Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bajki ze starożytnymi cywilizacjami w tle?
     
krzsmi11
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 26.923

krzycho
Zawód: student
 
 
post 2/01/2007, 11:49 Quote Post

Witam. Czy zna ktos z Was tytuly bajek(tych z tv) w ktorych wystepuja cywilizacje Majow,Aztekow lub Inkow? Pamietam, ze jak bylem maly to ogladalem bajke (wlasnie nie pamietam tytulu) w ktorej grupa przyjaciol szukala miast zaginionych cywilizacji. Chodzilo chyba o Miasto Slonca czy cos takiego. Przezywali rozne przygody a gdy byli w tarapatach to na pomoc przybywal im Zloty Ptak...przepraszam za te nieprecyzyjne informacje ale mialem wtedy moze z 5 lat i pamietam to jak przez mgle. Moze i jest to smieszny temat jednak prosze o nie kasowanie go poniewaz zalezy mi na uzyskaniu jakiejkolwiek pomocy. Czuje ogromny sentyment do tej bajki, fajnie by bylo znow ja zobaczyc smile.gif Pozdrawiam wszystkich
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
etubel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Nr użytkownika: 23.553

Przemyslaw Mazur
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista
 
 
post 2/01/2007, 13:55 Quote Post

Był taki serialik i to puszczany co najmniej dwukrotnie (pierwszy raz na przełomie 1990 i 1991 roku). Z tego co pamiętam nosił tytuł "Tajemnicze Złote Miasta". Głównym bohaterem był zdaje się chłopaczyna imieniem Esteban. Serial eksploatował wątek Atlantydy i Mu - w ostanim odcinku wyszło na jaw że cywilizacje Mezoameryki wywodzą się (a jakże!) właśnie ze wspomnianych wysp których mieszkańcy w zamierzchłej przeszłości dysponowali technologią dalece przewyższającą naszą - chyba opartą na energii słonecznej. W pewnym momencie doszło między nimi do konfliktu w którego efekcie obie cywilizacje uległy zagładzie a ludzkość cofnęła się do poziomu paleolitu. Czyli typowa, "prim-historyczna" opowiastka. Występowali tam ponadto Olmekowie charkteryzujący się wyglądem i gadżetami (m.in. wspomniany złoty ptak)wskazującymi na ich pozaziemskie pochodzenie. Za młodu nawet miło się to oglądało.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
krzsmi11
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 26.923

krzycho
Zawód: student
 
 
post 2/01/2007, 14:04 Quote Post

Dzieki za odpowiedz. Naprawde mi pomogles smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
daigotsu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 556
Nr użytkownika: 20.769

Stopień akademicki: magister
 
 
post 19/09/2007, 21:04 Quote Post

wpisz na www.youtube.com the mysterious city of gold - powinno coś wyskoczyć smile.gif potem to ściągnij youtubedownloader'em lub sothink web video downolader'em i zainstaluj sobie do oglądania tych filmików jakiegoś flv playera czy gom playera i załatwione smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 20/09/2007, 15:52 Quote Post

Ja polecam jeszcze "Były sobie Ameryki". Sam bym to oglądnął gdybym na to gdzieś natrafił.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Judka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 46.085

Judyta
Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 3/06/2008, 11:29 Quote Post

Bajka "Tajemnicze złote miasta" jest cała do ściągnięcia na torrentach. Radzę poszukać, choć z tego co się orientuję zajmuje około 7GB i jest w wersji angielskiej. Rewelacyjna bajka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
kamoon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 66.279

Annete
Zawód: studentka
 
 
post 16/06/2010, 16:29 Quote Post

Ja polecam Tajemnicze Złote Miasta. Oglądałam to kiedy miałam 6 a teraz w 13 lat później oglądam to z moim siostrzeńcem. Tu jest link do strony gdzie można oglądać ją za darmo bez ograniczeń i rejestracji: http://www.kreskoweczki.pl/tajemnicze-zlote-miasta/ Wersja z napisami (z lektorem do oglądania online nigdzie nie widziałam)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 16/06/2010, 19:19 Quote Post

Animowany pełnometrażowy "Droga do Eldorado" (widziałem na DVD tex wersję z polskim dubbingiem sprzed paru lat)
http://www.imdb.com/title/tt0138749/
Odcinek serialu "Bolek i Lolek wyruszają w świat" pt. "Złote miasto Inków"
Animowany serial czechosłowacki z lat 70-tych "Indiańskie bajeczki" - niestety, przypuszczam, że rzecz obecnie do zdobycia (nie wiem czy czeska telewizja go wznawia i czy został wydany na VHS, VCD lub DVD TVP emitowała go tylko raz ok. 1980r. (1978?)

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
daigotsu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 556
Nr użytkownika: 20.769

Stopień akademicki: magister
 
 
post 31/07/2010, 22:21 Quote Post

A film animowany, wcale nie taki zabawny i radosny pt. "Turok Son of Stone"? http://chomikuj.pl/Aztek - jest tu, w folderze Filmy (hasło Ameryka).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej