Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WLADYSLAW FRASYNIUK

zbigniew

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 4.152

post 27/02/2005, 11:44 Quote Post

"Polska nie zginie brakami obywatelstwa i cnoty, nie zginie brakami męstwa i środków materialnych, ale zginie terroryzmem nie rozumu".
Właśnie jakie są waszym zdaniem najlepsze przykłady "terroryzmu nie rozumu"?

User is offline  PMMini Profile Post #1

fiaa

IV ranga
Nr użytkownika: 2.638

post 27/02/2005, 22:25 Quote Post

Nie wiem, czy chodzi o aktualne, czy historyczne. Ale, zeby daleko nie sięgać to ostatnio podoba mi się przejście wicepremiera i namawianie premiera, żeby przeszedł do partii, która twierdzi, że jest opozycją. laugh.gif

User is offline  PMMini Profile Post #2

josip

III ranga
Nr użytkownika: 3.146

post 28/02/2005, 8:26 Quote Post

Nie wiem, czy chodzi o aktualne, czy historyczne. Ale, zeby daleko nie sięgać to ostatnio podoba mi się przejście wicepremiera i namawianie premiera, żeby przeszedł do partii, która twierdzi, że jest opozycją

Zapowiada nam się kolejna farsa,którą trzeba będzie przełknąć.Zastanawiam się ile procent poparcia jest w stanie uzyskać ten przedziwny twór polityczny i kto tak w ogóle będzie na niego głosował?.
Jak na razie zanosi się(według mnie) na kolejne urągowisko fundowane wyborcom i za razem podatnikom za ich własne pieniądze. ph34r.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Anakin

Premier RP wg Historyków.org
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 1.334

post 28/02/2005, 8:50 Quote Post

QUOTE(zbigniew @ Feb 27 2005, 12:44 PM)
"Polska nie zginie brakami obywatelstwa i cnoty, nie zginie brakami męstwa i środków materialnych, ale zginie teroryzmem nie rozumu"
*

cos nie na biezaco jestem... czyzby to byla jakas zlota mysl przewodniczacego W. Frasyniuka ? rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Net_Skater

VIII ranga
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik

post 14/01/2019, 20:55 Quote Post

Frasyniuk: ten sam nóż przebił serce Adamowicza i Wielkiej Orkiestry

Władysław Frasyniuk, jeden z bohaterów "Solidarności", opozycjonista w PRL w rozmowie z Onetem podkreśla, że tragiczna śmierć prezydenta Gdańska - a w konsekwencji rezygnacja Jurka Owsiaka z szefowania fundacji WOŚP - to zniszczenia niemal nie do odrobienia. - Śmierć Pawła Adamowicza, i potem - symboliczna śmierć Jurka dotyka nas wszystkich. Tym bardziej, że stało się to w dniu, gdy wszyscy uważaliśmy, że stajemy się lepsi - mówi.

- Jeśli pomagasz innym, pomagasz sobie. Taka była i jest idea WOŚP. A ten wczorajszy atak zniszczył to wszystko - mówi Onetowi Władysław Frasyniuk, bohater "Solidarności" i opozycjonista w PRL. - Ten nóż, który przebił serce prezydenta Adamowicza tak samo ugodził Jurka Owsiaka - podkreśla. - Zabił to, co było w nas dobre, w dniu, w którym wszyscy próbowaliśmy stać się lepszymi ludźmi.

Frasyniuk podkreśla, że nie chce w żaden sposób apelować do Jurka Owsiaka o zmianę decyzji o rezygnacji z szefowania fundacji WOŚP - co ogłosił dziś. - Jurek to jest człowiek wyjątkowo prawy, może powiedzieć, że już nie wytrzymuje - mówi. - Ale szkoda wielka, bo umiera to, co w nas najlepsze. Umiera nie bez powodu, bo nikt nie zapomniał "plastusi" w Telewizji Polskiej, co ociera się już o kodeks karny, nikt nie zapomniał innych ataków... Powiem szczerze, ja ze stanu wojennego takiego budowania nienawiści nie pamiętam. Ale z opowieści rodziców słyszałem, że podobne argumenty - o Żydach, kułakach czy innych "innych" - pojawiały się we wczesnych czasach stalinowskich - podkreśla.
"Nie prezydent, a Jarosław Kaczyński powinien zorganizować dyskusję"
Władysław Frasyniuk podkreśla, że - w jego ocenie - to nie prezydent powinien próbować organizować jakieś ponadpartyjne spotkania polityków. - To powinno być zadanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Niech on spróbuje zwołać liderów innych partii i oświadczyć, że "są linie nie do przekroczenia", i że musimy się opamiętać - mówi. - I tu chciałbym zaapelować tak do szefa MSWiA, jak do innych polityków i urzędników obozu rządzącego, by spróbowali zacząć mówić do Polaków - a nie do reprezentantów przeciwnego obozu - zaznacza Frasyniuk. - Mówmy "jak do swoich", nie podkreślajmy różnic politycznych wyrażając współczucie. A takie wpisy się po stronie rządzącej zdarzały. Tymczasem współczucie powinno być niezależne od polityki, więc po co to podkreślanie różnic? - pyta opozycjonista w PRL.

Frasyniuk wskazuje, że to liderzy polityczni - wszystkich partii - muszą teraz podjąć próbę budowania wartości i zasad. - Muszą stanąć przed nami, obywatelkami i obywatelami, i powiedzieć: to są zasady, których musimy przestrzegać, koniec, kropka". Bo populizm i kampanie wyborcze oparte na nienawiści są w Polsce ćwiczone od lat. I jeśli po tej tragedii, po śmierci prezydenta Adamowicza nie będzie jakiejś refleksji, to czekają nas walki uliczne. Dosłownie - mówi Frasyniuk. - A to będzie nie mord polityczny, z jakim w Gdańsku mieliśmy do czynienia ale mord cywilizacyjny, na całym narodzie - kwituje.

(ONET)

To co powiedzial 14 lat temu w konfrontacji z tym co powiedzial dzisiaj - ma niepokojacy wspolny mianownik.

N_S

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej