Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
16 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura: Historia Sztuki , Temat kontynuowany od 2005 roku
     
Brzoskwinija
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 5.936

Zawód: uczen
 
 
post 7/05/2005, 13:58 Quote Post

Czesc..! Jestem tu absolutnie nowa i jest to moj pierwszy post:) Interesuje mnie, czy ktos z was zdaje mature z histori sztuki 23 maja ? smile.gif Podzielcie sie ze mna, jakie macie obawy, czygo oczekujecie i co przewidujecie na rozszerzonym;)? I... z jakich ksiazek sie przygotowujecie (Sztuki i czasu Osinskiej wymieniac jak sadze nie trzeba.. ale poza tym?)

Pozdrawiam Was wszystkich, a teraz znikam do nauki... histori:)

PS No i gdzie na studia, jesli na histori sztuki to gdzie?

PS 2 Dodaje wam jeden z moich ulubionych obrazow- Mucha "Taniec" (fragm)

Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
psyche
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 6.425

 
 
post 16/05/2005, 19:08 Quote Post

Witaj !!!!
Ja też zdaje historie sztuki!!!
Bardzo mało osób wybrało ten kierunek więc musimy się skontaktować iiii wymienić doświadczenia smile.gif
Prosze Cię o kontakt mój gg:4488718 albo mail:psychexx@wp.pl
Jesli chodzi o materiały to wszystko po trochu:w.Trzeciak"1000 tajemnic architektury",podręczniki,polecam "Od giotta do cezanna".
[B]Pozdrawiam Agnieszka
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
psyche
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 6.425

 
 
post 16/05/2005, 19:10 Quote Post

Witaj !!!!
Ja też zdaje historie sztuki!!!
Bardzo mało osób wybrało ten kierunek więc musimy się skontaktować iiii wymienić doświadczenia smile.gif
Prosze Cię o kontakt mój gg:4488718 albo mail:psychexx@wp.pl
Jesli chodzi o materiały to wszystko po trochu:w.Trzeciak"1000 tajemnic architektury",podręczniki,polecam "Od giotta do cezanna".
[B]Pozdrawiam Agnieszka
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
widish
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 6.509

Zawód: uczen
 
 
post 18/05/2005, 10:11 Quote Post

Cześć! Ja tez zdaje historie sztuki smile.gif
Moge troche pomóc bo mam mnóstwo książek.
Cała wiedza z podręczników do plastyki tych z gimnazjum
Jan Białostocki- Sztuka cenniejsza niż złoto i inne jego ksiązki np. Obrazy i symbole; Jest też swietna Sztuka swiata- 13 tomowa....super reprodukcje, napewno jest w każdej większej bibliotece smile.gif
można wejść tez na strone www.wieczysta.krakow.pl/~krupa/ tam są naprawde świetne analizy; też jest taka książka Historia sztuki europejskiej E. Meyera; Dzieje sztuki w zarysie M. Porębskiego; Można zajrzeć do Histori sztuki w zarysie K. Estreichera, ale jest bardzo nudna...No i napewno warto ogladać Duuuuzo obrazów we wszystkich albumach. To tyle, mam nadzieję, że pomogłam
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
widish
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 6.509

Zawód: uczen
 
 
post 18/05/2005, 10:17 Quote Post

....a na historie sztuki toi zdaje do Krakowa, Warszawy I Wrocławia...jak sie nie dostanę na Konserwację zabytków na ASP w Warszawie:) Moim zdaniem Warszawa jest najlepsza, bo wszystko jets na miejscu no i mimo całej swej obrzydliwości jest to stolica kulturalna Polski. Krakjów to wiadomo...renoma, mam tam kumpla na hist. sztuki i on jest wniebowzięty i UJ współpracuje z Uniwersytetem Wiedeńskim a to jest duzy plus, natomiast we Wrocławiu są fajowe wyjazdy z uczelnia, np. na inwentaryzacje starych katedr w Czechach- decyzja jest niesamowicie trudna:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Peggy Blue
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 6.578

Zawód: uczeñ
 
 
post 19/05/2005, 18:30 Quote Post

ja też zdaję i strasznie się boję, bo moja specjalność to architektura, resztę znam po łebkach.....smile.gif)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
bea
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 6.753

 
 
post 24/05/2005, 18:16 Quote Post

Na szczescie jest juz "po"!!!! Nie bylo zle, prawda? Czy wiecie gdzie znalezc szybko odpowiedzi do arkusza I? I jak Wam poszlo confused1.gif Napiszcie !!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
siciliana
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 6.769

 
 
post 25/05/2005, 9:16 Quote Post

Hej, ja tez zdawałam historię sztuki, osoby które wybierają się na historię sztuki proszę o kontakt mój numer gg :6430333. Planuję składać papiery do Wrocławia i Poznania, myślałam też o UJ ale trochę się boję...
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
widish
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 6.509

Zawód: uczen
 
 
post 25/05/2005, 13:02 Quote Post

Hej:) Maturka prościutka:) Rozszerzony tez był niezły:) Ten 2 temat jakiś dziwny...mało sprecyzowany- wszystko można było tam podciągnąc:) Teraz egzaminy.....
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
natalcia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 6.784

 
 
post 25/05/2005, 18:04 Quote Post

witam jestem tu nowa i zamierzam zdawać historie sztuki w przyszłym roku,wiec prosze o kontakt maturzystów, z czego najlepiej sie przygotować na co zwrócić uwagę no i ogolnie... z góry dzieki...nareszcie sa ludzie optymistycznie postrzegajacy ten kierunek gg 9382721 smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
natalcia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 6.784

 
 
post 25/05/2005, 18:09 Quote Post

a własnie ma ktoś moze,albo chociaż mi powie gdzie mozna w necie znaleść zagadnienia potrzebne do matury z H.SZ bo wiem,że w jakis informatorach sa,a w internecie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
bea
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 6.753

 
 
post 25/05/2005, 21:44 Quote Post

Jesli chodzi o informator to wystarczy wpisac w przegladarce i nie ma problemu z jego znalezieniem. Zaraz przed matura znalazlam testy z historii sztuki (jedyne niestety!!) na stronie wydawnictwa "Piątek Trzynastego" fajne sa, warto zamowic (31zl). Poza tym dobrze jest wydrukowac sobie matury z zeszlych lat zarowno probne jak i "normalne". To na stronie www.cke.edu.pl <--jak wiesz zapewne smile.gif troche rzeczy sie powtarza, troche jest podobnych. Wiem ze zabrzmi to trywialnie, ale musisz czytac wszystko, co trafi w twoje rece. Jesli bedziesz chciala moge napisac Ci ksiazki z ktorych sie przygotowywalam, daj znac. Tak wogole to mile zaskoczenie na tej maturze, pewnie wszystkim dobrze poszlo. Kurcze moze beda jakies dodatkowe testy.. dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
natalcia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 6.784

 
 
post 27/05/2005, 7:44 Quote Post

ooo bylabym bardzo wdzieczna za te tytuły,a jeśli chodzi o informatory to mam kilka ale brakuje mi takich,z konkretnym standarem co z jakiego okresu trzeba umiec, widzialam to gdzie ale nie moge jakos ponownie do tego dotrzec dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Loriel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 4.744

 
 
post 28/05/2005, 18:00 Quote Post

Gdy wyszłam z tej matury to wydawało mi się, że była łatwiejsza niż matura próbna. Po głębszej analizie stwierdzam, że jednak nie. Była bardziej przekrojowa, poruszała wiele zagadnień. Oczywiście nie była na tyle trudna aby jej nie zdać. Zawsze dało się gdzieś "nabić" punkty. Mnie poszła tak średnio. Zrobiłam trochę drobnych błędów w stylu: na pięć uzupełnień mam źle jedno. I już punkt leci.
A co do podręczników, to ja się uczyłam oczywiście z Osińskiej "Sztuki i czasu", Estreichera, "Historii Malarstwa" W. Beckett, Kocha, Rzepińskiej, przeglądałam Wielkich Malarzy, Kolekcję Sztuki Polskiej i ogólnie czytałam wszystko co wpadło mi w ręce odnośnie historii sztuki smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
koreanka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 6.943

Zawód: uczen
 
 
post 31/05/2005, 19:41 Quote Post

witam! wpadłam na tą strone przypadkowo i nareszcie znalazłam ludzi, którzy wiedzą czego chcą i także interesuja się tym kierunkiem. Mam zamiar zdawać historię sztuki w przyszłym roku, więc skontaktujcie się ze mną i zaoferujcie jakieś niezłe książki. Chetnie dowiem sie czegoś ciekawego.O studiach chętnie pogadam osobiście.z góry dzięki!!
Natalka zwłaszcza z Tobą zamieniłabym pare zdań. pozdrawiam 3majcie się mój nr gg 5052988 Kaśka
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

16 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej