Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KRYSTYNA PAWŁOWICZ , Czyli chamstwo z immunitetem posła
     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 23/05/2013, 16:45 Quote Post

Rozumiecie coś z tego, bo ja nie za bardzo:
QUOTE
Przeprosin na początku głównego wydania Faktów TVN domaga się prof. Krystyna Pawłowicz, która zarzuca redakcji TVN24 manipulację wypowiedzi. Według posłanki Prawa i Sprawiedliwości z materiału wycięto zastrzeżenie, że pełen wulgaryzmów opis całego wydarzenia był zaczerpnięty bezpośrednio ze strony internetowej marszu.

Krystyna Pawłowicz, odwołując się do art. 31 i 32 Prawa Prasowego, domaga się opublikowania w ciągu siedmiu dni od otrzymania pisma sprostowania na początku głównego wydania Faktów TVN o godz. 19. Treść sprostowania została także przesłana do wiadomości portalu niezalezna.pl.

Poniżej publikujemy pełną treść sprostowania, którego publikacji od redakcji TVN domaga się prof. Pawłowicz:

Redakcja oświadcza, że emitowany na naszej antenie skrót wypowiedzi prof. Pawłowicz na temat tzw. marszu szmat został zmanipulowany. Prof. Pawłowicz na pytanie prowadzącego rozmowę red. Kuźniara o ocenę uczestników marszu wyraźnie zastrzegła, że to, co powie, jest cytatem z oficjalnego zaproszenia na marsz, i następnie przytoczyła pełen wulgaryzmów opis pobrany z oficjalnej strony www marszu. Redakcja TVN24 dokonała manipulacji zarejestrowanego materiału, usuwając to niezwykle istotne zastrzeżenie, i przytoczony cytat prezentowała jako własną ocenę prof. Pawłowicz. Dokonane zmiany w materiale przeprowadzono wbrew zasadom dziennikarskiego obiektywizmu. Redakcja TVN24 przeprasza prof. Pawłowicz za zaistniałą sytuację i obiecuje w przyszłości dołożyć starań, by tego typu działania nie miały miejsca. Jednocześnie redakcja oświadcza, że nie będzie więcej emitować zmanipulowanego materiału oraz, że zastąpi go na wszystkich swoich stronach internetowych pełną wersją wypowiedzi prof. Pawłowicz.

Za: niezalezna.pl



Ten post był edytowany przez master86: 23/05/2013, 16:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 23/05/2013, 16:53 Quote Post


Tekst przeprosin dotyczy tego, że z materiału został usunięty kilkusekundowy fragment, w którym p. Pawłowicz mówi, że zaczyna cytować.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 23/05/2013, 18:59 Quote Post

Nawet wikipedia przeciw bohatyrce:

QUOTE
Krystyna Pawłowicz (ur. 14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie) – polska prawnik, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2007–2011 sędzia Trybunału Stanu, posłanka na Sejm VII kadencji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 5/01/2018, 16:16 Quote Post

Pawłowicz złożyła zawiadomienie ws. oblania farbą filii jej biura

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz poinformowała, że złożyła zawiadomienie do Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim ws. oblania farbą filii jej biura poselskiego w Sulejówku. Wcześniej posłanka PiS poinformowała o zdarzeniu w mediach społecznościowych.
"Osoby wychowane w nienawiści do Polski przez »walczącą« o pokój i sprawiedliwość polską opozycję, najprawdopodobniej w czasie ostatniej, ogólnopolskiej, świątecznej "akcji" ataków na biura posłów PiS, zniszczyli również elewację i okna w filii mojego biura poselskiego w Sulejówku. Totalni, jak zwykle, nie wykazali się celnością - napisała.

W rozmowie z PAP Pawłowicz poinformowała, że o całym zajściu dowiedziała się w wczoraj, a dzisiaj złożyła zawiadomienie w tej sprawie do Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim. Jak podkreśliła, w oblanym farbą budynku wynajmowała jedynie pokój, w którym znajdowała się filia jej biura poselskiego, natomiast główne biuro mieści się w Mińsku Mazowieckim.
Posłanka PiS podkreśliła, że wokół budynku nie było monitoringu, stąd - jak oceniła - trudno będzie znaleźć sprawców.
- Podejrzewam, że to w ramach tej akcji świątecznej zostało zrobione, kiedy w całej Polsce miały miejsce takie przypadki i tak jak z grobem moich rodziców - zniszczono, zalano, ale tu nie ma monitoringu; może kiedyś to się wyjaśni, ale nie sądzę, żeby udało się ustalić sprawców - powiedziała Pawłowicz.

W lipcu ubiegłego roku Pawłowicz złożyła zawiadomienie na policję ws. znieważenia grobu jej rodziców, który został oblany czerwoną farbą. Posłanka PiS całe zajście - we wpisie w mediach społecznościowych - oceniła jako przejaw "walki politycznej" opozycji.

Seria ataków na biura posłów PiS

W sylwestrową noc na drzwiach biura posła Schreibera i europosła Złotowskiego w Nakle n. Notecią (Kujawsko-Pomorskie) ktoś umieścił napisy "macie krew na rękach przez was zginął Piotr Szczęsny" oraz "konstytucja". Policja zatrzymała w tej sprawie małżeństwo - 34-letniego mężczyznę i 35-letnią kobietę. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania i - jak wynika z informacji PAP - przyznali się do namalowania napisów.

Wcześniej, w weekend 21-22 października 2017 r. z kamienicy w Bydgoszczy, gdzie mieści się biuro posłów została zerwana i zniszczona tablica informacyjna z wizerunkiem godła polskiego i logo PiS; sprawców wówczas nie wykryto.

W połowie grudnia drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy w Sycowie (Dolnośląskie) zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. Na elewacji budynku pozostawiono napisy. Nikt nie ucierpiał, choć biuro znajduje się na parterze budynku mieszkalnego w centrum miasta w pobliżu rynku. Podejrzany o podpalenie Sebastian K. został aresztowany na trzy miesiące; usłyszał zarzuty o charakterze terrorystycznym. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O podobnych zdarzeniach informowali również politycy PO. Poseł Platformy Arkadiusz Myrcha w środę zamieścił na Twitterze wpis ze zdjęciem zamalowanej farbą tablicy biura PO i poselskiego - swojego oraz posłów Tomasza Lenza i Antoniego Mężydło. Jak wówczas zaznaczył, był to trzeci przypadek zniszczenia tablicy.


(za Onet)

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.258
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 9/01/2018, 23:36 Quote Post

QUOTE
"Służby i lewactwo znowu pokonały" Jana Szyszkę, Witolda Waszczykowskiego i Antoniego Macierewicza – napisała na Facebooku Krystyna Pawłowicz


Biorąc pod uwagę kto jest prawdziwym decydentem kto ma być na stołku ministra a kto nie nasza gwiazda chyba trochę odleciała. Następnym razem może nie być tak miło https://www.youtube.com/watch?v=u6PYyMMg3So
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 26/01/2018, 8:25 Quote Post

CODE
"Liberalno-lewackie środowiska propagują wśród dzieci i młodzieży nienaturalne postawy i relacje" - tak Krystyna Pawłowicz skomentowała samobójstwo nastoletniego Kacpra. Około 2000 osób, w tym ponad 200 uczonych, podpisało się pod apelem z prośbą o interwencję w sprawie posłanki. Jest efekt: Wyższa Szkoła Administracji i Prawa rozwiązała umowę z Pawłowicz za porozumieniem stron.

https://wiadomosci.wp.pl/pawlowicz-stracila...13124868122753a

Odpowiedź posłanki:

CODE
Lewactwo w szale radości !”Pawłowicz straciła pracę za wpis na fb!”.
Otóż,”znawcy prawa o obrońcy konstytucji” !
POSŁA NIE MOŻNA ZWOLNIĆ Z PRACY !Nawet tego nie wiecie...
Sama się wcześniej zwolniłam,by mieć więcej czasu na obronę polskich spraw przed wami...

https://wiadomosci.wp.pl/krystyna-pawlowicz...13415258683521a

Sama się zwolniła z czego? Z pracy na uczelni, czy z bycia posłem, bo tak chyba należało, bo to interpretować. wink.gif A może etat na uczelni to według niej nie praca? W takim razie, co?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 26/01/2018, 10:13 Quote Post

QUOTE
Sama się wcześniej zwolniłam,by mieć więcej czasu na obronę polskich spraw przed wami...

Parafrazujac slynne zdanie wypowiedziane przez Adolfa po spotkaniu z Francisco:
- wolalbym, zeby mi wyrwano wszystkie zeby zamiast posiadac takiego "obronce".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 17/11/2018, 15:43 Quote Post

Kolejny wyskok poslicy Pawlowicz:

Założyciel Amnesty International w Polsce komentuje słowa Krystyny Pawłowicz

"Pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie mnie obrazić, (…) ale ten komentarz obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję, i obraża pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu" - tak Bogusław Stanisławski, założyciel Amnesty International w Polsce komentuje słowa Krystyny Pawłowicz. Posłanka PiS napisała o nim na swoim Twitterze: "starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi (...) poniża swą godność, pewnie za marne grosze".
O wpisie posłanki Pawłowicz informowaliśmy wczoraj. Po kilku dniach od zamieszczenia kontrowersyjnej opinii głos postanowił zabrać Bogusław Stanisławski, który został obrażony przez krewką polityk. Na łamach portalu skwerwolnosci.eu założyciel Amnesty International zamieścił komentarz na temat zaistniałej sytuacji.
"Nie adresuję tego wpisu do autorki wspomnianego komentarza (jakakolwiek interakcja wydaje mi się odrażająca), choć chciałbym, żeby wiedziała, iż jej komentarz w jakimś sensie mnie nobilituje poprzez znalezienie się w gronie wspaniałych osób, które pozostaną na zawsze zapisane złotymi literami w polskiej historii, a których godność zdążyła swoimi słowami znaczne wcześniej podeptać" - pisze mężczyzna.

Pomimo tego, że Stanisławowski nie zwrócił się bezpośrednio do Krystyny Pawłowicz, nie omieszkał skrytykować jej zachowania. "Pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie mnie obrazić, daje za to świadectwo o stanie człowieczeństwa istoty, która ten komentarz skreśliła. Ale ten komentarz obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję, i obraża pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu, bowiem zelżone odznaczenie nosi nazwę >Polonia Restituta<" - kontynuuje założyciel AI w naszym kraju.
W dalszej części wpisu mężczyzna dziękuje wszystkim, którzy wyrazili swoje wsparcie w tej sytuacji. Wymienieni zostali przede wszystkim Jerzy Owsiak i mec. Jacek Dubois.
"I pragnę jeszcze w tym miejscu gorąco podziękować Jerzemu Owsiakowi za wyrazy solidarności skreślone niezwłocznie po ukazaniu się tego haniebnego komentarza: Panie Jurku, jest Pan wielki poprzez swoją wrażliwość i niezłomną postawę w każdej sytuacji, która skłania do obrony ludzkiej godności: byłbym zaszczycony, gdybym mógł kiedyś dłoń Pana uścisnąć" - pisze Stanisławski.
"Pragnę gorąco podziękować Panu mec. Jackowi Dubois, który zadeklarował serdecznym słowem przyjście mi z nieocenioną pomocą prawną, gdybym zdecydował się na złożenie pozwu o naruszenie moich dóbr osobistych. Nota bene, podobną deklarację złożył mi mój przyjaciel, znakomity prawnik, od niedawna adwokat, przez wiele lat wysoki rangą pracownik SN (wielkie dzięki, Mateuszu!)" - czytamy we wpisie.

(skwerwolnosci.eu)


N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/11/2018, 15:55 Quote Post

A tu scenka z procesu Pawłowicz- Owsiak:
https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/dziw...BUdUduBt953EL_c

Wyrok ma być ogłoszony 29 listopada.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.258
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 17/11/2018, 16:40 Quote Post

Jest to najjaśniejsza prawnicza gwiazda PiS-u w parlamencie i KRS. I mam nadzieję, że nie schowają ją do szafy jeszcze długo.

QUOTE
"Pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie mnie obrazić, daje za to świadectwo o stanie człowieczeństwa istoty, która ten komentarz skreśliła. Ale ten komentarz obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję, i obraża pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu, bowiem zelżone odznaczenie nosi nazwę >Polonia Restituta<"


jaśniej nie można

respekt.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/11/2018, 8:47 Quote Post

Minęła się z powołaniem. Rzecznik partii, jak nic. wink.gif

QUOTE
Pani G. Mosbacher @USAmbPoland,
jako poseł na Sejm RP ŻĄDAM od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokrat wybranych władz.
Proszę szanować nasze zwyczaje i polskie prawo,które wiąże wszystkich,także antypolską,antydemokratyczną stację TVN.


https://www.wprost.pl/kraj/10171006/slowa-a...skie-prawo.html

Dobrze, że dodała wszystkich, bo do tej pory można było żyć w przeświadczeniu, że dla wybranych ono przestało być wiążące.

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 27/11/2018, 8:53
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
rycerzXXIw.
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 383
Nr użytkownika: 37.050

Zawód: prawnik
 
 
post 16/12/2018, 6:44 Quote Post

No wreszcie będziemy mieli ją z głowy..


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krystyna-pa...olityki/7ntgp2c

Kontrowersyjna posłanka Prawa i Sprawiedliwości oznajmiła na Twitterze, że kończy swoją polityczną karierę. "Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca, teraz młodzi" - napisała parlamentarzystka.
Deklaracja Pawłowicz pojawiła się w odpowiedziach pod jej wpisem ze świątecznymi życzeniami. "Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca,teraz młodzi.Pozdrawiam (pisownia oryginalna - red.)" - stwierdziła posłanka.

Odpowiadając na pytania internautów chcących dowiedzieć się co dokładnie Pawłowicz miała na myśli, napisała: "czas już pomyśleć o życiu poza polityką,zobaczyć jeszcze miejsca rodzinne, pokurować zdrowie, posprzątać po sobie (pisownia oryginalna - red.)".
Jednocześnie obserwowana przez ponad 30 tys. użytkowników posłanka przekazała, że zawiesza swoją aktywność na Twitterze. "Chcę swą polityczną aktywność zakończyć,mam dużo spraw do załatwienia,życiowego zakończenia i uporządkowania. Może jesienią tu wrócę.Wpisywać się będzie można. Może wstawię tylko jakąś informację np o wyroku w procesie z Owsiakiem (pisownia oryginalna - red.)" - napisała.

Pawłowicz sprecyzowała, że jej decyzja o wycofaniu się z polityki dotyczy nie tylko mediów społecznościowych, ale jej całej działalności.
Krystyna Pawłowicz zaprzeczyła też, że jej postanowienie jest związane z nominacją na inne stanowisko. Podkreśliła, że "już od dawna jest na emeryturze". "Wszystko,co chciałam osiągnęłam i jestem szczęśliwa,że mogłam coś dla Polski realnie robić.Przy Prezesie (pisownia oryginalna - red.)" - zaznaczyła posłanka.




Jeden z lepszych niespodziewanych prezentów świątecznych jakie w życiu dostałem. worthy.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/12/2018, 8:53 Quote Post

QUOTE(rycerzXXIw. @ 16/12/2018, 6:44)
No wreszcie będziemy mieli ją z głowy..


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krystyna-pa...olityki/7ntgp2c


Jeden z lepszych niespodziewanych prezentów świątecznych jakie w życiu dostałem. worthy.gif
*



Ciekawe, czy jej odejście z polityki i sobotnia konwencja PiS-u to rezultat tego ostatniego, czy przypadkowa zbieżność. dry.gif Jeżeli to ostatnie znaczyłoby, że źle się dzieje w państwie Jarosława.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 16/12/2018, 10:13 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 16/12/2018, 8:53)
Ciekawe, czy jej odejście z polityki i sobotnia konwencja PiS-u to rezultat tego ostatniego, czy przypadkowa zbieżność.

Raczej nadchodzące wybory do PE.

Po "prawej" stronie (umownie, bo nie chcę tutaj analizować że w sumie PiS to taka pobożna lewica) PiS-owi nic nie grozi, więc będzie grał o centrum i przede wszystkim o to żeby poziom wku.rzenia ludzi nie przełożył się na wysoką frekwencje ludzi którzy zagłosują na cokolwiek byle nie ich. A ma zamiar to osiągnąć m.in. przelotnie usuwając z widoku publicznego co większych oszołomów (w tym pewnie również "genialnego stratega").
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/12/2018, 14:28 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 16/12/2018, 10:13)
QUOTE(ChochlikTW @ 16/12/2018, 8:53)
Ciekawe, czy jej odejście z polityki i sobotnia konwencja PiS-u to rezultat tego ostatniego, czy przypadkowa zbieżność.

Raczej nadchodzące wybory do PE.

*



Postanowiłaby startować do PE i stąd nagła cisza? dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej