Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
54 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybor uczelni i kierunku: wszystko na ten temat, Temat kontynuowany od 2005 r.
     
whops
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 10.944

Zawód: uczen
 
 
post 8/11/2005, 22:43 Quote Post

Mam pewien problem. Nie wiem jaka uczelnia jest bardzo dobra (podobno jest nią uniwerek toruński)i co trzeba zdawac aby dostać sie na historie. Prosze pomózcie
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
akaptur
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 9.213

Agata Kapturkiewicz
Zawód: uczen
 
 
post 8/11/2005, 23:34 Quote Post

poszukaj wstepnych informacji na stronach uczelni. na te z kolei namiary latwo znalezc na http://www.wiw.pl/szkoly/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
JarekB
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 8.357

Zawód: licealista
 
 
post 12/11/2005, 21:15 Quote Post

Ja polecam Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 12/11/2005, 22:38 Quote Post

UW UW i jeszcze raz UW ze względu na BAZĘ BIBLIOTECZNĄ i JEDNOLITOŚĆ STUDIÓW a nie 3+2
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Król Artur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 235
Nr użytkownika: 5.357

Zawód: Student
 
 
post 18/11/2005, 16:43 Quote Post

a ja poszukuje jakis studii na Śląsku czy możecie jakieś polecic i jakie są szanse na dostanie się do Katowic na UŚ bo podobno w tamtym roku bylo 7 osób na miejsce...jesli ktoś cos wie to byl bym wdzieczny dziękuje z góry..
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Khamul
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 11.255

 
 
post 19/11/2005, 9:29 Quote Post

Skoro celujesz już na Katowice, to pomyśl o UJ-u. To tylko 80 km dalej smile.gif Teraz liczą się tylko wyniki nowej matury z rozszerzonej historii + punkty dodatkowe za zdawanie WOS-u, hist. sztuki, greki, łaciny (chyba, że pisałeś jeszce starą, to pisze się test z historii). Oprócz renomy to samo miasto jest wspaniałe do studiowania wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Crassus
 

Pater Patriae
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 7.891

Marcus Licinius Crassus Dives
Stopień akademicki: Optimates
Zawód: triumvir
 
 
post 19/11/2005, 12:13 Quote Post

Witam,
Jeżeli nie wiecie gdzie studiować, a możecie sobie wybrać dowolną uczelnie(nie macie ograniczeń pieniężnych) podstawowe pytanie jakie musicie sobie zadać to jaki okres najbardziej lubicie, gdyż każdy uniwerek ma swoje lepsze i gorsze katedry, które kształtują profesorowie którzy tam pracują. Np. Jeżeli interesuje cię historia starożytnej grecji nie idź do Katowic, lepiej zacznij studia w Warszawie(tam są Wipszycka Lengauer, Bravo), do Katowic możesz iść jak się interesujesz niumizmatyką albo Rzymem. Tak jest praktycznie ze wszystkimi uniwersytetami.

Pozdrawiam
Crassus
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Kniaziówna
 

Unregistered

 
 
post 13/12/2005, 19:35 Quote Post

Jeszcze nie jestem studentką ale interesuję się tym bo też chciałabym po maturze studiować historię. Wybieram się na UJ do Krakowa bo słyszałam, że tam jest najlepiej, duży dostęp do źródeł i wieksze możliwości kształcenia. Mieszkam w Katowicach ale UŚ odradzam! Na US historia jest jednym z kierunków na który wielu składa tak zeby się nazywalo ze coś studiuje... stąd te 7 osob na jedno miejsce. Z opini studentów wynika, że najwyższy poziom jest na UJ a historia w Katowicach to w ogóle pomyłka.
 
Post #8

     
Gobas
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 11.980

 
 
post 18/12/2005, 0:50 Quote Post

QUOTE(Kniaziówna @ 13/12/2005, 20:35)
Jeszcze nie jestem studentką ale interesuję się tym bo też chciałabym po maturze studiować historię. Wybieram się na UJ do Krakowa bo słyszałam, że tam jest najlepiej, duży dostęp do źródeł i wieksze możliwości kształcenia. Mieszkam w Katowicach ale UŚ odradzam! Na US historia jest jednym z kierunków na który wielu składa tak zeby się nazywalo ze coś studiuje... stąd te 7 osob na jedno miejsce. Z opini studentów wynika, że najwyższy poziom jest na UJ a historia w Katowicach to w ogóle pomyłka.
*



jak jestes z Katowic to zawsze mozesz poza UJ pomyslec o Wrocławiu fakt troche dalej ale nie jest zle ja jestem z Gliwic i sobie te 3 lata w wrocku cenie ( moze dlatego ze innej uczelni empirycznie nie poznałem tongue.gif ) jesli chcesz sie zajmowac Slaskiem, Niemcami Sredniowieczem E Wschodnia to wrocław polecem ( H Slaska i Niemiec -tradycje tongue.gif Sredniowiecze - najwiekszy zbiór starodruków w Polsce, i niezła kadra naukowa ( osławiona jegielonka sie chowa ) E Wschodnia - tradycja przywieziona z Lwowa
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Anna@Historia
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 10.999

Lara Croft
Zawód: Uczen
 
 
post 1/01/2006, 16:40 Quote Post

troche szybko zaczęłam myśleć o studiach bo mam dopiero 12 lat
ale jak powołanie to powołanie
co studiowac (związanego z historią)-(bo jestem z niej dobra)
zeby się potem z historii utrzymac?????????/
mysle o znactwie sztuki
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 1/01/2006, 17:09 Quote Post

Znactwo sztuki ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
ollenka89
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 12.788

Olcia ;]
Zawód: Uczennica
 
 
post 10/01/2006, 19:36 Quote Post

Ja jestem dopiero w pierwszej klasie liceum (profil humanistyczny) wiem, że wcześnie ale też zaczynam się powoli zastanawiać nad kierunkim i miejscem studiów, wiem na pewno, że będą one związane z historią, też myślałam nad UŚ ale jeśli to faktycznie taka porażka confused1.gif i właśnie jak to jest z tymi dodatkowymi punktami za zdawanie WOS-u? mógłby mi ktoś szerzej o tym opowiedzieć? Z góry dziękuję.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
craft
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 147
Nr użytkownika: 15.021

 
 
post 15/03/2006, 14:52 Quote Post

Czy ktos z szanownych historyków wie albo studiuje na Uniwersytecie Opolskim jeśl tak to chciałbym się zapytac jak wyglada wydział Historyczny na tym uniwerku bo właśnie tam mam zamiar sie wybrac ale jeszcze sie wacham. Z góry dziękuje
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Tymon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 16.877

tymon
Zawód: uczen
 
 
post 22/04/2006, 11:24 Quote Post

Witam, jestem nowy na forum.
Mam pytanie z serii- gdzie studiować? Mieszkam w Nowym Sączu i najbliżej mam do Krakowa. Chcę jednak troche powybierać, nie być skazanym tylko na to miasto. Rozważam 4 uniwersytety: Uj, Uś, Umcs w Lublinie i UWrocł. Czy ktos sie orientuje jak tam stoi historia? Bede wdzieczny za rady. Interesuje mnie głownie nowożytnośc, ze starożytnosci Rzym. Z góry dziekuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 22/04/2006, 14:00 Quote Post

A nie przeczytałeś tematów na forum w tym dziale. Jest tam sporo o tym gdzie studiować: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12079
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=14591
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=10554
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

54 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej