Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Trening według ludów Ameryki Północnej
     
gundarkenzo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 95.134

 
 
post 25/09/2014, 11:51 Quote Post

Witam wszystkich, jakiś czas temu miałem przyjemność czytać pewien artykuł o anabolizmie mięśni w warunkach beztlenowych. W artykule tym poruszona została ciekawa historia, według autora, ludy ameryki północnej stosowały ciekawą metodę treningową mięśni ramion, która to ma współcześnie pewne uzasadnienie naukowe. Nie było dokładnie określone jakie ludy stosowały takie praktyki, a sama historia raczej przypominała krótką anegdotę do całości artykułu. Historia wygląd następująco, mężczyźni pewnych plemion ameryki północnej w celu zbudowania potężnych ramion jak i również dużej siły, wiązali sobie pewnego rodzaju specjalne opaski na wysokości styku mięśnia dwugłowego z mięśniem naramiennym, co miało prowadzić do zwiększenia siły ramion. Owa opaska przetrwała również w świadomości społeczności jako tatuaże w tych właśnie okolicach. Czy znacie podobne historię ? czy ktoś zna jakieś źródło gdzie można by potwierdzić takie informacje ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
marcin_m
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 162
Nr użytkownika: 91.494

 
 
post 28/09/2014, 11:26 Quote Post

Ciekawa sprawa, mógłbyś podać autora i tytuł artykułu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
gundarkenzo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 95.134

 
 
post 4/10/2014, 10:00 Quote Post

To było jakieś pisemko dla kulturystów, stąd moja wątpliwość w prawdziwość. Dlatego napisałem na forum ponieważ może ktoś posiada jakieś informacje na dany temat i może można by było zweryfikować te informacje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej