Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepszy Sekretarz Generalny KPZR

Kto twoim zdaniem był najlepszym sekretarzem generalnym KZPR
J. Stalin [ 31 ]  [33.70%]
N. Chruszczow [ 11 ]  [11.96%]
L. Breżniew [ 7 ]  [7.61%]
J. Andropow [ 2 ]  [2.17%]
K. Czernienko [ 1 ]  [1.09%]
M. Gorbaczow [ 40 ]  [43.48%]
Suma głosów: 92
Goście nie mogą głosować 

Cartaphilus

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 40.789

M. R.
Stopień akademicki: mgr prawa

post 28/06/2009, 22:32 Quote Post

Ja zagłosowałem na Chruszczowa. Wiem, że święty nie był i też miał krew na rękach, ale to on dokonał destalinizacji w ZSRR. Zaprzestano wtedy masowych mordów niewinnych ludzi czy zsyłania ich do łagrów. Darował życie, chociaż odsunął "na bok" swoim przeciwników politycznych. Stalin natomiast kazałby ich zamordować.
Ponoć gdy został odwołany powiedział do żony, że właśnie najważniejszym z tego co uczynił było to, ze można było go odwołać w zwykłym głosowaniu. Stalin natomiast kazałby ich wszystkich aresztować.
Gdybym miał wybór czy żyć w ZSRR Stalina czy Chruszczowa na pewno wybrałbym tego drugiego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Gronostaj

Dławiciel Brabancki
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA

post 29/06/2009, 10:40 Quote Post

Również, ze względu na brak kryteriów oceny, postanowiłem oddać głos, na tego, który postanowił zerwać z komunizmem, czyli na "Gorbiego". wink.gif

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #17

komar47

IV ranga
Nr użytkownika: 55.806

Jan Muszynski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: emeryt

post 29/06/2009, 18:21 Quote Post

Spośród wszystkich czynów kolejnych pierwszych sekretarzy wymienionych w ankiecie największym dokonaniem był fakt, który całkowicie uszedł uwadze PT historyków: zniszczenie niemieckiej III Rzeszy, położenie kresu hitlerowskiemu ludobójstwu. I sekretarz, który wtedy panował w ZSRR, miał w tym niewątpliwie swój udział.
Taki drobny szczególik, trudny do zauważenia. Nieprawdaż?

User is offline  PMMini Profile Post #18

Pawelecze

I ranga
*
Nr użytkownika: 59.608

Pawel Pietraszko
Zawód: uczen

post 31/10/2009, 21:28 Quote Post

Poza tym, jak jest Czernienko i Andropow, to czemu nie ma Malenkowa? smile.gif "Rządził" dłużej niż każdy z nich... Dlatego oni dla mnie odpadają, mieli tą rolę co on. Breżniew doprowadził kraj do takiego stanu, że właściwie Gorbaczow cokolwiek by zrobił niszczył go... Samemu Gorbiemu nie udało się osiągnąć celu, czyli uratować państwa. Największym osiągnięciem Chruszczowa była destalinizacja, czyli zniszczenie sojuszu radziecko- chińskiego... Jedyny, z wymienionych którego osiągnięcia, niezależnie od metod, były niepodważalnie wybitne, był Stalin.

User is offline  PMMini Profile Post #19

godfrydl

Diabolus in musica
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA

post 2/11/2009, 11:26 Quote Post

Gorbaczow - za to, że ostatni!
zniszczenie niemieckiej III Rzeszy, położenie kresu hitlerowskiemu ludobójstwu. I sekretarz, który wtedy panował w ZSRR, miał w tym niewątpliwie swój udział.
Taki drobny szczególik, trudny do zauważenia. Nieprawdaż?

Wprowadził za to swoje własne ludobójstwo, przedtem tegoż Hitlera doprowadzając do władzy i wojny. Taki drobny szczególik, trudny do zauważenia. Nieprawdaż?

User is offline  PMMini Profile Post #20

Watta

IV ranga
Nr użytkownika: 20.820

Stopień akademicki: Technik Mechanik ;)
Zawód: rencista

post 2/11/2009, 13:41 Quote Post

Z punktu widzenia Rosjanina to będzie z pewnością Stalin a z punktu widzenia mojego jako Polaka to Gorbaczow, chyba wiadomo dlaczego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

freddy

Dick Dastardly
Nr użytkownika: 85.709

Stopień akademicki: Wacky Racer
Zawód: Vulture Squadron

post 14/09/2016, 0:47 Quote Post

Ja oddałem głos na Chruszczowa. Bynajmniej za to, że w okresie jego rządów nastąpiły ważne wydadrzenia, na przykład Kryzys Kubański, budowa Muru Berlińskiego, które o tyle o ile pokojowo potrafił rozwiązać. A ludność ZSRR powinna dziękować mu za to, że zapobiegł przejęciu dyktatorskiej władzy nad Związkiem Radzieckim przez Żukowa.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

Flavius Generalissimus Magnus

Nowicjusz
Nr użytkownika: 104.709

post 11/07/2019, 19:46 Quote Post

Każdy głos oddany nie na Stalina jest głosem straconym. Myślę, że głosując w takich ankietach nie powinno się oceniać danej postaci uwzględniając jej stosunek do Polski. Należy jak dla mnie na państwa patrzeć globalnie z perspektywy obserwatora kuli ziemskiej. Tak samo powinno być w tym przypadku.
Wiadomo, że Józef Stin był despotą, ale zmysłu politycznego mu nie brakowało. Uważam, że potrafił przewidzieć sytuacje, które będą miały miejsce przyszłości, co jest według mnie darem. No i wygrał wojnę, na której najwięcej zyskał.

User is offline  PMMini Profile Post #23

2 Strony < 1 2 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej