Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Senior user, Propozycja
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/08/2010, 12:16 Quote Post

Witam
Surfując po anglojezycznych Forach , spotkałem się z funkcja Senior Usera , IMHO na Historykach.org podobna funkcja powinna zaistnieć .
Senior User , nie powinien dawać zadnych przywilejów , jego wlasciwosc polegałaby na tym ze Moderator banując lub zmieniając wypowiedzi SU powinien poinformowac go o przyczynach danego faktu , w ten sposób Forum nie straciłoby wartościowych użytkowników z dużym stazem i dorobkiem na Forum .
Ps
Doceniam prace ZM ( SPOLECZNA )oraz wiem ze przy tylu userach na Forum nie maja czasu szczegolowo opisywać swoich decyzji , ale ostatnio kilku cenionych użytkowników , nie podam nicków zrezygnowano z uczestnictwa z ww powodów .
Proponuje , ustalić próg awansu na Senior Usera
- 1001 postów
- 10 tematów ( bez mównicy )
pzd
Lancaster
 
Post #1

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 10/08/2010, 13:15 Quote Post

O ile pamiętam nie zdarza się żeby ktoś nie został poinformowany o powodach decyzji moderatora- chyba że coś się zmieniło.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 10/08/2010, 13:16 Quote Post

Nie wiem jak teraz ale za dawnych czasów smile.gif jak zarobiłem kiedyś ostrzeżenie, to było wyjaśnione za co.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 10/08/2010, 14:21 Quote Post

Ja wszystkie moje ostrzeżenia mam wyjaśnione ale ostatnio zdarzyło się kilka dziwnych przypadków o które była awantura.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/08/2010, 18:58 Quote Post

QUOTE(Rado @ 10/08/2010, 13:15)
O ile pamiętam nie zdarza się żeby ktoś nie został poinformowany o powodach decyzji moderatora- chyba że coś się zmieniło.
*




QUOTE(keraunos @ 10/08/2010, 13:16)
Nie wiem jak teraz ale za dawnych czasów smile.gif jak zarobiłem kiedyś ostrzeżenie, to było wyjaśnione za co.
*




QUOTE(Piast anonim @ 10/08/2010, 14:21)
Ja wszystkie moje ostrzeżenia mam wyjaśnione ale ostatnio zdarzyło się kilka dziwnych przypadków o które była awantura.
*


No dobrze , mialo nie byc nicków wiec beda pseudonimy , pamiętacie pewnego Pirata , a Kolega Sma...dz ( kilka dni temu ) , a co bylo przyczyna czasowego zniknięcia opcji edit .
Z zbioru moich tematów jeden zniknal bez komentarza , a drugi został przyklejony do innego tematu ( wlasciwie wliczony nawet bez zaznaczenia ze jest przeniesiony )
Co Koledzy mysla o opcji Senior User , moim zdaniem to dobry pomysł .
Zaznaczam nie oceniam tu pracy ZM , nie chce jednak by Forum traciło uczestnikow wnoszących spory wkład w dorobek naukowy na naszym poletku .

Ten post był edytowany przez lancaster: 10/08/2010, 19:03
 
Post #5

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 10/08/2010, 19:07 Quote Post

Forum przeżywa okres stagnacji. Kiedyś o tej porze było znacznie więcej userów. Coraz częściej znikają posty bez wyjaśnienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 10/08/2010, 19:09 Quote Post

Istnieje ranga Przyjaciel Forum, to raz.

O czym może nie wiedzą Użytkownicy, panel przywalenia ostrzeżeniem wymaga podania przyczyny, która to jest wysyłana do adresata, to dwa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/08/2010, 19:11 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 10/08/2010, 19:07)
Forum przeżywa okres stagnacji. Kiedyś o tej porze było znacznie więcej userów. Coraz częściej znikają posty bez wyjaśnienia.
*


To fakt , sam zaglądam tu nie tak często jak , niegdyś ( szczególnie po opisanym przypadku z tematami sleep.gif )
 
Post #8

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 10/08/2010, 19:13 Quote Post

Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.
Administracja i Moderatorzy mogą tolerować użytkownika Forum ze względu na to, że robi frekwencję i wypowiada się w miarę poprawnie. Jednak może on nic nowego nie wnosić w merytorycznym sensie. Co z takim kimś zrobić?
Ano nic. Niech się kształci dalej.
Zresztą jest coś takiego jak "Przyjaciel Forum"; Nie wiem co to daje, ale skoro by to kogoś satysfakcjonowało...
Natomiast forowanie użytkowników ze względu na liczbę "nabitych" postów?
Jednak nie.

Pozdrawiam
poldas372
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/08/2010, 19:21 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/08/2010, 19:13)
Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.
Administracja i Moderatorzy mogą tolerować użytkownika Forum ze względu na to, że robi frekwencję i wypowiada się w miarę poprawnie. Jednak może on nic nowego nie wnosić w merytorycznym sensie. Co z takim kimś zrobić?
Ano nic. Niech się kształci dalej.
Zresztą jest coś takiego jak "Przyjaciel Forum"; Nie wiem co to daje, ale skoro by to kogoś satysfakcjonowało...
Natomiast forowanie użytkowników ze względu na liczbę "nabitych" postów?
Jednak nie.

Pozdrawiam
poldas372
*


Czytales wprowadzenie do tematu ?
Chodzi tylko o zachowanie form grzecznosciowych , i o informacje , nie o tolerowanie chamstwa czy spamowania .
Zadnych przywilejów , jedynie zwyczajne poinformowanie , typu skasowałem twój post bo ... , twój temat zniknal dlatego ze ... , zablokowaliśmy ci IP z powodu .....
Rozumiesz .
 
Post #10

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 10/08/2010, 19:26 Quote Post

Popieram lancastera.
to dobry pomysł-warto aby go pozytywnie rozpatrzono.
Szczególnie z tym informowaniem o przyczyny usuwania postów...bo ostatnio z tym nie za dobrze sad.gif albo z podawaniem blokowania IP. Szkoda tych, którzy nie mogą się dowiedzieć dlaczego ich posty zostały usunięte bądź IP zablokowane.

Za trzy dni minie miesiąc jak tu jestem i bardzo mi się tu podoba smile.gif
Szkoda żeby na naszym forum dochodziło do różnych incydentów.

Ten post był edytowany przez p.bohonos: 10/08/2010, 19:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 10/08/2010, 19:48 Quote Post

Szczerze mówiąc nie widzę potrzeby stworzenia funkcji "Senior Usera" gdyż przecież zgodnie z regulaminem każdy użytkownik naszego Forum powinien być traktowany jednakowo niezależnie od liczby postów które napisał, a te jak wiadomo nie zawsze pokazują wartość merytoryczną danej osoby.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 10/08/2010, 19:51 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/08/2010, 20:13)
Natomiast forowanie użytkowników ze względu na liczbę "nabitych" postów?
Jednak nie.

Przyznam się szczerze, że zostałem nieco dotknięty tym fragmentem wypowiedzi. Ja, przyznam, często postuję co widać na moim liczniku, ale w żadnym wypadku nie mam zamiaru sztucznie nabijać sobie ilości postów, co w końcowym rezultacie miałoby predestynować mnie jako usera w oczach reszty szanownych userów do "mega gwiazdy forum" (zresztą szkoda rozwijać tę kwestię). Nie dbam w ogóle o jakieś fory, specjalne względy etc. etc. Piszę to co mi ślina na język przyniesie, oczywiście z pełną rozwagą zachowując twarz. wink.gif Propozycja kolegi Lancastera również mi się podoba i nie sądzę aby miała w jakiś sposób forować tych którzy dużo piszą. Po prostu wprowadza pewne novum, które na domiar złego uchwytne jest na zagranicznych forach i uważane tam jest za coś zupełnie normalnego.

Również muszę stwierdzić, że forum ostatnimi czasy przeżywa kryzys. Nie chodzi o ilość i frekwencję, która od kilku lat jest chyba stała i jak widać, szczęśliwie nie ulega zmianie, ale brakuje dużo userów, którzy pewnym okresie niejako kreowali wizerunek naszego forum. Miejmy nadzieję, że ten stan nie utrzyma się długo i wkrótce spotkamy wspomnianych użytkowników.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 10/08/2010, 19:53 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 10/08/2010, 20:21)
[...] zablokowaliśmy ci IP z powodu .....
Rozumiesz .
*


Czy Kolega lancaster zdaje sprawę z tego co pisze?
Blokowanie cudzego IP kwalifikuje się pod KK.

Pozdrawiam
poldas372
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/08/2010, 20:08 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/08/2010, 19:53)
QUOTE(lancaster @ 10/08/2010, 20:21)
[...] zablokowaliśmy ci IP z powodu .....
Rozumiesz .
*


Czy Kolega lancaster zdaje sprawę z tego co pisze?
Blokowanie cudzego IP kwalifikuje się pod KK.

Pozdrawiam
poldas372
*


Poldasie372
powtarzam to za naszym niestety byłym Kolegom S. , który twierdzi ze w jego przypadku podobna sytuacja zaistniała .
To Vapnatak ,
Dziękuje za poparcie , nasze Forum choc Historyczne , mozna trochę modernizowac .
 
Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej