Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Symbolika masońska w NRD
     
pankx
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 66.583

Stopień akademicki: Licencjat
Zawód: Student
 
 
post 11/08/2010, 14:32 Quote Post

Jak w temacie. Interesuje mnie fakt symboliki masońskiej we fladze Niemieckiej Republiki Demokratycznej, skąd się tam wziął? kto jest pomysłodawcą flagi, oraz jeśli ktoś posiada prosiłbym o wszelkie materiały na ten temat !
user posted image


Ten post był edytowany przez pankx: 11/08/2010, 14:33
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 11/08/2010, 14:34 Quote Post

Nie każdy cyrkiel to zaraz masoni biggrin.gif Jak tak dalej pójdzie to okaże się że ZSRR używało pentagramów vicca
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 11/08/2010, 14:41 Quote Post

Jedna z zawodówek z mojego regionu ma cyrkiel w logu a masońska raczej nie jest. Chodziło o uwzględnienie "inteligenci pracującej" obok chłopów i robotników jedno z państw azjatyckich do młota sierpa dodało pędzelek ale nie pamiętam które.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
pankx
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 66.583

Stopień akademicki: Licencjat
Zawód: Student
 
 
post 11/08/2010, 16:29 Quote Post

QUOTE
  Nie każdy cyrkiel to zaraz masoni biggrin.gif Jak tak dalej pójdzie to okaże się że ZSRR używało pentagramów vicca

nawet nie komentuje rolleyes.gif

QUOTE
Jedna z zawodówek z mojego regionu ma cyrkiel w logu a masońska raczej nie jest. Chodziło o uwzględnienie "inteligenci pracującej" obok chłopów i robotników jedno z państw azjatyckich do młota sierpa dodało pędzelek ale nie pamiętam które.


Panowie bez przesady, sugerujecie że Stalin zaakceptowałby masońską symbolikę w swoim folwarku?ZSRR zakazała swoim członkom wstępowania do wolnomularstwa uważając, że jest ono związane z warstwami posiadającymi(rozdział dziesiąty tomu III Kapitału Karol Marks). Loże nie mogły działać oficjalnie w krajach bloku wschodniego. (źródło www.masoneria.com.pl )

Nie mogło chodzić o "uwzględnienie "inteligenci pracującej" obok chłopów i robotników" ponieważ :

Cyrkiel – symbol mądrości, wiedzy, rozumu, twórczych i aktywnych sił Boga i człowieka. Łącząc w sobie okrąg, czyli nieskończoność i punkt – początek, symbolizuje absolut. Obok węgielnicy i Biblii jest jednym z tzw. Wielkich Świateł w loży. (wikipedia.pl)

Absolutnie się nie zgadzam z Waszą teorią, symbol loży, Boga. W marionetkowym kraju realnego socjalizmu?

Panowie bez przesady, sugerujecie że Stalin zaakceptowałby
Nikt niczego nie sugeruje.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 11/09/2010, 2:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 12/08/2010, 3:40 Quote Post

QUOTE
Interesuje mnie fakt symboliki masońskiej we fladze Niemieckiej Republiki Demokratycznej,

QUOTE
Nie mogło chodzić o "uwzględnienie "inteligenci pracującej" obok chłopów i robotników" ..

Z jakiego powodu "nie moglo" ? Jakis nieznany nam projektant w DDR po otrzymaniu prikazu: towarzyszu, zrobcie nam symbol takich ludowych Niemiec, wiecie, chlop-robotnik-inteligent - zrobil projekt, niemieccy towarzysze zaakceptowali, Moskwa wyrazila zgode - i po ptokach.
Symbolika na tej fladze jest oczywista: chlopi - zytko, robotnicy - mlotek, inteligencja (oczywiscie pracujaca) - cyrkiel. Masoneria nie posiada patentu na uzywanie cyrkla jako symbolu - a gdyby nawet miala to nie mialoby to jakiegokolwiek znaczenia dla towarzyszy w DDR.
Przyznam tez, ze tytul watka jest troche "na wyrost" - bo oprocz nieszczesnego cyrkla na fladze, to w DDR a priori trudno znalec jakis inny przyklad omawianej symboliki.

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 12/08/2010, 7:31 Quote Post

Coś mi się widzi że masz tezę i za wszelką cenę chcesz ją udowodnić, niezależnie od tego czy ma jakiekolwiek związki z rzeczywistością czy nie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
pankx
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 66.583

Stopień akademicki: Licencjat
Zawód: Student
 
 
post 12/08/2010, 12:40 Quote Post

QUOTE
Coś mi się widzi że masz tezę i za wszelką cenę chcesz ją udowodnić, niezależnie od tego czy ma jakiekolwiek związki z rzeczywistością czy nie.


Tezę to za dużo powiedziane, po prostu nie wierzę w przypadek.

QUOTE
towarzyszu, zrobcie nam symbol takich ludowych Niemiec, wiecie, chlop-robotnik-inteligent - zrobil projekt, niemieccy towarzysze zaakceptowali, Moskwa wyrazila zgode - i po ptokach.


Widzę że zbliżamy się do punktu wyjścia, co mnie cieszy. Więc jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje na temat powstania flagi oraz jej autora to proszę o ich udostępnienie.Chyba nic nie wyjaśni tak moich wątpliwości, jak dane na temat osoby autora która stworzyła ów model.

Przecież najważniejsze pytanie zadałem na początku
QUOTE
kto jest pomysłodawcą flagi, oraz jeśli ktoś posiada prosiłbym o wszelkie materiały na ten temat




Ten post był edytowany przez Net_Skater: 11/09/2010, 2:16
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/08/2010, 14:48 Quote Post

QUOTE(pankx @ 12/08/2010, 12:40)
Tezę to za dużo powiedziane, po prostu nie wierzę w przypadek.

Momencik, jeżeli nie wierzysz w przypadek, to uważasz, że cyrkiel w tym wypadku został tam umieszczony celowo i świadomie jako znak masonerii. Spytam więc wprost: czy twierdzisz, że masoni mieli wpływy w komunizmie?


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
pankx
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 33
Nr użytkownika: 66.583

Stopień akademicki: Licencjat
Zawód: Student
 
 
post 12/08/2010, 16:52 Quote Post

QUOTE
I poraz pierwszy dowiaduje się, że dla masonów cyrkiel jest związany z bogiem! Większość swojego życia poświęciem na zgębienie tajników wolnomularstwa więc jestem zszokowany! powinieneś zweryfikować swoje źróda informacji


Czyli wikipedia kłamie ?

QUOTE
Momencik, jeżeli nie wierzysz w przypadek, to uważasz, że cyrkiel w tym wypadku został tam umieszczony celowo i świadomie jako znak masonerii.


Cyrkiel na pewno został umieszczony celowo,choć nie mam pojęcia dlaczego. Nie przemawia do mnie wizja Rosjanina który "wpada" do DDR, pół trzeźwy mówi " narysujcie flagę,ale fajną robotniczą, najlepiej z młotkiem i cyrklem bo przecież zaraz będzie odbudowa,a wszyscy jesteśmy dobrymi komunistami".

QUOTE
Spytam więc wprost: czy twierdzisz, że masoni mieli wpływy w komunizmie


Proszę Cie czytaj uważnie posty, wyżej podałem jako ciekawostke "Eugène Pottier (autor socjalistycznej Międzynarodówki) był masonem i jego pieśń była od 1917 do 1944 roku hymnem Rosji Sowieckiej i Związku Sowieckiego."
Czy Twoim zdaniem jest to brak wpływów?

Ten post był edytowany przez pankx: 12/08/2010, 16:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/08/2010, 18:34 Quote Post

QUOTE(pankx @ 12/08/2010, 16:52)
QUOTE
I poraz pierwszy dowiaduje się, że dla masonów cyrkiel jest związany z bogiem! Większość swojego życia poświęciem na zgębienie tajników wolnomularstwa więc jestem zszokowany! powinieneś zweryfikować swoje źróda informacji


Czyli wikipedia kłamie ?

QUOTE
Momencik, jeżeli nie wierzysz w przypadek, to uważasz, że cyrkiel w tym wypadku został tam umieszczony celowo i świadomie jako znak masonerii.


Cyrkiel na pewno został umieszczony celowo,choć nie mam pojęcia dlaczego.
Oczywiście, że nikt nie dodał cyrkla do flagi przypadkiem Miałem na myśli czy uważasz, że cyrkiel został tam wprowadzony jako znak masoński. A skoro już się powołujesz na wiki, to stoi tam jak byk:
Jako godło państwa tzw. "demokracji ludowej" posiadało symbolikę socjalistyczną. Młot symbolizuje robotników, cyrkiel - naukowców i inteligencję, a kłosy - chłopów. Wstęga jest w barwach, które przyjęły obie niemieckie republiki po II wojnie światowej.

QUOTE
Spytam więc wprost: czy twierdzisz, że masoni mieli wpływy w komunizmie


Proszę Cie czytaj uważnie posty, wyżej podałem jako ciekawostke "Eugène Pottier (autor socjalistycznej Międzynarodówki) był masonem i jego pieśń była od 1917 do 1944 roku hymnem Rosji Sowieckiej i Związku Sowieckiego."

Czytałem uważnie id dlatego spytałem wprost, bo, moim zdaniem, przejęcie tej pieśni przez komunistów o niczym nie świadczy. Byli znani z tego, że "przywłaszczali sobie tego typu rzeczy. Np. Dużo pieśni rewolucyjnych z wojny domowej to pieśni białogwardyjskie zaadoptowane przez czerwonych, Czy na tej podstawie można twierdzić, że biali mieli wpływy u czerwonych.
Zresztą inni to też stosowali, najlepszy przykład Lili Marlen.

Potraktujmy Twoją teorię jak każdą inną.
Zakłada ona, że albo komuniści byli penetrowani przez masonów albo sami byli masonami. Którą z nich wolisz?

Ten post był edytowany przez emigrant: 12/08/2010, 18:35
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/08/2010, 19:38 Quote Post

QUOTE(pankx @ 12/08/2010, 18:58)


QUOTE
Potraktujmy Twoją teorię jak każdą inną.
Zakłada ona, że albo komuniści byli penetrowani przez masonów albo sami byli masonami. Którą z nich wolisz?


rolleyes.gif
*


Tajemniczy Don Pedro...
Pytam, bo nie chce mi się klepać na temat obu, a obie nie wytrzymują krytyki, więc wybierz jakąś.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Rian
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.332
Nr użytkownika: 6.598

Stopień akademicki: mgr
Zawód: politolog
 
 
post 13/08/2010, 12:03 Quote Post

Na fladze Maroka widnieje pentagram, ale chyba nikt o zdrowych zmysłach nie podejrzewa władz marokańskich o przynależność do jakiejś tajemnej sekty wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Erich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 463
Nr użytkownika: 67.566

Rafal
Zawód: student
 
 
post 16/10/2010, 12:38 Quote Post

Witam kolegów.

Oczywiście że we fladze i godle NRD cyrkiel oznaczał inteligencje pracującą. Nawet jeśli masoni mieli taki symbol to poprostu jest to zwyczajny zbieg okoliczności. Dla nich oznaczało to jakieś tam duchowe ciekawostki a dla czerwonych oznaczał oto symbol pracy wykształciuchów. Ot i cała historyja
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Haregar
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 105
Nr użytkownika: 68.247

Adam
 
 
post 16/10/2010, 18:51 Quote Post

Popieram przedmówców - to tylko symbolika, która pewnie nie miała mieć czegoś wspólnego z Lożami Masońskimi, a jedynie po prostu dać jakiś symbol*.
Zresztą równie dobrze można mówić o Chrześcijaństwie jako Loży Masońskiej - jest trójkąt równoboczny z okiem pośrodku (symbol Boga jako Trójcy Świętej) jak i również symbol stosowany przez wielu Masonów.

* oczywiście znajdą się ludzie, według których Loże chcą nas wprowadzić w błąd, ale whatever ^^

Wyglada na to, ze wszystko co mialo byc powiedziane na ten temat, zostalo powiedziane - wiec nie marnujmy czasu. Jest tyle innych, ze nie napisze - ciekawszych, tematow ...
Moderator N_S

Po raz kolejny się z panem moderatorem nie zgodzę, to znaczy połowiczne. ^^ Symbolika masońska ma może znaczenie czysto typowe dla "czerwonej demokracji" jako symbolika, ale jak dla mnie owszem - mówienie o tym w tym temacie, gdzie wszystko zostało powiedziane jest zbędne, ale proszę zauważyć, jak wiele można by powiedzieć o Wolnomularstwie i związkiem ze światem ich symboli.

Ten post był edytowany przez Haregar: 16/10/2010, 23:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej