Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia na UŁ (Łódź)

monika526

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 51.929

Zawód: uczeñ

post 28/07/2009, 13:53 Quote Post

Co sądzicie o poziomie historii na UŁ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

barbarossa90

II ranga
**
Nr użytkownika: 32.546

Adam Andrzejewski
Zawód: Student

post 9/08/2009, 22:28 Quote Post

Trudne pytanie. Nie studiuje w Łodzi, chociaż pochodzę z tego miasta. Jednak wydaje mi sie, że nie stoi ona na zbyt wysokim poziomie podobnie jak filozofia. Na UŁ nie ma już znanych autorytetów. Niedawno zmarł Prof. Ceran. Więc wydaje mi się, że raczej poziom nie jest powalający. Ot zwykły średniaczek sleep.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Kuba4587

I ranga
*
Nr użytkownika: 82.598

Zawód: uczen

post 15/11/2014, 17:32 Quote Post

Witam, jestem obecnie w III klasie liceum i moją przyszłość wiążę z historią. Jako że mieszkam niedaleko Łodzi, to chciałbym studiować na UŁ. Stąd też moje pytanie: jak to wygląda w porównaniu np z UW czy UJ? Od mojego nauczyciela słyszałem że ponoć jest tam bardzo licho jeżeli chodzi o poziom. Co wy o tym sądzicie?

User is offline  PMMini Profile Post #3

kalki

IV ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 61.064

Krzysztof O.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: hse & fire inspector

post 15/11/2014, 19:08 Quote Post

QUOTE(Kuba4587 @ 15/11/2014, 18:32)
Witam, jestem obecnie w III klasie liceum i moją przyszłość wiążę z historią. Jako że mieszkam niedaleko Łodzi, to chciałbym studiować na UŁ. Stąd też moje pytanie: jak to wygląda w porównaniu np z UW czy UJ? Od mojego nauczyciela słyszałem że ponoć jest tam bardzo licho jeżeli chodzi o poziom. Co wy o tym sądzicie?
*

Można znaleźć specjalistów w niektórych dziedzinach, ale ogólnie nie jest to poziom UAM, UW, UJ. W Łodzi zawsze mocna była bizantynistyka, a także metodologia historii. Niemniej, wybierając się na studia lepiej prześledzić główne kierunki badawcze na wybranych uniwersytetach i skonfrontować z własnymi zainteresowaniami. Jednak, jeśli chcesz iść na specjalność nauczycielską, to uczelnia i jej ranga ma tutaj wartość drugorzędna.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

aljubarotta

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.

post 15/11/2014, 19:18 Quote Post

QUOTE(Kuba4587 @ 15/11/2014, 17:32)
*

Znajoma, która studiowała historię na UŁ, bardzo polecała mi tę uczelnię i chwaliła kadrę. Jak najbardziej mocna tam jest bizantynistyka, gdybyś chciał coś robić w tym kierunku.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej