Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rozważania nt. wydawnictwa
     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 17/03/2011, 9:46 Quote Post

QUOTE
O taką praktykę podejrzewałem Infort już od jakiegoś czasu, bo niektóre książki "wiszą" w zapowiedziach już kilka lat. A autor nam przyznaje, że z wolnym czasem u niego krucho i, jak rozumiem, nawet nie zaczął pisać (mam nadzieję, że chociaż materiały ma zebrane)... Tutaj Infort, do którego mam wiele sympatii, ma u mnie krechę.


Muszę stanąć w obronie Infortu i to zdecydowanie.
Otóż z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że jeśli taki wypadek miał miejsce, jest to jakiś pojedynczy przypadek. Dopytam Właściciela, gdyż zaszło wg mnie jakieś nieporozumienie.
Natomiast Infort nie ma zwyczaju zamieszczać w zapowiedziach książek, które nie są napisane.
Np. osobiście wiem o kilku tytułach, które czekają w kolejce, ale nie są zamieszczone w zapowiedziach, gdyż nie są ukończone, lub Wydawca nie chce spalić tytułów.
Już od dawna gotowa jest następna książka tłumaczona przez pana Łygasia ze szwedzkiego, której tytuł nie "wisi" w zapowiedziach.
Zdarza się natomiast, że z uwagi na kryzys kolejka się wydłużyła i wielu autorów szukało i znalazło innych wydawców.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 17/03/2011, 9:46 Quote Post

QUOTE(rafalm @ 14/03/2011, 20:22)
QUOTE
Swoją drogą to skoro już mam pisać drugą książkę o podobnej tematyce, to wdzięczny byłbym za jakieś spostrzeżenia "techniczne" do pierwszej.

To znaczy, że jeszcze nie zacząłeś pisać, a książka ukazała się już w zapowiedziach confused1.gif
*



jest to możliwe biorąc pod uwagę, że w serii "Wojownicy" nie ma żadnej innej zapowiedzi.
Jeżeli ktoś "przyjdzie" do Infortu z gotowym, zamkniętym tekstem to myślę, ze po prostu "wskoczy" przed "Armię bawarską".

Natomiast w innych seriach nie jest to możliwe ani przyjmowane przez wydawcę.

Edit- Hrabia mnie uprzedził wink.gif


Ten post był edytowany przez Shell: 17/03/2011, 9:49
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.519
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 17/03/2011, 10:04 Quote Post

Z własnego doświadczenia powiem tak: tekst już był, ale mocno niegotowy, wydawca chciał wydać, autor chciał opublikować w Inforcie, ale prace (poprawki) wciąż jeszcze trwały. Autor poprosił wydawcę aby zamieścił zapowiedź na stronie internetowej wydawnictwa. Oczywiście celem autora było cyniczne wywołanie sensacji i niezdrowego zainteresowania publikacją. Wydawca zgodził się, ale książka tak czy inaczej musiała czekać na swoją kolej - tzn. wskakiwały przed nią także późniejsze zapowiedzi. Nikt kopii o to nie kruszył, wszyscy byli zadowoleni.
Dziękuję za uwagę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #63

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 17/03/2011, 10:25 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 17/03/2011, 11:04)
Z własnego doświadczenia powiem tak: tekst już był, ale mocno niegotowy, wydawca chciał wydać, autor chciał opublikować w Inforcie, ale prace (poprawki) wciąż jeszcze trwały. Autor poprosił wydawcę aby zamieścił zapowiedź na stronie internetowej wydawnictwa. Oczywiście celem autora było cyniczne wywołanie sensacji i niezdrowego zainteresowania publikacją. Wydawca zgodził się, ale książka tak czy inaczej musiała czekać na swoją kolej - tzn. wskakiwały przed nią także późniejsze zapowiedzi. Nikt kopii o to nie kruszył, wszyscy byli zadowoleni.
Dziękuję za uwagę.
*



No tak, ale tekst był (choć mocno niegotowy wink.gif). Tutaj mielibyśmy sytuację, że tekstu nie ma w ogóle, a zapowiedź jest i na ukazanie się książki trzebaby czekać pewnie ze 2 lata albo i lepiej (chociaż może mniej, bo pozycje z serii "Wojownicy" są niewielkie objętościowo).

Nawiasem mówiąc mnie, jako potencjalnego autora, cholernie dołuje obserwowanie zapowiedzi na Wanaxie, bo niektóre "wiszą" tam kilka lat (i nie chodzi tylko o Infort, ale także choćby o Attykę - nawet bardziej, bo większość zapowiedzi ma ze 3 lata albo i lepiej). Zresztą nie tylko jako autora, ale również jako zainteresowanego czytelnika (ileż to już czekam na "Wojnę beocką" - strzelam, że ze 3 lata! Tutaj pytanie do Pana Witolda co z tą potrzebną na naszym rynku książką?...).
Chyba każdy autor chciałby, by jego książka ukazała się, powiedzmy, w ciągu góra roku od oddania całego tekstu. No ale nie ma co się obrażać na smutną rzeczywistość wink.gif

Po wyjaśnieniu Counta Draculi rozumiem, że z książką Jana Snopkiewicza w zapowiedziach to tylko jednorazowa wpadka wink.gif
Kopii nie kruszę i nadal lubię Infort smile.gif

EDIT: osobiście wolałbym, by w zapowiedziach znajdowały się książki, które naprawdę mają się ukazać w ciągu kilku miesięcy. Bo tak to człowiek się nastawia i jest zawiedziony. Zbyt długie czekanie jest niezdrowe wink.gif

Ten post był edytowany przez AlbertWarszawa: 17/03/2011, 10:30
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #64

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 17/03/2011, 11:50 Quote Post

QUOTE
No tak, ale tekst był (choć mocno niegotowy ). Tutaj mielibyśmy sytuację, że tekstu nie ma w ogóle, a zapowiedź jest i na ukazanie się książki trzebaby czekać pewnie ze 2 lata albo i lepiej (chociaż może mniej, bo pozycje z serii "Wojownicy" są niewielkie objętościowo).


Sytuacja jest dla mnie dziwna. Jak pisałem - spytam u źródła.

QUOTE
Nawiasem mówiąc mnie, jako potencjalnego autora, cholernie dołuje obserwowanie zapowiedzi na Wanaxie, bo niektóre "wiszą" tam kilka lat (i nie chodzi tylko o Infort, ale także choćby o Attykę - nawet bardziej, bo większość zapowiedzi ma ze 3 lata albo i lepiej).


Muszę się tłumaczyć za obu wydawców.
Np. Attyka - Wydawca (mój herbowy imennik rolleyes.gif ) jest do przesady perfekcjonistą, jak znajdziecie u niego źle postawiony przecinek, wpędzicie go w ciężką depresję i chorbę (odpukać).
(ja nie zwracam uwagi na takie "pierdoły", gdyż np. w książce prof. Maronia "Wokół teorii reolucji militarnej. Wybrane problemy", wydanej przez UWr również nie zwawracają sobie głowy takimi "głupotami").
Na dodatek wymusza na autorach, aby dopisywali i dopisywali, aby książka miała "wagę", tzn. miała określoną liczbę stron; czyli mówiąc po ludzku - nie była zbyt cienka.
"Cheroneja" znowu chyba dozna "poślizgu".

Infort chciał np. wydać wznowienia kilku książek sprzed wojny, ale ponieważ zostały wrzucone do Internetu, pomysł upadł, a prace były już mocno zaawansowane.

"Wojna beocka" jest już od dawna gotowa, a autor z oczekiwaniu na kolejkę co ileś tam tygodni coś dopisze (ma tłumaczenie z Diodora i Plutarcha, ale nie jest z niego zadowolony, a prof. Rzepka, nie ma chęci, ani czasu, aby je przejrzeć, a przydałoby się dodać jako Aneksy). Może kiedyś ktoś wyda? Przecież Infort nie będzie wydawał książek tylko jednego autora.
Podobno prof. Sprawski pracuje nad książką o takiej tematyce, z pokorą oddam mu pola...


"Nieuwpoort" leży u pewnego wydawcy... ale to może się zmienić.

QUOTE
EDIT: osobiście wolałbym, by w zapowiedziach znajdowały się książki, które naprawdę mają się ukazać w ciągu kilku miesięcy. Bo tak to człowiek się nastawia i jest zawiedziony. Zbyt długie czekanie jest niezdrowe


Fakt, ale kilka z nich zostało umieszczonych przed kryzysem, kiedy co miesiąc wychodził jeden wolumen z serii Bitwy/Taktyka i wydawało się, że będzie tak dalej, a nawet jeszcze lepiej..., a tu nagle ... łubudu.

Ten post był edytowany przez Count Dracula: 17/03/2011, 11:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #65

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 17/03/2011, 22:19 Quote Post

I za ten perfekcjonizm (oraz za wydawanie książek wyłącznie w twardej oprawie, co jest dla mnie ważne) bardzo lubię Attykę smile.gif Szkoda tylko, że ten perfekcjonizm oraz na pewno kwestie finansowe (małe wydawnictwo, ciężka sytuacja na rynku książki) mocno wpływają na tempo wydawania publikacji. Wspomniana "Cheroneja" należy właśnie do grupy książek, które są w zapowiedziach "od wieków" wink.gif

Co do "Wojny beockiej" to mam nadzieje, że jednak się ukaże (nawet jeśli powstanie inna praca na ten sam lub podobny temat), bo szkoda by było pracy Autora (a jakby co to możliwość porównania dwóch książek jest cenna, choć rozumiem też obawy o to, jak to się w takiej sytuacji sprzeda).

Życzę powodzenia zarówno Infortowi, jak i Attyce, bo to moje ulubione wydawnictwa smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #66

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 6/04/2011, 10:34 Quote Post

Posty nr 67-69 zostały przeniesione z wątku Sławomir Skowronek - Guttstadt i Heilsberg., Działania wojenne w rejonie Dobrego


QUOTE(P. Benken @ 3/04/2011, 10:18)
Nowa zapowiedź na stronie Infortu:

http://www.inforteditions.com.pl/
*



mam takie pytanie na marginesie: czy tylko u mnie strona Infortu jest tak upstrzona "krzaczkami" i innymi tego typu "ozdobami"?

naprawdę przydałaby się porządna strona wydawnictwu...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #67

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.519
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 6/04/2011, 10:49 Quote Post

U mnie to samo. Trzeba zdaje się pokombinować z zestawem znaków (Firefox): albo Unicode albo Środkoweuropejski (Windows-1250).
 
User is offline  PMMini Profile Post #68

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 6/04/2011, 14:42 Quote Post

Jak wejdziecie Internet Explorelem to będzie wszystko ok... Krzaczy się na Firefoxie ponoć tylko. Sprawdziłem z IE i faktycznie pokazały się normalne literki. Pan Grzelak miał z tym zrobić porządek jakoś z pół roku temu, no ale widac nie było czasu. wink.gif

Ten post był edytowany przez P. Benken: 6/04/2011, 14:43
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #69

     
P. Benken
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.249
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -
 
 
post 6/04/2011, 21:55 Quote Post

Posty nr 70-80 zostały przeniesione z wątku Plany wydawnicze w serii Historyczne Bitwy

Zapowiada się ofensywa Infortu. smile.gif ...wg. nowej rospiski na wanaxie co miesiąc będzie jednak książka.

Ten post był edytowany przez Damiana W.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #70

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 6/04/2011, 22:18 Quote Post

Chyba jest dobrze. Markę sobie już wyrobili, a i kolekcjonerów infortów przybywa z każdym dniem. Oby tak dalej...
 
User is offline  PMMini Profile Post #71

     
Elevander
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 277
Nr użytkownika: 70.565

Tomasz
Zawód: Miles Christi
 
 
post 12/06/2011, 13:57 Quote Post

Inforty stoją też na nieco wyższym poziomie cenowym smile.gif.
Oczywiście w moich słowach było sporo żartu, ale faktem jest, że moje przywiązanie do serii HB przekracza wszystkie dopuszczalne normy, mam obecnie około 1/4 wszystkich wydanych pozycji, a nie powstrzymam się przed kupowaniem kolejnych opracowań. Mam w sobie żyłkę kolekcjonerską, a to w połączeniu z sentymentem do HB owocuje mnóstwem wydanych na ten cel pieniędzy oraz zajętego miejsca na półkach.

Co do Infortów, to słyszałem (choć zagadnienie zgłębiałem raczej pobieżnie), że o ile HB to zasadniczo seria popularno-naukowa, to tamta seria może być już zaliczana do literatury naukowej, co w pewnych przypadkach mi odpowiada (gdy praca dotyczy "mojego okresu" czyli starożytności), a w pewnych mniej (gdy jej tematem jest jakieś wydarzenie z innych czasów). W odniesieniu do bitwy pod Mohaczem zachodzi druga ewentualność, toteż wolałbym coś "lżejszego", co wcale nie oznacza, że kiedyś nie kupię czegoś z Infort Editions, może nawet ten Mohacz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 12/06/2011, 14:00 Quote Post

Inforty są też zwykle pisane (przynajmniej dla mnie) z bardzo nieatrakcyjnych tematów.
Dominacja wieku XVI/XVII i starożytności jest przerażająca. sad.gif

Ten post był edytowany przez Piegziu: 12/06/2011, 14:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #73

     
El Muerte
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 745
Nr użytkownika: 66.246

Stopień akademicki: magister
 
 
post 12/06/2011, 21:36 Quote Post

Jedyne co przeczytalem z Infortu to Angola Kubiaka. Ale bardzo ciezka ksiazka, wedlug mnie troche "przeladowana" szczegolami. Pewnie jak na pozycje naukowa bardzo dobra ale po przeczytaniu mialem troche metlik w glowie.
Dlatego bardziej odpowiadaja mi HB, mowie oczywiscie o tych "lepszych" dzielach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #74

     
Elevander
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 277
Nr użytkownika: 70.565

Tomasz
Zawód: Miles Christi
 
 
post 13/06/2011, 14:22 Quote Post

Zrobiłem dziś obchód księgarni i nawet trafiłem na Mohacz (pisany z węgierska Mohacs), tylko że to dość cienkie jest objętościowo. Liczyłem na więcej - w HB byłoby trochę grubsze mimo mniejszego formatu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #75

11 Strony « < 3 4 5 6 7 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej