Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zatrudnienie majac dyplom historii sztuki, Ciężka rzeczywistość

Domowik

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 20.450

T.
Stopień akademicki: dr
Zawód: ...

post 6/10/2009, 15:12 Quote Post

Zacznę od końca:
I jeszcze druga sprawa . Jak wygląda zrobienie kursu pedagogicznego dla studentów HS ? Bo specjalizacja nauczycielska sama w sobie raczej nie istnieje

Te sprawy zależą od indywidualnych ustaleń na uniwersytecie. Na wielu uczelniach taki kurs jest dobrowolny i płatny.
W zasadzie nie oczekuję, że ktoś mi wybierze na forum drogę życiową, ale byłoby miło gdyby powiedział jaka jest sytuacja na 'naukowym' rynku historii sztuki

Poza wspomnianymi przez Ciebie: karierą naukową (a więc po magisterce studia doktoranckie i załapanie się na etacie uczelnianym jako doktor) i nauczycielską (przy konkurencji ze strony absolwentów edukacja artystycznej historyk sztuki ma najczęściej prawo tylko do nauczania przedmiotu "historia sztuki", który nie jest zbyt często obecny w szkołach), pozostają jeszcze wszelkiego typu placówki związane z kultura (czy to państwowe, czy prywatne). Od muzeów okręgowych począwszy a na prywatnych galeriach sztuki i domach aukcyjnych skończywszy.
A tak naprawdę jak uczy życie po historii sztuki można robić praktycznie wszystko. bardzo wiele zależy od indywidualnych umiejętności i zainteresowań. Plusem tego kierunku jest fakt, iż w przeciwieństwie do innych dyscyplin humanistycznych (politologia, socjologia, historia, etc.) roczniki na historii sztuki są zwykle mniej liczne, a więc przynajmniej w teorii konkurencja po studiach powinna być mniejsza (zakładając, że w danym mieście lub regionie jest o co konkurować...).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

ewi

II ranga
**
Nr użytkownika: 46.445

Zawód: uczen

post 6/10/2009, 19:10 Quote Post

Dziękuję za tak szybką odpowiedź .
Chociaż nie wiem, czy miała być ona dla mnie jakimś pocieszeniem czy wprost przeciwnie ...
no ale- życie jest brutalne, więc to tylko fakty .

Aczkolwiek chyba (mimo wszystko) spróbuję rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

Domowik

V ranga

T.

post 6/10/2009, 20:25 Quote Post

Chociaż nie wiem, czy miała być ona dla mnie jakimś pocieszeniem czy wprost przeciwnie ...

Ani jedno ani drugie, miała być informacją z tzw. pierwszej ręki, czyli od historyka sztuki smile.gif
no ale- życie jest brutalne, więc to tylko fakty .

Na to jakie będzie nasze życie mamy bardzo duży wpływ własnymi działaniami.
Aczkolwiek chyba (mimo wszystko) spróbuję

Tak trzymać! happy.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

ewi

II ranga
**
Nr użytkownika: 46.445

Zawód: uczen

post 7/10/2009, 17:32 Quote Post

Spróbuję trzymać smile.gif
Nie damy zniszczyć pasji bezrobociu xD

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Domowik

V ranga

T.

post 7/10/2009, 20:27 Quote Post

studiuje na 2. roku archeologie na 1. historie po lic. chce z archeologii zaczac dodtakowo jeszcze historię sztuuki jako 3. kierunek co jest mozliwe do zrealizowania.

A można wiedzieć gdzie chciałabyś zacząć historię sztuki?
Mieszkam w Szczecinie. Mimo mojego zapału do nauki przeraża mnie wizja bezrobocia.
I słusznie. Nauka to nie wszystko. Bardzo ważne jest zdobycie doświadczenia zawodowego ( i znajomości w danej branży!) z dziedziny, która Cie najbardziej interesuje. Warto też nie zapominać o językach obcych. Z perspektywy czasu stwierdzam, że opanowania dodatkowego języka czy zrobienie praktyk w jakiejś znaczącej instytucji koniec końców okazuje się bardziej przydatne niż drugi (lub nawet trzeci) kierunek.
Gdzie po historii sztuki mogłabym znaleźć pracę poza uczelnią oraz co w moim wykształceniu muszę uzupełnić by zająć się koserwacją zabytków oraz czy hjest to dobry wybór ścieżki zawodowej?

Prócz uczelni to historykowi stosunkowo najłatwiej zaczepić się w szkole lub na jakiejś posadce muzealnej. Z tego co się orientuję jest dosyć duże zapotrzebowanie na historyków archiwistów.
Aby z kolei zająć się na poważnie konserwacją zabytków musisz po prostu...ukończyć konserwację zabytków. To bardzo wymagające studia, ale ukończenie dobrej specjalizacji pozwala wykonywać naprawdę ciekawą pracę. Najlepsza konserwacja w Polsce (a jednocześnie uznawana za jedną z najlepszych w Europie) jest na UMK w Toruniu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej