Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najgłupszy pomysl w historii, Smieszne sytuacje i zepsute plany
     
futurysta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 242
Nr użytkownika: 37.843

Circus Maximus
Zawód: Student
 
 
post 25/04/2008, 17:24 Quote Post

Armia Czerwona, II wojna światowa, chęć przeszkolenia psów które miały wchodzić pod niemieckie czołgi z założonymi bombami czyli "psy samobójcy" ktoś nie pomyślał i psy te wchodziły pod radzieckie czołgi, autor pomysłu nie pamiętam już jego nazwiska trafił na BIAŁE NIEDŹWIEDZIE patrz Syberia... w sumie armia zsrr straciła na tym sporo sprzętui nim zorientowali się ze gdzies był bład
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 25/04/2008, 17:44 Quote Post

Powstanie 1846 r
Kilkuset gości chciało wygrać z 3 państwami zaborczymi.
W rezultacie zlikwidowano Wolne Niepodległe i Ściśle Neutralne Miasto Kraków wraz z Okręgiem.
Śmiać się czy płakać?
Austriacy przy okazji animowali ruch rabacji i w Weselu mogliśmy usłyszeć "Mego Dziadka piłą rżnęli" Tym na pewno do śmiechu nie było.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
zagubiony jogi bear
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 681
Nr użytkownika: 34.576

 
 
post 27/04/2008, 18:57 Quote Post

Powstanie Warszawskie, genialny pomysł polskich strategów według którego oddziały AK miały powitać Armię Czerwoną u bram stolicy... ciekawe czy NKWD poradziłoby sobie z nimi szybciej niż we Lwowie.
No i kolejny genialny pomysł, oczekiwanie przez obrońców wolności aż wojska alianckie ruszą na Sowietów w celu wyzwolenia Polski spod bandyckiego reżimu Stalina.

(Jakiekolwiek debaty z tezami w/w postu beda likwidowane. Amatorom dyskusji na ten temat polecam odpowiedni poddzial w dziale "II WS a Polska").
MODERATOR N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 27/04/2008, 19:18
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 27/04/2008, 20:01 Quote Post

Piotr III, Car Wszechrusi etc. wycofał wojska z okupowanego Berlina w 1762 roku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Grzegorz Nowysz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 265
Nr użytkownika: 41.626

Grzegorz Nowysz
 
 
post 27/04/2008, 20:10 Quote Post

Nie wiem czy coś przebije plan inwazji na Wyspy Brytyjskie na grzbietach delfinów smile.gif
Jakiś francuski "naukowiec" przedstawił go Napoleonowi. Oczywiście zanim sprawa doszła do Cesarza zainteresował się nią jakiś wyższy urzędnik czy dowódca (niestety nie pamiętam kto). Sam pomysł spotkał się, mówiąc delikatnie, z dezaprobatą ze strony Bonapartego biggrin.gif Zostało to opisane w "Napoleoniadzie" Łysiaka.

Jezeli mowa o Napoleonie i inwazji Wysp Brytyjskich to niewatpliwie cesarz ma tez cos na sumieniu- czyli delikatnie mowiac wysmianie projektu Fultona.
Jeszcze o epoce.W swojej ksiazce "Art of War" Jomini wysmiewa tych, ktorzy uwazaja ze kiedys bedzie mozna uzywac maszyn latajacych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 28/04/2008, 0:17 Quote Post

Mnie nieodmiennie rozbawia pomysł Maksyiliana I, żeby pozwolić sie wybrac papieżem, chyba coś mu sie popsuło pod koniec życia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Roch
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 613
Nr użytkownika: 35.400

Stanislaw Majewski
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 28/04/2008, 22:23 Quote Post

A mnie bawi poważny japoński plan bombardowania (i podpalania lasów) terytorium USA za pomocą .....papierowych balonów, które kleili w większości uczniowie w szkołach.
Po wysłaniu kilkunastu tysięcy balonów udało się sztabowcom z Tokio zabić....jedną krowę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Speedy
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.547
Nr użytkownika: 3.192

 
 
post 28/04/2008, 22:52 Quote Post

Hej

QUOTE(Roch @ 28/04/2008, 21:23)
Po wysłaniu kilkunastu tysięcy balonów udało się sztabowcom z Tokio zabić....jedną krowę.
*



No nie, niestety nie tylko. W wypadku z balonem z bombami znalezionym w lesie zginęło 5 czy 6 dzieci i nauczycielka ktora z nimi była. Niemniej faktycznie jak na ponad 9000 balonów efekt nadal nie wydaje się miażdżący...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 29/04/2008, 8:29 Quote Post

Dla mnie głupotą do potęgi była detronizacja Mikołaja II przez Sejm Królestwa Polskiego. Bo o ile mogę zrozumieć, że nagrzani hormonami gówniarze ze szkoły podchorążych postanowili rzucić się z motyką na słońce, o tyle fakt, że stare polityczne wygi zasiadające w Sejmie postanowiły zrobić to samo, jest jakimś smutnym absurdem...
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 29/04/2008, 8:50 Quote Post

Zwłaszcza, że uchwalanie takiej detronizacji nie miało żadnej podstawy prawnej i było zwykłym gestem politycznym
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 29/04/2008, 11:22 Quote Post

No, jeśli tak to jakim kawałem było Powstanie Chochołowskie - grupa chłopów z kosami chce obalić kajzera.
Ale ja tam mam dla nich i dla wszystkich powstańców szacunek. Wolę umrzeć dumnie stojąc niż żyć na kolanach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
adso74
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.870
Nr użytkownika: 37.022

 
 
post 29/04/2008, 16:20 Quote Post

No i wziął i ściął bez litości...
Ok: jeden z głupszych pomysłów, o daleko idących konsekwencjach, zapoczątkowany już przez Kołłątaja, później Mochnackiego - przedstawianie polskich porażek jako zwycięstw i wbijanie tego do głów rodakom. To się wspaniale napędzało. Ogłupiony naród robił kolejne powstania, dostawał wciry i dowiadywał się, że to było zwycięstwo. I tak w kółko. Śmiało można stwierdzić, że zaowocowało to przedłużeniem niewoli narodowej o dobrych kilkadziesiąt lat.
Drugi tego typu pomysł: Kościuszko i jego sformułowanie, że Polska nie inaczej może wybić się na niepodległość niż przez walkę z wszystkimi trzema zaborcami. Ze względu na popularność pomysłodawcy utrudniło to znalezienie drogi do jakiegokolwiek kompromisu z którymś z zaborców.
Trzeci: oparcie się o Prusy, zamiast o Rosję, w okresie decydującym o losie państwa i narodu. W efekcie zostaliśmy wymazani z mapy Europy.
Wiem, że przykłady są zawężone, bo dotyczą Polski i Polaków, ale na razie nic o szerszym zasięgu nie przychodzi mi do głowy.
S!
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 29/04/2008, 21:54 Quote Post

Coby nie kontynuować offtopu:
http://www.historycy.org/index.php?showtop...ndpost&p=398661
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 29/05/2008, 10:22 Quote Post

Dostarczenie w zaplombowanie w wagonie kolejowym niejakiego Władimira Ilicza Uljanowa znanego bardziej jako Włodzimierz Lenin zbyt mądrym pomysłem nie było.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 5/06/2008, 9:35 Quote Post

Iwonka Szymaniec-Surwiłło prezydentem Białorusi. Emigracyjny rząd białoruski istnieje na emigracji juz 90 lat i cały czas stara sie odzyskać władzę. WYTRWALI są, co nie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej