Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prawo na KUL (Lublin), Temat kontynuowany od 2009

elofirmajlb23

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 66.723

Zawód: student prawa

post 15/04/2011, 22:26 Quote Post

Innymi słowy średnia 4.0 po pierwszym roku i podanie o przeniesienie na UJ mi zostaje:)

User is offline  PMMini Profile Post #76

elofirmajlb23

II ranga
**
Nr użytkownika: 66.723

Zawód: student prawa

post 17/04/2011, 20:00 Quote Post

http://demotywatory.pl/2968328#comment_5627277 o zgrozo sad.gif

User is offline  PMMini Profile Post #77

monx

VII ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 17/04/2011, 20:09 Quote Post

Wiecie ja bym powiedział ze tak miedzy bogiem a prawda to znajomosc jezyka obcego nawet mało popularnego zdecydowanie bardziej przyda sie prawnikowi-praktykowi niz znajomosc historii. Zakładam ze taka elementarna wiedze jak to ze w Polsce były III zabory kazdy posiada i nie napisze jakiegos zatechłego pozwu o stwierdzenie zasiedzenia w Warszawie w oparciu o ABGB lub BGB. Wieksza znajomosc historii naprawde nie jest potrzebna. Przyda sie natomiast to czego licealista sie nie uczy i czego nie uczy sie na studiach czyli tresc prawa cywilnego ujednoliconego pierwotna tresc kc i ustaw wprowadzajacych no ale to we własnym zakresie

User is offline  PMMini Profile Post #78

Tokilap

III ranga
Nr użytkownika: 66.841

post 18/04/2011, 22:18 Quote Post

QUOTE(elofirmajlb23 @ 17/04/2011, 20:00)

Nie wiem skąd u ludzi taki pęd do wiary w to, co jakiś idiota wrzuci na demotywatory. Ja tam nie zaglądam, niby po co mam czytać coś, co głupsi ode mnie piszą.
A tak po prawdzie to radzę się zastanowić nad studiami prawniczymi. Większość się do tego po prostu nie nadaje, a idą tylko dlatego, bo mają złudzenie, że to łatwa kasa.

User is offline  PMMini Profile Post #79

Vergilius

le duc de Rivoli
Nr użytkownika: 55.739

Dawid Sienkiewicz
Stopień akademicki: student WPAiE UWr
Zawód: prawnik

post 23/04/2011, 22:07 Quote Post

Yyy przygotowanych jak? Merytorycznie? Maturę z historii nazywasz przygotowaniem merytorycznych do studiów prawniczych?

W jakimś stopniu, na pewno. Historia to nie tylko wkuwanie, co większość i tak robi, ale to umiejętne łączenie faktów w taki sposób, by miały ład i skład. Kto to opanował, ma dobrze poukładane w głowie. A i warto przetrwać pierwszy rok, zważywszy, że ostatnio robili wykładowcy "psikusy" na historii powszechnej, przynajmniej na UJ.

Język obcy - wręcz przeciwnie. Dlatego nacisk powinno się kłaść w rekrutacji na język obcy, matematykę i ew. WOS.

Języka obcego możesz nauczyć się dobrze przez całe studia - jest wiele różnych programów edukacji językowej + różne Erasmusy. Co więcej, większość możesz zrobić za darmo. A w sytuacji, gdzie poziom językowy jest różny w różnych liceach, jest to jawny anty-egalitaryzm ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego, bo wspiera tych, których stać na szkoły językowe i korepetycje.

User is offline  PMMini Profile Post #80

Tokilap

III ranga

post 23/04/2011, 22:40 Quote Post

QUOTE(Vergilius @ 23/04/2011, 22:07)
W jakimś stopniu, na pewno. Historia to nie tylko wkuwanie, co większość i tak robi, ale to umiejętne łączenie faktów w taki sposób, by miały ład i skład.

W przypadku matury z historii tego rodzaju umiejętności są zbędne, nawet wypracowanie da się z grubsza bez tego napisać.
Co innego matematyka rozszerzona.

A i warto przetrwać pierwszy rok, zważywszy, że ostatnio robili wykładowcy "psikusy" na historii powszechnej, przynajmniej na UJ.

Co zrobili?
Przecież UJ nie przykłada wagi do historyczno-prawnych (w przeciwieństwie do UW, gdzie - wg studentów - egzamin z prawa rzymskiego jest najtrudniejszy na studiach, choć ma taki poziom jak na UJ).

Języka obcego możesz nauczyć się dobrze przez całe studia

Na studiach można język szlifować, a nie uczyć się go od zera. Do szkół prac obcych trzeba bardzo dobrej znajomości języka, podobnie do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w języku obcym.

A w sytuacji, gdzie poziom językowy jest różny w różnych liceach

Poziom historii też.

jest to jawny anty-egalitaryzm ze strony Uniwersytetu Jagiellońskiego, bo wspiera tych, których stać na szkoły językowe i korepetycje.

Do matury z angielskiego można się przygotować samemu, ew. w III klasie zapłacić te kilkadziesiąt złotych za sprawdzenie wypracowań.
UJ nie ma póki co (dzięki Bogu) egalitaryzmu w statucie.

User is offline  PMMini Profile Post #81

Mafia

IV ranga
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent

post 24/04/2011, 0:31 Quote Post

Przecież UJ nie przykłada wagi do historyczno-prawnych (w przeciwieństwie do UW, gdzie - wg studentów - egzamin z prawa rzymskiego jest najtrudniejszy na studiach, choć ma taki poziom jak na UJ).

"Po pierwsze, primo" (cytując klasyka): Kłamiesz!!! Według studentów prawa UW (myślę, że tylko pierwszorocznych) najtrudniejsza jest logika. smile.gif Rzym jest na drugim miejscu.

PS Wątpie byście mieli taki sam poziom tego egzaminu. I w ogóle skąd możesz to wiedzieć?? Skończ z tą propagandą. Wszyscy wiedzą, że lata świetności UJ ma za sobą.

Ten post był edytowany przez Mafia: 24/04/2011, 0:31

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #82

Tokilap

III ranga

post 24/04/2011, 19:54 Quote Post

QUOTE(Mafia @ 24/04/2011, 0:31)
Rzym jest na drugim miejscu.

Moi znajomi twierdzą inaczej, ale nie zdziwiłbym się, gdyby te dwa przedmioty były najtrudniejsze. No bo przecież nie jakieś cywilne czy karne.

PS Wątpie byście mieli taki sam poziom tego egzaminu. I w ogóle skąd możesz to wiedzieć??

I jeden i drugi egzamin widziałem (być może dalej przykładowe arkusze są w internecie), poza tym obecnie na UJ wykłada osoba, która do niedawna egzaminowała na UW.

Wszyscy wiedzą, że lata świetności UJ ma za sobą.

Nie wiem, czy ma czy nie ma, wiem tylko, że w tym roku kolejny raz z rzędu UJ pobił na głowę pozostałe uczelnie w egzaminach na aplikacje - tak korporacyjne jak i ogólną.

Korporacyjne zbiorczo:
1. UJ 50,93%
2. UW 32,1%
3. UŁ 31,3%
4. UWr 31,18%
5. UG 30,95%
6. UŚ 30,88%
7. USz 30,73%
8. UAM 30,13%

Tradycyjnie - najpierw UJ, potem długo długo nic i w końcu cała reszta która bije się o drugie miejsce.

User is offline  PMMini Profile Post #83

6 Strony « < 4 5 6 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej