Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wałęsa polubił Gierka. Grudzien 1970
     
Grapeshot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer
 
 
post 25/02/2016, 10:15 Quote Post

QUOTE
Mata
Zwierzę Ci się z pewnej rzeczy. Przez wiele lat w ogóle nie wyobrażałem sobie, że Polacy mogli donosić do Gestapo. Przecież owo Gestapo to była ABSOLUTNA KWINTESENCJA ANTYPOLSKOŚCI. Kiedyś dowiedziałem się (zresztą od kolegi z pracy syna ubeko/esbeka ), że były całe stosy tych donosów w całej Generalnej Guberni.
Jak pewnie zauważyłeś drogi Emigrancie jestem statystykiem. Patrzę jakie są odsetki pewnych zachowań w całości populacji lub w jej podgrupach.


Piszesz nie do mnie ale mam taką uwagę: wolałbym abyś te swoje odkrycia przedstawił jako profesjonalny statystyk i nie powoływał się na kolegę z pracy, syna UBeka i SBeka. Wiesz chyba, że sama ta jego genealogia nie wzbudza zaufania. Poza tym, wiem, że za Niemca mieliśmy rodzimych szmalcowników, bywały też różne inne przypadki donosów, ale całe stosy tych donosów?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
maslak1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 82.056

 
 
post 26/02/2016, 8:33 Quote Post

Ponieważ jak się w ludzi pompuje propagandę i bzdury od wielu lat i gloryfikuje się klęski i debilizm powstańczy, to informacje dotyczące normalnego szarego życia, w szarej rzeczywistości uważane są za brednie. Jakoś też trzeba zanegować rzeczywistość,w której tak naprawdę jesteśmy jednym z najwredniejszych,zawistnych i głupich narodów w Europie.O czym świadczą chociażby nazwy wielu nieistniejących już zakładów w Warszawie oraz nazwy firm, działających obecnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 26/02/2016, 10:11 Quote Post

Tak, mamy w Polsce zakłamanie najwyższego rzędu.

1. Wspomniałem tu o donosach do Gestapo dlatego, że gdyby ludzie nie wypierali z siebie tej hańby, to Wałęsa mógłby się przyznać do kablowania za wczesnego Gierka. A tak - skoro tamtego nie ma - to największą hańbą można ogłosić donoszenie do SB nawet wtedy gdy się popiera aktualnego I sekretarza PZPR.
2. Teraz wszyscy się rozpływają nad Żołnierzami Niezłomnymi. OK, każdy porządny człowiek jest za tym, szczególnie wobec tego co im zrobił PRL. Ale zupełnie się nie wspomina, że część tych Żołnierzy przepłynęła bezboleśnie do Stowarzyszenia PAX, założonego przez niewątpliwie najbardziej charyzmatyczną postać prawicowego podziemia z czasów II Wojny Światowej: Bolesława Piaseckiego. PAX SIĘ ROZPŁYNĄŁ W POWIETRZU.
3. Prawica domaga się chwalebnego uznawania udziału Polaków w ratowaniu Żydów w czasie okupacji. Tymczasem prawica w tym czasie wspierała (w różny sposób i nie mówię, ze wszyscy) denuncjowanie Żydów i Polaków, którzy owych Żydów ratowali.


Aktualną ofiarą owego zakłamania będzie Wałęsa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/02/2016, 12:33 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 26/02/2016, 10:11)

3. Prawica domaga się chwalebnego uznawania udziału Polaków w ratowaniu Żydów w czasie okupacji. Tymczasem prawica w tym czasie wspierała (w różny sposób i nie mówię, ze wszyscy) denuncjowanie Żydów i Polaków, którzy owych Żydów ratowali.
Nie ma jak wciskać swoje fobie do każdego tematu...

QUOTE

Aktualną ofiarą owego zakłamania będzie Wałęsa.

Wałęsa ofiarą Friszkego i W. Kuczyńskiego- można pęknąć ze śmiechu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 26/02/2016, 12:54 Quote Post

Zgadzam się Emigrancie, że każdy temat, który tu jest użyty jako wspomagający, można naświetlać różnie. Każde naświetlenie może kogoś krzywdzić, kogoś urażać, a nie możemy rzeczy pogłębiać. Bo jest ona już wałkowana w innych wątkach.

Mnie i chyba Maslakowi chodzi o to, że Wałęsa ma sytuację propagandowo zdefiniowaną w taki sposób, że znalażł się w prawdziwie tragicznej pułapce. Teoretycznie może się zdarzyc, że jego zdrowie nie wytrzyma takiego długotrwałego strsu i bezsilności.

To, ze ludzie lewicy TEŻ są zakłamani, to absolutna racja. Friszke ostatnio wygląda jakby go ktoś mocno w łeb walnął.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 26/02/2016, 13:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 26/02/2016, 13:07 Quote Post

QUOTE
Mnie i chyba Maslakowi chodzi o to, że Wałęsa ma sytuację propagandowo zdefiniowaną w taki sposób, że znalażł się w prawdziwie tragicznej pułapce. Teoretycznie może się zdarzyc, że jego zdrowie nie wytrzyma takiego długotrwałego strsu i bezsilności.


A z tym i ja się zgodzę.
Obrońcy Wałęsy nie pozwolą mu się przyznać, a jak już grafolog i prokuratura potwierdzi oryginalność podpisów zaczną etap bagatelizacji.

A badania pokazują, że ludzie oczekują tylko skruchy, wyjaśnienia i przeprosin.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 26/02/2016, 13:32 Quote Post

mata2010:
QUOTE
Mnie i chyba Maslakowi chodzi o to, że Wałęsa ma sytuację propagandowo zdefiniowaną w taki sposób, że znalażł się w prawdziwie tragicznej pułapce. Teoretycznie może się zdarzyc, że jego zdrowie nie wytrzyma takiego długotrwałego strsu i bezsilności.


Czy tak trudno zrozumiec, ze Najjasniejszy Elektryk sam siebie wmanewrowal w te sytuacje, wylacznie przez wlasna bufonade i rozdmuchane ego ???
A twoja troska o jego zdrowie, jakkolwiek godna podziwu, powinna byc ukierunkowana nie na stan emocjonalny tylko na diete Elektryka, bo w ciagu ostatnich kilkunastu lat jego wyglad upodobnil sie do Elvisa na tydzien przez zawalem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
michalinaolbry
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 99.148

Michalina Olbrychska
Zawód: kosmetolog
 
 
post 26/02/2016, 13:35 Quote Post

Myślę że były to inne czasy i punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/02/2016, 13:48 Quote Post

QUOTE(michalinaolbry @ 26/02/2016, 13:35)
Myślę że były to inne czasy i punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia...
*


Może rozwiniesz, bo z tego nic nie wynika. To taka mowa-trawa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 26/02/2016, 17:02 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 26/02/2016, 14:32)
A twoja troska o jego zdrowie, jakkolwiek godna podziwu, powinna byc ukierunkowana nie na stan emocjonalny tylko na diete Elektryka, bo w ciagu ostatnich kilkunastu lat jego wyglad upodobnil sie do Elvisa na tydzien przez zawalem.
*


To chyba już od Sierpnia'80 nabierał wagi, nie tylko politycznej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej