Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
26 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia.org.pl
 
Oceń stronę:
1.(strata czasu) [ 30 ]  [12.82%]
2.(taka sobie) [ 16 ]  [6.84%]
3.(średnia) [ 38 ]  [16.24%]
4.(dobra) [ 45 ]  [19.23%]
5.(bardzo dobra) [ 63 ]  [26.92%]
6.(wyśmienita) [ 41 ]  [17.52%]
Suma głosów: 233
Goście nie mogą głosować 
     
Vasemirte
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 48.087

 
 
post 5/09/2008, 12:17 Quote Post

Duża aktywność userów.
Czytelność.
Coraz lepsza merytorycznośc, może nie zawsze i w każdym temacie, ale jest dużo lepiej niż było jakiś czas temu.
W postach nieźle, ale historycy mają ogromną przewagę i ciągle ją powiększają.
Droga to ni histmag ni historycy, to coś pośredniego takie moje wrażenie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Kord
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 54.809

 
 
post 24/03/2009, 13:18 Quote Post

QUOTE(Anders @ 7/08/2008, 21:33)
A to ichnie forum działa jeszcze? Czas jakiś temu widziałem, że za wiele to tam się nie dzieje (w Starożytnej przynajmniej). Estera jak może ciągnie napoleońską, ale tam też na nadmiar ruchu narzekac nie można.
*


Estery już dawno tam nie widziałem, zresztą masa solidnych userów też się z tego forum ulotniła. Niestety skandaliczne zachowanie admina (ostatnio dał czadu w temacie legalizmu) wszystkich rozsądnych odstrasza.
Po okresie fajnej atmosfery, forum szybko jedzie w dół.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.519
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 25/03/2009, 11:51 Quote Post

Czy aby kolega nie dramatyzuje? Korzystam z obu forów - obiektywnie muszę przyznać, iż gorętsze dyskusje są na historykach (czasami wręcz leje się krew wink.gif ), ale i historia.org spełnia również swoją rolę. Nie zauważyłem aby admin czy moderatores zbytnio wcinali się w dyskusje, a poziom jest taki (nie odkrywam tu Ameryki) jaki prezentują forumowicze - tak jak wszędzie. Generalnie forum oceniam jako dobre. Korzystam czasami także z forum IOH - i tam zdecydowanie dzieje się najmniej, przynajmniej w interesujących mnie obszarach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 25/03/2009, 14:48 Quote Post

QUOTE(Kord @ 24/03/2009, 13:18)
QUOTE(Anders @ 7/08/2008, 21:33)
A to ichnie forum działa jeszcze? Czas jakiś temu widziałem, że za wiele to tam się nie dzieje (w Starożytnej przynajmniej). Estera jak może ciągnie napoleońską, ale tam też na nadmiar ruchu narzekac nie można.
*


Estery już dawno tam nie widziałem,
*



Bo ma maturę.

QUOTE
zresztą masa solidnych userów też się z tego forum ulotniła.


"Masa" i "solidnych" to słowa względne. Dla mnie na tyle względne, że uważam, iż ulotnienie niektórych solidnych jest rekompensowane przez przybycie kolejnych solidnych wink.gif

QUOTE
Niestety skandaliczne zachowanie admina (ostatnio dał czadu w temacie legalizmu) wszystkich rozsądnych odstrasza.


Ja tam do admina nic nie mam, bo oprócz zacięcia i uporu w dyskusji (np. w ZIIIW wink.gif ) jest miłym, koleżeńskim gościem.

QUOTE
Po okresie fajnej atmosfery, forum szybko jedzie w dół.


IMHO po okresie szybkiego rozwoju (rekordowe miesiące, itp.) forum "prostuje" swoją kreskę rozwoju rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Kord
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 54.809

 
 
post 25/03/2009, 15:47 Quote Post

Czy dramatyzuje? Po prostu piszę co widzę.
Sam do admina nic nie mam, nigdy nawet z nim nie dyskutowalem, ale nie podoba mi sie jego malo dojrzaly stosunek do myslacych inaczej niz on. Dyskusja o legalizmie byla żenująca, jak napyskował na najfajniejszego i najwartosciowszego moderatora Vissa. Jego tez zresztą już dawno tam nie widziałem.
Albinos robi fajną robotę w temacie Powstania Warszawskiego, a tak poza tym to nie ma na czym oka zawiesić. Równia pochyła. :/
Ostatnio przerzucilem sie na histmaga.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 25/03/2009, 15:56 Quote Post

QUOTE(Kord @ 25/03/2009, 15:47)
Dyskusja o legalizmie byla żenująca, jak napyskował na najfajniejszego i najwartosciowszego moderatora Vissa. Jego tez zresztą już dawno tam nie widziałem.
*



Bo ma robotę i problemy techniczne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Albinos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 16.455

 
 
post 25/03/2009, 16:38 Quote Post

QUOTE
Albinos robi fajną robotę w temacie Powstania Warszawskiego, a tak poza tym to nie ma na czym oka zawiesić. Równia pochyła. :/


Ślicznie dziękować za słowa uznania, niemniej ciężko jest mi się zgodzić z taką opinią na temat całości forum wink.gif Zapewne mam wypaczony obraz sytuacji, niemniej mimo wszystko odnoszę wrażenie, że działy takie jak RON, II RP, I WŚ czy II WŚ, rozwijają się całkiem nieźle, czego dowodem jest wzrastająca liczba osób, które angażują się w rozmowy, i to osób znanych większości bywalców for historycznych. Do tego część kadry moderatorskiej, osoby które dotąd potrafiły rozwijać swoje działy odpowiednio, ma aktualnie na głowie problem matury. I trudno od nich wymagać w takim momencie, aby zajmowały się forum. Moderatorzy też mają swoje życie, i czasem niestety nie rozpieszcza ich ono, czasu na forum zostawiając w ilościach minimalnych. Co do rozsądnych userów. Proszę wybaczyć, mimo miłych słów na mój temat, ale tutaj Pan przesadził. Co to znaczy odstrasza rozsądnych userów? Czyli że co, ci którzy piszą/przychodzą, są nierozsądni? Odnośnie odejścia wartościowych osób. Osobiście nie kojarzę, aby w ostatnim okresie forum opuściła zastraszająco duża ilość osób. Przeciwnie, sporo znanych osób dołączyło, tudzież wróciło po jakimś okresie rozłąki. Oczywiście nikt zapewne Pana nie przekona, że jest inaczej, i że na forum nie jest tak źle, niemniej mimo wszystko odnoszę wrażenie, że opinia jest przesadnie podkoloryzowana. Zresztą, kto będzie chciał sprawdzić kto ma rację, sam to zweryfikuje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Kord
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 54.809

 
 
post 25/03/2009, 17:08 Quote Post

"Oczywiście nikt zapewne Pana nie przekona, że jest inaczej, i że na forum nie jest tak źle, niemniej mimo wszystko odnoszę wrażenie, że opinia jest przesadnie podkoloryzowana".

- To w zasadzie tyle w temacie. smile.gif)
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 25/03/2009, 17:33 Quote Post

A ja mam takie subiektywne wrażenie, że 2009 rok dobrze się zaczął dla "Historii". Sporo tematów ruszyło, zniknęło kilku "zamulaczy". Atmosfera zrobiła się miła mimo, że czasem dyskusje są gorące. Fakt, że Vissa brak a i Estera zajęta maturą ale wrócą 'insz Allach"!
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 25/03/2009, 19:42 Quote Post

Ja oceniłem jako "Bardzo dobre", ale to dlatego że jest właśnie bardzo dobre. Doskonałego forum nie widziałem, każde ma jakieś wady. Historia.org.pl ma sporo zalet - dość szybko się rozwija, działa stabilnie i mam z kim pogadać na interesujące mnie tematy.
Wspomniane przez Krzysztofa forum IOH też znam i lubię, cenię jednak przede wszystkim jako forum falerystyczno-bronioznawcze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
bavarsky
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 252
Nr użytkownika: 55.132

Zawód: BANITA
 
 
post 18/04/2009, 21:56 Quote Post

Forum jest OK, polecam szczególnie tematy i posty, Kadrinaziego, Albinosa, Redbarona, Krzysztofa M., Vissa.
Pozdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Aquarius
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.350
Nr użytkownika: 15.327

A.F.
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 26/04/2009, 12:09 Quote Post

QUOTE(bavarsky @ 18/04/2009, 21:56)
Forum jest OK, polecam szczególnie tematy i posty, Kadrinaziego, Albinosa, Redbarona, Krzysztofa M., Vissa.
Pozdr.
*



A ja tam lubię jak pisze Capricornus. rolleyes.gif

A forum jest w porządku nie wiem jak można narzekać na brak przejrzystości. Prehistoria, starożytność, średniowiecze itd. Chyba nie jest zbyt niejasne.
I przynajmniej trudno się spotkać z chamstwem moderatorów, co gdzie indziej się zdarza.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
testudo12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 55.799

 
 
post 2/05/2009, 15:29 Quote Post

QUOTE(Aquarius @ 26/04/2009, 11:09)
I przynajmniej trudno się spotkać z chamstwem moderatorów, co gdzie indziej się zdarza.
*


Fakt. Moderzy mogą być, choć w większości to małolaty, jednak co do chamstwa to zarzut do admina nie jest bezzasadny. Tego o kulturę i tolerancję posądzić raczej nie można. wink.gif
Generalnie forum jest ok, choć celuje raczej w "elektorat" gimnazjalny.
Dobre też dla maturzystów, ale na powazne dyskusje o historii nie ma się co pisać. Dużo gadają, mało w tym wiedzy.
Poza tym te głupawe zawody wśród moderatorów - który więcej postów nabije, są żenujące i drastycznie obniżają poziom forum.
Do tego ostatnio widać, że ktoś koniecznie chce się na nim dorobić. Te wszędobylskie reklamy są denerwujące.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 2/05/2009, 16:32 Quote Post

QUOTE(testudo12 @ 2/05/2009, 15:29)
Generalnie forum jest ok, choć celuje raczej w "elektorat" gimnazjalny.
*



Zarzut raczej niezbyt wielkich lotów. Bo forum jest ok wtedy, gdy 99% userów ma ponad 90 lat? confused1.gif
No i jeszcze jedno, czy możesz przedstawić jakieś dane liczbowe świadczące za Twoim twierdzeniem? Ilu userów to gimnazjaliści?

QUOTE
Dużo gadają, mało w tym wiedzy.


Prosiłbym o jakieś konkretne przykłady.

QUOTE
Poza tym te głupawe zawody wśród moderatorów - który więcej postów nabije, są żenujące i drastycznie obniżają poziom forum.


Jeżeli takie "zawody" byłyby organizowane na poważnie, to faktycznie obniżyłyby poziom forum...

QUOTE
Do tego ostatnio widać, że ktoś koniecznie chce się na nim dorobić. Te wszędobylskie reklamy są denerwujące.


Utrzymanie forum kosztuje, a więc potrzebna jest kasa. Żeby nie wyciągać jej od biednych userów, wykorzystuje się reklamy i wszyscy są zadowoleni. No, może oprócz tych, którzy wszędzie doszukują się prób zarobku na boku.

Ten post był edytowany przez Kytof: 2/05/2009, 16:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
bavarsky
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 252
Nr użytkownika: 55.132

Zawód: BANITA
 
 
post 2/05/2009, 20:21 Quote Post

QUOTE(testudo12 @ 2/05/2009, 15:29)
Generalnie forum jest ok, choć celuje raczej w "elektorat" gimnazjalny.
Dobre też dla maturzystów, ale na powazne dyskusje o historii nie ma się co pisać. Dużo gadają, mało w tym wiedzy.

Kolega, najwidoczniej nie śledził dyskusji w RON, prowadzonej przez Kadrinaziego, czy obecnie przez Redbarona lub Krzysztofa M. w PWS, a dla ludzi interesujących się „Polską Walczącą” bynajmniej Albinos ma wiele w temacie do powiedzenia.
QUOTE(testudo12 @ 2/05/2009, 15:29)
Poza tym te głupawe zawody wśród moderatorów - który więcej postów nabije, są żenujące i drastycznie obniżają poziom forum.


Dr Jarosław Centek [forumowy Redbaron] prowadził ostatnio takowe, ale miały one charakter jedynie kokietujący do ogólnej dyskusji na forum, bynajmniej nie odebrałem tego jako coś żenującego.

Siedzę już trochę na forach, choć na tym dopiero od jakiegoś czasu i jak na razie wielce
sobie szanuję Stonewalla, za jego merytoryczną wiedzę jak i wielką kulturę osobistą w postach jakie tutaj prawi. Wiele z nich pozwoliłem sobie wydrukować. Czapki z głów Panowie przed taką osobą!


Pozdr.

Ten post był edytowany przez makron: 2/05/2009, 22:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

26 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej