Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Korfu, Fotorelacja: Korfu, Paxos, Antipaxos
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/09/2015, 18:37 Quote Post

Malownicze ujęcie a działo nie wiadomo czy ma pełnić rolę ozdobną muru czy to jakaś forma nowoczesnej sztuki smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
_Bodzio_
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 378
Nr użytkownika: 39.314

Bogdan D.
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 28/09/2015, 19:32 Quote Post

QUOTE(StarMaker @ 27/09/2015, 19:34)
Od siebie dodam fotografię solidnego działa skierowanego w stronę gór Albanii, leżącego sobie "odłogiem" przy wejściu/wyjściu z porciku w Kassiopi (Korfu) smile.gif


Jest ich nawet więcej (na dużym zdjęciu niżej: dwie stoją na tym podwyższeniu tuż za największym statkiem, a w lewym dolnym rogu umieściłem powiększenie). Fakt, że jakoś tak pozostawione samym sobie, a lawetki na pewno dodałyby uroku...

user posted image


Fajnie, że temat się nam trochę poturlał. To ode mnie jeszcze jedna ciekawostka smile.gif

Tak, jak opisywana przeze mnie niedawno inna z wysp jońskich - Kefalonia szczyci się winem robola laugh.gif (chodzi o szczep "robola", ale zawsze nazwa ta budzi śmieszne skojarzenia), tak i Korfu ma swoją „specjalność”. Jest nią kumkwat (koum-quat) - cytrusowy owoc wielkości i kształtu dojrzałego winogrona/śliwki, o jasnopomarańczowej skórce.

user posted image
Drzewka kumkwatu przy wejściu do największej na Korfu wytwórni przetworów z tych owoców, wrzesień 2015.

Historia kumkwatu na Korfu jest dość ciekawa, jest to bowiem drzewo... azjatyckie. Jednak gdy Brytyjczycy władali wyspą, wpadli na pomysł sprowadzenia tutaj tej rośliny z Chin. Pierwsze drzewka kumkwatu zaczęto sadzić w latach 60. XIX wieku i tak dobrze się przyjęły (podobieństwo warunków), że dziś Korfu słynie z nich. Z kumkwatu wyrabia się marmolady, syropy, cukierki, galaretki, lody, a nawet kosmetyki - no i oczywiście przepyszne likiery o smaku i aromacie skórki pomarańczowej smile.gif

user posted image
Sklepik przy wytwórni „Koum Quat Mavromatis” - ekspozycja wyrobów z owoców tej rośliny, wrzesień 2015
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 28/09/2015, 21:44 Quote Post

QUOTE
Fakt, że jakoś tak pozostawione samym sobie, a lawetki na pewno dodałyby uroku...

Za dużo luf armatnich i nie ma co z nimi robić. Dobrze, że tam złomiarzy nie mają wink.gif.
Ale w sumie drewno od metalu niszczeje szybciej, więc rozwiązanie nasuwa się jakby samo...

A skoro tak zachęcasz na ten/tego kumkwat/a to chyba go sobie kupię na spróbowanie, choć oczywiście to nie będzie to, co prosto z drzewka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
_Bodzio_
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 378
Nr użytkownika: 39.314

Bogdan D.
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 28/09/2015, 23:29 Quote Post

QUOTE
Za dużo luf armatnich i nie ma co z nimi robić (...)

Muszą zrekonstruować więcej trebuszy wink.gif


Kumkwat - pyszotka, choć prosto z drzewka niestety nie jadłem (owoce na nich były jeszcze zielone - niedojrzałe, degustowaliśmy jedynie produkty). Nota bene pierwszy raz spożywałem kumkwat wiele lat temu w... czeskiej Pradze, tylko nie wiedziałem wówczas, że tak to się nazywa smile.gif. W Polsce owoce kumkwatu powinny obecnie być raczej łatwo dostępne, pewnie najszybciej w sieciowych supermarketach.

Z przetworami może być trudniej, natomiast jeśli będziesz miał sposobność - to bardzo polecam likiery. Nie jest to może "męski" mocny trunek, ale na prawdę miłe doznanie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej