Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Apostazja, można oficjalnie wystąpić z Kościoła
     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 11/08/2006, 9:51 Quote Post

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1155286060.802

Co o tym myślicie ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Grant
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 874
Nr użytkownika: 14.756

Zawód: Student
 
 
post 11/08/2006, 10:40 Quote Post

Apstazja zawsze była możliwa i wielu jej dokonało, tylko księża wcześniej próbowali za wszelką cenę jak najbardziej to utrudnić, żeby zniechęcić apostatów. Teraz po prostu ma być jasne, że to zwykła procedura urzędowa a nie jakieś ideologiczne zmagania.
Notabene, jeśli ksiądz będzie to utrudniał, to zawsze mżna wysłać list do biskupa, z wypisaniem wszystkich swoich herezji i dostać ekskomunikę z urzędu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
florek-XXX
 

Katolik
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.227
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA
 
 
post 12/08/2006, 18:08 Quote Post

Osobiście uważam że opuszczanie Kościoła jest błędem. Pozornie rzecz biorąc, traci się tylko tyle ile zyskuje pozostając w Kościele - czyli nic, ale może się zdarzyć że kiedyś będziesz potrzebował jakiegoś sakramentu a nie będziesz mógł go przyjąć...ponieważ nie będziesz już członkiem Kościoła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 12/08/2006, 18:13 Quote Post

A o jakim sakramencie mówisz, florek-XXX ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 12/08/2006, 18:33 Quote Post

Ostatniego namaszczanie i spowiedzi?
Z drugiej strony po co to komu, jak w to nie wierzy? I czemu zakładać, ze dla Boga większe znaczenie niż czczenie go ma w jakim kościele/systemie to robimy rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 12/08/2006, 18:44 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 12/08/2006, 19:33)
Ostatniego namaszczanie i spowiedzi?
Z drugiej strony po co to komu, jak w to nie wierzy?


No właśnie. Po to zadałem to pytanie florkowi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 12/08/2006, 18:45 Quote Post

QUOTE(florek-XXX @ 12/08/2006, 19:08)
Osobiście uważam że opuszczanie Kościoła jest błędem. Pozornie rzecz biorąc, traci się tylko tyle ile zyskuje pozostając w Kościele - czyli nic, ale może się zdarzyć że kiedyś będziesz potrzebował jakiegoś sakramentu a nie będziesz mógł go przyjąć...ponieważ nie będziesz już członkiem Kościoła.
*



Nie chciałbym tu oceniać niczyjej religijności, ale pachnie to zabobonem. Jeśli nawet ktoś się nawróci w momencie śmierci, to liczą się chyba uczucia a nie mechaniczny fakt pokropienia olejkiem przez przedstawiciela organizacji prawdziwie czy uzurpatorsko podającej się za namiestnictwo Boga na Ziemi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 12/08/2006, 20:58 Quote Post

QUOTE
"Trybuna" pisze o kroku, jaki uczynił Watykan...


Oczywiście Trybuna jest najbardziej kompetentnym źrodłem informacji o tym co się dzieje w Kościele Katolickim, pomijając Fakty i Mity wink.gif




P.S. O życiu lewicy światowej dowiemy się z najlepszego źródła jakim jest Nasz Dziennik lub Gość Niedzielny smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 28/08/2006, 20:43 Quote Post

Ja już dawno wystąpiłem z kk, jeszcze was na świecie nie było (w planach też nie), ale znam jednego gościa co urodził się w 1668 w rodzinie katolickiej. I już nie mógł porzucić wyznania. Miał pecha w tym roku akurat wprowadzono ustawę o apostazji ,ale zaraz do niego polecę i wszystko mu wyjaśnię. NApewno się ucieszy w końcu już tak długo czeka na tę chwilę, chociaż najlepsze lata ma już za sobą to jednak tak długo oczekiwany sukces smakuje lepiej (przynajmniej mówiąc tak dodajemy sobie animuszu). Pozdrawia,m i dzięki za dobre wieści, Kazio w końcu będzie mógł przestać worthy.gif na Jego itd.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Złomiarz umysłów
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 17.630

 
 
post 29/08/2006, 7:43 Quote Post

To chyba jednak ma sens, chociażby po to, by nie figurować w póki co fałszywych statystykach.
Moze kiedy stanie się jasne, że w Polsce jednak jes mniej niż 95% katolików, coś się ruszy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 29/08/2006, 7:51 Quote Post

I księża nie będą niepokoić, bo niektórzy bywają strasznie nachalni z tą swoją misją.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Złomiarz umysłów
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 17.630

 
 
post 29/08/2006, 13:04 Quote Post

Obawiam się, że tym bardziej będą.

Dla niektórych nie wierzyć w Boga to jak nie wierzyć w grawitację.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 29/08/2006, 13:52 Quote Post

Zgoda, ale po co na siłę oświecać giaurów. To się nazywa poczucie własnej wyższości i misji. Tak samo nie mogłem uwierzyć, gdy moja nauczycielka przy omawianiu "Jądra ciemności" jako zalety kolonizacji podawała niesienie katolicyzmu, a tym samym oświatę tamtej ludności. Inna kultura i wara od niej, każdy ma prawo do swojej wiary, obyczajów przodków jeśli nie wchodzi przez to w cudze życie jako najeźdźca. Takie jest moje zdanie ,ale nie łażę i nie zaczepiam ludzi ,aby zjednać ich swoim tezom. To co myślę zachowuję dla siebie i kiedy ktoś chce o tym pogadać to rozmawiamy, ale nie na chama (tak to tylko można nazwać).
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Złomiarz umysłów
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 17.630

 
 
post 29/08/2006, 22:16 Quote Post

W pełni to rozumiem i osobiście się zgadzam. Z moich obserwacji wynika, że istnieją ludzie głęboko wierzący, którzy jednak traktują tę wiarę jako "pewność, ale na własny użytek" i rozumieją, że inni mają prawo do wątpliwości i innego osądu. Istnieją też niestety osoby wierzące, dla których istnienie Boga jest absolutnie pewnym faktem, a jego przykazania są prawem, które powinno obowiązywać wszystkich. Jestem w stanie ich zrozumieć i zrozumieć ich dążenie do umacniania pozycji Kościoła jako jedynego praworządnego organu kontrolującego życie świata w imię Prawdziwych wartości. Dla takich ludzi faktycznie zbawienie dusz, które, jak są przekonani, niosą, jest dużo ważniejsze niż dziedzictwo kulturowe innych krajów.
Jestem w stanie ich zrozumieć. Ale nie poprzeć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 23/04/2012, 19:44 Quote Post

Ostatnio zainteresowało mnie osobiście uzyskanie aktu apostazji, i zdziwiłem się że jest tyle utrudnień, i niektóre rzeczy mnie bardzo zastanawiają z prawnego punktu widzenia.
Tu jest oficjalne stanowisko kościoła Klik, i najbardziej mnie ciekawi
Podpunkt 7 co ma dokładnie oznaczać ?

I czy zgodne z prawem jest to co jest w podpunkcie 11, że mimo mojego wystąpienia z kościoła nadal maja moje dane, i jak się to ma do ochrony danych osobowych.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej