Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Archeologia na UJ (Krakow), Temat kontynuowany od 2005 r.

Hafija

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 32.295

Stopień akademicki: student
Zawód: student

post 8/05/2007, 19:48 Quote Post

Witam, studiuje na pierwszym roku archeo na ujocie, wiec postaram sie pomoc...na ile potrafie.

1)Przybliżona ilość punktów procentowych, które powinnam uzyskać, aby dostać się na studia archeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim?

W tym roku trzeba bylo miec 76% i wiecej z rozszeczonej historii na maturze zeby sie dostac na studia dzienne.

2)Czy faktycznie ma miejsce rozmowa kwalifikacyjna i jak ona wygląda?

Rozmowa kwalifikacyjna jest tylko dla osob ze stara matura, odpowiadaja oni z lektur ktorych liste mozna znalezc na stronie instytutu. Dla kandydatow z nowa matura liczy sie tylko matura.

3)Lepszy akademik czy wynajęte mieszkanie?

Na to nikt nie zna dobrej odpowiedzi. smile.gif Poprostu- co kto lubi. Jak masz jakas paczke ludzi to fjane jest wynajete mieskzanie, i wcale nie duzo drozsze. (ja tak mieszkam smile.gif) Ale i akademik ma swoj klimat, poznaje sie nowych ludzi, ciagle cos sie dzieje.....co kto lubi. Ale zawsze mozna sie wyniesc- z mieszkania do akademika i na odwrot smile.gif

4)I najważniejsze dla mnie pytanie. Jaką pracę mogę zdobyć po ukończeniu studiów i czy podczas studiów mogę pracować już w zawodzie?

Alez oczywiscie mozesz zostac archeologiem! smile.gif Z praca nie jest kolorowo, bo duzo osob w Polsce ksztalci sie na tym kierunku. Mozesz pracowac jak pracownik naukowy na uniwerku, albo- to popoluarniejsze- w firmie archeologicznej, w ktorej mozna wiecej zarobic smile.gif Dzieki temu ze nasze panstwo buduje (a raczej ma w planach) autostrady, oraz poniewaz przed wybudowaniem kazdej inwestycji grunt pod nia musi byc sprawdzony przez archeologow- pracy jest wiec calkiem sporo.
Tak naprawde- wszystko zalezy od Ciebie. Od tego czym chcesz sie zajmowac. Jesli pasjonuje Cie jakas konkretna dziedzina archeologii i bedziesz posiadac duza wiedze- zawsze znajdzie sie dla Ciebie praca. A ze archeologia jest jeszcze mloda dziedzina nauki- jest jescze mnostwo do odkrycia.
W trakcie studiow....hm....w trakcie studiow co roku masz w wakacje miesieczne praktyki na wykopaliskach. Oprocz tego tak, mozesz oczywiscie pracowac ale raczej nie na pierwszych latach. Najlepiej jest po napisaniu licencjatu po wtedy mozesz pracowac na wykopaliskach jako tzw techniczny i dostawac za to jakas kase (a tak naprawde jak sie zakrecisz to i wczesnije mozesz pracowac jako techniczny) smile.gif
Nie wiem czy cos pomoglam, mam taka nadzieje...
Polecam archeologie bo jest naprawde fascynujaca, i polecam UJ, bo tu atmosfera i studiowanie sa naprawde cudne.
pozdrawiam i zycze powodzenia na maturze smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

tuatha de danann

Nowicjusz
Nr użytkownika: 37.531

Zawód: maturzystka

post 18/11/2007, 21:18 Quote Post

Witam, jak można się domyślić zamierzam zdawać na archeologie i jestem ciekawa czy ktoś wie jak będzie wyglądała rekrutacja w roku 2008/2009? Wiem że już nie ma rozmowy kwalifikacyjnej, ani nie będą brane pod uwagę oceny z historii i geografii na świadectwie maturalnym. Z tego co wyczytałam w informatorze liczy się jedynie wynik z historii rozszerzonej na maturze ale ciekawa jestem jakie jest postępowanie w przypadku osób z tą samą liczbą punktów? Byłam w sekretariacie ale pani mi powiedziała, że w takim wypadku wszystkie osoby z tą samą liczbą ptk. zostaną przyjęte, ale coś nie chce mi się wierzyć żeby zamiast 30 przyjęli np. 40 osób. Poza tym czy nie wiecie ile było kandydatów na 1 miejsce w tym roku? Nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

Theodorus

Teodor
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny

post 24/11/2007, 10:45 Quote Post

Wykasowałem zbędne posty. Ostrzeżenie dostał obrażający innych.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

sir Dark Knight

Nowicjusz
Nr użytkownika: 12.540

Zawód: uczen

post 10/05/2008, 18:49 Quote Post

Hej!
Mam pytanie do osób studiujących archeologię na UJ. Jak to jest na tych studiach. Głownie chodzi mi o sprawę elastyczności planu. Czy można (czasowo) połaczyć archeologię ze studiowaniem drugiego kierunku? Czy obecność na wykładach jest obowiązkowa? Czy program studiów jest sztywny czy też można go dokładnie kształtować?
No i jak ktoś byłby tak miły i podał mi listę przedmiotów z pierwszego roku wraz z obowiązującymi podręcznikami.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Filimer

V ranga
Nr użytkownika: 15.410

Stopień akademicki: (jeszcze) magistrant
Zawód: archeolog

post 17/05/2008, 20:52 Quote Post

A znasz kolego takie pojęcie jak samodzielne zdobywanie informacji???
www.archeo.uj.edu.pl
www.5procent.pl

Tam szukaj.

Instytut archeologii nie podaje obecnie informacji o liczbie osób na miejsce - za moich czasów było to 7 osób, ale obecnie ze względu na zmianę metody rekrutacji może być ich znacznie więcej.

Generalnie rzecz biorąc limit miejsc jest elastyczny, aczkolwiek z reguły dostosowuje się minimalną liczbę punktów do limitu osób.
Za moich czasów zdarzało się, że przyjmowano 35 osób - o większej liczbie przyjętych nie posiadam informacji.

User is offline  PMMini Profile Post #20

Yodhewawhe

I ranga
*
Nr użytkownika: 51.221

Krzysio

post 16/04/2010, 17:09 Quote Post

Witam,
Pytanie do studentów archeologi UJ którzy obecnie kończą rok pierwszy:
Jaki mniej więcej był minimalny próg punktowy w roku ubiegłym?
Proszę o pomoc;)

User is offline  PMMini Profile Post #21

Marthinus

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog

post 16/04/2010, 20:39 Quote Post

A nie ma nigdzie w internecie?
Ciężko powiedzieć jaki był dokładnie próg gdyż jak to z reguły bywa część np rezygnuje więc w pierwszej rekrutacji na pewno był on wyższy niż ostatecznie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

Yodhewawhe

I ranga
*

Krzysio

post 17/04/2010, 9:47 Quote Post

Właśnie nie mogę nigdzie znaleść takich informacji...chodzi mi np o to czy przyjęcia były (ostateczne) załóżmy od 80%, 70% etc.

Proszę o pomoc:)

P.S.: A Ty Marthinus ile miałeś?

User is offline  PMMini Profile Post #23

Marthinus

VIII ranga

Marcin

post 17/04/2010, 14:41 Quote Post

O ile dobrze pamiętam ubiegłoroczną listę to 40 osoba nie miała więcej niż 50 kilka procent.Z tym że obowiązkowa była historia geografia + język.
Jak to będzie wyglądało w tym roku nie mam pojęcia.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

Yodhewawhe

I ranga
*

Krzysio

post 17/04/2010, 19:52 Quote Post

Wielkie dzięki:)
W tym roku historiax3 lub geografia x2 oraz jako drugi jezyk x chyba 1

User is offline  PMMini Profile Post #25

Marthinus

VIII ranga

Marcin

post 17/04/2010, 20:54 Quote Post

Czyli warunki rekrutacji są takie same jak w roku ubiegłym.Poprzednia rekrutacja była pierwszą w której liczono oprócz historii geografię oraz język obcy i próg spadł bardzo wyraźnie - 2 lata temu należało mieć około 70%
W takim razie tegoroczny próg będzie zależał od poziomu Matury.
Życzę Powodzenia i Do Zobaczenia w październiku smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

Dahaar

Nowicjusz
Nr użytkownika: 67.501

Anita Kaminska
Zawód: Uczen

post 7/09/2010, 16:11 Quote Post

Dzień Dobry.

Jestem zainteresowany kierunkiem, o którym mowa w tym temacie.
Szukałem informacji odnośnie wymagań stawianych przez UJ, ale niestety te znalezione na jednej, nie zawsze pokrywały się z tymi, które znajdowałem na innej.

Jak to jest z maturą? Rozumiem, że konieczne jest zdawanie historii na poziomie rozszerzonym, ale co z geografią?
Czy ją też trzeba zdawać? Na jakim poziomie?
Dziękuję za odpowiedź

User is offline  PMMini Profile Post #27

Marthinus

VIII ranga

Marcin

post 7/09/2010, 16:33 Quote Post

Na tym Forum było to już wałkowane wielokrotnie.Na chwilę obecną w rekrutacji na rok 2011 należy zdawać historię z wagą 3 LUB geografię z wagą 2 ORAZ język obcy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

janetka

Nowicjusz
Nr użytkownika: 67.504

post 7/09/2010, 18:29 Quote Post

Nie prawda, bo w tym roku trzeba zdawać historię, geografię i język obcy:
https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/2307

Podobnie jak Dahaar mam pytanie: na jakim poziomie trzeba zdawać geografię?

User is offline  PMMini Profile Post #29

Marthinus

VIII ranga

Marcin

post 7/09/2010, 21:17 Quote Post

A rzeczywiście czyli jest dokładnie tak samo jak kiedy ja kwalifikowałem się na archeologię natomiast nieco inaczej niż w tym roku.
A co do poziomu to nie ma żadnego wymogu jednak punkty uzyskane z poziomu podstawowego dzieli się przez 2.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej