|
|
SPIS TYTUŁÓW W SERII HISTORYCZNE BITWY , lista wg dat wydania i wg dat w tytułach
|
|
|
|
Nie znalazłem na forum pełnej listy HBków więc może komuś się przyda. Kolejność wg ukazywania się pierwszego wydania. Numer, tytuł, autor a w nawiasie rok pierwszego wydania. Dodałem już Psków . Mam nadzieję, że lista się komuś przyda. Sam mam 131 pozycji a najboleśniejszym brakiem jest Austerlitz 1805. Liczę na wznowienie.
******************************************************** PEŁNA LISTA HISTORYCZNYCH BITEW BELLONY:
1. Berlin 1945 - Stąpor Z. (1980), wyd. 2 (2005), wyd. 3 (2015)
2. Wiedeń 1683 - Podhorodecki L. (1980), wyd. 2 popr. (1983), wyd. 3 (2001), wyd. 4 (2012)
3. Grochów 1831 - Majewski W. (1982)
4. Budziszyn 1945 - Kaczmarek K. (1982)
5. Połtawa 1709 - Serczyk W. A. (1982), wyd. 2 (2004)
6. Okinawa 1945 - Wolny A. (1983), wyd. 2 (2004)
7. Kursk 1943 - Karpiński A. (1983)
8. Lenino 1943 - Sobczak K. (1983)
9. Waterloo 1815 - Malarski T. (1984), wyd. 2 (1997), wyd. 3 (2003), wyd. 4 (2015)
10. Bzura 1939 - Jurga T. (1984), wyd. 2 popr. i uzup. (2001), wyd. 3 (2013), wyd. 4 (2019)
11. Saratoga-Yorktown 1777-1781 - Rusinowa I. (1984)
12. Kanny 216 p.n.e. - Sikorski J. (1984), wyd. 2 (2012)
13. Tenochtitlan 1521 - Tomicki R. (1984)
14. Leningrad 1941-1944 - Dzieszyński R. (1986), wyd. 2 popr. (2012)
15. Crecy-Orlean 1346-1429 - Potkowski E. (1986)
16. Stalingrad 1942-1943 - Kaczmarek K. (1986)
17. Kulikowe Pole 1380 - Podhorodecki L. (1986), wyd. 2 (2008)
18. Szypka i Plewna 1877 - Brodecki B. (1986), wyd. 2 (2010)
19. Akcjum 31 p.n.e. - Murawski A. (1986), wyd. 2 (2003)
20. Madryt 1936-1937 - Wyszczelski L. (1986)
21. Bolonia 1945 - Biegański W. (1986)
22. Zatoka Świeża 1463 - Dyskant J. W. (1987), wyd. 2 (2009)
23. Kircholm 1605 - Wisner H. (1987), wyd. 2 (2005), wyd. 3 (2016)
24. Moskwa 1941 - Wróblewski W. (1987)
25. Sewastopol 1941-1942, 1944 - Konecki T. (1987)
26. Kostrzyn 1945 - Toczewski A. (1987)
27. Chocim 1621 - Podhorodecki L. (1988), wyd. 2 (2008), wyd. 3 (2015)
28. Gaugamela 331 p.n.e. - Dąbrowa E. (1988), wyd. 2 (2010)
29. Narwik 1940 - Odziemkowski J. (1988), wyd. 2 (2013)
30. Somosierra 1808 - Bielecki R. (1989)
31. Cuszima 1905 - Dyskant J.W. (1989)
32. Dien Bien Phu 1954 - Brodecki B. (1989), wyd. 2 (1999), wyd. 3 (2022)
33. Warszawa 1656 - Nagielski M. (1990), wyd. 2 (2009)
34. Lipsk 1813 - Nadzieja J. (1990), wyd. 2 popr. (1998), wyd. 3 (2013)
35. Berezyna 1812 - Bielecki R. (1990)
36. Marengo 1800 - Leśniewski S. (1990), wyd. 2 (2010)
37. Podhajce 1698 - Wojtasik J. (1990), wyd. 2 (2008)
38. Valmy 1792 - Borucki B. (1990)
39. Wielka Brytania 1940 - Król W. (1990), wyd. 2 (1996), wyd. 3 (1999)
40. Maciejowice 1794 - Mikuła W. (1991)
41. Warna 1444 - Potkowski E. (1991), wyd. 2 (2004)
42. Gettysburg 1863 - Swoboda G. (1991), wyd. 2 popr. i uzup. (1999)
43. Bastylia 1789 - Bielecki R. (1991)
44. Normandia 1944 - Bielecki R. (1991)
45. Niemen 1920 - Wyszczelski L. (1991), wyd. 2 (2008)
46. Gorlice 1915 - Klimecki M. (1991), wyd. 2 (2009)
47. Midway 1942 - Borkowski M. (1992)
48. Lissa 1866 - Olender P. (1993), wyd. 2 (2010)
49. Lepanto 1571 - Podhorodecki L. (1993), wyd. 2 (2010)
50. Grunwald 1410 - Nadolski A. (1993), wyd. 2 (1996), wyd. 3 (1999), wyd. 4 (2003), wyd. 5 (2008), wyd. 6 (2010)
51. Austerlitz 1805 - Bielecki R. (1993)
52. Tobruk 1941-1942 - Kwiecień Z. (1993)
53. Wagram 1809 - Leśniewski S. (1993), wyd. 2 (2003)
54. Bitwa Jutlandzka 1916 - Flisowski Z. (1994)
55. Beresteczko 1651 - Romański R. (1994), wyd. 2 (2007), wyd. 3 (2012)
56. Zamość 1813 - Nadzieja J. (1994)
57. Leyte 1944 - Flisowski Z. (1994), wyd. 2 (2004)
58. Kliszów 1702 - Wagner M. (1994)
59. Obertyn 1531 - Plewczyński M. (1994), wyd. 2 (2008), wyd. 3 (2020)
60. Maraton 490 p.n.e. - Kulesza R. (1995), wyd. 2 (2021)
61. Jalu 1894 - Gelewski T. M. (1995)
62. Batoh 1652 - Długołęcki W. J. (1995)
63. Sycylia 1943 - Naziębło J. (1995)
64. Warszawa 1920 - Wyszczelski L. (1995), wyd. 2, z okazji 50 lat wydawnictwa, (1997), wyd. 3 (2005), wyd. 4 (2010)
65. Jerozolima 1099 - Leśniewski S, (1995), wyd. 2 (2007), wyd. 3 (2021)
66. Santiago 1898 - Winid M. (1995)
67. Cudnów 1660 - Romański R. (1996), wyd. 2 (2008)
68. Legnica 1241 - Maroń J. (1996), wyd. 2 (2008), wyd. 3 (2017)
69. Port Artur 1904 - Dyskant J. W. (1996)
70. Alamo-San Jacinto 1836 - Wojtczak J. (1996), wyd. 2 (2021)
71. El Alamein 1942 - Czmur S. (1997)
72. Kunersdorf 1759 - Przeździecki M. G. (1997)
73. Raszyn 1809 - Romański R. (1997), wyd. 2 (2007), wyd. 3 (2013)
74. Ateny-Sparta 431-404 p.n.e. - Kulesza R. (1997), wyd. 2 (2021), wyd. 3 (2023)
75. Little Big Horn 1876 - Swoboda G. (1998), wyd. 2 (2017), wyd. 3 (2023)
76. Lwów 1918-1919 - Klimecki M. (1998), wyd. 2 (2011)
77. Meksyk 1847 - Wojtczak J. (1998), wyd. 2 (2009), wyd. 3 (2021)
78. Warszawa 1831 - Strzeżek T. (1998), wyd. 2 (2010)
79. Ko Chang 1941 - Dyskant J. W. (1999), wyd. 2 (2003)
80. Kijów 1920 - Wyszczelski L. (1999)
81. Egipt 1798-1801 - Rogacki T. (1999)
82. Głogów 1109 - Olejnik K. (1999)
83. Iganie 1831 - Strzeżek T. (1999)
84. Łuk Donu 1942-1943 - Szabo P. (2000)
85. Naseby 1645 - Wojtczak J. (2000)
86. Zieleńce, Mir, Dubienka 1792 - Derdej P. (2000)
87. Orsza 1514 - Dróżdż P. (2000), wyd. 2 (2014)
88. Czortków 1919 - Klimecki M. (2000), wyd. 2 (2022)
89. Quebec 1759 - Wojtczak J. (2000), wyd. 2 (2021)
90. Nowy Orlean 1815 - Kłosowicz R. (2000)
91. Przedmoście Rumuńskie 1939 - Włodarkiewicz W. (2001), wyd. 2 (2013)
92. Smoleńsk 1632-1634 - Kupisz D. (2001), wyd. 2 (2017)
93. Prostki 1656 - Augusiewicz S. (2001)
94. Szack-Wytyczno 1939 - Grzelak C. (2001), wyd. 2 (2022)
95. Strzegom, Dobromierz 1745 - Kisiel R. (2001)
96. Benewent 275 p.n.e. - Kęciek K. (2001), wyd. 2 (2021)
97. Oliwa 1627 - Koczorowski E. (2001), wyd. 2 (2008)
98. Budapeszt 1944-1945 - Sowa M. (2002)
99. Wilno-Grodno-Kodziowice 1939 - Grzelak C. (2002)
100. Kynoskefalaj 197 p.n.e. - Kęciek K. (2002), wyd. 2 (2009), wyd. 3 (2021)
101. Big Hole 1877 - Wojtczak J. (2002), wyd. 2 (2022)
102. Łuck 1916 - Czerep S. (2002)
103. Cedynia 972 - Rochala P. (2002)
104. Trafalgar 1805 - Dyskant J. W. (2002), wyd. 2 (2003)
105. Borodino 1812 - Dróżdż P. (2003)
106. Bannockburn 1314 - Wojtczak J. (2003), wyd. 2 (2011)
107. Lwów 1939 - Włodarkiewicz W. (2003), wyd. 2 (2007)
108. Farsalos 48 p.n.e. - Romański R. (2003), wyd. 2 (2022)
109. Magnezja 190 p.n.e. - Kęciek K. (2003), wyd. 2 (2021)
110. Batoche 1885 - Swoboda G. (2003)
111. Wietnam 1962-1975 - Dmochowski A. (2003)
112. Hastings 1066 - Soszyński J. (2003)
113. Falaise 1944 - Nadzieja J. (2003), wyd. 2 (2022)
114. Praga 1757 - Kisiel R. (2003)
115. Połock 1579 - Kupisz D. (2003), wyd. 2 (2014)
116. Warka-Gniezno 1656 - Skworoda P. (2003)
117. Kłuszyn 1610 - Szcześniak R. (2004), wyd. 2 (2008), wyd. 3 (2014)
118. Hattin 1187 - Biziuk P. (2004), wyd. 2 (2022)
119. Żółte Wody-Korsuń 1648 - Biernacki W. (2004), wyd. 2 (2008)
120. Pruska Iława 1807 - Rogacki T. (2004)
121. Ardeny 1944-1945 - Bączyk N. (2004), wyd. 2 (2022)
122. Niemcza 1017 - Rochala P. (2004), wyd. 2 (2012), wyd. 3 (2017)
123. Malta 1565 - Zieliński A. (2004), wyd. 2 (2015)
124. Vicksburg 1862-1863 - Wojtczak J. (2004), wyd. 2 (2022)
125. Koronowo 1410 - Derdej P. (2004), wyd. 2 (2008)
126. Powstanie Mahdiego 1881-1899 - Gazda D. (2004)
127. Tarutino 1812 - Dusiewicz A. (2004)
128. Moskwa 1612 - Bohun T. (2005), wyd. 2 (2005), wyd. 3 (2011)
129. Galicja Wschodnia 1920 - Klimecki M. (2005)
130. Inczhon-Seul 1950 - Kłosowicz R. (2005)
131. Babilon 729-648 p.n.e. - Biziuk P. (2005), wyd. 2 (2020)
132. Pola Katalaunijskie 451 - Gazda D. (2005), wyd. 2 (2010)
133. Las Teutoburski 9 - Rochala P. (2005), wyd. 2 (2008), wyd. 3 (2011)
134. Magenta i Solferino 1859 - Dzieszyński R. (2005)
135. Połonka - Basia 1660 - Gawęda M. (2005)
136. Siedmiogród 1944 - Sowa M. (2005)
137. Zbaraż 1649 - Śledziński K. (2005), wyd. 2 (2015)
138. Tannenberg 1914 - Szanta P. (2005), 2 wyd. (2022)
139. Detroit 1763 - Sudak A. (2006)
140. Hammerstein 1627 - Skworoda P. (2006)
141. Dublin 1916 - Swoboda G. (2006)
142. Cajamarca 1532 - Tarczyński A. (2006)
143. Chancellorsville 1863 - Szkudliński J. (2006)
144. Przemyśl 1656-1657 - Borcz A. (2006)
145. Krym 1853-1856 - Klimecki M. (2006), wyd. 2 (2022)
146. Warszawa 1944-45 - Rozwadowski P. (2006)
147. Alezja 52 p.n.e. - Romanowski T. (2006)
148. Moskwa 1617-1618 - Majewski A. (2006), wyd. 2 (2016)
149. Psków 1581-1582 - Kupisz D. (2006)
150. Civita Castellana 1798 - Witasek M. (2007)
151. Falklandy-Port Stanley 1982 - Kubiak K. (2007)
152. Smoleńsk 1812 - Dusiewicz A. (2007)
153. Navarino 1827 - Bojarski A. (2007)
154. Sand Creek 1864 - Wojtczak J. (2007), WYD. 2 (2023)
155. Cecora 1620 - Śledziński K. (2007)
156. Adrianopol 378. Rzeka Frigidus 394 - Gazda D. (2007), wyd. 2 (2021)
157. Wyprawa sycylijska 415-413 p. n. e. - Lach G. (2007)
158. Charków-Donbas 1943 - Przybyło Ł. (2007)
159. Sadowa 1866 - Dzieszyński R. (2007)
160. Chocim 1673 - Orłowski D. (2007), wyd. 2 (2022)
161. Afryka Wschodnia 1914-1918 – Brudek P. (2008), wyd. 2 (2023)
162. Konstantynopol 1453 – Witasek M. (2008)
163. Małojarosławiec 1812 - Kowalczyk R. (2008)
164. Powstanie Spartakusa 73-71 p. n. e. - Nowaczyk B. (2008)
165. Blenheim-Hochstadt 1704 - Radziwonka R. (2008)
166. Boyne 1690 - Wojtczak J. (2008)
167. Wilno 1919-1920 - Wyszczelski L. (2008)
168. Fuengirola 1810 - Mazowski K. (2008)
169. Kartagina 149-146 p. n. e. - Nowaczyk B. (2008)
170. Pekin, Szanghaj, Nankin 1937-1945 - Klimecki M. (2008)
171. Kamieniec Podolski 1672 - Derdej P. (2009)
172. Mińsk Białoruski 1941 - Kosim S. (2009)
173. Sedan 1870 - Dzieszyński R. (2009)
174. Monte Cassino 1944 - Wawer Z. (2009)
175. Wojna meksykańska 1861-1867 - Wojtczak J. (2009), wyd. 2 (2022)
176. Verdun 1916 - Centek J. (2009), wyd. 2 (2014)
177. Masada 66-73 - Nowaczyk B. (2009), wyd. 2 (2023)
178. Westerplatte-Oksywie-Hel 1939 - Derdej P. (2009)
179. Warszawa 1939 - Wyszczelski L. (2009)
180. Racławice 1794 - Szyndler B. (2009)
181. Płowce 1331 - Strzyż P. (2009)
182. Bałkany 1912-1913 - Rabka R. (2010)
183. Jutlandia 1916. Bitwa morska - Bennet G. (2010)
184. Kyme 474 p.n.e. - Korczyńska-Zdąbłarz M. (2010)
185. Boreml 1831 - Ostapowicz D. (2010)
186. Ramillies 1706 - Radziwonka R. (2010)
187. Panama 1671 - Molenda J. (2010)
188. Madagaskar 1942 - Dyskant W. J. (2010)
189. Wojna zuluska 1879 - Fiszka-Borzyszkowski P. (2010)
190. Samhorodek-Komarów 1920 - Nowak W. (2010)
191. Chiny 1946-1949 - Polit J. (2010)
192. Salamina-Plateje 480-479 p.n.e. - Lach G. (2010)
193. Stoczek-Nowa Wieś 1831 - Strzeżek T. (2010)
194. Ofensywa Tet 1968 - Benken P. (2010)
195. Czesma 1770 - Olender P. (2011)
*********************************************************
Ten post był edytowany przez Primo!
196 Jena i Auerstädt 1806 Sławomir Leśniewski 2011
197 Ostrołęka 1831 Michał Leszczyński 2011
198 Wojny markomańskie 162-185 n.e. Marek Olędzki 2011, WYD. 2 (2023)
199 Wojna paragwajska 1864-1870 Jarosław Wojtczak 2011
200 Somma 1916 Jarosław Centek 2011
201 Vilcabamba 1572 Roman Warszewski 2011
202 Puszcza Kampinoska-Jaktorów 1944 Szymon Nowak 2011, wyd. 2 (2023)
203 Polesie 1939 Wojciech Włodarkiewicz 2011
204 Pearl Harbor 1941 Jarosław Jastrzębski 2011
205 Ayacucho 1824 Jarosław Spyra 2011
206 Konstantynopol 1204 Sławomir Leśniewski 2012, wyd. 2 (2022)
207 Wojna burska 1880-1881 Piotr Fiszka-Borzyszkowski 2012, wyd. 2 (2023)
208 Amida 359 Tomasz Szeląg 2012
209 Insurekcja warszawska 1794 Wojciech Kępka-Mariański 2012
210 Culloden Moor 1746 Jarosław Wojtczak 2012
211 Fort Pillow 1864 Michał Staniszewski 2012
212 Chojnice 1454, Świecino 1462 Bernard Nowaczyk 2012
213 Wojny guarańskie 1628-1756 Jarosław Molenda 2012
214 Boliwia 1966-1967 Roman Warszewski 2012
215 Kampania Langiewicza 1863 Wojciech Kalwat 2012
216 Guadalcanal 1942-1943 Michał A. Piegzik 2013
217 Góry Pindos 1943-1949 Andrzej Murawski 2013
218 Flandria 1940 Paweł Korzeniowski 2013
219 Texel 1673 Maciej Franz, Anna Pastorek 2013
220 Kleidion 1014 Łukasz Migniewicz 2013
221 Antietam 1862 Piotr Groblewski 2013
222 Vercellae 101 p.n.e. Paweł Rochala 2013, wyd. 2 (2021)
223 Wilno 1944 Leszek Kania 2013
224 Iłża 1939 Piotr Zarzycki 2013
225 Atlantyk 1939-1945 Tomasz Fijałkowski 2013
226 Cuzco 1536-1537 Roman Warszewski 2013
227 Minnesota 1862 Jarosław Wojtczak 2014
228 Aleksandria 1365 Łukasz Burkiewicz 2014
229 Cambrai 1917 Krzysztof Plewako 2014
230 Wojna Czu z Han 209-202 p.n.e Maciej Kuczyński 2014, wyd. 2 (2023)
231 Lwów 1920 Lech Wyszczelski 2014
232 Holenderskie Indie Wschodnie 1942 Michał A. Piegzik 2014
233 Limanowa 1914 Wacław Polakiewicz 2014
234 Chojnice 1939 Andrzej Lorbiecki, Marcin Wałdoch 2014
235 Pomorze 1945 Marcin Leszczyński 2014
236 Ipsos 301 p.n.e Grzegorz Lach 2014
237 Kongo 1965 Roman Warszewski 2014
238 Festung Küstrin 1945 Andrzej Toczewski 2015
239 Callao 1866 Jarosław Wojtczak 2015
240 Kraków 1768-1772 Ryszard Dzieszyński 2015
241 Kreta 1941 Tomasz Jarmoła 2015
242 Crotone 982 Robert F. Barkowski 2015, wyd. 2 (2023)
243 Bolimów 1915 Stanisław Kaliński 2015, wyd. 2 (2021), wyd. 3 (2023)
244 Pomorze 1920 Wojciech Zawadzki 2015
245 Ignacewo 1863 Maciej Grzeszczak 2015
246 Połabie 983 Robert F. Barkowski 2015
247 Manzikert 1071 Stanisław Rek 2015, wyd. 2 (2022)
248 Filipiny 1898-1902 Jarosław Wojtczak 2015
249 Macedonia-Epir-Albania 1912-1913 Robert Rabka 2016
250 Poitiers 732 Robert F. Barkowski 2016, wyd. 2 (2020), wyd. 3 (2023)
251 Kosowe Pole 1389 Stanisław Rek 2016
252 Kuba 1958-1959 Roman Warszewski 2016
253 Indie-Pakistan 1971 Jarosław Dobrzelewski 2016
254 Nad Wieprzem 1920 Piotr Krukowski 2016
255 Lechowe Pole 955 Robert F. Barkowski 2016, wyd. 2 (2023)
256 Morze Koralowe 1942 Michał A. Piegzik 2016
257 Wołyń 1939 Wojciech Włodarkiewicz 2016
258 Ktezyfont 363 Adrian Drabik 2016
259 Massalia 49 p.n.e. Tomasz Romanowski 2016
260 Natal 1899-1900 Tomasz Greniuch 2017
261 Krucjata połabska 1147 Robert F. Barkowski 2017, wyd. 2 (2023)
262 Getto warszawskie 1943 Tomasz Kubicki 2017
263 Kostiuchnówka 1916 Tomasz Dudek 2017
264 La Plata 1806-1807 Jarosław Wojtczak 2017
Od tytułów kursywą wpisy edytuje wysoki
265. Kanał Sueski 1956, Roman Marcinek 2017
266 Syberia 1581-1697 Robert F. Barkowski 2017
267 Mińsk 1919 Lech Wyszczelski 2017
268 Północny Atlantyk 1914-1918 Tomasz Fijałkowski 2017
269 Bosworth 1485 Jarosław Wojtczak 2017
270. Byczyna 1588, Ryszard Dzieszyński 2017
271. Konstantynopol 626, Łukasz Czarnecki 2017
272. Budziszyn 1002-1018, Robert F. Barkowski 2018
273. Cholula 1519, Roman Warszewski 2018
274. Brytania 55-54 p.n.e., Tomasz Romanowski 2018
275. Kraśnik 1914, Jan Błachnio 2018
276. Operacja Ho Chi Minh, Janusz Lizut 2018
277. Płock 1920, Grzegorz Gołębiewski 2018
278. Grenada 1492, Roman Warszewski 2018
279. Paryż 885-868, Robert F. Barkowski 2018, wyd. 2 (2023)
280. Kadyks 1810-1812, Krzysztof Mazowski 2018
281. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919, Lech Wyszczelski 2018
282. Jezioro Pejpus 1242, Jerzy Pluta 2018
283. Rawicz 1919, Jakub Staszak 2019
284. Kijów 1018, Robert F. Barkowski 2019
285. Amiens 1918, Witold J. Ławrynowicz 2019
286. Włocławek 1914, Tomasz Cybulski 2019
287. Ankara 1402, Stanisław Rek 2019
288. Ulm 1805, Robert F. Barkowski 2019
289. Ocean Indyjski 1942, Michał A. Piegzik 2019
290. Smoleńsk 1609-1611, Katarzyna Słodowy 2019
291. Dworzec Gdański 1944, Szymon Nowak 2019
292. Przebraże 1943, Tomasz Dudek 2019
293. Kraków 1655-1657, Ryszard Dzieszyński 2019
294. Myriokefalon 1176, Stanisław Rek 2019
295. Hydaspes 326 p.n.e., Michał Piekarski 2019
296. Torres Vedras 1810, Krzysztof Mazowski 2019
297. Beer Szewa 1917, Jarosław Wojtczak 2020
298. Siemiatycze 1863, Ernest Szum 2020
299. Galia belgijska 57-51 p.n.e., Tomasz Romanowski 2020
300. MOHACZ 1526, STANISŁAW REK 2020
301. Don 1917-1918, Krzysztof Marcinek 2020
302. Nasielsk 1920, Lech Wyszczelski 2020
303. Ciechanów 1920, Lech Wyszczelski 2020
304. Wyspy Brytyjskie 1940, Robert Gretzyngier, Wojtek Matusiak 2020
305. Małopolska Wschodnia 1939, Wojciech Włodarkiewicz 2020
306. Konungahella 1135, Robert F. Barkowski 2020
307. Karpacka kampania Legionów Polskich 1914-1915, Tomasz Dudek 2020
308. Iłża 1864, Grzegorz Cwyl 2021
309. Fulford - Stamford Bridge 1066, Cezary Namirski 2021
310. Nikopolis 1396, Stanisław Rek 2021
311. Góra św Anny - Kędzierzyn 1921, Leszek Kania 2021
312. Zawichost 1205, Artur Foryt 2021
313. Rugia 1168, Robert F. Barkowski 2021
314. Lwów 1944, Damian Markowski 2021
315. Saragossa 1808-1809, Krzysztof Mazowski 2021
316. Marna 1914, Jarosław Centek 2021
317. Krym, Donieck, Ługańsk 2014-2015, Marek Klimecki 2021, wyd. 2 (2022)
318. Gabiene 316 p.n.e., Michał Piekarski 2021
319. Fallen Timbers 1794, Jarosław Wojtczak 2021
320. Zaolzie 1919, 1938, Lech Wyszczelski 2022
321. Kadesz 1274 p.n.e., Dominik Stasiak 2022
322. Pomorze 1807, Szymon Jagodziński 2022
323. Gallipoli 1915-1916, Paweł Korzeniowski 2022
324. Fontenoy 841, Robert F. Barkowski 2022
325. Aleuty 1942-1943, Michał A. Piegzik 2022
326. Saint-Nazaire-Dieppe 1942, Tomasz Jarmoła 2022
327. Powstanie wielkopolskie 1655-1657, Bartosz Staręgowski 2022
328. Czerniaków 1944, Szymon Nowak 2022
329. Las Argoński 1918, Jarosław Wojtczak 2022
330. Mazowsze 1047, Mariusz Samp 2022
331. Oravais 1808, Krzysztof Mazowski 2023
332. Smyrna 1919-1922, Stanisław Rek 2023
333. Pomorze Zachodnie 1185, Robert F. Barkowski 2023
334. Kraków 1914, Henryk Łukasik 2023
335. Weje 405-396 p.n.e., Daniel Gazda 2023
336. Clontarf 1014, Cezary Namirski 2023
337. Newel 1562, Marek Plewczyński 2023
338. Arras 1917, Witold J. Ławrynowicz 2023
339. Trembowla 1675, Marek Wagner 2023
340. Tomaszów Lubelski 1939, Piotr Greszta 2023
341. Lenino 1943, Kamil Anduła 2023
342. Bibracte-Wogezy 58 p.n.e., Tomasz Romanowski 2023
343. Pułtusk-Gołymin 1806, Szymon Jagodziński 2023
344. Kraj Głomaczów 1003, Mariusz Samp 2024
345. Termopile 480 p.n.e., Paweł Kupsik 2024
346. Katanga 1960-1963, Daniel Kowalczuk 2024
A tu lista trochę pod innym kątem
1274 P.N.E. KADESZ (321) 729-648 P.N.E. BABILON (131) 490 P.N.E. MARATON (60) 480 P.N.E. TERMOPILE (345) 480-479 P.N.E. SALAMINA-PLATEJE (192) 474 P.N.E. KYME (184) 431-404 P.N.E. ATENY-SPARTA (74) 415-413 P.N.E. WYPRAWA SYCYLIJSKA (157) 405-396 P.N.E. WEJE (335) 331 P.N.E. GAUGAMELA (28) 326 P.N.E. HYDASPES (295) 316 P.N.E. GABIENE (318) 301 P.N.E. IPSOS (236) 275 P.N.E. BENEWENT (96) 216 P.N.E. KANNY (12) 209-202 P.N.E. WOJNA CZU Z HAN (230) 197 P.N.E. KYNOSKEFALAJ (100) 190 P.N.E. MAGNEZJA (109) 149-146 P.N.E. KARTAGINA (169) 101 P.N.E. VERCELLAE (222) 73-71 P.N.E. POWSTANIE SPARTAKUSA (164) 58 P.N.E. BIBRACTE-WOGEZY (342) 57-51 P.N.E. GALIA BELGIJSKA (299) 55-54 P.N.E. BRYTANIA (274) 52 P.N.E. ALEZJA (147) 49 P.N.E. MASSALIA (258) 48 P.N.E. FARSALOS (108) 31 P.N.E. AKCJUM (19) 9 LAS TEUTOBURSKI (133) 66-73 MASADA (177) 162-185 WOJNY MARKOMAŃSKIE (198) 359 AMIDA (208) 363 KTEZYFONT (257) 378-394 ADRIANOPOL-RZEKA FRIGIDUS (156) 451 POLA KATALAUNIJSKIE (132) 626 KONSTANTYNOPOL (271) 732 POITIERS (250) 841 FONTENOY (324) 885-886 PARYŻ (279) 955 LECHOWE POLE (255) 972 CEDYNIA (103) 982 CROTONE (242) 983 POŁABIE (245) 1002-1018 BUDZISZYN (272) 1003 KRAJ GŁOMACZÓW (344) 1014 CLONTARF (336) 1014 KLEIDION (220) 1017 NIEMCZA (122) 1018 KIJÓW (284) 1047 MAZOWSZE (330) 1066 FULFORD-STAMFORD BRIDGE 1066 HASTINGS (112) 1071 MANZIKERT (246) 1099 JEROZOLIMA (65) 1109 GŁOGÓW (82) 1135 KONUNGAHELLA (306) 1147 KRUCJATA POŁABSKA (261) 1168 RUGIA (313) 1176 MYRIOKEFALON (294) 1185 POMORZE ZACHODNIE (333) 1187 HATTIN (118) 1204 KONSTANTYNOPOL (206) 1205 ZAWICHOST (312) 1241 LEGNICA (68) 1242 JEZIORO PEJPUS 1314 BANNOCKBURN (106) 1331 PŁOWCE (181) 1346-1429 CRECY-ORLEAN (15) 1365 ALEKSANDRIA (228) 1380 KULIKOWE POLE (17) 1389 KOSOWE POLE (250) 1396 NIKOPOLIS (310) 1402 ANKARA (287) 1410 GRUNWALD (50) 1410 KORONOWO (125) 1444 WARNA (41) 1453 KONSTANTYNOPOL (162) 1454-1462 CHOJNICE-ŚWIECINO (212) 1463 ZATOKA ŚWIEŻA (22) 1485 BOSWORTH (267) 1492 GRENADA (278)
1514 ORSZA (87) 1519 CHOLULA 1521 TENOCHTITLAN (13) 1526 MOHACZ 1531 OBERTYN (59) 1532 CAJAMARCA (142) 1536-1537 CUZCO (226) 1562 NEWEL (337) 1565 MALTA (127) 1571 LEPANTO (49) 1572 VILCABAMBA (201) 1579 POŁOCK (115) 1581-1582 PSKÓW (149) 1581-1697 SYBERIA (264) 1588 BYCZYNA
1605 KIRCHOLM (23) 1609-1611 SMOLEŃSK 1610 KŁUSZYN (117) 1612 MOSKWA (128) 1617-1618 MOSKWA (148) 1620 CECORA (155) 1621 CHOCIM (27) 1627 HAMMERSTEIN (140) 1627 OLIWA (97) 1628-1756 WOJNY GUARAŃSKIE (214) 1632-1634 SMOLEŃSK (92) 1645 NASEBY (85) 1648 ŻÓŁTE WODY-KORSUŃ (119) 1649 ZBARAŻ (137) 1651 BERESTECZKO (55) 1652 BATOH (62) 1655-1657 KRAKÓW 1655-1657 POWSTANIE WIELKOPOLSKIE (327) 1656-1657 PRZEMYŚL (144) 1656 WARKA-GNIEZNO (116) 1656 WARSZAWA (33) 1656 PROSTKI (93) 1660 POŁONKA-BASIA (135) 1660 CUDNÓW (67) 1671 PANAMA (187) 1672 KAMIENIEC PODOLSKI (171) 1673 TEXEL (219) 1673 CHOCIM (160) 1675 TREMBOWLA (339) 1683 WIEDEŃ (2) 1690 BOYNE (166) 1698 PODHAJCE (37)
1702 KLISZÓW (58) 1704 BLENHEIM-HOCHSTADT (165) 1706 RAMILLIES (186) 1709 POŁTAWA (5) 1745 STRZEGOM-DOBROMIERZ (95) 1746 CULLODEN MOOR (210) 1757 PRAGA (114) 1759 KUNERSDORF (72) 1759 QUEBEC (89) 1763 DETROIT (139) 1768-1772 KRAKÓW (239) 1770 CZESMA (195) 1777-1781 SARATOGA-YORKTOWN (11) 1789 BASTYLIA (43) 1792 ZIELEŃCE-MIR-DUBIENKA (86) 1792 VALMY (38) 1794 RACŁAWICE (180) 1794 INSUREKCJA WARSZAWSKA (209) 1794 FALLEN TIMBERS (319) 1794 MACIEJOWICE (40)
1798-1801 EGIPT (81) 1798 CIVITA CASTELLANA (150) 1800 MARENGO (36) 1805 TRAFALGAR (104) 1805 ULM 1805 AUSTERLITZ (51) 1806-1807 LA PLATA (263) 1806 JENA I AUERSTADT (196) 1806 PUŁTUSK-GOŁYMIN (343) 1807 POMORZE (322) 1807 PRUSKA IŁAWA (120) 1808-1809 SARAGOSSA 1808 ORAVAIS (331) 1808 SOMOSIERRA (30) 1809 RASZYN (73) 1809 WAGRAM (53) 1810-1812 KADYKS 1810 TORRES VEDRAS 1810 FUENGIROLA (168) 1812 SMOLEŃSK (152) 1812 BORODINO (105) 1812 TARUTINO (123) 1812 MAŁOJAROSŁAWIEC (163) 1812 BEREZYNA (35) 1813 ZAMOŚĆ (56) 1813 LIPSK (34) 1815 NOWY ORLEAN (90) 1815 WATERLOO (9)
1824 AYACUCHO (205) 1827 NAVARINO (153) 1831 STOCZEK-NOWA WIEŚ (193) 1831 GROCHÓW (3) 1831 IGANIE (83) 1831 BOREML (185) 1831 OSTROŁĘKA (197) 1831 WARSZAWA (78) 1836 ALAMO-SAN JACINTO (70) 1847 MEKSYK (77) 1854-1855 KRYM (146) 1859 MAGENTA-SOLFERINO (134) 1861-1867 WOJNA MEKSYKAŃSKA (175) 1862 MINNESOTA (227) 1862 ANTIETAM (221) 1862-1863 VICKSBURG (126) 1863 KAMPANIA LANGIEWICZA (213) 1863 CHANCELLORSVILLE (143) 1863 IGNACEWO (244) 1863 SIEMIATYCZE 1863 GETTYSBURG (42) 1864 FORT PILLOW (211) 1864 IŁŻA 1864 SAND CREEK (154) 1864-1870 WOJNA PARAGWAJSKA (199) 1866 CALLAO (238) 1866 SADOWA (159) 1866 LISSA (48) 1870 SEDAN (173) 1876 LITTLE BIG HORN (75) 1877 BIG HOLE (101) 1877 SZYPKA I PLEWNA (18) 1879 WOJNA ZULUSKA (189) 1880-1881 WOJNA BURSKA (207) 1881-1899 POWSTANIE MAHDIEGO (124) 1885 BATOCHE (110) 1894 JALU (61) 1898 SANTIAGO (66) 1898-1902 FILIPINY (247) 1899-1900 NATAL (259) 1904 PORT ARTUR (69) 1905 CUSZIMA (31) 1912-1913 BAŁKANY (182) 1912-1913 MACEDONIA-EPIR-ALBANIA (248)
1914-1918 PÓŁNOCNY ATLANTYK (266) 1914 TANNENBERG (138) 1914 KRAŚNIK 1914 MARNA 1914 WŁOCŁAWEK 1914-1918 AFRYKA WSCHODNIA (161) 1914 KRAKÓW (334) 1914 LIMANOWA (233) 1914-1915 KARPACKA KAMPANIA LEGIONÓW POLSKICH 1915 BOLIMÓW (243) 1915 GORLICE (46) 1915-1916 GALLIPOLI (323) 1916 VERDUN (176) 1916 DUBLIN (141) 1916 BITWA JUTLANDZKA (54) 1916 JUTLANDIA BITWA MORSKA (183) 1916 ŁUCK (102) 1916 SOMMA (200) 1916 KOSTIUCHNÓWKA (262) 1917 CAMBRAI (229) 1917 ARRAS (338) 1917 BEER SZEWA 1917-1918 DON 1918 AMIENS 1918 LAS ARGOŃSKI (329)
1918-1919 POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919 LWÓW (76) 1919 RAWICZ 1919-1920 WILNO (167) 1919 CZORTKÓW (88) 1919 MIŃSK (265) 1919, 1938 ZAOLZIE (320) 1919-1922 SMYRNA (332) 1920 KIJÓW (80) 1920 GALICJA WSCHODNIA (129) 1920 LWÓW (231) 1920 SAMHORODEK-KOMARÓW (190) 1920 WARSZAWA (64) 1920 PŁOCK 1920 NASIELSK 1920 CIECHANÓW 1920 NAD WIEPRZEM 1920 (253) 1920 POMORZE (243) 1920 NIEMEN (45) 1921 GÓRA ŚW. ANNY-KĘDZIERZYN 1936-1937 MADRYT (20) 1937-1945 PEKIN-SZANGHAJ-NANKIN (170)
1939 WESTERPLATTE-OKSYWIE-HEL (178) 1939 CHOJNICE (234) 1939-1945 ATLANTYK (225) 1939 IŁŻA (224) 1939 WARSZAWA (179) 1939 BZURA (10) 1939 TOMASZÓW LUBELSKI (340) 1939 LWÓW (107) 1939 POLESIE (202) 1939 WOŁYŃ (256) 1939 MAŁOPOLSKA WSCHODNIA 1939 PRZEDMOŚCIE RUMUŃSKIE (91) 1939 WILNO-GRODNO-KODZIOWCE (99) 1939 SZACK-WYTYCZNO (94) 1940 NARWIK (29) 1940 FLANDRIA (218) 1940 WIELKA BRYTANIA (39) 1940 WYSPY BRYTYJSKIE 1941 KO CHANG (79) 1941-1942 TOBRUK (52) 1941 KRETA (240) 1941 MIŃSK BIAŁORUSKI (172) 1941-1944 LENINGRAD (14) 1941 MOSKWA (24) 1941 PEARL HARBOR (204) 1941-1942 HOLENDERSKIE INDIE WSCHODNIE (232) 1941-1942, 1944 SEWASTOPOL (25) 1942 SAINT-NAZAIRE - DIEPPE (326) 1942 MADAGASKAR (188) 1942 MORZE KORALOWE (255) 1942 OCEAN INDYJSKI 1942 MIDWAY (47) 1942 EL ALAMEIN (71) 1942-1943 ŁUK DONU (84) 1942-1943 ALEUTY (325) 1942-1943 GUADALCANAL (216) 1942-1943 STALINGRAD (16) 1943-1949 GÓRY PINDOS (217) 1943 CHARKÓW-DONBAS (158) 1943 GETTO WARSZAWSKIE (261) 1943 PRZEBRAŻE 1943 KURSK (7) 1943 SYCYLIA (63) 1943 LENINO (8) 1943 LENINO (341) 1944 MONTE CASSINO (174) 1944 NORMANDIA (44) 1944 WILNO (223) 1944 LWÓW 1944 FALAISE (113) 1944-1945 WARSZAWA (145) 1944 PUSZCZA KAMPINOSKA-JAKTORÓW (202) 1944 DWORZEC GDAŃSKI 1944 CZERNIAKÓW (328) 1944 SIEDMIOGRÓD (136) 1944 LEYTE (57) 1944-1945 BUDAPESZT (98) 1944-1945 ARDENY (121) 1945 POMORZE (235) 1945 KOSTRZYN (26) 1945 FESTUNG KUSTRIN (238) 1945 OKINAWA (6) 1945 BOLONIA (21) 1945 BUDZISZYN (4) 1945 BERLIN (1)
1946-1949 CHINY (191) 1950 INCZHON-SEUL (130) 1954 DIEN BIEN PHU (32) 1956 KANAŁ SUESKI (264) 1958-1959 KUBA (251) 1960-1963 KATANGA (346) 1962-1975 WIETNAM (111) 1965 KONGO (237) 1966-1967 BOLIWIA (215) 1968 OFENSYWA TET (194) 1971 INDIE-PAKISTAN (252) 1975 OPERACJA HO CHI MINH (276) 1982 FALKLANDY-PORT STANLEY (151)
2014-2015 KRYM, DONIECK, ŁUGAŃSK (317)
Ten post był edytowany przez wysoki: 15/03/2024, 11:51
|
|
|
|
|
|
|
|
Dziękuję za trud umieszczenia tego spisu książek w kolejności ukazywania się ich na rynku wydawniczym. Uznałem, że warto zrobić dla niego osobny temat. W miarę pojawiania się nowych pozycji postaram się uzupełniać tę listę.
Pozdrawiam!
|
|
|
|
|
|
|
|
a ja prosilbym o odpowiedz: ktory HB-ek był pierwszym w nowej serii tzn nie MONowski z obwolutą tylko w takiej okładce jak do dzisiaj? Bastylia i Normandia jak pamietam były jeszcze w serii starej (?) wiec Niemen? Midway? Gorlice?
Z góry dzięki za odpowiedz
|
|
|
|
|
|
|
|
Pierwszym HB-ekiem bez obwoluty było: "Midway 1942", natomiast pierwszym HB-ekiem "Bellony" była "Warszawa 1656". A tak poza tym to autorem "Lepanto 1571" jest Podhorodecki, a nie Dyskant
|
|
|
|
|
|
|
|
QUOTE(rafalm @ 3/12/2006, 1:49) Pierwszym HB-ekiem bez obwoluty było: "Midway 1942", natomiast pierwszym HB-ekiem "Bellony" była "Warszawa 1656". A tak poza tym to autorem "Lepanto 1571" jest Podhorodecki, a nie Dyskant wielkie dzięki Rafale
|
|
|
|
|
|
|
|
Faktem jest ze przez 26 lat wydano prawie 150 książeczek serii. Duzo to czy mało? Biorąc pod uwagę listę potencjalnych tematów do opublikowania mogliby wydawać dwa razy wiecej rocznie. Samych bitew jest pare tysięcy, tych wazniejszych koło 1000 więc jeszcze się naczekamy
|
|
|
|
|
|
|
|
Mnie osobiście bardzo doskwiera bardzo mała ilość monografii bitew z I wojny światowej w serii ''HB''. Nie ma np. ''Verdun 1916'', a była to przecież ogromna bitwa. Dobrze by też było, aby ukazały się wznowienia książek o bitwach II wojny światowej, ale wznowienia mocno zmienione, ponieważ np. ''Stalingrad 1942-43'' był pisany w czasach PRL-u co według mnie wpływa na wiarygodnośc pracy.
P.S. Ciekawe co jest zapowiedziane z tyłu książi ''PSKÓW 1581-1582''...
|
|
|
|
|
|
|
|
w ostatnich latach wydawano rocznie 11-13 pozycji, łatwo więc zauwazyc tendencję zwyżkową
bardzo jestem ciekawy jakie pozycje czekają nas w roku 2007... ja osobiscie licze na jak najwiecej starozytnosci, sredniowiecza i wydarzen z XIX-XX wieku (wojna secesyjna, wojna francusko-pruska, I wojna swiatowa)chociaz pewnie moze byc taki stosunek procentowy jak w zapowiedziach InfortEditions czyli znaczna przewaga XVII wieku
QUOTE(kubao @ 3/12/2006, 13:23) Dobrze by też było, aby ukazały się wznowienia książek o bitwach II wojny światowej, ale wznowienia mocno zmienione, ponieważ np. ''Stalingrad 1942-43'' był pisany w czasach PRL-u co według mnie wpływa na wiarygodnośc pracy. oby tylko nie było tak jak z "Berlinem" Stąpora bo to wg mnie skandal, zeby prace wydawac jeszcze raz w duzej mierze nie zmieniona (poza najbardziej oczywistymi propagandowymi fragmentami) i przez to nienadająca się do czytania
Ten post był edytowany przez Primo! Połączenie dwóch postów
|
|
|
|
|
|
|
romarck
|
|
|
Nowicjusz |
|
|
|
Grupa: Użytkownik |
|
Postów: 8 |
|
Nr użytkownika: 20.262 |
|
|
|
Marek Ciborowski |
|
Zawód: Stolarz |
|
|
|
|
X Cedynia XI Jerozolima, Hastings, Niemcza, XII Hattin, Głogów, XIII Legnica XIV Bannockburn, Crecy-Orlean, Kulikowe Pole, XV Grunwald, Koronowo, Warna, Zatoka Świeża
XVI Tenochtitlan, Lepanto, Obertyn, Orsza, Malta, Cajamarca, Psków, Połock
XVII Kircholm, Kłuszyn, Moskwa, Moskwa, Chocim, Oliwa, Hammerstein, Żółte Wody, Zbaraż, Batoh, Beresteczko, Połonka-Basia, Przemyśl, Cudnów, Wiedeń, Podhajce, Warszawa, Warka-Gniezno, Smoleńsk, Prostki, Naseby
|
|
|
|
|
|
|
|
Bellona reklamuje wydany właśnie Smoleńsk jako 150 pozycję z serii Historyczne Bitwy. Ciekawe, że nawet wydawnictwo się nie zorientowało, że to już numer 152. Może trzeba im wysłać powyższą listę :-)
|
|
|
|
|
|
|
|
Może są pozycje, o których wydawnictwo chciałoby zapomnieć Ciekawe, że tylko dwie. Choć sam jestem pasjonatem serii, chyba wskazałbym ciut więcej
|
|
|
|
|
|
|
|
Primo nie dałoby się tego tematu gdzieś podwiesić ?
|
|
|
|
|
|
|
|
Spróbuję coś z nim zrobić, bo rzeczywiście listę ciężko znaleźć. Podwieszone są już tematy o Inforteditions.
|
|
|
|
|
|
|
|
Primo!, czy mógłbyś dodać Boyne do listy?
|
|
|
|
|
|
|
|
Zrobione!
Mam prośbę do szanownych forumowiczów. Myślałem o tym już wcześniej. Warto byłoby uzupełnić tę listę o informacje na temat drugich wydań poszczególnych tytułów. W wolnej chwili rozpocznę uzupełnianie spisu. Na razie, oczekuję jeszcze na pomoc w przypomnieniu wznawianych książek wraz z datami wznowienia i ewentualną sugestią, że określony tytuł został zmieniony, poprawiony, uzupełniony itp. Prosiłbym o umieszczanie tutaj krótkich zapisów w rodzaju: Obertyn (2008) itd.
|
|
|
|
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:
Śledź ten temat
Dostarczaj powiadomienie na email, gdy w tym temacie dodano odpowiedź, a ty nie jesteś online na forum.
Subskrybuj to forum
Dostarczaj powiadomienie na email, gdy w tym forum tworzony jest nowy temat, a ty nie jesteś online na forum.
Ściągnij / Wydrukuj ten temat
Pobierz ten temat w innym formacie lub zobacz wersję 'do druku'.
|
|
|
|