Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bezpieczeństwo narodowe/wewn.: studia, perspektywy

Rommel 100

Antynazista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk

post 1/02/2011, 12:42 Quote Post

Dla zainteresowanych:
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,91736,..._sledczych.html

User is offline  PMMini Profile Post #16

Comodus Augustus

Nowicjusz
Nr użytkownika: 16.077

Zawód: student

post 5/04/2011, 15:17 Quote Post

AON-u nie polecam, campus w miarę klimatyczny ale poziom kadry żenujący. Przyjmują każdego, wykłady na sali gimnastycznej, sesji poprawkowej tylko naprawdę ambitni nie zdają.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

Rommel 100

Antynazista
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk

post 5/04/2011, 16:23 Quote Post

QUOTE(Comodus Augustus @ 5/04/2011, 16:17)
AON-u nie polecam, campus w miarę klimatyczny ale poziom kadry żenujący. Przyjmują każdego, wykłady na sali gimnastycznej, sesji poprawkowej tylko naprawdę ambitni nie zdają.
*

Z tego co mi kolega powiedział dotyczy to wszystkich wydziałów oprócz jednego- Bezpieczeństwa Narodowego smile.gif.
Nie mniej te ułatwienia w wojsku po tym kierunku na tej uczelni są jakimś plusem.

User is offline  PMMini Profile Post #18

Fajfol

II ranga
**
Nr użytkownika: 64.934

Zawód: uczen

post 8/04/2011, 20:55 Quote Post

Ja coś dodam od siebie.
Od prawie roku interesuje się 2 uczelniami: WSOWL we Wrocławiu i AON-em w Warszawie.
Pierwsza, wojskowa. Co mnie ciągnęło ? Przede wszystkim gwarantowana praca w wojsku, co było moim marzeniem od kiedy tylko pamiętam. Śledziłem kilka for internetowych dotyczących tej uczelni. Z jednej strony odrzucał fakt słabych warunków socjalnych pomimo tego że to w końcu wojsko (w końcu było się skoszarowanym przez 5 lat- teraz 4 lata), magister z dość nieciekawego dla mnie kierunku. Zaletą była jak już wspomniałem, gwarantowana praca przez kilka lat oraz żołd przez cały okres uczenia się.

Gdyby wszystko pozostało jak jest, to na pewno bym się udał do tej szkoły. Jednak zmieniło się, między innymi to, że zamiast 5 lat i magistra, jest 4 lata i licencjat. Licencjat powoduje, że możesz awansować do określonego stopnia, co blokuje dalszy rozwój. Oczywiście zawsze można studiować zaocznie, tylko w praktyce może być ciężko np. ze zgodą przełożonego.

Teraz coś o AON-ie.
Pierwsza sprawa - przyjmują każdego, bo szkoła boryka się z długami (taką odpowiedź uzyskałem na jednym z for internetowych). Im więcej studentów tym więcej kasy od ministerstwa.

Co do wyposażenia uczelni. Nie wiem jak to jest z kampusem ale samo wyposażenie szkoły musi być powinno poziomie. Miedzy innymi dlatego, że uczelnia współpracuje z innymi uczelniami wojskowej, bierze udział w projekcie Erasmus ( w końcu trzeba zrobić wrażenie dla zagranicznych studentów), odbywają się tu kursy dla oficerów oraz częste konferencje (często z udziałem przedstawicieli innych krajów należących do NATO).

Ma się tutaj również w pewnym stopniu kontakt z wojskiem. Jak już wspomniałem odbywają się tu kursy dla oficerów, więc zawsze można jakąś drogą coś się od nich dowiedzieć. Poza tym, wykładowcami są również wojskowi, odbywają się różne konferencje (nie wiem jak jest z dostępem osób cywilnych na nich). Tak więc pewien klimat jest.

Dodatkowo kierunki są , tu cytat ze strony uczelni

atrakcyjną propozycję kształcenia o profilu humanistycznym ze szczególnym uwzględnieniem wojskowych aspektów relacji międzynarodowych, w których Uczelnia się specjalizuje.

Co do Studium Oficerskiego we WSOWL, jest to trochę niczym luretka. Wtedy kiedy będziemy chcieli, Studium może się nie odbyć, może być mało miejsc lub przez czas studiowania na uczelni cywilnej może nam się odechcieć.

Tak więc, według mnie, jeśli ktoś chce mieć "gwarancje" (jeśli się do tego przygotuje) dostania się do wojska za wszelką cenę, zapewne poradziłbym mu właśnie WSOWL.

Jeśli ktoś ma "czas", chce jeszcze pożyć jak cywil, jednak ciągną go sprawy wojska, polecam mu właśnie tą uczelnię.

Ten post był edytowany przez Fajfol: 8/04/2011, 21:02

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

partyzant91

Nowicjusz
Nr użytkownika: 98.713

post 17/01/2016, 11:37 Quote Post

Stary temat, ale może już ktoś będzie w stanie się wypowiedzieć...

To jak z tym jest ?
Są jacyś po tym kierunku ludzie , którzy mogliby się wypowiedzieć ?

Co sądziecie o takim planie : Praca w Straży Granicznej i robienie studiów niestacjoanarnych Bezpieczeństwo Narodowe ? (wiadome, odpowiednie specjalizacje i przedmioty i gdy dostane prace w jednostce )

tutaj znalazłem takie coś :

http://rekrutacja.wsb.edu.pl/specjalizacja...enstwie-panstwa

Może to dobra droga ?

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez partyzant91: 17/01/2016, 12:28

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej