Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

> Nr 2 w NSDAP i III Rzeszy

Flavius Generalissimus Magnus

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 104.709

post 6/08/2019, 11:42 Quote Post

Nie zauważyłem, żeby był już taki temat na forum, a wydaje mi się całkiem ciekawy, bo istnieje wiele zdań nt. osoby, która była najbardziej wpływowa przed '33 jak i po. Niektórzy mówią, że Gõring, niektórzy, że Himmler, a inni uważają że Heydrich. Proponuję, by stosować ramy czasowe lub odnosić się do konkretnych wydarzeń, bo wiadomo, że sytuacja się zmieniała. Np. 1941-1944- H.Himmler, a w momencie, gdy Hitler przebywał w bunkrze - M. Bormann.

User is offline  PMMini Profile Post #1

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi

Flavius Generalissimus Magnus

I ranga
*
Nr użytkownika: 104.709

post 17/08/2019, 17:24 Quote Post

Przepraszam, że długo nie odpowiadałem, ale wiadomo wakacje biggrin.gif. Zgadzam się z Twoim według mnie trafnym spostrzeżeniem, iż Hitler rządził stosując się do zasady "dziel i rządź". Co ciekawe nawet będąc w więzieniu, gdy ruch nazistowski był skłócony nie zabrał głosu i nie starał się opanować sytuacji, bo to pozwoliłoby na wykreowanie się nowego wodza. Zresztą Hitler nie chciał, by naziści działali bez niego. Tym samym był zły,że wzięli udział w wyborach z 1924 roku, w których odnieśli na początku sukces (I wybory), ale potem taktyka AH się opłaciła i wspólny front stracił wiele mandatów w wyborach grudniowych.

User is offline  PMMini Profile Post #2

Duncan1306

Milutki tygrysek lewakożerca
Nr użytkownika: 97.206

Wlodzimierz Sodula
Zawód: amator historii

post 18/08/2019, 14:47 Quote Post

Chciałem zauważyć że temat brzmi kto był numer 2 w NSDAP a nie w III Rzeszy bo to nie całkiem to samo :-)
Ponadto inna była hierarchia oficjalna a inna faktyczna
Rudolf Hoess był zastępcą Hitlera w NSDAP więc oficjalnie osobą nr 2 w partii a po jego locie do Anglii szefem Kancelarii NSDAP został Martin Bormann

User is offline  PMMini Profile Post #3

pawelboch

VI ranga
Nr użytkownika: 33.982

Pawel

post 10/09/2019, 13:37 Quote Post

QUOTE(Duncan1306 @ 18/08/2019, 15:47)
Chciałem zauważyć że temat brzmi kto był numer 2 w NSDAP a nie w III Rzeszy bo to nie całkiem to samo :-)
Ponadto inna była hierarchia oficjalna a inna faktyczna

Dokładnie, realna władza zazwyczaj jest gdzie indziej.

Rudolf Hoess był zastępcą Hitlera w NSDAP więc oficjalnie osobą nr 2 w partii a po jego locie do Anglii szefem Kancelarii NSDAP został Martin Bormann
*

Ja bym jednak stawiał na Canarisa. Wielu "zagadek" III Rzeszy oraz 2wś nie da się wytłumaczyć inaczej.

pzdr., PB

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

rasterus

VI ranga
Nr użytkownika: 89.006

post 12/09/2019, 4:11 Quote Post

QUOTE(pawelboch @ 10/09/2019, 13:37)
Ja bym jednak stawiał na Canarisa. Wielu "zagadek" III Rzeszy oraz 2wś nie da się wytłumaczyć inaczej.

pzdr., PB
*

A jakieś argumenty za tym wyborem?

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej