Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepszy minister spraw zagranicznych III RP,
 
Najlepszym Ministrem Spraw Zagranicznych w latach 1989 - 2006 był:
Krzysztof Skubiszewski [ 19 ]  [10.44%]
Andrzej Olechowski [ 5 ]  [2.75%]
Władysław Bartoszewski [ 56 ]  [30.77%]
Dariusz Rosati [ 4 ]  [2.20%]
Bronisław Geremek [ 27 ]  [14.84%]
Włodzimierz Cimoszewicz [ 24 ]  [13.19%]
Adam Rotfeld [ 6 ]  [3.30%]
Stefan Meller [ 22 ]  [12.09%]
Anna Fotyga [ 19 ]  [10.44%]
Suma głosów: 182
Goście nie mogą głosować 
     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 15/09/2006, 7:17 Quote Post

poza kwestią domniemanej agenturalności (chyba, że z wykazaniem wpływu na politykę).

Obecnego ministra wstawiłem w związku z pogoskami o jej zmianie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 15/09/2006, 9:48 Quote Post

Wyłącze z listy potencjalnych kandydatów agentów SB(Olechowskiego, Skubiszewskiego itd - nie krzyczeć oni się przyznali), usunę ręczniki, zostaje mi tylko prof. Bartoszewski i Meller. Obu darzę sympatią(tego drugiego za książkę 'pożegnanie z rewolucją', przeczytałem ją jakieś 5,6 lat temu, nie przeczuwając, że ten miły pan z tyłu książki zostanie kiedyś szefem MSZ), ale przeważa doświadczenie i koncepcja Władysława Bartoszewskiego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 15/09/2006, 9:57 Quote Post

Z calym szacunkiem dla imć Pana Bartoszewskiego, jak dla mnie skompromitowal się ostatnio. Czlowiek tego formatu blędów NIE MA PRAWA robić. W związku z tym pozostal Meller.

Pozdrawiam

PS O reszcie się nie wypowiadam wogóle.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 15/09/2006, 10:11 Quote Post

chodzi jednak o stricte realizowanie polityki zagranicznej polski na stanowisko ministra.

Nie sądzę, że właściwym tu jest pod uwagę osobista sympatia czy ewentualne plamy już po odbyciu służby.

Nie wiem czemu mielibyśmy wykluczac a propri tych byłych agentów któzy ten fakt ujawnili, jeśli nie miało wpływu na politykę.

Zwracam uwagę, że wykroczeniem wykluczającym jest kłamstwo lustracyjne a nie sama agenturalna przeszłość (ta oczywiście pozostaje do swobednej naszej oceny).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 15/09/2006, 10:21 Quote Post

QUOTE
Z calym szacunkiem dla imć Pana Bartoszewskiego, jak dla mnie skompromitowal się ostatnio. Czlowiek tego formatu blędów NIE MA PRAWA robić.


Pozwolę się z Tobą nie zgodzić Tuxmanie(czyżby pierwszy raz?) smile.gif
Oceniamy w tym temacie działania poszczególnych osób jako sterników polskiej dyplomacji, a nie ich twórczość emerytalną. Koncepcja polityki dyplomatycznej by Bartoszewski najbardziej odpowiada polskiej racji stanu - bez polityki na wyrost, konkretne korzyści zamiast strażnika idei, sojusz z USA, silna pozycja w Europie.

QUOTE
Nie wiem czemu mielibyśmy wykluczac a propri tych byłych agentów któzy ten fakt ujawnili, jeśli nie miało wpływu na politykę.


Sympatia do ZSRR i kierowniczej roli partii w społeczeństwie po 1989 roku uległa przemianie w filoeuropejskość i politykę na kolanach wobec już nie ZSRR czy krajów demokracji ludowej, ale Niemiec(vide Skubiszewski) i innych krajów zachodniej UE.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 15/09/2006, 13:35 Quote Post

W ankiecie mowa o latach 89-96 a wymieniasz Anakinie ministrow az do panujacej obecnie smile.gif

Ja co prawda nie rozumiem, czemu z miejsca usuwacie z wyboru Geremka, Rosatiego, Cimoszewicza i Rotfelda, ale z umiarkowana pewnoscia takze oddaje glos na Bartoszewskiego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 15/09/2006, 13:40 Quote Post

QUOTE(Tanatos @ 15/09/2006, 14:35)
W ankiecie mowa o latach 89-96 a wymieniasz Anakinie ministrow az do panujacej obecnie  smile.gif
*




pomyleczka... juz poprawilem: chodzi o 89-2006 smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 15/09/2006, 14:09 Quote Post

Adam Daniel Rotfeld
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 15/09/2006, 14:41 Quote Post

QUOTE(swatek @ 15/09/2006, 15:09)
Adam Daniel Rotfeld
*



to Twój głos czy korekta?
jak korekta to dziękuje, poprawiłem smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
S.Sosabowski
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 337
Nr użytkownika: 18.209

 
 
post 15/09/2006, 15:56 Quote Post

Głosowałem na Stefana Mellera. Myślałem też o p. Bartoszewskim, którego bardzo szanuję, ale jak już napisał tuxman, trochę podniszczył opinię ostatnią wpadką. Ale tylko to mam Mu do zrzucenia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Herme$
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 301
Nr użytkownika: 1.858

Zawód: student
 
 
post 15/09/2006, 19:27 Quote Post

Oczywiście Władysława Bartoszewski, chociaż niestety rzeba też docenić Geremka. Natomiast Meller rzeczywiście jest osobą sporego formatu z wielkim doswiadczeniem dyplomatycznym, ale specjalnym osiągnięć jako minister nie zanotował.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 15/09/2006, 20:58 Quote Post

Przepraszam, ale o jakiej wpadce Bartoszewskiego mówicie? (cośchyba przoczyłam)

Głosowałam oczywiście na prof. Bartoszewskiego.

Aczkolwiek wszyscy na tej liście ministrowie (poza panią Fatygą) to dyplomaci dobrzy, albo bardzo dobrzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 15/09/2006, 22:44 Quote Post

Jednak Prof. Bartoszewski. Jedyny minister realizujący swoją politykę, osoba z dorobkiem i charyzmą. Mimo, że nie zgadzam się z jego ostatnimi posunięciami politycznymi, doceniam jego dorobek. Po prostu przerasta resztę co najmniej o głowę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 16/09/2006, 12:16 Quote Post

od razu eliminuję prawicowych polityków. Co do Bartoszewskiego nie cierpię tego człowieka, który robi z siebię męczennika, bo przetrwał wojnę, jednak o polityce za wiele nie wie. Bardzo cenię prof. Geremka, nie tylko za działalność w MSZ, ale w parlamencie europejskim, który raczej nikogo nie krytykuje, zawsze dba o interes Polski. Ministra Mellera cenię za to, że nie bał się ustąpić ze stanowiska, bo nie podobało mu się wejście do rządu Leppera. Minister Fotyga jest totalnie bezbarwna, i nie ma żadnej koncepcji kierowania polityą zagraniczną.
Prof. Rosatiego bardziej cenię za jego pracę w RPP, oraz w parlamencie europejskim niż za kierowanie MSZem. Pana Cimoszewicza popieram za kierowanie Ministerstwem Sprawiedliwości, za sprawowanie funkcji premiera oraz kierowanie polityką zgraniczną. To za jego kaddencji Polska weszła do UE, a on jako Minister się do tego przyczynił w pewnym stopniu, dlatego glosowałem na niego. Pana Rotfelda szanuję za długolenią pracę w MSZ, ale miom zdaniem był on w cieniu Cimoszewicza, a zbyt krótko był MSZ, i nie miał zbyt wielu okazji, aby się wykazać, ale został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 16/09/2006, 16:37 Quote Post

QUOTE
Były polski minister spraw zagranicznych B. Geremek otrzymał w miniony piątek nagrodę im. Marion-Dönhoff za zasługi na rzecz międzynarodowego porozumienia i pojednania.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w Hamburgu 3 grudnia br. Nagroda, w wysokości 20.000 euro przyznawana jest przez tygodnik "Die Zeit", fundację "Zeit"-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz fundację im. Marion Dönhoff.


http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=i...ej&id_nius=2432

QUOTE
Polski eurodeputowany Bronisław Geremek skrytykował plany niemieckich wypędzonych dotyczące utworzenia w Berlinie Centrum przeciwko Wypędzeniom, wskazał jednak równocześnie na przejawy antyniemieckiej propagandy w Polsce - podał niemiecki dziennik "Berliner Zeitung". Gazeta powołuje się na piątkowy wywiad Geremka dla rozgłośni Deutschlandfunk.


http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...12561&_ticrsn=3

Czy doszukiwanie się związków między tymi wydarzeniami to jest już spiskowa teoria?
A może jednak coś łączy ze sobą te dwie wiadomości?
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej