Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pompejusz Wielki, Pat Southern
     
Legion
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 458
Nr użytkownika: 58.730

Stopień akademicki: Basileus
Zawód: student
 
 
post 8/07/2010, 12:59 Quote Post

Witam,
Chciałbym zakupić sobie tę biografię Pompejusza pióra P.Southerna ale nie wiem czy jest ona dobra. Co niej sądzicie? Ewentualnie jaką inną polecacie ?

user posted image


Legion
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Blake
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.419
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student
 
 
post 8/07/2010, 13:12 Quote Post

Ja kupiłem, przeczytałem i nie żałuję. Przyzwoita książka, rzeczowa, sporo szczegółów. Trochę tylko nie podobał mi się styl, raczej ciężko przez nią brnąłem, ale to było dawno, chyba jeszcze lata gimnazjum smile.gif Za drugim razem już mi się czytało dużo lepiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 9/07/2010, 0:20 Quote Post

@Legion, gdzieś to widział?
 
Post #3

     
Gajusz Juliusz Cezar
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.404
Nr użytkownika: 43.904

Piotr Koziol
Stopień akademicki: pontifex maximus
Zawód: Dyktator
 
 
post 9/07/2010, 10:17 Quote Post

QUOTE(Legion @ 8/07/2010, 13:59)
Witam,
Chciałbym zakupić sobie tę biografię Pompejusza pióra P.Southerna ale nie wiem czy jest ona dobra. Co niej sądzicie? Ewentualnie jaką inną polecacie ?
Legion
*


Polecam, dobrze napisane z bogata literaturą, tak jak "Oktawian August". Niestety poziom książek tej autorki bywa różny do gorszych pozycji można zaliczyć "Cezar" i "Kleopatra".

Ten post był edytowany przez Gajusz Juliusz Cezar: 9/07/2010, 10:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Wieniec
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Nr użytkownika: 29.073

 
 
post 15/07/2010, 14:41 Quote Post

QUOTE
Chciałbym zakupić sobie tę biografię Pompejusza pióra P.Southerna ale nie wiem czy jest ona dobra. Co niej sądzicie? Ewentualnie jaką inną polecacie ?



Southern ma na imię Pat, co może wprowadzać w błąd, ponieważ jest to imię zarówno męskie, jak i żeńskie (vide Keith). Osoba, która jest autorką książki jest jak najbardziej kobietą i pracuje na co dzień jako dyrektor biblioteki Uniwersytetu w Oxford.

Najlepsze książki jakie wyszły spod ręki P. Southern zostały napisane wspólnie z K. Dixon i dotyczą jazdy rzymskiej okresu cesarstwa oraz armii późnego cesarstwa. Pozostałe są różnej jakości, przy czym zdecydowanie najgorsza jest biografia Cezara.

Opracowanie dotyczące Pompejusza jest w porządku, choć znacznie ustępuje podobnym pozycjom napisanym przez R. Seagera czy J. Leach'a. Problem w tym, że jest to jedyna książka w j. polskim dotycząca tego sławnego (czy zasłużenie, to już inna historia) wodza, więc czytelnik nie ma większego pola manewru.

Zachęcam do zakupu, bo na bezrybiu i rak ryba, przy czym zaznaczam, że ten "rak" jest przyzwoitej jakości.

Ten post był edytowany przez Wieniec: 15/07/2010, 14:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 5/08/2010, 19:21 Quote Post

Książkę o kawalerii rzymskiej dopiero co dostałem smile.gif ale ponawiam pytanie: gdzie można kupić tego Pompejusza? (IIRC parę lat temu wydał to Świat Książki...).
 
Post #6

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 6/08/2010, 7:13 Quote Post

QUOTE(Wieniec @ 15/07/2010, 14:41)


Najlepsze książki jakie wyszły spod ręki P. Southern zostały napisane wspólnie z K. Dixon i dotyczą jazdy rzymskiej okresu cesarstwa oraz armii późnego cesarstwa. Pozostałe są różnej jakości, przy czym zdecydowanie najgorsza jest biografia Cezara.


*


moim zdaniem bardzo dobra jest jeszcze biografia Oktawiana wydana w serii BSL PIWu...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 6/08/2010, 13:57 Quote Post

Wiem - IMHO rewelacja.
 
Post #8

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej