Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sztuka wojenna w czasach starożytnych, praca zbiorowa
     
PiotrG
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 172
Nr użytkownika: 80.771

 
 
post 7/01/2014, 19:40 Quote Post


Sztuka wojenna w czasach starożytnych 3000 r.p.n.e - 500 r.n.e.
praca zbiorowa


Czy ktoś z szanownych forumowiczów może powiedzieć coś więcej o powyższej pozycji? Przypadkiem znalazłem to na stronie bellony, ale w necie recenzji żadnej nie znalazłem


http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=n...id=6469&page=4#
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
PiotrG
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 172
Nr użytkownika: 80.771

 
 
post 28/01/2014, 15:58 Quote Post

90 wyświetleń ( w tym moje dwa ) i nic smile.gif to jakiś biały kruk czy jak że nikt o tej książce się nie wypowiada ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 28/01/2014, 16:16 Quote Post

Wydawnictwo 69, ale praca zbiorowa? Brzmi buńczucznie smile.gif

To jest tłumaczenie pracy Anglima i in. "Fighting Techniques of the Ancient World 3000 BC-AD 500. Equipment, Combat Skills and Tactics". Imho lepiej zainwestować w Daniela Budacza. Jego praca jest może trochę mniej obszerna, ale bardziej naukowa i rzetelna - ot, choćby ze względu na przypisy.
Ta jest raczej popularna. Ale trzeba przyznać, ze zawiera świetne ilustracje (w oryginale rzecz jasna).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
PiotrG
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 172
Nr użytkownika: 80.771

 
 
post 14/02/2014, 11:07 Quote Post

Przejrzałem ww.pracę w wersji oryginalnej. Faktycznie ma świetne ilustracje. Co do tereści to mój angielski jest zbyt słaby żeby to merytorycznie oceniać ale wydaje mi się że pozycją Budacza świetnie będą się uzupełniać ( przynajmniej o ilustracje smile.gif ) o ile oczywiście polskie wydanie jest takie jak oryginał.

Tak trochę obok tematu to wracając jeszcze do ilustracji zauważyłem pewną rzecz. A mianowicie w większości znanych mi książek na ww.temat są ilustracje , które to zawarte są w dwóch pozycjach , które jako pierwsze pojawiły się na polskim rynku po 1990 roku
1.John Warry-Armie świata antycznego
2.Historia armii rzymskiej z serii Tak żyli ludzie

Zdaje się że Peter Connoly swoimi rysunkami zdominował temat smile.gif

Jak ktoś lubi masę świetnych obrazków to te dwie pozycje polecam, bo obie pod tym kątem są wręcz wybitne ( zresztą merytorycznie tez raczej niewiele im można zarzucić )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 1/04/2014, 12:28 Quote Post

Właśnie kupiłem tą książkę. Obejrzałem na razie ilustracje i muszę przyznać, że wersja polska ma bogatszy materiał ilustracyjny. W wersji angielskiej mamy wiele ilustracji z książek Petera Connollego i Johna Warrego. W polskiej dodatkowo mamy ilustracje z wojownikami autorstwa Marka Szyszki. Są to ilustracje pochodzące z dodatków wydawanych kilka lat temu w Rzeczpospolitej.
 
Post #5

     
KLAssurbanipal
 

Unregistered

 
 
post 16/04/2014, 21:49 Quote Post

Czy kradzież ilustracji to plaga polskich wydawnictw?
Najpierw Gazda, który użył w swoich książkach ilustracji z dzieła Warrego i Connollego, a teraz ta sama sytuacja w powyższej książce.
Nie ma ani słowa o ilustracjach Connollego użytych w książce. Jest tylko autorka planó bitew i Marek Szyszko jako autor 7 ilustracji, które są wyszczególnione. Pozostałe - kilkadziesiąt - ilustracji Connollego nie są w żaden sposób oznaczone. Dodatkowo polska wersja jest bogatsza od angielskiej nie tylko w ilustracje Marka Szyszki, ale też z książki Warrego. Powinni obok Marka Szyszki podać także dwóch autorów czyli Petera Connollego (większość ilustracji) oraz ilustratora z dzieła Johna Warrego, także wyszczególniając na jakich stronach pojawiają się ilustracje.
Tak się nie robi...
 
Post #6

     
Wieniec
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Nr użytkownika: 29.073

 
 
post 3/02/2017, 10:41 Quote Post

Recenzja zamieszczona na portalu "Mądre Książki":

http://madreksiazki.org/kategorie/historia...-n-e-500-r-n-e/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej