Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Senior user, Propozycja
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 11/08/2010, 9:22 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ 11/08/2010, 9:06)
Przeczytałem ten temat jeszcze raz, i mam pytanie następujące:
Czy dobrze zrozumiałem, lancasterze, że proponujesz, aby moderatorzy przestali informować o powodzie ostrzeżenia użytkowników, którzy nie napisali iluśtam postów?
Po pierwsze, nie widzę żadnego uzasadnienia dla czegoś takiego.
Po drugie, wymagałoby to ingerencji w kształt panelu przyznawania ostrzeżeń.

Z w/w powodów jestem przeciwny.
*


Zle mnie zrozumiales , bardzo bym chciał aby ZM informował , każdego o swojej ingerencji jak i o przyczynach takowej , z braku czasu , dużej ilości userow lub tez z innych powodów , nie zawsze jest to wykonywalne , prosty przykład z mojego postu w dyskusji o UPA zniknal link do tematu na Forum dotyczącego Akcji Wisła , moze to dziwne ale chciałbym poznac przyczyny wycięcia tego odnośnika , lub chociaż osobę która tej operacji dokonała w celu uzyskania od niej odpowiedzi dlaczego .
Necrotrupie , sam się nie uskarżam na ZM ( ostatnio udzielono mi Amnestii ) , ale Sam widzisz ze z przyczyn emocjonalnych lub pozamerytorycznych kilku Kolegów opuscilo Forum , trudno ocenić mi merytoryke wielu z naszych Kolegów , ale obok postów , wymogiem byłoby zalozenie pewnej ilości merytorycznych tematów ( mównica , polityka i wyd,bierz. wykluczone ) .

Ten post był edytowany przez lancaster: 11/08/2010, 9:34
 
Post #31

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 11/08/2010, 16:14 Quote Post

Lancasterze - a przyszło Ci do głowy zapytać moderatorów działu o powód usunięcia postu/zamknięcia tematu? Sam widzisz, że czasami praca jest ogromna (usunąć 116 postów) i poinformowanie każdego z ich Autorów może w tej sytuacji przekraczać ludzkie możliwości. A zastanawianie się, czy użytkownik ze 1001 postami wymaga specjalnego potraktowania, a z 999 już nie, jest co najmniej nie na miejscu - wszyscy powinni być traktowani równo. Natomiast na indywidualne pytania moderator z pewnością odpowie (w granicach rozsądku, bo niektórzy Użytkownicy potrafią napisać takie epistoły, że nie wiadomo - śmiać się, czy płakać).
Natomiast zarzut nieinformowania o czasowym/stałym zablokowaniu dostępu do konta jest nieco chybiony - osoba z blokadą konta nie przeczyta PM-ki dopóki jego "urlop" się nie skończy. A że niektórzy są niecierpliwi... Natomiast każdemu zbanowanemu czasowo lub stale jest wyświetlany - przy próbie zalogowania - komunikat wyjaśniający co zaszło, nikt nie powinien więc mieć wątpliwości. Jeśli widzisz, że masz blokadę na 7 dni, czy uważasz za rozsądne założenie drugiego konta (co jak wiesz nie jest dozwolone) w celu zbluzgania wszystkich dookoła? Czy jeśli to zrobisz, ma podstawy do zdziwienia, jeśli następnym razem zobaczysz, że masz na drugim koncie bana na 9999999999999999999999 dni?
Natomiast co do banów IP - taka możliwość istnieje, ale nie w gestii moderatorów, tylko Administracji i jest stosowana tylko w szczególnych wypadkach. Nie była stosowana ostatnio...
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 11/08/2010, 23:07 Quote Post

Witam!
Lancasterze-no własnie, dlaczego ma być stosowana granica postów? Weźmy... A choćby mnie. Postów mam bardzo dużo, a dam sobie rękę uciąć, że większość z nich wniosła na Forum mniej, niż nierównie (na oko pięć razy) mniejsza ilość postów niejakiego chassepota. Co z tym fantem zrobić, komu się bardziej należy? I co z osobami, które mają mało postów "liczonych", a więc z działów merytorycznych, za to są bardzo aktywne, w pozytywnym znaczeniu, w działach z Forum, na przykład w Mównicy? Jak to rozwiązać? Poza tym, niby dlaczego komuś mają przysługiwać jakieś przywileje, skoro zwykle wszyscy są traktowani równo, a to, że ktoś nie dostanie informacji o usunięciu postu... Cóż, jak wielu przede mną napisało, moderatorzy to tylko ludzie. Nie zawsze mają na to czas itp-zawsze można się dopytać o powód podjęcia takiej a nie innej decyzji.

QUOTE(Ramond @ 11/08/2010, 17:14)
(co jak wiesz nie jest dozwolone)
*


A to ciekawe, swego czasu ktoś, chyba nawet któryś mod, pisał, że multinickowanie nie jest zabronione, jeśli nie wprowadza na forum zamętu. Jak to w końcu jest?
CODE

w celu zbluzgania wszystkich dookoła?

A tak bywało, oj bywało...
CODE

Nie była stosowana ostatnio...

Z ciekawości-stosowano ją w ogóle?


Panowie, z innej beczki-czy forum nam, kolokwialnie mówiąc, nie zdycha? Zostało niewielu stałych userów, spora część ma baaardzo mało czasu na pisanie, więc udziela się rzadko. Nowych wprawdzie przybywa stale, ale bardziej aktywnych-niewielu. Nie warto by pomyśleć o czymś, co skłoniłoby "jednorazowców" do zatrzymania się u nas na dłużej? Nie zawsze chyba właściwym jest napisanie w odpowiedzi na "pomóżcie z pracą domową" "zrób se sam".
Wg mnie-i nie tylko, jak widzę-jakieś zmiany są potrzebne, ale to chyba rzecz na głębszą i dłuższą dyskusję, co ważne-z czynnym udziałem administracji. Bo bez tego ani rusz. Co wy na to?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 11/08/2010, 23:20 Quote Post

Bartku ,
masz racje co do mojej propozycji z postami , z drugiej strony ilu jest userow , którzy przekroczyli 1000 postów ?
Nie sadze ze Forum "zdycha " choc utrata kilku wartościowych userow jest dotkliwa dla naszej malej spolecznosci ( i nie warto , tracic ich więcej ) . Co do "jednorazowców" jestem na tym Forum dlatego , ze na "rynku" jest to jedno z dwóch lub trzech miejsc mających ambicje bycia Forum Naukowym , lepiej nie zmieniac tego .
Jak zawsze serdecznie pozdrawiam smile.gif
 
Post #34

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 12/08/2010, 0:22 Quote Post

QUOTE
A to ciekawe, swego czasu ktoś, chyba nawet któryś mod, pisał, że multinickowanie nie jest zabronione, jeśli nie wprowadza na forum zamętu. Jak to w końcu jest?

Ech.... Regulamin się kłania:
[18]Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby postów i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną zablokowania konta użytkownika czasowo lub na stale (Tworzone w czasie trwania blokady konta "zastępcze" będą natychmiast usuwane razem ze wszystkimi postami). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.

Oraz Regulamin Sankcji:
1) Ostrzeżenie – jego celem jest uświadomienie użytkownikowi drobnych naruszeń regulaminu i zasad przyjętych przez moderatorów. Ostrzeżenie w szczególności przyznawane jest za -
(...)
- używanie drugiego konta w celu uniknięcia nadzoru


Mam nadzieję, że to rozwiało niektóre wątpliwości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 12/08/2010, 16:12 Quote Post

QUOTE
A to ciekawe, swego czasu ktoś, chyba nawet któryś mod, pisał, że multinickowanie nie jest zabronione, jeśli nie wprowadza na forum zamętu. Jak to w końcu jest?

A czy założenie nowego konta, żeby móc pisać i wylewać swoje żale w czasie trwania blokady konta nie wprowadza zamętu?
QUOTE
Z ciekawości-stosowano ją w ogóle?

Tak.
QUOTE
Panowie, z innej beczki-czy forum nam, kolokwialnie mówiąc, nie zdycha? Zostało niewielu stałych userów, spora część ma baaardzo mało czasu na pisanie, więc udziela się rzadko. Nowych wprawdzie przybywa stale, ale bardziej aktywnych-niewielu. Nie warto by pomyśleć o czymś, co skłoniłoby "jednorazowców" do zatrzymania się u nas na dłużej? Nie zawsze chyba właściwym jest napisanie w odpowiedzi na "pomóżcie z pracą domową" "zrób se sam".
Wg mnie-i nie tylko, jak widzę-jakieś zmiany są potrzebne, ale to chyba rzecz na głębszą i dłuższą dyskusję, co ważne-z czynnym udziałem administracji. Bo bez tego ani rusz. Co wy na to?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odrabiał zadania domowe za leni. Ale jeśli sądzisz, że przyciągniesz w ten sposób wartościowych użytkowników, to moim zdaniem srodze się mylisz...
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 12/08/2010, 17:10 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 10/08/2010, 12:16)
Witam
Surfując po anglojezycznych Forach , spotkałem się z funkcja Senior Usera , IMHO na Historykach.org podobna funkcja powinna zaistnieć .
Senior User , nie powinien dawać zadnych przywilejów , jego wlasciwosc polegałaby na tym ze Moderator banując lub zmieniając wypowiedzi SU powinien poinformowac go o przyczynach danego faktu ,

Po co ? SU jako tytuł honorowy i nic więcej.
QUOTE
Ps
Doceniam prace ZM ( SPOLECZNA )oraz wiem ze przy tylu userach na Forum nie maja czasu szczegolowo opisywać swoich decyzji , ale ostatnio kilku cenionych użytkowników , nie podam nicków zrezygnowano z uczestnictwa z ww powodów .
Proponuje , ustalić próg awansu na Senior Usera
- 1001 postów
- 10 tematów ( bez mównicy )
pzd
Lancaster
*


Jeśli już to wg "wagi" postów (wg moderatorów działów) a nie ich ilości.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 12/08/2010, 17:46 Quote Post

Tylko jak ocenić wagę postu? Skąd wiadomo, że oceniający dokona ocen postów prawidłowo?
Ten sposób jest nie mniej kontrowersyjny od nadawania tytułu honorowego od ilości zamieszczonych postów czy stworzonych tematów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 12/08/2010, 18:45 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 12/08/2010, 17:46)
Tylko jak ocenić wagę postu? Skąd wiadomo, że oceniający dokona ocen postów prawidłowo?

Moderatorzy oceniając posty pisane w swoich działach.
QUOTE
Ten sposób jest nie mniej kontrowersyjny od nadawania tytułu honorowego od ilości zamieszczonych postów czy stworzonych tematów.
*


ale doceniający tych którzy mają coś wartościowego do powiedzenia, rzucającego nowe światło w dyskusji itp.

oczywiście kultura wypowiedzi jest brana pod uwagę

Bo jak na razie pomysł wyróżnia tych dla których liczy się liczba postów a nie to co ma się do przekazania (łatwiej napisać linijkę bądź dwie niż przysiąść i przewertować książki celem napisania więcej niż "ową linijkę").


choć nie wiem po co wywarzać otwarte drzwi - na forum jest "przyjaciel forum"
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 12/08/2010, 19:51 Quote Post

To już chyba lepiej zostawić przyjaciela forum niż wprowadzać jakieś udziwnienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 12/08/2010, 22:20 Quote Post

QUOTE
Po co ? SU jako tytuł honorowy i nic więcej.

W trakcie dyskusji , ustaliliśmy ze nie chodzi tu o zaden tytul honorowy czy inne duperele , lecz o prosty mechanizm obronny , mi osobiście na Forum brakuje Pirata i Kolegi S .. ( choc pozegnal się z nami , brzydko ) , nie nazwałbym mojego pomysłu udziwnieniem , lecz próba modernizacji .
Pozdrawiam Kolegów Konserwatystow smile.gif
 
Post #41

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 12/08/2010, 22:50 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 12/08/2010, 0:20)
z drugiej strony ilu jest userow , którzy przekroczyli 1000 postów ?
*


Jacku, pogłowie na chwilę obecną to jakieś 120 dusz?
CODE

Nie sadze ze Forum "zdycha "

Tym niemniej spadek aktywności tak userów, jak gości jest faktem. No i wg mnie forum staje się za bardzo naukowe-owszem, potrzeba rzetelnych i sprawdzonych informacji, ale gdzie miejsce na popularyzację historii i zabawę? Nie wszyscy muszą od razu rozumieć, o co chodzi z komórkową techniką zdobień... tongue.gif
CODE

choc utrata kilku wartościowych userow jest dotkliwa dla naszej malej spolecznosci ( i nie warto , tracic ich więcej ) .

Kłaniają się przypadki 2 śpeców morskich...
CODE

Co do "jednorazowców" jestem na tym Forum dlatego , ze na "rynku" jest to jedno z dwóch lub trzech miejsc mających ambicje bycia Forum Naukowym , lepiej nie zmieniac tego .

Ale i nie ma co przesadzać.

Kol. Ramond:
CODE

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś odrabiał zadania domowe za leni. Ale jeśli sądzisz, że przyciągniesz w ten sposób wartościowych użytkowników, to moim zdaniem srodze się mylisz...

Niczego takiego nie twierdzę-uważam jedynie, że można nie tyle robić zadania za uczniów, co zmuszać do myślenia, zamiast podsyłania gotowców. Ot, dajmy link i "szukaj se waść". Poza tym, z mało wartościowego uczniaka, który pyta, czy Dagome Iudex i Doomesday Book to jedno i to samo może wyrosnąć porządny i pożyteczny user, nie każdy ma w chwili trafienia na forum stopień magisterski (i w drugą stronę-z mgr przed nazwiskiem nie zawsze wynika głęboka wiedza, wbrew pozorom).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 12/08/2010, 23:10 Quote Post

QUOTE
Jacku, pogłowie na chwilę obecną to jakieś 120 dusz?

Witaj Bartku ,
Na 67.036 zarejestrowanych użytkowników , odejmijmy przyjaciol forum , szanowny ZM i zostanie z 60 duszyczek , czy aby nie warto docenic pracowitości tych Kolegów , i przez grzecznosc informować ich o ingerencjach ZM w ich posty , tematy itp. ( każdym przypadku ) ?
Tylko o to chodzi w mojej propozycji .
pzd



 
Post #43

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 12/08/2010, 23:17 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 13/08/2010, 0:10)
Na 67.036 zarejestrowanych użytkowników , odejmijmy przyjaciol forum , szanowny ZM i zostanie z 60 duszyczek , czy aby nie warto docenic pracowitości tych Kolegów , i przez grzecznosc informować ich o ingerencjach ZM w ich posty , tematy itp. ( każdym przypadku ) ?
Tylko o to chodzi w mojej propozycji .
*


Przyjaciół forum jest raczej niewielu (ja, szczerze mówiąc, wiem tylko o 1 sztuce), moderatorów też nie ma aż tak wiele, no i z 38 moderatorów (bez adminów) nie wszyscy mają powyżej 1000 postów. Niektórym sporo brakuje do... 300. Co do ingerencji w posty, zawsze zostaje ślad w postaci "edytowane przez...", czasem coś na czerwono. W razie większego halo, jak wycięcie postu czy czegoś takiego-przynajmniej w moim wypadku zawsze szły PM-ki, choć nie jestem miarodajnym źródłem, bo takich przypadków miałem niewiele. No i po co informować o każdej zmianie? Jeśli ktoś napisze coś o bitwie pod Grunwaldem, która odbyła się 17 lipca 1410, a moderator to poprawi-cóż w tym złego? I po co o tym pisać?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 12/08/2010, 23:21 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 12/08/2010, 23:17)
QUOTE(lancaster @ 13/08/2010, 0:10)
Na 67.036 zarejestrowanych użytkowników , odejmijmy przyjaciol forum , szanowny ZM i zostanie z 60 duszyczek , czy aby nie warto docenic pracowitości tych Kolegów , i przez grzecznosc informować ich o ingerencjach ZM w ich posty , tematy itp. ( każdym przypadku ) ?
Tylko o to chodzi w mojej propozycji .
*


Przyjaciół forum jest raczej niewielu (ja, szczerze mówiąc, wiem tylko o 1 sztuce), moderatorów też nie ma aż tak wiele, no i z 38 moderatorów (bez adminów) nie wszyscy mają powyżej 1000 postów. Niektórym sporo brakuje do... 300. Co do ingerencji w posty, zawsze zostaje ślad w postaci "edytowane przez...", czasem coś na czerwono. W razie większego halo, jak wycięcie postu czy czegoś takiego-przynajmniej w moim wypadku zawsze szły PM-ki, choć nie jestem miarodajnym źródłem, bo takich przypadków miałem niewiele. No i po co informować o każdej zmianie? Jeśli ktoś napisze coś o bitwie pod Grunwaldem, która odbyła się 17 lipca 1410, a moderator to poprawi-cóż w tym złego? I po co o tym pisać?
*


Tu sie mylisz nie zawsze opisywalem juz przypadek , z wycieciem linka z mojego postu . sad.gif
pzd
 
Post #45

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej