Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Medieval: Total War, co sądzicie o tej grze?
     
Venasque
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 40

 
 
post 20/06/2003, 23:09 Quote Post

jak w temacie ?
ja gram w nia od pewnego czasu i musze powiedziec ze wciagnela mnie o wiele bardziej niz Shogun smile.gif Wlasciwie to 2 rozne gry: ta turowa i symulator bitew. Zwlaszcza ciekawe sa Historical Campaignes...
Tak wiec czekam na opinie............ biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 21/06/2003, 12:07 Quote Post

Medieval jest grą bardzo dobrą. Posiada duże zróżnicowanie jednostek i liczne up'grady. Bardzo podoba mi się zdobywanie zamków, które na pewno lepiej wygląda niż w Shogunie. Gra ma parę bugów i ja sam mógłbym dać parę rozwiązan, które grę czyniłyby lepszą, np. ustawianie ludzi na murach za blankami. Mogłaby też istnieć opcja zejścia rycerzy z konii lub całkowite ich spadniecie w razie potyczki, ale zapewne to wiązałoby sie z kosztami w wydajności komputera i gry.
Poza tym wreszcie możemy zagrać w Europie, a nie w Japonii, choć klimat bycia taisho porwał mnie.
Jeszcze kolejnym mankamentem byłoby brak filmików, jak to było w Shogunie. Dobrze by było gdyby grę spolszczono, ale to już raczej dla tych którzy nie znają za bardzo angielskiego(mi to tak nie przeszkadzało za bardzo, ale przyjemniej sie czyta tekst ojczysty, szczególnie jeżeli jest on długi, a opowiada o historii i właściwosciach jednostek).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Venasque
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 40

 
 
post 21/06/2003, 18:57 Quote Post

O tak zgadzam sie ze moglaby byc polska wersja. Ale zamiast niej wolalbym nizsza cene laugh.gif Bo te 169zl (teraz juz 139zl) to jakis koszmarek. Ale najgorsze jest to ze dodatek na ktory niecierpliwie czekam ma kosztowac 139 zlociszy mad.gif mad.gif mad.gif Oni chyba na glowe uadli - NIKT im nie kupi oryginala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Shira
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 37

 
 
post 21/06/2003, 19:30 Quote Post

W takim wypadku niech lepiej jej nie lokalizują, bo może być jeszcze droższa wink.gif
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Venasque
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 40

 
 
post 18/07/2003, 22:13 Quote Post

Dawno tu nie pisalem, ale wpadlem zeby powiedziec ze od paru dni mam Viking Invasion i powiem ze jest naprawde swietna. Gram w kampanie Wikingami i podbilem juz Szkocje i Irlandie (nie tylko te panstwa ale ziemie na ktorych dzisiaj leza te krainy). Zostala juz tylko Walia i Nothumbria (sprzymierzency) i Mercia (zaprzysiegly i niestety potezny wrog rolleyes.gif ) - jak tylko ja pokonam to wlasciwie mam juz wszystko. Ogolnie polecam ten dodatek, zwlaszcza ze kosztuje tylko ( rolleyes.gif ) 99zł.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 10/11/2003, 9:08 Quote Post

QUOTE(Venasque @ Jun 21 2003, 12:09 AM)
jak w temacie    ?
ja gram w nia od pewnego czasu i musze powiedziec ze wciagnela mnie o wiele bardziej niz Shogun smile.gif Wlasciwie to 2 rozne gry: ta turowa i symulator bitew. Zwlaszcza ciekawe sa Historical Campaignes...
Tak wiec czekam na opinie............ biggrin.gif


Mi się bardziej Medival podobał nawet moj tata spędził nad nia pare godzin a jak już on się za coś weźmie to musi być super smile.gif w tym stylu gier podoba mi się to czego nie ma w RTS że pojedynczy oddział nie udezy sam na przeważające siły wroga :]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Hever
 

II ranga
**
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 77
Nr użytkownika: 428

 
 
post 22/12/2003, 9:47 Quote Post

Medieval to niesamowita gra. Dzięki niej można się poczuć jak prawdziwy król. Bitwy mają dużo realizmu w porównaniu do innych gier. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie taka gra, w której szarżujące na siebie oddziały jazdy wjadą w siebie (tak jak to było pokazane w Krzyżakach). Co do mapki jest bardzo interesująca smile.gif uwielbiam rozplanowywać tworzenie swojego imperium. Ja przeważnie gram niemcami lub anglikami. Kim wy pykacie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 23/02/2004, 16:59 Quote Post

Mi nie przypadła do gustu jakoś się nie mogłem wczuć w klimat za to mój ojcieci sobie nieźle radził wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Sokal
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 302
Nr użytkownika: 862

Stopień akademicki: juz magister
Zawód: bartender
 
 
post 16/04/2004, 20:33 Quote Post

Medieval hmm... zaczynalem od shoguna i to juz bylo dla mnie COS. od tej gry nie moglem sie wprost oderwac smile.gif, o ten niepowtarzalny japonski klimacik ... i swietne japonskie glosy :0 - to szczegolnie mi sie spodobalo. juz obgryzalm paznokcie w oczekiwaniu na medievala i w sumie sie nie zawiodlem smile.gif, to gra jest w prost genialna, co prawda nie ma rozbudowanych opcji ekonomicznych, ale nie o to w niej chodzi, tutaj liczy sie tylko WOJNA biggrin.gif. jak ktos pyta o dobra strategie to od razu odpowiadam : "TOTAL WAR".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
żbikTeodor
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 825

Stopień akademicki: Mgr ksaper
Zawód: Polisimejker
 
 
post 21/04/2004, 11:39 Quote Post

No kurna tylko mniut na medjewala lejeta !
A mnie denarwuje jakiś ogólny brak zasad (czemu ryzyko buntu jest raz takie , a raz takie skoro w prowincji jest cały czas ta sama ilość wojsk ?) i ubogosć opcji ( "wychowałem się" na Europie Universalis II ).Tylko dobry system rozgrywania bitew i ich niezły realizm to ratuje.I jeszcze te polskie nazwiska: "sir Jadwiga Mazovia"!!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Sokal
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 302
Nr użytkownika: 862

Stopień akademicki: juz magister
Zawód: bartender
 
 
post 21/04/2004, 13:51 Quote Post

mam pytanie odnosnie Twojego dzialania na prowincji Teodor, jakie ustalasz podatki, jakiego wyznania jest ta prowincja, ktora sie buntuje (ktore wyznanie dominuje??) oraz czy przypadkiem twoj wladca nie zostal objety ekskomunika??
utrzymywanie duzej ilosci wojsk nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty, a jesli juz trzymasz duze ilosci wojskaw zbuntowanej prowincji to chyba chlopow ??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Ilinger
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 969

 
 
post 29/04/2004, 21:38 Quote Post

QUOTE(żbikTeodor @ Apr 21 2004, 12:39 PM)
No kurna tylko mniut na medjewala lejeta !
A mnie denarwuje jakiś ogólny brak zasad (czemu ryzyko buntu jest raz takie , a raz takie skoro w prowincji jest cały czas ta sama ilość wojsk ?) i ubogosć opcji ( "wychowałem się" na Europie Universalis II ).Tylko dobry system rozgrywania bitew i ich niezły realizm to ratuje.I jeszcze te polskie nazwiska: "sir Jadwiga Mazovia"!!!

Akurat nazwiska to nie problem bo są jak zresztą wszystkie inne nazwy własne możliwe do edycji smile.gif

Ale turowy element gry jest rzeczywiście do chrzanu. Z mniej jego wad podam, że nie ma podziału choćby na pory roku przez co przejście chocażby niewielkim "oddziałkiem" przez cały płw. apeniński (zakładając że cały jest nasz smile.gif) zajmuje ładnych pare lat!

Ale pomimo to i tak gra sie całkiem fajnie, a nawet, ze względu na element turowy, zabawnie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Sokal
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 302
Nr użytkownika: 862

Stopień akademicki: juz magister
Zawód: bartender
 
 
post 30/04/2004, 12:51 Quote Post

hmmm, zakladajac ze caly polwysep jest nasz, to taka podroz wcale nie musi trwac pare lat tongue.gif, wystarczy ze masz porty w prowincjach i sprawa zalatwiona smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
FANG
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 870

 
 
post 23/05/2004, 21:48 Quote Post

Medieval to moja ukachana gra, niestety jest strasznie prosta- na najwyższym poziomie najtrudniejszym państwem np. Dania zajmuje całą europę. Dla mnie kłopotem była tytlko złota horda którą zniszczyłem 19 jednostkami (oni mieli 32- na najwyższym poziomie, ale ja generała 9 gwiazdek).
PO wyjściu vikinga gra się zrobiła sporo trudniejsza- było parę aktualizacji, ale nadal jest łatwa nawet na najwyższym poziomie i najgorszym państwem grając.
Plusem jest to że jak wgrałem dodatek to nastapiła takze aktualizacja w podstawowej wersji czyli Medieval total war, ogromnym minusem jest brak filmów i poszczególnych głosów jak to było w shogunie.
Szkoda że nie można grać w jakiś sposób w multiplayer no bo turowa, sprawdziłbym się z innymi, może było by trudniej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
FANG
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 870

 
 
post 23/05/2004, 21:49 Quote Post

nie będe odpowiadał na forum na pytania bo długo tak wyjaśniać, jak chcecie się czegoś dowiedzieć to piszcie na gg chętnie odpowiem
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej