Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
> Salutowanie dwoma palcami - kto to zapoczątkował ?
     
Amestris
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 56.963

Malgorzata Gendlek
Zawód: Licealistka
 
 
post 20/06/2009, 15:12 Quote Post

Tak, wiem, iż ten temat już był, przeczytałam i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Poza tym, tam temat zszedł na salutowanie trzema palcami, na salutowanie w harcerstwie itd.

QUOTE
Najprawdopodobniej salut wziął się stąd, że żołnierz chcąc zasalutować swemu przełożonemu zrobił to ranną dłonią w której stracił dwa palce, mały i serdeczny. Dla upamiętnienia tego wydarzenia Polacy salutują dwoma palcami.

by wikipedia


Słyszałam od pewnego historyka, iż ta wersja jest najprawdopodobniejsza, do tego powiedział mi, iż nawet zna imię i nazwisko tego żołnierza. Niestety, nie chciał mi wyjawić jak nazywał się ów człowiek.

Powiedział , że jeśli będzie mi na tym zależeć, znajdę odpowiedź na to pytanie sama. No cóż...historia to moja pasja. Uwielbiam ją, a więc zaczęłam szukać.

W internecie nie mogę nic znaleźć, wynika to zapewne z tego, iż znam za mało faktów na ten temat, za mało haseł które np. mogę wpisać w google.

Nie oczekuję udzielenia odpowiedzi wprost. Podajcie mi tylko tytuły jakiś książek, w których mogło by być o tym wspomniane. Nie ważne jak grube, bardzo lubię czytać, a co dopiero na tematy historyczne.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Małgorzata
 
User is offline  PMMini Profile Post #1



 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej