Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

94 Strony « < 92 93 94 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Donald Trump, 45 prezydent USA

Phouty

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 81.932

post 31/10/2017, 22:24 Quote Post

QUOTE(Delwin @ 31/10/2017, 6:27)
https://twitter.com/BySteveReilly/status/925063641870856192

Ciekawe kogo dotyczą te "tajne" sprawy... Tak mi to brzmi jakby kogoś dość wysoko postawionego...
*

Typowo nie interesuje sie "brudami Waszyngtonu", jednakze w tym przypadku sprawa jest nietypowa.

Trudno cos tu jest przewidziec i jak wynika z komentarzy z powyzszego linka, to w tym roku, to znaczy 2017, wplynelo do D.D.C. 188 kryminalnych spraw sadowych, z czego az 60 bylo "zapieczetowanych". Niewatpliwie ma to duzo do czynienia z bardzo specyficznym zakresem dzialania tego "United States District Court for the District of Columbia" (D.D.C.), ktory nie jest "typowym" sadem federalnym i zajmuje sie takze sprawami, ktore normalnie by lezaly w gestii stanowych jurysdykcji.

Ciekawostka takze jest, ze na 25 aktywnych sedziow w tym Sadzie, to az 9 bylo nominowanych przez Obame, co dodaje duzej pikanterii.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States...ict_of_Columbia

User is offline  PMMini Profile Post #1396

Arkan997

IV ranga
Nr użytkownika: 93.492

Szymon Nowak

post 2/11/2017, 19:26 Quote Post

A więc to jest ta reforma podatkowa
https://www.thebalance.com/trump-s-tax-plan...cts-you-4113968

Na https://www.bankier.pl/wiadomosc/USA-republ...ow-4029013.html piszą
...plan przewiduje, iż typowa czteroosobowa rodzina z dochodem brutto w wysokości 59 tys. dolarów oszczędzi w przyszłym roku na podatkach 1182 dolary."

Dużo? Mało? Nie wiem, Phouty mógłbyś wyrazić swoje zdanie o tej reformie? Bo ja prawdę mówiąc nie orientuje się specjalnie jak wyglądają średnie płace w USA.

Ten post był edytowany przez Arkan997: 2/11/2017, 19:26

User is offline  PMMini Profile Post #1397

Lizergus

IV ranga
Nr użytkownika: 93.112

KorPog

post 3/11/2017, 16:57 Quote Post

Zaczyna się podróż po Azji
user posted image
http://abcnews.go.com/Politics/storylines-...ory?id=50887957

User is offline  PMMini Profile Post #1398

Phouty

VII ranga
Nr użytkownika: 81.932

post 5/11/2017, 20:31 Quote Post

Nalezy tutaj wymienic porzadek azjatyckiej podrozy prezydenta Trumpa, co jest bardzo wazne z dyplomatycznego punktu widzenia i praktycznie wszystko wyjasnia w odniesieniu do kierunkow prezydenckiej polityki.

1. Japonia
2. Poludniowa Korea
3. Chiny
4. Wietnam
5. Filipiny

Prosze zwrocic uwage, ze Chiny uplasowaly sie tylko na trzecim "medalowym" miejscu, tuz przed Wietnamem, co swiadczy o wzroscie znaczenia tego kraju w swietle globalnej polityki obecnej administracji USA. Moja osobista teoria: Trump w odroznieniu od Obamy zrozumial znaczenie tego azjatyckiego "konia trojanskiego" jakim jest Wietnam i obecnie wykorzystuje ta "wietnamska karte" w zagrywkach pokerowych zwanych takze polityka miedzynarodowa.

Ogladalem wczoraj na zywo przylot prezydenta do amerykanskiej bazy Yokota. (Transmisja "na zywo" byla prowadzona przez japonska publiczna siec telewizyjna NHK i chwala im za to). Wiec ogladalem w realnym czasie ladowanie Air Force One, przywitanie pary prezydenckiej przez japonskich VIPs, oraz amerykanskich GI Joes. Nie potrafie tego uczuciowo opisac, jednakze gdy byly prezydent Obama wizytowal amerykanskie bazy wojskowe, to oczywiscie wszystko odbywalo sie wedlug protokolu. To co widzialem wczoraj w transmisji na zywo, to moge tylko okreslic amerykanskim zwrotem "complete riot", oznaczajacym najwyzszy stopien uwielbienia, czy tez akceptacji.

Zdaje sobie sprawe, ze poruszam tutaj rzeczy praktycznie niezauwazalne i co wazniejsze nieodczuwalne dla kazdego, kto nie jest amerykanskim patriota. Jednakze od wielu dziesiatkow lat nie widzialem takiej akceptacji prezydenta USA wsrod prostych "kamaszy"...a wierzcie mi, ze mam wiecej okazji, azeby obserwowac opinie ludzi wchodzacych w sklad amerykanskich sil zbrojnych...

Po 8 latach "marazmu" spowodowanego "pacyfistyczna" ( wink.gif ) polityka Husseina Obamy, nareszcie amerykanskie "kamasze", poczawszy od najmlodszego rekruta, a skonczywszy na czterogwiazdkowych generalach odczuwaja, ze ich "rzad" nareszcie docenia ich niewyobrazalny wklad w zapewnienie swiatowego bezpieczenstwa. Wiem to "osobiscie", poniewaz moja najstarsza corka jest zona kandydata na "pierwsza gwiazdke", co jest osobista "tragedia" ziecia, poniewaz wedlug regulaminu wojskowego , jako general, zieciu (tak, tak, tak...zieciu a nie ziec) nie bedzie wiecej mogl latac na swoich ukochanych aeroplanach, wiec po jakiego grzyba robic sie generalem? No i jaki sens ma zycie bez mozliwosci latania, szczegolnie wtedy, gdy sie okazuje, ze mozna "przeleciec trescia"...na jakims tam latadle typu F-15, co jest niewatpliwie najwiekszym osobistym
nmmmnmprzezyciem osobnika piszacego te slowa. (Ale to juz nie moja sprawa z tymi gwiazdkami na pagonach...corka o wszystkim zadecyduje)!
elefant.gif

W telewizyjnej transmisji z bazy w Yokota utkwil mi w pamieci niebywaly moment, gdy prezydent po dokonaniu "stripteasu", pozbywajac sie swojej prezydenckiej marynarki na rzecz klasycznego amerykanskiego "bomber jacket" powiedzial do oficera, ktory zostal wydelegowany azeby wreczyc prezydentowi ten prezent: "You can have it"!
http://www.yokota.af.mil/News/Photos.aspx?igphoto=2001838137

Nawet s.p. prezydent Ronald Reagan nie mial "takich wejsc"! rolleyes.gif (A ja wrecz spadlem z fotela, tarzajac sie ze smiechu, poniewaz nikt nie byl przygotowany na ten poziom improwizowanego komizmu (nie mylic z komunizmem ), gdzie prezydent USA po prostu "robi sobie jaja" i wielki tlum amerykanskich zolnierzy, oraz (oczywiscie) japonskich VIPs wpada w poziom "ecstazy", porownywalny z koncertem rockowym. tongue.gif Obecny prezydent jest wrecz "uwielbiany" (uwaga na cudzyslowy) przez amerykanskie sily zbrojne, co gwarantuje, ze za czasow Trumpa, nie bedzie zadnych zasadniczych "przemeblowan" w geopolitycznym podziale swiata.

Keep goin' Mr. President! The "true" America loves you! Only because of the fact, that you do support us, the simple and "little" people of this incredible, and one of the kind prosperous country! Thank you Mr. President for that incredible turn of economic conditions within such a brief period of time! We, the American people, (as described by the Declaration of Independence) do appreciate your efforts to make America absolute "numero uno" again, especially after the "chilled period" of former president's years...

Arkan997

Cierpliwosci prosze, poniewaz odpowiedz na Twoje pytanie wymaga doglebniejszych danych. Musze tutaj przyznac, ze moj "tax attorney" wysyla mi rachunki w wysokosci $1250 za godzine jego pracy na rzecz moich spraw podatkowych!!! Nie potrafie sie oprzec pewnej zlosliwosci...dlatego "tlumacze" te dolary na jezyk polski...bo to daje okolo 4500 PLN za godzine uslug niezbywalnych dla mnie (i moich dzialan finansowych), ktore powoduja, ze ja, jako przecietny amerykanski podatnik moge zyc pelnia moich marzen i inych "fanaberii". Kazde nowoczesne panstwo opiera sie na dzialalnosci podatkowej. To jest oczywisty fakt! Jednakze gdy mamy do czynienia z 73954 stronami przepisow podatkowycy, to kazda rozsadna osoba musi powiedziec "NIE" i byc jednoczesnie proponentem reform podatkowych obecnej federalnej administracji kierowanej prsez Donalda Trumpa.

https://www.google.com/search?q=how+many+pa...chrome&ie=UTF-8

Niektorzy "wtajemniczeni" argumentuja, ze to jest w rzeczywistosci "tylko" 2600 stron przepisow podatkowych.

Sorry, ale musze to wyrazic wbrew regulaminowi tego forum...kiss my ass...your "only" 2600 stron kodu podatkowego.

User is offline  PMMini Profile Post #1399

Piro

VII ranga
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: informatyk

post 5/11/2017, 20:47 Quote Post

QUOTE(Lizergus @ 3/11/2017, 16:57)

Ta mapa dziwna - nie ma wizyty w ChRL,Tajwan jakoś dziwnie szary,a Okinawa z przyległościami bez przynależności państwowej?Za to południowe Kuryle już do Japonii przyłączone?Putin odpuścił?
Pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1400

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 5/11/2017, 22:05 Quote Post

Jak nie ma jak jest. Znaczy są. Chiny. Tylko nazwa zmieściła się w konturze państwa i nie trzeba było robić odnośnika.

User is offline  PMMini Profile Post #1401

Lizergus

IV ranga
Nr użytkownika: 93.112

KorPog

post 12/11/2017, 10:22 Quote Post

Why would Kim Jong-un insult me by calling me "old," when I would NEVER call him "short and fat?" Oh well, I try so hard to be his friend - and maybe someday that will happen!

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/...511061954297857

User is offline  PMMini Profile Post #1402

94 Strony « < 92 93 94 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej