Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Trudny problem Polska-Ukraina
     
the tryzub
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Nr użytkownika: 75.805

Petro K.
 
 
post 2/05/2012, 7:25 Quote Post

Na początek ewentualnej dyskusji proponuje film ( autorstwo moje ) :


Stepan Bandera - bez mitów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 2/05/2012, 7:46 Quote Post

Powinieneś zatytułować ten film "propaganda ukraińskiego ruchu faszystowskiego/nacjonalistycznego".

Udowodnij, ze film propaguje "faszyzm".
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/05/2012, 2:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
the tryzub
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Nr użytkownika: 75.805

Petro K.
 
 
post 2/05/2012, 7:53 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 2/05/2012, 8:46)
Powinieneś zatytułować ten film "propaganda ukraińskiego ruchu faszystowskiego/nacjonalistycznego".
*


prosilbym odrobine merytoryki... ktora informacja zawarta w tym filmiku jest nieprawdziwa ... jesli potrafisz podwazyc autentycznoisc chocby jednej wypowiedzi...chocby jednej informacji biograficznej bohaterow filmiku ...to jestem gotow skasowac film i przeprosic za rozsiewanie falszywej propagandy... jesli nie, to po prostu brak argumentow powoduje nerwowe reakcje smile.gif


Ten post był edytowany przez the tryzub: 2/05/2012, 7:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 2/05/2012, 8:10 Quote Post

"Ale przez cały czas nie przeżywałem tego tak silno, jak przeżywałem decyzję o wysłaniu na pewną śmierć dwóch członków UON - Lemyka i tego, kto zabił Piernackiego."

Dobre. Planuje się i wykonuje morderstwo na Ministrze Spraw Wewnętrznych II RP(15.06.1934r.), porywając się na jednego z najważniejszych funkcjonariuszy państwa, w którym się mieszka i żyje (i którego ma się obywatelstwo), i jest się zdziwionym, że posądzają cię o terroryzm, i ściagają z całą mocą prawa .... Chwilę po tym powstała Bereza Kartuska. Sam morderca uciekł za granicę, a w procesie skazano osoby, które mu pomagały. Nawiasem mówiąc - jak skończył Maciejka w Argentynie ?
 
Post #4

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 2/05/2012, 8:16 Quote Post

QUOTE(the tryzub @ 2/05/2012, 7:53)
prosilbym odrobine merytoryki... ktora informacja zawarta w tym filmiku jest nieprawdziwa ...


Propaganda bardzo często polega nie na podawaniu nieprawdziwych informacji, a na wybiórczym i ograniczonym podawaniu prawdziwych informacji, co służy jednak budowaniu fałszywego całościowego obrazu. W przypadku wybielania faszystów z OUN dokonywanego przez Ukraińców, propaganda polega często np. na przemilczaniu faszystowskiego charakteru ideologicznego tej organizacji.

QUOTE
jesli potrafisz podwazyc autentycznoisc chocby jednej wypowiedzi...


Potrafię przytoczyć mnóstwo przykładów propagandy komunistycznej, z której wynikałoby, że komuniści są wspaniałymi ludźmi, którzy pragną tylko i wyłącznie szczęścia ludzkości. I to też będą autentyczne przemówienia, autentyczne wypowiedzi. Tylko co z tego?

Ten post był edytowany przez Recoil: 2/05/2012, 8:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
the tryzub
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Nr użytkownika: 75.805

Petro K.
 
 
post 2/05/2012, 8:18 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 2/05/2012, 9:10)
"Ale przez cały czas nie przeżywałem tego tak silno, jak przeżywałem decyzję o wysłaniu na pewną śmierć dwóch członków UON - Lemyka i tego, kto zabił Piernackiego."

Dobre. Planuje się i wykonuje morderstwo na Ministrze Spraw Wewnętrznych II RP(15.06.1934r.), porywając się na jednego z najważniejszych funkcjonariuszy państwa, w którym się mieszka i żyje (i którego ma się obywatelstwo), i jest się zdziwionym, że posądzają cię o terroryzm, i ściagają z całą mocą prawa .... Chwilę po tym powstała Bereza Kartuska. Sam morderca uciekł za granicę, a w procesie skazano osoby, które mu pomagały. Nawiasem mówiąc - jak skończył Maciejka w Argentynie ?
*


byc moze Jozef Pilsudski nie przezywal za zamachowcow z bojowek PPS i nie martwil sie o ich zycie kiedy wysylal ich dokonywac zamachy terrorystyczne, w czasach gdy walczyl o niepodleglosc Polski...
nie wiem tego i nie mam zamiaru tego wyjasniac ...

z cytatu jaki Ci sie spodobal wynika , ze Bandera za swoich pobratymcow przezywal...stwierdzil , ze bardziej niz za wlasne zycie ... ten fragment pochodzi ze slowa koncowego Bandery w lwowskim procesie.wlasnie na tych slowach przemowa urywa sie ...sad nie dopuscil do wygloszenia do konca przemowy koncowej. Cos najwyrazniej nie pasowalj wladzom RP ... smile.gif

QUOTE(Recoil @ 2/05/2012, 9:16)
QUOTE(the tryzub @ 2/05/2012, 7:53)
prosilbym odrobine merytoryki... ktora informacja zawarta w tym filmiku jest nieprawdziwa ...


Propaganda bardzo często polega nie na podawaniu nieprawdziwych informacji, a na wybiórczym i ograniczonym podawaniu prawdziwych informacji, co służy jednak budowaniu fałszywego całościowego obrazu. W przypadku wybielania faszystów z OUN dokonywanego przez Ukraińców, propaganda polega często np. na przemilczaniu faszystowskiego charakteru ideologicznego tej organizacji.

QUOTE
jesli potrafisz podwazyc autentycznoisc chocby jednej wypowiedzi...


Potrafię przytoczyć mnóstwo przykładów propagandy komunistycznej, z której wynikałoby, że komuniści są wspaniałymi ludźmi, którzy pragną tylko i wyłącznie szczęścia ludzkości. I to też będą autentyczne przemówienia, autentyczne wypowiedzi. Tylko co z tego?
*




mam nadzieje ze potrafisz rowniez przytoczyc przyklady faszystow europejskich z innych krajow ... ktorych tak masowo nazisci mordowali:)


Slusznosc stwierdzenia dotyczacego komunistow potwierdzam... ale blad logiczny polega na tym ze jesli wezmiesz przykladowo konstytucje sowietow to smialo mozesz nazwac ja jedna z najdemokratyczniejszych w swiecie... ale jednoczesnie znajdziesz cala mase wypowioedzi , rozkazow , podpisow pod rozkazami decydentow tej bandy pokazujacych ze to tylko fikcja...

W danym wypadku mamy do czynienia z Bandera... czy mozesz zademonstrowac jakies cytaty z Bandery ktore obraz jaki zaprezentowalem ja? Od razu zaznacze ze poprosze o zrodla smile.gif

Ten post był edytowany przez the tryzub: 2/05/2012, 8:19
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 2/05/2012, 8:35 Quote Post

QUOTE(the tryzub @ 2/05/2012, 8:26)
mam nadzieje ze potrafisz rowniez przytoczyc przyklady faszystow europejskich z innych krajow  ... ktorych tak masowo nazisci mordowali:)


Hitlerowcy masowo mordowali członków OUN? To coś nowego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
the tryzub
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Nr użytkownika: 75.805

Petro K.
 
 
post 2/05/2012, 8:37 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 2/05/2012, 9:35)
QUOTE(the tryzub @ 2/05/2012, 8:26)
mam nadzieje ze potrafisz rowniez przytoczyc przyklady faszystow europejskich z innych krajow  ... ktorych tak masowo nazisci mordowali:)


Hitlerowcy masowo mordowali członków OUN? To coś nowego.
*


tak uwazasz ...a jesli wykaze Ci ze jednak mordowali...

i zrobie to bardzo chetnie , dla likwidacji jeszcze jednego polskiego mitu...

tak uwazasz ...a jesli wykaze Ci ze jednak mordowali... i zrobie to bardzo chetnie , dla likwidacji jeszcze jednego polskiego mitu...


A wiec czekamy na informacje dotyczace jak wyzej.
Moderator N_S




Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/05/2012, 2:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 2/05/2012, 8:38 Quote Post

QUOTE(the tryzub @ 2/05/2012, 8:37)
tak uwazasz ...a jesli wykaze Ci ze jednak mordowali... smile.gif


Wykaż, że MASOWO. I że OUN w wyniku tego faktycznie poniosła jakieś znaczące straty. Bo hitlerowcy mordowali każdego, nawet i innych hitlerowców. dry.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 2/05/2012, 8:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 2/05/2012, 8:48 Quote Post

QUOTE
byc moze Jozef Pilsudski nie przezywal za zamachowcow z bojowek PPS i nie martwil sie o ich zycie kiedy wysylal ich dokonywac zamachy terrorystyczne, w czasach gdy walczyl o niepodleglosc Polski...
nie wiem tego i nie mam zamiaru tego wyjasniac ...


Czy potrafisz podać jakieś przykłady, kiedy to rewolucjoniści z PPS (pod przewodnictwem J. Piłsudskiego) walczący o niepodległą Polskę mordowali cywilną ludność zaborców za pomoca drógów, pił, sieker i łomów ? A może nabijali małe rosyjskie dzieci na sztachety płotów, lub wrzucali je do studni ?

QUOTE
z cytatu jaki Ci sie spodobal wynika , ze Bandera za swoich pobratymcow przezywal...stwierdzil , ze bardziej niz za wlasne zycie ...


Nam Polakom jakoś trudno zakaceptować kult S. Bandery jako bohatera narodowego we współczesnej Ukrainej. Nie wiesz przypadkiem, dlaczego ?

QUOTE
ten fragment pochodzi ze slowa koncowego Bandery w lwowskim procesie.wlasnie na tych slowach przemowa urywa sie ...sad nie dopuscil do wygloszenia do konca przemowy koncowej. 


A może rzućmy okiem na inny fragment tejże przemowy końcowej:

Mуwiłem już, że Organizacja sądziła tylko Ukraińców; natomiast gdy szło o przedstawicieli polskiej władzy, czy też polskich instytucji państwowych, to nie przeprowadzaliśmy procesu sądzenia. Co do zamachu na wojewodę wołyńskiego Jezewskiego, to ten zamach miał takie same tło, jak i planowany zamach na kuratora Gadomskiego oraz wykonany na ministra Pierackiego. Wojewoda Jуzewski miał zginąć nie dlatego, że - jak mówi prokurator - chciał zbliżenia dwóch narodów, ale dlatego, że celem całej polityki rządu polskiego, w szczegуlnoњci na Wołyniu, jaką reprezentowaі Jуzewski, była państwowa i narodowa asymilacja Ukrainców. Na dyrektora Babija i na Baczyńskiego Trybunał Rewolucyjny wydał wyrok śmierci za przestępstwo zdrady narodowej (...) Stoimy na stanowisku, że obowiązkiem każdego Ukraińca jest podporządkowanie swych osobistych spraw i całego swego życia interesom i dobru nacji (...) Sąd, który wydał te wyroki śmierci, miał mandat od OUN (...) Nasza idea w naszym pojęciu jest tak wspaniała, że, gdy chodzi o jej realizację, to nie jednostki, nie setki, a miliony ofiar trzeba poświęcić, ażeby ją jednak zrealizować.

QUOTE
Cos najwyrazniej nie pasowalj wladzom RP


Może nie pasowało to, że Bandera w patetycznym, oderwanym od rzeczywistości tonie nawoływał do walki z legalnymi władzami II RP ? Że nawet oprócz Polaków chciał mordować swoich pobratymców, którzy chcieli ułożyć się z władzami RP ?

http://www.irekw.internetdsl.pl/maciejko_hryhor.html
 
Post #10

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 2/05/2012, 9:09 Quote Post

QUOTE(the tryzub @ 2/05/2012, 8:26)
mam nadzieje ze potrafisz rowniez przytoczyc przyklady faszystow europejskich z innych krajow  ... ktorych tak masowo nazisci mordowali:)


Naziści faszystom z OUN dawali do ręki do broń, tworząc np. batalion Nachtigal.

Swoją drogą, faszyści/nacjonaliści ukraińscy mordowali siebie wzajemne - np. tym z frakcji Bandery zdarzało się mordować tych z frakcji Melnyka.

QUOTE
Slusznosc stwierdzenia dotyczacego komunistow potwierdzam... ale blad logiczny polega na tym ze jesli wezmiesz przykladowo konstytucje sowietow to smialo mozesz nazwac ja jedna z najdemokratyczniejszych w swiecie... ale jednoczesnie znajdziesz cala mase wypowioedzi , rozkazow , podpisow pod rozkazami decydentow tej bandy pokazujacych ze to tylko fikcja...


A to liczą się podpisy, a nie czyny podwładnych i całokształt działalności danej organizacji? Patrząc w taki absurdalny sposób, to przywódcy Hutu są zapewne "niewinni" ludobójstwa w Rwandzie, bo przypuszczalnie żaden z nich nie zostawił rozkazów ludobójstwa opatrzonych podpisem i pieczątką.

Czy jeżeli przykładowo ktoś założy organizację neonazistowską, potem pójdzie do więzienia, a jego podwładni w tym czasie skatują na śmierć jakiegoś Żyda, to Twoim zdaniem siedzący w więzieniu przywódca nie ponosi współodpowiedzialności za aktywność organizacji, której charakter i ideologię kształtował?

Ten post był edytowany przez Recoil: 2/05/2012, 9:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 2/05/2012, 9:15 Quote Post

QUOTE
http://www.youtube.com/watch?v=2oysXmp7P_8

Tak się zastanawiam , czy Ukraińcy mający w sumie ciekawą historie i wielu pozytywnych bohaterów narodowych , muszą gloryfikować zbrodniarzy i patronów ludobójczej UPA , w jakim celu i dlaczego ?
Z polskiego punktu ( a mogę mieć inny ? )widzenia film dość obrzydliwy , to tak jakby na hebrajskim portalu historycznym Niemiec wrzucił filmik nobilitujący Hitlera , Adolf dobry walczył z bezrobociem , budował drogi , zwalczał zbrodnicze SA ( noc długich noży ) , abstynent , wegetarianin , same plusy .
 
Post #12

     
the tryzub
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 245
Nr użytkownika: 75.805

Petro K.
 
 
post 2/05/2012, 9:18 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 2/05/2012, 9:48)
QUOTE
byc moze Jozef Pilsudski nie przezywal za zamachowcow z bojowek PPS i nie martwil sie o ich zycie kiedy wysylal ich dokonywac zamachy terrorystyczne, w czasach gdy walczyl o niepodleglosc Polski...
nie wiem tego i nie mam zamiaru tego wyjasniac ...


Czy potrafisz podać jakieś przykłady, kiedy to rewolucjoniści z PPS (pod przewodnictwem J. Piłsudskiego) walczący o niepodległą Polskę mordowali cywilną ludność zaborców za pomoca drógów, pił, sieker i łomów ? A może nabijali małe rosyjskie dzieci na sztachety płotów, lub wrzucali je do studni ?

QUOTE
z cytatu jaki Ci sie spodobal wynika , ze Bandera za swoich pobratymcow przezywal...stwierdzil , ze bardziej niz za wlasne zycie ...


Nam Polakom jakoś trudno zakaceptować kult S. Bandery jako bohatera narodowego we współczesnej Ukrainej. Nie wiesz przypadkiem, dlaczego ?

QUOTE
ten fragment pochodzi ze slowa koncowego Bandery w lwowskim procesie.wlasnie na tych slowach przemowa urywa sie ...sad nie dopuscil do wygloszenia do konca przemowy koncowej. 


A może rzućmy okiem na inny fragment tejże przemowy końcowej:

Mуwiłem już, że Organizacja sądziła tylko Ukraińców; natomiast gdy szło o przedstawicieli polskiej władzy, czy też polskich instytucji państwowych, to nie przeprowadzaliśmy procesu sądzenia. Co do zamachu na wojewodę wołyńskiego Jezewskiego, to ten zamach miał takie same tło, jak i planowany zamach na kuratora Gadomskiego oraz wykonany na ministra Pierackiego. Wojewoda Jуzewski miał zginąć nie dlatego, że - jak mówi prokurator - chciał zbliżenia dwóch narodów, ale dlatego, że celem całej polityki rządu polskiego, w szczegуlnoњci na Wołyniu, jaką reprezentowaі Jуzewski, była państwowa i narodowa asymilacja Ukrainców. Na dyrektora Babija i na Baczyńskiego Trybunał Rewolucyjny wydał wyrok śmierci za przestępstwo zdrady narodowej (...) Stoimy na stanowisku, że obowiązkiem każdego Ukraińca jest podporządkowanie swych osobistych spraw i całego swego życia interesom i dobru nacji (...) Sąd, który wydał te wyroki śmierci, miał mandat od OUN (...) Nasza idea w naszym pojęciu jest tak wspaniała, że, gdy chodzi o jej realizację, to nie jednostki, nie setki, a miliony ofiar trzeba poświęcić, ażeby ją jednak zrealizować.

QUOTE
Cos najwyrazniej nie pasowalj wladzom RP


Może nie pasowało to, że Bandera w patetycznym, oderwanym od rzeczywistości tonie nawoływał do walki z legalnymi władzami II RP ? Że nawet oprócz Polaków chciał mordować swoich pobratymców, którzy chcieli ułożyć się z władzami RP ?

http://www.irekw.internetdsl.pl/maciejko_hryhor.html
*


Jesli mowa o zbrodniach jakie dokonywano na osobach cywilnych to jestem w stanie troche zademonstrowac z roku 1919...Pilsudski juz nie walczyl o niepodleglosc... walczyl wtedy o podporzadkowanie Polsce innego narodu, cytowac? Ale chcialbym zauwazyc ze mowa tu szla o okresie miedzywojennym , o czasach kiedy Bandera walczyl z pomoca metod terrorystycznych i wlasnie te metody przypomnialem jako podstawowe oreze wczesniejszej walki Pilsudskiego...do rzeczy Pilsudski i jego bojowki zamordowaly o wiele wiecej osob niz OUN w okresie miedzywojennym smile.gif

Jesli mowimy o II wojnie swiatowej i wydarzeniach na Wolyniu to o ile zdecydowanie mniej mordow o ktorych wspominasz dokonywali Polacy to jednak mialy one miejsce ... roznica w cyfrach wynika z wielu czynnikow... pierwszy najwazniejszy ...Polakow bylo tam zdecydowanie mniej , drugi - Polacy nie byli do wojny narodem totalnie niszczonym przez Ukraincow , na kazdym, kroku potepianym ... to nie Polakow ukrainskie panstwo uwazalo za bydlo... kolejne przyczyny ( wynikajaca z wczesniejszych ) to fakt duzo slabszego wyksztalcenia , z wiekszej biedy , beznadziei itd... ale to nie wszystkie przyczyny i jest to temat zdecydowanie szerszy... nie bede tu ukrywal, ze jedna z nich bylo chore wsrod niektorych przywodcow OUN przekonanie , ze Polakow trzeba z Wolynia wypedzic i mozna to lekko zrobic...Powtorze jednak przyczyn bylo o wiele wiecej - wlacznie z fatalnym podejsciem do problemu rzadu londynskiego, wlacznie z prowokacjami sowietow i niemcow... to wszystko nie jest takie proste jak wynikaloby z bajeczek Prusa czy Poliszczuka ...
-------------------
cytat z mowy koncowej Bandery jaki zamisciles pochodzi od Poliszczuka,zauwaz ze pewne fragmenty tenze "histeryk" przepuscil zamieniajac je wielokropkiem, ja w filmiku zamiescilem tlumaczenie calej wypowiedzi, bez zadnych manipulacji smile.gif


Pilsudski juz nie walczyl o niepodleglosc... walczyl wtedy o podporzadkowanie Polsce innego narodu, cytowac?
Oczywiscie, prosze zacytowac.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/05/2012, 2:56
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 2/05/2012, 9:20 Quote Post

Widzę, że siania propagandy ciąg dalszy Hitler też nie podpisał własnoręcznie żadnego dokumentu nt ostatecznego rozwiązania. Bandera, czy tego użytkownik Tryzub chce czy nie, ponosił pełną moralną odpowiedzialność za cały ogrom zbrodni na Kresach, który spadł na Bogu ducha winnych Polaków z rąk ponurych upowskich rezunów. Gloryfikowanie pamięci o tym szubrawcy wystawia najlepsze świadectwo "moralności" współczesnym Ukraińcom tudzież polskim "pozytecznym idiotom".

Może byś tak się z łaski swojej odniósł do postu Ciekawego - to Piłsudski w końcu zachęcał do jakis aktów ludobójstwa czy nie??


QUOTE
Jesli mowimy o II wojnie swiatowej i wydarzeniach na Wolyniu to o ile zdecydowanie mniej mordow o ktorych wspominasz dokonywali Polacy to jednak mialy one miejsce ... roznica w cyfrach wynika z wielu czynnikow... pierwszy najwazniejszy ...Polakow bylo tam zdecydowanie mniej

Czyli w rejonach, gdzie Polacy stanowili większość, Ukraińcy padali z ich rąk ofiarą aktów ludobojstwa??

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/05/2012, 2:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 2/05/2012, 9:31 Quote Post

Piłsudski a Bandera - ciekawa wizja historii - bądź łaskaw wymienić mi ile to dziesiątków tysięcy Ukraińców wymordowała sanacja z inspiracji Piłsudskiego w czasie swoich rządów i gdzie te masakry się odbywały - wniesiesz cenny wklad w historie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/05/2012, 2:59
 
Post #15

9 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej