Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wycieczka Na Ukrainę, Co polecacie?

artifakt

Zwycięzca Cyferaków 2008
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM

post 7/03/2009, 19:30 Quote Post

Witam,

Chciałem poprosić was o krótką pomoc.

Chcielibyśmy w te wakacje pojechać na Ukrainę, a dokładnie na jakąś objazdową wycieczkę po Kresach (preferowane Pokucie, Podole). Czy ktoś z was, drodzy forumowicze uczestniczył już w takiej wycieczce? Czy macie może jakieś sprawdzone biuro podróży?

Z góry dzięki za pomoc.

User is offline  PMMini Profile Post #1

rycymer

Ellentengernagyként
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 30.754

post 7/03/2009, 19:36 Quote Post

Czy macie może jakieś sprawdzone biuro podróży?

Najlepsze biuro podróży to własny bolid + namiot + kasa na żarcie i paliwo + głowa pełna pomysłów - i niczego więcej nie trza... wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Donia

Berengaria
Nr użytkownika: 1.071

Dominika
Zawód: poszukiwaczka prawdy

post 9/03/2009, 19:03 Quote Post

Tak, cóż, Rycymer chyba ma rację (znowu...to się robi nudne). biggrin.gif
Jeśli chodzi o Ukrainę, to sprawa z biurami podróży jest taka, że zwiedzisz sobie Kijów i...na tym sprawa się skończy. Najlepsza Ukraina to ta bardzo wschodnia biggrin.gif Nie będę mówić, dlaczego. Poza tym ludzie są bardzo mili (przynajmniej ci, których ja spotykałam), nie powinieneś więc mieć problemów z zakwaterowaniem. smile.gif (W wypadku, jeśli nie bierzesz ze sobą namiotu.) Nie wiem, to chyba specyfika kraju, że zwiedzanie go z biurem podróży po prostu nie ma większego sensu, ten kraj trzeba poczuć wink.gif Chyba, że zależy Ci przede wszystkim na wygodzie...a nie na prawdziwym zwiedzaniu. smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Opheliac

Nowicjusz
Nr użytkownika: 54.119

post 9/03/2009, 19:21 Quote Post

Tez myślałam o wycieczce na Ukrainę, ale bardziej pod kątem strefy Czarnobyla,a dokładniej opuszczonego miasta- Prypeć.. Wiem, ze biura podroży organizują takie wypady,które nawiasem mówiąc nie są zbyt tanie,a wyjazd na własną rękę w moim przypadku nie wchodzi w grę, kolejnym problemem jest tez kwestia bezpieczeństwa,bo promieniowanie (już nie tak silne jak dawniej..ale jest i)stanowi zagrożenie. Z tego co się orientuję, to w niektórych miejscach można przebywać tylko kilka minut..Pytanie tylko jakie jest ryzyko nabawienia się choroby popromiennej, bo przecież wycieczki te odbywają się, i nie słychać specjalnie żeby ktoś w ich wyniku chorował czy od razu tracił życie

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

carantuhill

Bieskidnik
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz

post 9/03/2009, 19:32 Quote Post

Czy macie może jakieś sprawdzone biuro podróży?

Nie baw się w Warszawiaka wink.gif smile.gif Spać możesz pod namiotem jak pisał Rycymer,albo w schroniskach. Moi znajomi polecali też kwatery prywatne. Wycieczkę można samemu zorganizować, wystarczy dobry przewodnik, mapa, buty i w drogę. Ja polecam Ci Huculszczyznę w Karpatach Wschodnich. Region tak ładny jak niemalże Beskidy Zachodnie wink.gif http://www.youtube.com/watch?v=9OIfRbSUQJM To jest mój plan na najbliższy urlop wink.gif http://www.youtube.com/watch?v=EvHRry9DSX4&feature=related

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

rycymer

Ellentengernagyként

post 9/03/2009, 19:45 Quote Post

Ja polecam Ci Huculszczyznę w Karpatach Wschodnich. Region tak ładny jak niemalże Beskidy Zachodnie

No nie wiem, czy trafisz tym w warszawskie gusta artifakta (tam przecież nic nima, jeno góry, lasy, połoniny a wertepy sad.gif ), choć wpominał coś o Pokuciu, to powinien być raczej zadowolony, bo Huculszczyzna wchodzi przecież w skład tegoż... biggrin.gif Ja miałem lepszy plan, carantuhillu, o którym kiedyś Ci wspominałem przez PM, ale jakoś nie chce mi się teraz po raz kolejny o tym pisać - masz może tę wiadomość, w której szczegółowo rozwinąłem mą planowaną operację lwowsko - zakarpacką? biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

carantuhill

Bieskidnik

WOJCIECH

post 9/03/2009, 19:59 Quote Post

Ja miałem lepszy plan, carantuhillu, o którym kiedyś Ci wspominałem przez PM, ale jakoś nie chce mi się teraz po raz kolejny o tym pisać - masz może tę wiadomość, w której szczegółowo rozwinąłem mą planowaną operację lwowsko - zakarpacką?

Pamiętam i szczerze podziwiam smile.gif Marsz przez Karpaty Wschodnie to co najmniej dwa, trzy tygodnie z dość ograniczonym dostępem do cywilizacji. Też bym tak chciał rolleyes.gif Poza tym Hucułowie (Ci co się ostali po 50 latach piekła) są dość przyjaźnie nastawieni do Polaków, choć chyba do czasu. Ostatnimi czasy po forach turystycznych rozlała się wojna, kiedy dwóch drani z Polski zniszczyło zabytkową wiatę w Karpatach Wschodnich i jeszcze demolowaniem chwaliło się po forach.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

rycymer

Ellentengernagyként

post 9/03/2009, 20:12 Quote Post

Ostatnimi czasy po forach turystycznych rozlała się wojna, kiedy dwóch drani z Polski zniszczyło zabytkową wiatę w Karpatach Wschodnich i jeszcze demolowaniem chwaliło się po forach.

Nie, żebym coś sugerował, ale pamiętasz może uczelnię, której są studentami, zwłaszcza zaś miasto, gdzie ta się mieści? rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

carantuhill

Bieskidnik

WOJCIECH

post 9/03/2009, 20:15 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 9/03/2009, 20:12)
Ostatnimi czasy po forach turystycznych rozlała się wojna, kiedy dwóch drani z Polski zniszczyło zabytkową wiatę w Karpatach Wschodnich i jeszcze demolowaniem chwaliło się po forach.

Nie, żebym coś sugerował, ale pamiętasz może uczelnię, której są studentami, zwłaszcza zaś miasto, gdzie ta się mieści? rolleyes.gif
*

Nie. Słyszałem o tym od znajomych. A jak się rozpętała awantura to pousuwali linki, zdjęcia. I nie moge poznać mojego wroga dry.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Gerhard

podkułacznik
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych

post 10/03/2009, 8:32 Quote Post

Trudno mi polecać, bo sam nie byłem.
Ale jadąc na Ukrainę chciałbym zwiedzić Poligon Jaworowski.
Podobno największy poligon w Europie. Kiedyś 40 tys hektarów, dziś 30 tys. Część (7 tys hektarów) została przekazana na Park Narodowy.
http://www.roztocze.com/content/view/60/0/1/1/
http://www.roztocze.pol.lublin.pl/Roztocze/poligon.html

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Donia

Berengaria
Nr użytkownika: 1.071

Dominika
Zawód: poszukiwaczka prawdy

post 11/03/2009, 15:49 Quote Post

Swoją drogą, powiedzcie mi, jak z wyjazdami na wschód Rosji? Czego unikać, na co uważać? Nie myślę o wyprawie w głąb Syberii, raczej trochę bliżej, ale wolałabym wiedzieć, czy jest coś, na co zwrócić szczególną uwagę? smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

Nympha Sreniavitae

II ranga
**
Nr użytkownika: 19.462

...nimfa...
Stopień akademicki: jawnogrzesznica

post 12/03/2009, 12:35 Quote Post

QUOTE(Donia @ 11/03/2009, 15:49)
tongue.gif Swoją drogą, powiedzcie mi, jak z wyjazdami na wschód Rosji? Czego unikać, na co uważać? Nie myślę o wyprawie w głąb Syberii, raczej trochę bliżej, ale wolałabym wiedzieć, czy jest coś, na co zwrócić szczególną uwagę? smile.gif
*

Przede wszystkim na to, że raczej nie sposób odwiedzić wschodnią Rosję, nie zapuszczając się przy tym w Syberię.

Co do wycieczek na Ukrainę, podobnie jak większość odradzam biuro podróży. Choć podróż marszrutnoje to oczywiście ciekawe doświadczenie, najwygodniej chyba zainwestować we własny środek lokomocji. Stary Fiat 125, którym objechaliśmy minionego lata Ukrainę, tankowany ukraińskim paliwem przeżywał drugą młodość happy.gif

user posted image

Kwatery i hotele nie są drogie, a i ze znalezieniem miejsca na postawienie pałatki nie powinno być problemu. Z mojego doświadczenia wynika, że autochtoni nie odmówią udostępnienia kawałka podwórka pod namiot i wody do mycia.

User is offline  PMMini Profile Post #12

kLaudi

IV ranga
Nr użytkownika: 15.043

Zawód: BANITA

post 13/03/2009, 20:09 Quote Post

Jeśli chodzi o Wołyń, to polecam:

http://wolyn.eu/Wycieczki%20na%20Wołyń/sli...zki%202009.html

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Hieronim Lubomirski

Hetman Wielki Koronny
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski

post 16/03/2009, 14:34 Quote Post

Co do kresów RON, może warto zobaczyć Smoleńsk rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

artifakt

Zwycięzca Cyferaków 2008
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM

post 25/03/2009, 20:22 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 16/03/2009, 14:34)
Co do kresów RON, może warto zobaczyć Smoleńsk  rolleyes.gif
*

Właśnie chyba niedługo wybiorę się Brześć obejrzeć wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej