Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najbardziej stronniczy wywiad Moniki Olejnik, ... w jej karierze dziennikarkiej
     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 17/10/2007, 13:08 Quote Post

Monika Olejnik nigdy nie słynęła z rzetelności i obiektywności dziennikarskiej, ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Myślałem, że Lisa z jego deklaracjami: "nie głosujcie na PiS!" nic nie przebije, ale ostatni wywiad Olejnik w Radiu Zet to już szczyt szczytów. Zobaczcie na komentarze poniżej wywiadu. Słuchacze nie zostawili na Olejnik i jej gościu suchej nitki.

Rozmowa Olejnik z Rzeplińskim
Rzepliński to nie jet obrońca praw człowieka, jak go przedstawiła Olejnik, ale obrońca bezprawia przestępców. Boże Wszechmogący broń nas od takich obrońców naszych praw! Sawicka wzięła łapówkę, bo była słaba psychicznie. Oj, biedna kobiecina. Toż to druga Barbara Blida - niewinna i święta ofiara knowań wilka Kamińskiego. Bidula została uwiedziona przez funkcjonariusza CBA. Tylko czemu w takim razie jej "kochanek" wręczył jej łapówkę w parku, a nie w zaciszu domowej sypialni. Michnikowszczyzna próbuje ludziom wcisnąć już największe bzdury.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 17/10/2007, 13:51 Quote Post

Zachowanie Olejnik jest nierzetelne i niepobiektywne ale patrząc na obraz naszych mediów to lustrzane odbicie obiektywizmu "Gazety Polskiej" czy gospodarza programu "Warto rozmawiać". Polskie dziennikarstwo od dawna przestało być "niezaangażowane" i- IMHO- trudno właściwie się dziwić, patrząc na to jak jest traktowane przez rządzących (wcale nie tylko obecnie rządzących). Mówiąc szczerze wolę kiedy dziennikarze (nie tylko zresztą oni) otwartym tekstem deklarują "lubię X, nie lubię Y" niż kiedy przekaz brzmi "jestem obiektywny i niezależny ale X to świnia". Żal tylko że brak dziennikarzy którzy staraliby się pokazać prawdę, niezależnie od tego która partia na tym straci a która zyska. Może z czasem i tego się doczekamy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 18/10/2007, 8:07 Quote Post

Oto kolejny wywiad pani Moniki Olejnik, tym razem z Kamińskim z PiSu. Olejnik zachowuje sięniezwykle chamsko, przerywa mu, podnosi głos, wręcz krzyczy, nie daje mu odpowiedzieć na pytanie a potem zarzuca Kamińskiemu, ze on jej przerywa i że on na nią krzyczy. Nie mówiąc już o strasznie tendencyjnych pytaniach. Ta pani i to radio nie mają moralnego prawa zarzucać TVP nieobiektywności, bo sami zachowują się jeszcze gorzej. Sami posłuchajcie: Rozmowa Olejnik z Kamińskim.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
makron
 

Ill.ssimus Arbiter Elegantiae, Cassandrae fil.
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.824
Nr użytkownika: 7.636

Zawód: lekarz mrówek
 
 
post 18/10/2007, 10:40 Quote Post

Atmosfera faktycznie napięta, choć oboje rozmówców zwraca się do siebie zjadliwie per "ty". Robi się gorąco, ale to chyba akurat nie jest zaskoczeniem.
Premagape: Olejnik nie przerywa Kamińskiemu dlatego, że jest chamska, tylko dlatego, że Kamiński nie odpowiada na jej, niewątpliwie tendencyjne, pytania. Czas jest ograniczony, Olejnik chce usłyszeć od Kamińskiego konkretne rzeczy, a Kamiński nie daje się podpuścić. Ale czego oczekiwałeś? Pytań w stylu: "Co Pan sądzi, drogi Panie Pośle, o dzisiejszej zmianie pogody?". Albo: "Może będzie nam Pan uprzejmy opisać jak wygląda codzienne życie w kancelarii prezydenta?". wink.gif
Znamy wszyscy Monikę Olejnik, wiemy, że jest ostrą dziennikarką, która zadaje kłopotliwe pytania, naciska na rozmówców i czepia się słówek. To nie są "Rozmowy na koniec wieku", gdzie w atmosferze sielankowej jakiś mądry i ułożony człowiek przedstawia spokojnie swoje przemyślenia życiowe, a dziennikarze spijają słowa z jego ust. Jasne jest, że do partii rządzącej łatwo jest się przyczepić, bo jest za co (tzn. są efekty - pozytywne i negatywne - jej rządów), więc Olejnik jedzie po PiSie jak po (...) rolleyes.gif wiadomo o co chodzi. O ile nic mi się nie pomyliło, Kwaśniewski - wówczas prezydent - bodaj przez dwa lata był obrażony na Olejnik, kiedy tamta jeszcze chyba pracowała w telewizji publicznej, bo go ostro zaatakowała w jakimś wywiadzie. Taki już swoisty urok tej pani, o czym rozmówcy dobrze wiedzą. A że ma ona swoje sympatie wśród rozmówców (co wcale niekoniecznie musi się przekładać na sympatie polityczne: uważam na przykład, nie będąc zwolennikiem PiSu, że panowie Cymański i Zalewski są wspaniałymi i ciekawymi partnerami do dyskusji, czego nie mógłbym powiedzieć o panu Brudzińskim czy Kurski) to chyba naturalne. Choć z drugiej strony można by powiedzieć, że mając takich przyjaciół jak Monika Olejnik nie potrzeba już mieć wrogów. smile.gif Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 18/10/2007, 10:47 Quote Post

OK. Przyjąłem do wiadomości Twój post i Twoją opinię na temat ostatniego wywiadu Olejnik. Ale jestem ciekaw jak się ustosunkujesz do tego pierwszego wywiadu Olejnik, do którego linka podałem w pierwszym poście?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 18/10/2007, 11:00 Quote Post

Tak apropo wywiadów z politykami
KMN - "Wywiad z ministrem"
http://pl.youtube.com/watch?v=6jqqbareH2w

Skecz powstał w 2001 i niestety cały czas jest aktualny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 18/10/2007, 11:17 Quote Post

Czyli mam rozumieć, że naciskanie na polityka, domaganie się konkretnej odpowiedzi to dowód stronniczości? Cóż Pisowcy na pewno woleliby atmosferę taką jak w TVPPiS, czy w RM gdzie mogą mówić co im ślina na język przyniesie, nikt nie zada krępującego pytania itd. To nie media są stronnicze, każdy dziennikarz ma jakieś poglądy polityczne, swoje sympatie i antypatie (na studiach w mojej grupie nie było nikogo, kto by powiedział coś sympatycznego o pisie). Ważne by nie przekroczyć cienkiej granicy i by to nie skończyło się rozmowami niedokończonymi bis...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 18/10/2007, 11:30 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 18/10/2007, 11:17)
Czyli mam rozumieć, że naciskanie na polityka, domaganie się konkretnej odpowiedzi to dowód stronniczości? Cóż Pisowcy na pewno woleliby atmosferę taką jak w TVPPiS, czy w RM gdzie mogą mówić co im ślina na język przyniesie, nikt nie zada krępującego pytania itd. To nie media są stronnicze, każdy dziennikarz ma jakieś poglądy polityczne, swoje sympatie i antypatie (na studiach w mojej grupie nie było nikogo, kto by powiedział coś sympatycznego o pisie). Ważne by nie przekroczyć cienkiej granicy i by to nie skończyło się rozmowami niedokończonymi bis...
*


Ciekawe jakby wyglądał wywiad Tuska w RM rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
makron
 

Ill.ssimus Arbiter Elegantiae, Cassandrae fil.
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.824
Nr użytkownika: 7.636

Zawód: lekarz mrówek
 
 
post 18/10/2007, 12:08 Quote Post

QUOTE(Premagape @ 18/10/2007, 11:47)
Jestem ciekaw jak się ustosunkujesz do tego pierwszego wywiadu Olejnik, do którego linka podałem w pierwszym poście?
*



Wywiad bez sensu i bez wyrazu, wręcz nudny. Domniemania, przypuszczenia, dywagacje, sugestie, które do nikąd nie prowadzą. Osobiście dużo bardziej mi się podobała rozmowa Olejnik z Kamińskim. Jednak chyba nikt nie wątpi, że służby specjalne stosują nieczyste (w sensie moralnym, co nie znaczy, że nieusprawiedliwione) tricki. Sawicka nie ogłosiła przetargu na Allegro: jestem skorumpowanym politykiem, za pieniądze zrobię wszystko, tylko dała się podejść agentowi służb specjalnych. A że odbyło się to bez większego trudu, tym gorzej dla niej i dla PO. Chcę na koniec przypomnieć, jak to obecny jeszcze rząd głośno krzyczał, że trzeba skończyć ze wszechobecnymi rządami służb specjalnych i jednym z pierwszych jego działań było zlikwidowanie WSI. Zakrawa to, patrząc z mojego punktu widzenia, na lekką ironię.
Danielp: cudny ten wywiad z ministrem. Nie znałem tego skeczu, ale to tylko pokazuje, że w naszej polityce tak naprawdę nic się nie zmieniło. Powiem więcej (taka mała konkluzja badawcza): od XVI wieku w naszym kraju wciąż ścierają się te same (mutatis mutandis) pozycje polityczne. Przykre, że przez te prawie 500 lat nic się nie nauczyliśmy. A podobno "historia magistra vitae"... Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 24/01/2015, 13:48 Quote Post

Czarzasty nie jest osobą z mojej bajki, ale ostatnio trafnie pointuje rządzących i ich funkcjonariuszy, w tym tych udających dziennikarzy:
http://telewizjarepublika.pl/czarzasty-mon...adze,16365.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 3/04/2015, 20:58 Quote Post

Kolejny występ funkcjonariuszki na froncie dziennikarskim:
https://www.youtube.com/watch?v=IsvDec9h9jM
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 3/04/2015, 21:29 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/04/2015, 20:58)
Kolejny występ funkcjonariuszki na froncie dziennikarskim:
https://www.youtube.com/watch?v=IsvDec9h9jM
*


Ciekawe dlaczego pan Brudziński tak się zbuldoczył? Taki rycerzy niepokalanej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 5/04/2015, 16:59 Quote Post

Niedługo wywiady MO z działaczami PIS będą wyglądać tak: Dzień dobry, witam w studiu posła PIS pana xyz. W tym momencie MO wychodzi, koniec wywiadu.


Ten post był edytowany przez dawid2009: 5/04/2015, 16:59
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 5/04/2015, 18:10 Quote Post

Nie widzę w tym wywiadzie nic nienormalnego. Wywiady Olejnik to nie wywiady, w których prowadząca stawia się w pozycji reprezentantki społeczeństwa. To są wywiady drapieżne z pozycji PO. Każdy o tym wie. Nikt nie może się oburzać!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 5/04/2015, 21:05 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 5/04/2015, 16:59)
Niedługo wywiady MO z działaczami PIS będą wyglądać tak: Dzień dobry, witam w studiu posła PIS pana xyz. W tym momencie MO wychodzi, koniec wywiadu.
*


Nie no. Myślę, że jakąś tam chęć poniszczenia rozmówcy MO będzie zawsze reprezentować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej