Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

28 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Archeologia: studia, perspektywy , Temat kontynuowany od 2006 r.

Apsu

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 2.226

post 30/12/2004, 19:29 Quote Post

SLH to znany konkurs pod patronatem marszałka senatu, co nie zmienia faktu, że gówno mi on da.... tak myślałem. Za 10 dni olimpiada, trza sie sprezać. A na histe tez zloze awaryjnie.
Wiem że kultury antycznej nie zdaje się samej, gdyby się zdawało to bym zdawał wink.gif
dzieki i powodzenia

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Szpaq

II ranga
**
Nr użytkownika: 1.756

Stopień akademicki: surowy tessarius
Zawód: wrog publiczny

post 30/12/2004, 21:54 Quote Post

Sam widzisz - problem rozwiązany wink.gif
Powodzenia na olimpiadzie.
Sam ciekaw jestem co będzie, ale spokojnie, na luzie i będzie dobrze respekt.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

aej

Nowicjusz
Nr użytkownika: 2.793

post 3/01/2005, 20:17 Quote Post

Pieniądze, pięniądze, to chyba nie najważniejsze w życiu. Racja jak będziesz świetny to z wszystkiego wyżjesz. Jak chcesz być archeologiem to bierz pod uwage, prace za granicą (szukanie funduszy na badania za granicą, praca dla zagranicznych uczelni, sponsorów itp.), w naszym kraju w tej kwesti jest ciężko (nie ma pieniędzy na badania).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

aej

Nowicjusz

post 3/01/2005, 20:53 Quote Post

Można prosić cię Andrzeju, o trochę więcej informacji, na temat studiów archeologicznych w Toruniu ?? Jeśli ktoś inny, coś wie, też chętnie wysłucham.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

pawel_uni_lodz

Nowicjusz
Nr użytkownika: 2.911

post 9/01/2005, 15:19 Quote Post

Archeologów kształci sie jeszcze na kilku uniwersytetach jest ich znacznie wiecej niż 6 jest to liczba znacznie zaniżona czasami warot sprawdzić czy ma się aktualne wiadomości a nie podawać wiadomości z czasów "badań milenijnych" pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

Shephard

II ranga
**
Nr użytkownika: 655

post 11/01/2005, 19:52 Quote Post

To podaj je, albo stronę z nimi wszystkimi - udowodnisz swoją tezę i pomożesz reszcie... .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

Stysz

I ranga
*
Nr użytkownika: 71

post 14/01/2005, 22:39 Quote Post

http://republika.pl/archeotyszczuk/linki.htm

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

ann

II ranga
**
Nr użytkownika: 145

Stopień akademicki: magister kaczmarolog
Zawód: nauczyciel

post 8/04/2005, 17:48 Quote Post

na oba tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

krzystofer

Semper Invictus
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 1.005

post 10/04/2005, 18:09 Quote Post

Jeśli o warunki ekonomiczne Ci chodzi w życiu to lepiej nie patrz na te kierunki. Tez się interesuje historią, ale pójde na studia ekonomiczne. Do liceum poszedłem do klasy ścisłej, historia jest moim hobby i tyle. Jak już będę zamożniejszy po studiach to może się wezme za histe porządniej. Sugeruje zrobić tak jak ja.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

Fila

I ranga
*
Nr użytkownika: 43

post 15/04/2005, 12:56 Quote Post

Ja nie patrzę na płace - kiedy skończę liceum idę na bank na archeologię. Teoretycznie bardziej opąłca się i bardziej pewna jest historia ale ja bym nie była pesymistą w tej materii. No cóż w moim przypadku pytanie o zarobki pojawia się jedynie wtedy kiedy słyszę zaniepokojone głosy bliskich czy na pewno chcę się władować w taką puszkę pandory ale cóz...Jeśli jesteś entuzjastą to nie patrz na statystyki i rozrachunki tylko idź przed siebie!
Życzę powodzenia w przyszłości!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

tetraedr

I ranga
*
Nr użytkownika: 5.498

post 27/04/2005, 10:53 Quote Post

Ciekawe co doradzicie mnie - technikiem już jestem i to dość dobrym (wyspecjalizowanym w bezpieczeństwie teleinformatycznym) i kasy powoli przybywa smile.gif Archelologia i historia zawsze mnie fascynowały i myślę o studiach zaocznych - które z zaocznych lepiej w Warszawie wybrać i na której uczelni?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

ppola

III ranga
Nr użytkownika: 5.130

Zawód: student

post 29/04/2005, 22:53 Quote Post

Hej
A ja jestem studentka archeologii, powiem szczerze ze...
1. O pracy za granica mozna praktycznie zapomniec, chyba ze sie ma kase bo przyjmuja wolontariuszy z otwartymi rekoma:) Płacisz i orzesz jak wol w pocie czola no i jestes szczesiwy bo kopiesz np. w Syrii. Ale zdarzaja sie cuda kiedy to studenci chodza po firmach i blagaja o kase zeby mogli pokopac gdzies w swiecie. Ale to juz jak kto lubi ja akurat wole zarobic niz doplacic.
2.Baaaardzo istotne jest nawiazywanie kontaktow, nie mowie o wchodzeniu w d... wykladowcom ale kontakt ze starszymi latami bo starsi zawsze wczesniej sie zaczepia. Jest to cholernie hermetyczne środowisko. Nigdy nie znajdziesz ogloszenia w gazecie a jedynie mozesz sie dowiedziec poczta pantoflowa ze kogos szukaja.
3.Jak sie juz zaczepisz i co najwazniejsze sprawdzisz to mozna spodziewac sie telefonu w nastepnym sezonie
4. Pierwszym etapem jest rysownik czesto zatrudnia sie na to stanowisko studentow ale nie radzilabym jechac po pierwszym roku bo nie ma to zupelnego sensu. Ja jezdze w tym charakterze i na place nie narzekam chociaz trzeba zasowac czasem ponad 12 godzin dziennie.
5. Potem po studiach robi sie staz a nastepnie mozna jechac jako samodzielny archeolog. W obu przypadkach zarabia sie lepiej niz rysownik smile.gif
6.Ale... ja tu mowie o prywatnych firmach zwiazanych z inwestycjami typu autostrady bo o pracy na uczelni mozna pomarzyc smile.gif
7. Mimo wszelkich niedogodnosci zwiazanych z baza, bardzo dluga rozlaka (kilka mcy) i jako taka płaca. Studia sa na prawde fascynujace.
8. Jeszcze jedno zeby bylo jasne nie kazdy moze od tak sie gdzies zaczepic kilku moich znajomych siedzi w Anglii i szoruje podłogi, inni zrobili podyplomowa historie i ucza w szkolach. Ode mnie z roku tylko kilka osob jezdzi na autostrady, wiekszosc jednak konczy na praktykach. Ale.. sprobowac zawsze mozna smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

aej

Nowicjusz

post 11/05/2005, 9:51 Quote Post

A ja mam takie pytanie, na jakie uczelnię się ludzie wybieracie, a przynajmniej na jakie, macie zamiar składać papiery ??

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

:-(

Nowicjusz
Nr użytkownika: 8.062

Zawód: uczen

post 25/07/2005, 12:06 Quote Post

Cze.
Mam pytanie: jak się studiuję archeologie??? Latwo jest się dostać na ten kierunek i czy trudno się utrzymać na tych studiach? Jakie lektury należy czytać, aby dobrze przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. confused1.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

drakrol

I ranga
*
Nr użytkownika: 8.092

post 26/07/2005, 16:24 Quote Post

Studiuje się na tyle, na ile nas stać, jednym łatwo innym mniej łatwo he,he. Jak w życiu. Listę lektur do wstępniaków podają uczelnie. Popatrz na strony instytutów archeologicznych.

User is offline  PMMini Profile Post #30

28 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej