Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

787 Strony « < 785 786 787 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

kozi800

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 90.759

post 27/03/2017, 13:12 Quote Post

Witajcie,
do etapu wojewódzkiego zostało już bardzo mało czasu, więc proponuję zorganizować dziś o 20:00 debatę (odpytywanie, wymiana sugestii etc. ). Proponuję pokój "znajomi" na czateri ->>
https://czateria.interia.pl/emb-chat,room,2,Znajomi

Czy jesteście zainteresowani propozycją?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11791

kamyk17

Nowicjusz
Nr użytkownika: 101.468

Kamil Hajduk
Zawód: Uczeñ

post 27/03/2017, 14:12 Quote Post

Właśnie na to czekałem! Czy podstawówka może czuć się zaproszona?

User is offline  PMMini Profile Post #11792

kamyk17

Nowicjusz

Kamil Hajduk

post 27/03/2017, 14:13 Quote Post

Właśnie na to czekałem! Czy podstawówka może czuć się zaproszona?

User is offline  PMMini Profile Post #11793

Oracle

Nowicjusz
Nr użytkownika: 101.517

post 28/03/2017, 11:27 Quote Post

QUOTE(kamyk17 @ 18/03/2017, 22:11)
A tak orientacyjnie : kto oprócz mnie  z podstawówki?
*

No to jesteśmy razem, brachu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11794

Klein

Nowicjusz
Nr użytkownika: 98.605

post Wczoraj, 16:21 Quote Post

Przygotowani? wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #11795

Kodi

Nowicjusz
Nr użytkownika: 97.745

Kamil
Stopień akademicki: gimnazjum

post Wczoraj, 21:27 Quote Post

Powodzenia i niech Moc będzie z Nami! wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11796

Quote16

Nowicjusz
Nr użytkownika: 97.939

post Wczoraj, 21:59 Quote Post

Powodzenia smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11797

Marzena12

Nowicjusz
Nr użytkownika: 101.527

Marzena
Stopień akademicki: Prezydent

post Dzisiaj, 14:08 Quote Post

Hello. Marzena Calling !! wink.gif Zapewne znacie mnie z konwersacji 2,3 dni temu.. Już po konkursie (gimnazjum) Bardzo prosty , na poziomie podręcznika. Spodziewałem się cięzszych zagadnien.. Prawdopodnie bede miał 100 % smile.gif. Postaram się opisać pytania.. Wyglądało to tak

Zadania za 5 pkt : Opisz pieczęc Komitetu Centralnego Narodowego , Podaj dwa argumenty dlaczego
pułk na obrazku (Żuawi Śmierci) brali udział w powstaniu listopadowyn/styczniowym

Zadania za 3 pkt : Tekst źródłowy o wydaniu rozkazu Stanu Wojennego przez namiestnika i pytanie Czy zostało ono wydane przez Księcia Konstantego ( Tak naprawde tekst był o Stanie Wojennym 1861 r. , więc odpowiedz znana wink.gif )

Obrazki - 4 obrazki na których trzeba było dopasować który to Kościuszko , Pułaski i Dąbrowski
Odp : A - Pułaski , C - Dąbrowski , D - Kościuszko , tym ostatnim był Aleksander I

Prawda i fałsz : Tekst o Szkole przemianowanej na więzienie w 1832 - X Pawilon
i 3 odpowiedzi. Tekst i mapa na temat Pierwszej Wojny Polskiej (1807 r.) , mapa.. gdzie znajduje się Tylża (odp. 1 ) , Przez jakie miasta przechodził Napoleon - Kowno i Wilno

Daty : Powstanie Wolnego Miasta Kraków - 1815 , Wolnego Miasta Gdansk - 1807 i Śmierć Traugutta - 1864 smile.gif.

Opis osób - 1. Aleksander Wielkopolski (ten o żydach i oczynszowaniu) i 2. Józef Zajączek

Obraz: Obraz przedstawiał pogrzeb pięciu Poległych podczas Manifestacji w roku (1861.)

Pytania za 1 punkt : Tekst o rzezi galicyjskiej (Tu nw, chyba Jakub Szela) i o bohaterze dwóch narodów Polski i Węgier (Józef Bem ? )
Tekst o generale Dąbrowskim i powstanie wielkopolskim (1794)
Tekst o powstaniu wielkopolskim... w którym roku nastąpiło , gdzie się odbywało , na terenie jakiego zaboru (chodzi o 1848 r.)

To tyle mam nadzieję że się na coś przyda , może tym którzy za pięc lat będą się przygotowywać ....

User is offline  PMMini Profile Post #11798

Oracle

Nowicjusz
Nr użytkownika: 101.517

post Dzisiaj, 18:53 Quote Post

Hej!
Od niecałych trzech godzin mam zapewnioną "wycieczkę" do Warszawy, jako jedna z dwóch osób z pomorskich szkół podstawowych. Muszę przyznać, że test nie był trudny i udało mi się stracić jedynie jeden punkt. O tyle, o ile z pierwszym miejscem problemu nie było, to moja koleżanka z klasy i jeden chłopak uzyskali wynik 50 pkt na 52 możliwe. I tu zaczęły się schody, bo nagle okazało się, że na ogłoszenie które z nich pojedzie do stolicy trzeba czekać i ostateczny wynik nie zostanie ogłoszony na miejscu. Organizacja fajna, ale przy stosunkowo prostym teście została mi mnóstwo czasu (tak około 3-4 godziny czekać trzeba było). Zaproponowano nam obiad i jakieś słodkości. Ludzie sympatyczni, aczkolwiek trafiłam do sali w której było zdecydowanie więcej gimnazjalistów i licealistów. Czy ktoś orientuje się jak wygląda etap centralny? Czego się spodziewać? Jakie nagrody, czy coś.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11799

Kodi

Nowicjusz
Nr użytkownika: 97.745

Kamil
Stopień akademicki: gimnazjum

post Dzisiaj, 19:18 Quote Post

Gratulacje! W mazowieckim możliwe, że jutro już coś będzie wiadomo, trzeba będzie po południu dzwonić do koordynatora, oby szybko sprawdzili te 200 prac smile.gif Co do drugiego miejsca to w regulaminie jest tak, że do etapu centralnego pojedzie ta osoba, która miała lepszy wynik na rejonowym, a jeżeli na rejonówce mieli taki sam to będą brać pod uwagę wynik z etapu szkolnego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11800

Klein

Nowicjusz
Nr użytkownika: 98.605

post Dzisiaj, 19:19 Quote Post

Gratuluję biggrin.gif Z tego co wiem to: etap centralny trwa 3 dni z czego ostatni dzień to uroczyste rozdanie nagród, podczas 2 pierwszych dni organizatorzy sprawdzają naszą wiedze, w ubiegłym roku wszystko robiliśmy pisemnie-nie było oprowadzania po obiektach tak jak w poprzednich latach oraz kilku innych konkurencji wink.gif Pytania będą na pewno trudniejsze niż na etapie wojewódzkim, trzeba się spodziewać dosyć dokładnych pytań o umundurowanie, uzbrojenie a nawet o architekture wink.gif
Nagrody to zazwyczaj jakieś książki + do 20 miejsca elektronika, z czego osoby które zajęły do 10 miejsca dostają trochę "bogatsze" nagrody (tak przynajmniej było w ubiegłym roku).
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #11801

kamyk17

Nowicjusz

Kamil Hajduk

post Dzisiaj, 19:35 Quote Post

Mnie czeka horror, pod tym względem że prawdopodobnie jak Oracle uzyskałęm 51/52 punkty ale wyniki u nas dobiera 6.

User is offline  PMMini Profile Post #11802

kamyk17

Nowicjusz

Kamil Hajduk

post Dzisiaj, 19:36 Quote Post

Mnie czeka horror, pod tym względem że prawdopodobnie jak Oracle uzyskałęm 51/52 punkty ale wyniki u nas dobiera 6.

User is offline  PMMini Profile Post #11803

Quote16

Nowicjusz
Nr użytkownika: 97.939

post Dzisiaj, 20:39 Quote Post

U mnie może do wtorku/środy sprawdzą

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11804

787 Strony « < 785 786 787 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2016 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej