Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
524 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rząd po wyborach 2015 roku, Opinie, oceny, kto, kim, dlaczego...
     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 27/10/2015, 20:17 Quote Post

Nie twierdze, że z taktycznego punktu widzenia to dobra decyzja. Ja tylko twierdze, że nie wolno zabierać jej prawa do odmowy, a tym bardziej nazywać to "odlotem i wojną". Bez przesady, jeszcze sobie pogadają, zobaczysz.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 27/10/2015, 21:23 Quote Post

Ja się nie rozpiłem od tych zagrywek Partii Miłości mimo, że takie harce wyczyniali, że po trzeźwemu nie mogłem patrzeć i na Bula i na premier od kopania i tą całą resztę.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 27/10/2015, 21:42 Quote Post

Reformę Gowina zablokowało PSL, to do nich raczej powinny być pretensje, co do wyborów, PIS stanęło przed historyczną, może jedyną szansą, partia która wygrała wybory, ma samodzielną większość, nie schrzańcie tego panie i panowie, i powodzenia smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 27/10/2015, 22:41 Quote Post

A wiesz co? Ja tak w głębi serca życzę Im (PiSowi i Dudzie) by odnieśli sukces. W końcu to mój Kochany kraj i nie sprzedam go za dolary czy euro więc mi tam wsio rawno byle byśmy osiągali sukcesy tak jak za platformy tj zdobywali stanowiska w kluczowych instytucjach, bronili w miarę potrzeb swoich interesów, rozwijali gospodarkę, likwidowali patologie, wzmacniali skuteczność państwa itd.
Niech im wypali naprawdę! Oby był w tym szaleństwie jakiś plan i jakiś zamysł. Zarypiaście że mają samodzielną władzę, że może zmienią konstytucję bo uważam że jak tak chciał naród ( guzik mnie obchodzi ta masa nieszczęsnych "bawołów" co nie poszła do wyborów) to tak ma być i kropka. Tylko że jak im się fortuna odwróci to niech nie marudzą na swoich współobywateli a uszanują wybór narodu.
Tak więc życzę im by poza tym że będzie wesoło to było skutecznie dla Polski po prostu. Niech poznikają kolejki do lekarzy, ruszy profilaktyka, zwalczać się będzie skutecznie patologie ( alkocholizm, narkotyki, łajdactwo,lewactwo itp.) wzmocni instytucje i ograniczy wydatki itd.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
kontousuniete220717
 

Unregistered

 
 
post 27/10/2015, 22:50 Quote Post


Kampanii Dudy nie trzeba było prowadzić. Część wyborców nagonił mu KK, a reszta przyszła, bo Komorowski strzelał sobie jednego samobója za drugim. Jego buta, arogancja i oderwanie od rzeczywistości (słynne "weź kredyt" na pytanie, jak przeżyć za 2 tysiące...) skutecznie zniechęciło ludzi. Poza tym Duda i jego rodzina mają bardzo dobrego dress coacha, a to podstawa każdego PR.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:42
 
Post #20

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 22:55 Quote Post


A czemu nie został wybrany Kaczyński? To on wypatrzył Dudę i był głównym ojcem jego sukcesu.
Do tego zdaje się Kaczyński jest naturalnym liderem PiSu, tak jak Tusk PO, tyle że ten drugi wyjechał do Brukseli.
Kaczyński, z tego co wiem, nigdzie nie wyjechał i przez te 8 lat siedział jak na szpilkach żeby odzyskać władzę, co doskonale było widać po wypowiedziach nawiązujących do powtórki z Budapesztu.
Jakoś specjalnie nie chce mi się wierzyć, że Kaczyński oddał fotel premiera Beacie, której jeszcze rok temu nikt w Polsce nie kojarzył, tylko dlatego bo poprowadziła dobrze kampanię Dudy. Takie to nagrody teraz rozdają w PiSie?

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2015, 23:01 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 27/10/2015, 22:55)
A czemu nie został wybrany Kaczyński? To on wypatrzył Dudę i był głównym ojcem jego sukcesu.

Jeszcze raz, bo najwyraźniej nie zrozumiałeś: Szydło została wybrana, bo koncertowo poprowadziła kampanię Dudy.
QUOTE
Do tego zdaje się Kaczyński jest naturalnym liderem PiSu, tak jak Tusk PO, tyle że ten drugi wyjechał do Brukseli.

Że jest liderem PiSu nie oznacza, ze musi być premierem. Pisałem ci o tym wcześniej, że idealny układ dla PiSu to Duda prezydentem, Szydło premierem, Kaczor trzyma partię w kupie, zeby z niej zrobić porządną maszynkę do głosowania plus partyjne sprawy w terenie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:45
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 27/10/2015, 23:14 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/10/2015, 23:01)
Pisałem ci o tym wcześniej, że idealny układ dla PiSu to Duda prezydentem, Szydło premierem, Kaczor trzyma partię w kupie, zeby z niej zrobić porządną maszynkę do głosowania plus partyjne sprawy w terenie.
*


Masz na to jakieś potwierdzenie źródłowe czy to Twój pogląd na sprawę?
Zarówno Ty i ja nie powinniśmy oceniać do przodu.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:46
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 27/10/2015, 23:21 Quote Post

Ponieważ Szydło i Duda to tylko marionetki więc zobaczymy jak długo Beata porządzi. Nawet Ona sama nie chciała jasno przecinać spekulacji co wskazuje że nie była pewna wyboru ale... będzie nim przynajmniej na razie i czysto formalnie.
Pani Szydło jest tylko osoba zajmującą formalnie fotel Premiera. Faktycznie jest nim, podobnie jak Prezydentem, JK. I PAD i PBS nie mają nic do gadania; mogą się zbuntować a jakże, ale PBS tego samego dnia zostanie zwolniona przez prezesa jej partii a PAD wykończony politycznie bo to Jaro rządzi.
Myślę nawet że jak PBS się sprawdzi jako wierna realizatorka zadań JK to dociągnie do końca.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 28/10/2015, 10:08 Quote Post


To iż JK rządzi w PiSie jest chyba oczywiste, On jest założycielem tej partii, On jest jej prezesem. Jednak twierdzenie iż JK ma władzę nad PAD jest wedlug mnie równie prawdzie jak prawdziwym była władza Millera nad Kwaśniewskim czy Tuska nad Komorowskim.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/10/2015, 10:29 Quote Post


QUOTE
To iż JK rządzi w PiSie jest chyba oczywiste, On jest założycielem tej partii, On jest jej prezesem. Jednak twierdzenie iż JK ma władzę nad PAD jest równie prawdzie jak prawdziwym była władza Millera nad Kwaśniewskim czy Tuska nad Komorowskim.


Amen. Takie związki polityczne są i będą typowe dla naszego systemu. Przy czym nie zawsze musi to mieć złe skutki, współpraca władzy na różnych szczeblach może mieć też dobre efekty, np. w postaci potencjalnych reform.

Zwycięstwo PIS nad PO to nie jest zwycięstwo dobra nad złem, odwrotnie też by nie było. Myślicie, ze kiedyś ta żenująca wojenka polsko-polska sie skończy?


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 20/04/2017, 12:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 28/10/2015, 10:37 Quote Post

Współpraca prezydenta i rządu jest wręcz wymagana i konieczna jeżeli rząd chce przyjąć jakieś ustawy. Często się trywializuje władzę prezydenta, jednak jego weto ma siłę równoważną 46 posłom. Dziwnym by było również aby prezydent pochodzący z jakiegokolwiek środowiska politycznego, po zostaniu prezydentem od tego środowiska się odciął i nie popierał jego postulatów.
Niemniej prezydent ma dość stabilną i znaczącą władzę, z którą ustawodawca musi się liczyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
chassepot
 

Tata Kubusia
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.660
Nr użytkownika: 4.559

Przemek Czarnecki
Stopień akademicki: wyksztalciuch
Zawód: zatwardzia³y ojkofob
 
 
post 28/10/2015, 10:38 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 28/10/2015, 10:08)
CODE
Kto jestem szefem PiSu JK czy Szydło? Kto więc ma głosy i poparcie w partii JK czy Szydło? Kto więc decyduje o głosowaniu JK czy Szydło? Kto więc chodzi na czyim pasku JK czy Szydło?
I masz odp. że Pani Szydło jest tylko osoba zajmującą formalnie fotel Premiera. Faktycznie jest nim , podobnie jak Prezydentem, JK. I PAD i PBS nie mają nic do gadania mogą się zbuntować a jakże ale PBS tego samego dnia zostanie zwolniona przez prezesa jej partii a PAD wykończony politycznie bo to Jaro rządzi.

To iż JK rządzi w PiSie jest chyba oczywiste, On jest założycielem tej partii, On jest jej prezesem. Jednak twierdzenie iż JK ma władzę nad PAD jest równie prawdzie jak prawdziwym była władza Millera nad Kwaśniewskim czy Tuska nad Komorowskim.
*



Czy trochę nie przesadzasz? Pozycja Kwaśniewskiego w stosunku do Millera drastycznie różniła się od pozycji Andrzeja Dudy i Beaty Szydło w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego. Kim były te osoby dopóki nie zostały wypromowane w toku ostatniej kampanii prezydenckiej? Wskaźnikiem chociażby takiego stanu rzeczy jest beztroska obozu anty-PIS-owskiego i słowa o "kandydatach widmo". Z kolei - niezależnie od roli Tuska w PO była i jest to partia oparta na zupełnie innej konstrukcji (liczne fakcje, którymi Tusk umiał manipulować i wygrywać jedną przeciwko drugiej; w przeciwieństwie do partii Jarosława Kaczyńskiego - który dominuje na kształt Le Roi Soleil).
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Delwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.951
Nr użytkownika: 30.421

 
 
post 28/10/2015, 10:46 Quote Post

To nie takie proste - wbrew pozorom ponoć w PiS jest sporo frakcji (gowinowcy, ziobryści, "muzealnicy", "zakon" itp.) a przy niewielkiej większości w Sejmie władza JK nie jest aż tak silna. Z tych też względów JK musi zostać w Sejmie aby pilnować "interesu". O ile Szydło faktycznie będzie raczej niesamodzielna tak jednak Dudy bym już tak nie kwalifikował. Oczywiście to nie jest pozycja Kwaśniewskiego, ale czy to czysta "kopia" Komorowskiego (od pilnowania żyrandola?).
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 28/10/2015, 10:56 Quote Post

CODE
Czy trochę nie przesadzasz? Pozycja Kwaśniewskiego w stosunku do Millera drastycznie różniła się od pozycji Andrzeja Dudy i Beaty Szydło w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego. Kim były te osoby dopóki nie zostały wypromowane w toku ostatniej kampanii prezydenckiej? Wskaźnikiem chociażby takiego stanu rzeczy jest beztroska obozu anty-PIS-owskiego i słowa o "kandydatach widmo". Z kolei - niezależnie od roli Tuska w PO była i jest to partia oparta na zupełnie innej konstrukcji (liczne fakcje, którymi Tusk umiał manipulować i wygrywać jedną przeciwko drugiej; w przeciwieństwie do partii Jarosława Kaczyńskiego - który dominuje na kształt Le Roi Soleil).

Każdy po zostaniu prezydentem ma 5 lat silnej władzy i niezależności, oczywiście wcześniejsza pozycja prezydenta w środowisku z którego się wywodzi ma znaczenie. Niemniej 5 lat to długi okres, możliwość budowania własnego środowiska, władza którą można wykorzystać. Prezydent jest w Polsce niezależny z mocy prawa.
Z Kwaśniewskim i Millerem to może i trochę przesadzam, nawet prezydentem przecież został jeszcze jak obowiązywała stara konstytucja. Niemniej porównanie do Tuska i Komorowskiego jest jak najbardziej na miejscu.
Natomiast nie mam pojęcia na czym budujesz przeświadczenie o frakcjach w PO. Tusk i Kaczyński to tacy sami politycy pod względem metody sprawowania władzy w swojej partii. Obie partie były partiami wodzowskimi, z tą różnicą iż nowe osoby wprowadzane przez Kaczyńskiego przyjęły się w opinii publicznej. Tusk wszak pozbył się całej swojej konkurencji, windując ją na "niekłopotliwe" z jego punktu widzenia stanowiska lub doprowadzając do usunięcia z polityki (Płażyński, Olechowski, Rokita, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Komorowski, niewiele brakowało aby podobny los spotkał Schetynę). Ministrowie poszczególnych resortów za czasów Tuska to również "kandydaci widmo". Jakie były tego efekty po emigracji Tuska to zauważyliśmy przy wyborach, PO stała się partią bez przywództwa, co było jednym z głównych powodów klęski w wyborach parlamentarnych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

524 Strony < 1 2 3 4 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej