył, miał własną teorię przewodnictwa.
*



Witam,

Jak juz to nie -Śmiertelnie poważna prawda- tylko Twoj poglad, osobiscie bym zachowal ostroznosc, Tesla mial pojecie i to spore.

Nie zapominajmy ze gdyby nie Tesla HAARP nigdy by nie powstal, chociaz pewnie i lepiej by bylo, ale to juz inna historia
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 11/10/2010, 16:24 Quote Post

QUOTE
Jak juz to nie -Śmiertelnie poważna prawda- tylko Twoj poglad,

Nie, pogląd jego biografów.
QUOTE
Tesla mial pojecie i to spore.

Jakieś dowody?
QUOTE
Nie zapominajmy ze gdyby nie Tesla HAARP nigdy by nie powstal, chociaz pewnie i lepiej by bylo, ale to juz inna historia

Jakieś dowody? Forum historyczne to nie miejsce na teorie spiskowe.

Edycja postu.

Ten post był edytowany przez sargon: 12/10/2010, 5:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
minimax
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 600
Nr użytkownika: 42.000

Zawód: uczen
 
 
post 11/10/2010, 19:15 Quote Post

Śmiem twierdzić, że nie tylko prości elektrycy nie wiedzą, czym właściwie jest prąd. Podobnie jest z wieloma innymi wielkościami fizycznymi. Czym np. jest siła

Prości elektrycy wiedzą, że siła to prąd trójfazowy
Prości elektrycy wiedzą, że do zwykłego prądu trzeba dwóch przewodów, bo jednym płynie napięcie, drugim natężenie.
Prości elektrycy wiedzą też czemu do siły trzeba trzech przewodów.

Ten post był edytowany przez minimax: 11/10/2010, 19:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
sebastianmal
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 68.137

 
 
post 12/10/2010, 2:57 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 11/10/2010, 16:24)
QUOTE
Jak juz to nie -Śmiertelnie poważna prawda- tylko Twoj poglad,

Nie, pogląd jego biografów.
QUOTE
Tesla mial pojecie i to spore.

Jakieś dowody?
QUOTE
Nie zapominajmy ze gdyby nie Tesla HAARP nigdy by nie powstal, chociaz pewnie i lepiej by bylo, ale to juz inna historia

Jakieś dowody? Forum historyczne to nie miejsce na teorie spiskowe.
*



1.

Tesla : Prodigal Genius: The Life of Nikola Tesla John J. O’Neill
Tesla: Man out of Time Margaret Cheney

sa to 2 ksiazki z ktorymi sie zetknelem, jak bylem mlodszy i interesowalem sie troche fizyka, moze Ty bys byl tak laskaw podac imiona tych biografow co pisali, ze Tesla nie mial bladego pojecia o fizyce, i chcialbym je poznac poniewaz z Twojego postu wynika jakoby to wszyscy jego biografowie pisali, ze nie mial pojecia o fizyce a tak nie bylo. A poza tym czy Ci biografowie to fizycy? pamietam jak czytalem kilka biografii o J.D Rockefeller(to juz moja dziedzina), jedni pisza, ze to wielki przedsiebiorca, innni(w szczegolnosci pewna dziennikarka jego epoki, ktorej biznes rodzinny zostal wykupiony przez Rockefellera),ze to kretacz i oszust. A ostatnio nawet slyszalem, ze nic nie osiognal bo wszystko mu dali na tacy rotschild. Biografowie tez sa stronniczy wiec a ile biografii tyle opinii

2. silnik indukcyjny mi czesto na szybkiego na mysl, ale co tu duzo pisac (bo nie chce mi sie szukac a jest mnostwo wynalazkow) za kadzym razem jak sie gapisz w telewizje powinnies myslec o Tesli, a piszac, ze mam udowodnic ze sie znal na fizyce, tak jak bys nie mogl sam zajrzec i zobaczyc czego dokonal. Przypomniam, ze Tesla to znana osobistosc, wiec informacji nie brak, co najwyzej checi.

3.Jakies dowody? dobrze napisales jest to forum historyczne i niektore tematy sa bardzo ciekawe i poziom rozmowcow jest dosc wysoki, niestety nie w kazdym temacie. Smiesza mnie za rowno ludzie co slepo wierza w teorie spiskowe jak ci co tylko przytoczyc im temat, HAARP czy powiedziec, ze WHO smierdzi korupcja, od razu obrzucaja wyzwikami (poziom zenada).Wskaz mi prosze gdzie przytoczylem teorie spiskowe, poniewaz pewnie jestem takim nieogarnietym dzieckiem i nie jestem w stanie stwierdzic gdziesz to pisalem o teriach spisku. Co jest dla Ciebie teoria spiskowa? fakt istnienia HAARPu? bo jesli tak to radzilbym sie doedukowac.

Pozdrawiam

Edycja postu.

Ten post był edytowany przez sargon: 12/10/2010, 5:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 12/10/2010, 17:30 Quote Post

QUOTE
tych biografow co pisali, ze Tesla nie mial bladego pojecia o fizyce, i chcialbym je poznac poniewaz z Twojego postu wynika jakoby to wszyscy jego biografowie pisali, ze nie mial pojecia o fizyce a tak nie bylo.

Czy dla ciebie "Nigdy też nie zrozumiał, na czym polega elektryczność" i "nie mial bladego pojecia o fizyce" to naprawdę to samo? Czyli wg ciebie Newton "nie mial bladego pojecia o fizyce", bo "Nigdy też nie zrozumiał, na czym polega grawitacja"
QUOTE
2. silnik indukcyjny mi czesto na szybkiego na mysl, ale co tu duzo pisac (bo nie chce mi sie szukac a jest mnostwo wynalazkow) za kadzym razem jak sie gapisz w telewizje powinnies myslec o Tesli, a piszac, ze mam udowodnic ze sie znal na fizyce, tak jak bys nie mogl sam zajrzec i zobaczyc czego dokonal. Przypomniam, ze Tesla to znana osobistosc, wiec informacji nie brak, co najwyzej checi.

No to radzę się zapoznać z wysnuwanymi przez Teslę teoriami elektryczności, grawitacji, eteru i porównać je z obecnie obowiązującymi. "Informacji nie brak, co najwyzej checi"
QUOTE
3.Jakies dowody? dobrze napisales jest to forum historyczne i niektore tematy sa bardzo ciekawe i poziom rozmowcow jest dosc wysoki, niestety nie w kazdym temacie. Smiesza mnie za rowno ludzie co slepo wierza w teorie spiskowe jak ci co tylko przytoczyc im temat, HAARP czy powiedziec, ze WHO smierdzi korupcja, od razu obrzucaja wyzwikami (poziom zenada).

A więc dowodów na związek HAARP z Teslą przedstawić nie potrafisz...
QUOTE
Wskaz mi prosze gdzie przytoczylem teorie spiskowe, poniewaz pewnie jestem takim nieogarnietym dzieckiem i nie jestem w stanie stwierdzic gdziesz to pisalem o teriach spisku. Co jest dla Ciebie teoria spiskowa? fakt istnienia HAARPu?

1/ Związek między Teslą a HAARP.
2/ Nieopisana szkodliwość HAARP (potrafisz w ogóle przedstawić dowody na cel i zasadę działania tej instalacji)?
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
sebastianmal
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 68.137

 
 
post 12/10/2010, 22:53 Quote Post

1. Czy dla ciebie "Nigdy też nie zrozumiał, na czym polega elektryczność" i "nie mial bladego pojecia o fizyce" to naprawdę to samo? Masz racje to nie to samo,zwracam honor, niemniej nie podales jaki to biograf tak o nim napisal a podawales sie na jakiegos biografa no ale nic...

2. No to radzę się zapoznać z wysnuwanymi przez Teslę teoriami elektryczności, grawitacji, eteru i porównać je z obecnie obowiązującymi. "Informacji nie brak, co najwyzej checi" a zapozanm sie dizki za info

3.A więc dowodów na związek HAARP z Teslą przedstawić nie potrafisz... to wiec to, ze nie jest CI znany zwiazek miedzy Tesla a HAAPRem upowaznia Cie Twoim zdaniem do rzucaniem wyzwisk i zarzucaniem mi jakis teorii spiskowych?? POmylisles chyba forum, bo z tego co wiem to sa historycy.org a nie jakies forum sofistow co za wszelka cene chca wygrac dyskusje.

Tu masz link, zazaczam ze sluchalem tego b dawno wiec jak tam nie znajdziesz info o tesli daj znac http://www.youtube.com/watch?v=F2CPeGxWY1o

4. Nieopisana szkodliwość HAARP (potrafisz w ogóle przedstawić dowody na cel i zasadę działania tej instalacji)? hmm.... nie wiem skad Twoje przekonanie, ze jestem przeciwnikiem HAarpu, ciekawe wnioski wyciagasz, a tu link o HAARP okiem polskich naukowcow http://www.youtube.com/watch?v=kE9fDvFZxP8
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 12/10/2010, 23:52 Quote Post

QUOTE(minimax)
Prości elektrycy wiedzą, że siła to prąd trójfazowy

Tak się przyjęło. Natomiast Kol. Memex miał za pewne na myśli wielkość fizyczną, niekoniecznie tę elektryczną, ale bardziej zbliżoną do 1/11 Kilograma smile.gif
QUOTE(minimax)
Prości elektrycy wiedzą, że do zwykłego prądu trzeba dwóch przewodów, bo jednym płynie napięcie, drugim natężenie.

A broń Boże wątpić w profesjonalizm "prostych elektryków"; Przecież niemal każdy z nich wie, że w jednym przewodzie płynie prąd, a w drugim - "zero".
Skądinąd - słusznie.
QUOTE(minimax)
Prości elektrycy wiedzą też czemu do siły trzeba trzech przewodów.

A gdzie czwarty? - na "zero"? smile.gif

To było takie "okołoteslowskie" mini-OT. wink.gif

Pozdrawiam
poldas372
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
minimax
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 600
Nr użytkownika: 42.000

Zawód: uczen
 
 
post 13/10/2010, 8:27 Quote Post

Zero (d. ziemia) to i dla prostych elektryków dodatkowy przewód.

Przewodami jednofazowymi "idzie" napięcie V i natężenie I.
Siła wymaga trzech przewodów bo dwoma "idzie" napięcie i natężenie, a trzecim cosinus fi.


 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 13/10/2010, 17:03 Quote Post

QUOTE
3.A więc dowodów na związek HAARP z Teslą przedstawić nie potrafisz... to wiec to, ze nie jest CI znany zwiazek miedzy Tesla a HAAPRem upowaznia Cie Twoim zdaniem do rzucaniem wyzwisk i zarzucaniem mi jakis teorii spiskowych?? POmylisles chyba forum, bo z tego co wiem to sa historycy.org a nie jakies forum sofistow co za wszelka cene chca wygrac dyskusje.

Człowieku, na tym forum zwykło się podawać argumenty merytoryczne na uzasadnienie swoich twierdzeń. Jak do tej pory z twojej strony doczekaliśmy się tylko ucieczki od tematu.
QUOTE
Tu masz link, zazaczam ze sluchalem tego b dawno wiec jak tam nie znajdziesz info o tesli daj znac http://www.youtube.com/watch?v=F2CPeGxWY1o

To jest wg ciebie stosowne źródło?
QUOTE
4. Nieopisana szkodliwość HAARP (potrafisz w ogóle przedstawić dowody na cel i zasadę działania tej instalacji)? hmm.... nie wiem skad Twoje przekonanie, ze jestem przeciwnikiem HAarpu, ciekawe wnioski wyciagasz,

Ciekawe, kto w takim razie napisał: "dyby nie Tesla HAARP nigdy by nie powstal, chociaz pewnie i lepiej by bylo,".
Ktoś tu otwarcie stwierdził, że chyba lepiej by było, gdyby HAARP nigdy nie powstał - jak to nie jest zdanie przeciwnika, to już nie wiem, co nim mogłoby być.
QUOTE
a tu link o HAARP okiem polskich naukowcow http://www.youtube.com/watch?v=kE9fDvFZxP8

Wywiady radiowe o ile mi wiadomo nie mają impact factora rolleyes.gif Spróbuj się oprzeć na recenzowanych publikacjach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 13/10/2010, 21:37 Quote Post

QUOTE
Zero (d. ziemia) to i dla prostych elektryków dodatkowy przewód.

Przewodami jednofazowymi "idzie" napięcie V i natężenie I.
Siła wymaga trzech przewodów bo dwoma "idzie" napięcie i natężenie, a trzecim cosinus fi.

Sam już nie wiem czy piszesz to poważnie czy z sarkazmem... Bo to przecież totalne bzdury.

Tesla wielkim naukowcem, a może raczej inżynierem był. Silniki i prądnice są tego dobrym dowodem. Z żarówką też do końca nie wiadomo jak to było. No i oczywiście prąd przemienny.
Ciekawą rzeczą jest jego jakiś tam samochód/pojazd który podczas prezentacji jeździł przez 8 godzin, a nikt do dzisiaj nie wie czym był zasilany ( powiedział mi to ostatnio jeden z moich wykładowców, a zatem w piśmie źródeł szczególnie nie szukałem).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 14/10/2010, 17:34 Quote Post

QUOTE
Tesla wielkim naukowcem, a może raczej inżynierem był.

A temu, że był inżynierem z nutką geniuszu nie da się zaprzeczyć. Nijak to się jednak ma do osiągnięć jego teorii wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej