Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
19 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informacje i propozycje odmoderatorskie..., i do moderatora...
     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 4/05/2012, 21:20 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 4/05/2012, 20:17)
Pojawił się właśnie pomysł wydzielenia wątku poświęconemu "Wydawnictwu NapoleonV": http://www.historycy.org/index.php?showtopic=78430&st=525
*



Powyższy wątek śledzę uważnie. Czekałem tylko momentu kiedy się Koledzy zorientują, że można to zgłosić w odpowiednim wątku wink.gif

Prośba przyjęta i za chwilę zostanie zrealizowana.

QUOTE(Anders @ 4/05/2012, 20:56)
A ja jestem zdania, że należy przenieść cały dział "Historycznych Bitew" do odpowiednich działów Biblioteki cyfrowej.
*



Do momentu kiedy "góra" nie zadecyduje o losie tego wątku, a ja będę tutaj "kapitanem", dział pozostanie tam gdzie jest wink.gif Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 5/05/2012, 0:47 Quote Post

Damian, broń rękami i nogami naszego subforum smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 5/05/2012, 9:21 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 5/05/2012, 1:47)
Damian, broń rękami i nogami naszego subforum smile.gif
*



To subforum samo się skutecznie broni, a więc dopóki jest istnieje sens jego utrzymania, tak długo nie będzie potrzebować żadnego obrońcy wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
lobau
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 73.164

MB
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk
 
 
post 5/05/2012, 12:30 Quote Post

Podział wątku Wydawnictwa "Napoleon V" na kilka częsci to już jakiś postęp. Ale dlaczego wydawnictwo nie dostało oddzielnego działu takiego jak Infort i Bellona? Bo chyba o to chodziło? confused1.gif

Ten post był edytowany przez lobau: 5/05/2012, 12:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
ConradP
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 782
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier
 
 
post 5/05/2012, 13:27 Quote Post

Może w tym przypadku "polityka drobnych kroczków" zda egzamin. Zobaczymy, jak się będzie rozwijała sytuacja i później ewentualnie będziemy naciskać na administrację o wydzielenie oddzielnego działu. Z tego, co pamiętam, nie jest to takie łatwe do przeforsowania, ale może to i słusznie. Na forach często trudno utrzymać jako taki ład i porządek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 5/05/2012, 13:30 Quote Post

QUOTE(lobau @ 5/05/2012, 13:30)
Podział wątku Wydawnictwa "Napoleon V" na kilka częsci to już jakiś postęp. Ale dlaczego wydawnictwo nie dostało oddzielnego działu takiego jak Infort i Bellona? Bo chyba o to chodziło? confused1.gif
*



Wydzielenie osobnego działu nie leży już w mojej mocy, tylko od "góry", która posiada decydujący głos w tej sprawie.

Co do osobnego działu... w takim bądź razie załóżmy każdemu wydawnictwu osobne subforum. Mogę się założyć, że spotka je los podobny do subforum Inforteditions, które leży odłogiem. Mogę się założyć, że po krótszym bądź dłuższym czasie podobny los spotkałby dział wydawnictwa NapoleonV, Attyka, Aj-Press i innych oficyn. Podsumowując nic na szybko i na siłę. Jak dobrze pamiętamy Infort od niedawna otrzymał swoje podforum i nie obyło się przy tym bez dłuższego okresu oczekiwania.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
kalimerasas
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 777
Nr użytkownika: 36.638

Stopień akademicki: mgr
Zawód: handlowiec
 
 
post 5/05/2012, 17:56 Quote Post

QUOTE(lobau @ 5/05/2012, 12:30)
Podział wątku Wydawnictwa "Napoleon V" na kilka częsci to już jakiś postęp. Ale dlaczego wydawnictwo nie dostało oddzielnego działu takiego jak Infort i Bellona? Bo chyba o to chodziło? confused1.gif
*


Nie chodziło. Odkąd Infort jest w oddzielnym dziale, nie chce mi się tam zaglądać "bo mi nie po drodze", a tak Bellonę i NapoleonaV mam w jednym miejscu. Dobrze że moderator uwzględnił nasz wniosek i zamieścił Napoleona tam gdzie akurat jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 5/05/2012, 18:27 Quote Post

To może warto zajrzeć do Biblioteki Cyfrowej? Tam nie ma podziału na wydawnictwa. Niestety, ten bałagan trzeba chyba ogarnąć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 5/05/2012, 19:55 Quote Post

Andersie chyba nie mówisz o dziale "Książki Historyczne" ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 5/05/2012, 20:20 Quote Post

Czemu nie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 5/05/2012, 20:50 Quote Post

Bo tam się nic nie dzieje. A to forum ma swój mikroklimat i sporo aktywnych użytkowników. Tam wieje pustynią.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 6/05/2012, 1:34 Quote Post

Doprawdy? Patrzę na to z perspektywy starożytnika, ale "Książki historyczne" są dla mnie dużo bardziej pomocnym działem. Tutaj zaglądam żeby zobaczyć co ciekawego u Napoleona V, w Attyce itp. Gdybym starożytnicze nowości i zapowiedzi miał w jednym miejscu, byłoby zdecydowanie wygodniej. Na razie mam dobry merytorycznie - dzięki m.in. takim użytkownikom jak Szapur II czy Wieniec - dział "Książki..." i zapewniające nowinki, niejednokrotnie od źródła, tematy wydawnictw w "HB".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 6/05/2012, 9:40 Quote Post

Owszem. Starożytność jest tam wyjątkowo lepiej zaopatrzona. Ale rozejrzyj się po innych działach. Choćby DWŚ. Ile wychodzi książek na ten temat po polsku i gdzie jest o nich dyskusja? Nie mówię, że tu jest, ale tu przynajmniej jest ruch wokół tych serii, które omawiamy. A to już coś.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 6/05/2012, 10:16 Quote Post

QUOTE(Anders @ 6/05/2012, 2:34)
Doprawdy? Patrzę na to z perspektywy starożytnika, ale "Książki historyczne" są dla mnie dużo bardziej pomocnym działem. Tutaj zaglądam żeby zobaczyć co ciekawego u Napoleona V, w Attyce itp. Gdybym starożytnicze nowości i zapowiedzi miał w jednym miejscu, byłoby zdecydowanie wygodniej. Na razie mam dobry merytorycznie - dzięki m.in. takim użytkownikom jak Szapur II czy Wieniec - dział "Książki..." i zapewniające nowinki, niejednokrotnie od źródła, tematy wydawnictw w "HB".
*



QUOTE(Marchi @ 5/05/2012, 21:50)
Bo tam się nic nie dzieje. A to forum ma swój mikroklimat i sporo aktywnych użytkowników. Tam wieje pustynią.
*



QUOTE(Marchi @ 6/05/2012, 10:40)
Owszem. Starożytność jest tam wyjątkowo lepiej zaopatrzona. Ale rozejrzyj się po innych działach. Choćby DWŚ. Ile wychodzi książek na ten temat po polsku i gdzie jest o nich dyskusja? Nie mówię,  że tu jest, ale tu przynajmniej jest ruch wokół tych serii, które omawiamy. A to już coś.
*



Potwierdzam. Wystarczy zobaczyć stronę tytułową działu, aby zobaczyć, że przy niektórych z nich ostatni wpis pochodzi sprzed tygodnia. Jak się wejdzie w zakładkę działu to... faktycznie wieje pustką. Antyk również nie wypada pod tym kątem lepiej (w zasadzie funkcjonuje jeden temat i w porywach kilka innych). O czym to świadczy? Odpowiedź pozostawiam każdemu z osobna.

Kolego Andersie ja też bym chciał mieć wiele rzeczy w jednym miejscu, ale tak dobrze to nikt nie ma. Poza tym założenie tematów o Attyce i NapoleonieV, i jeszcze kilku innych wydawców właśnie w tym podforum pokazuje, że subforum "Historyczne Bitwy" ma z jednej strony stałe grono bywalców, jak i może przede wszystkim cieszy się większą estymą.

Mogę się założyć, że proponowana przez Ciebie propozycja przeniesienia "HB" do "Książek Historycznych" ma na celu "nagonki" dotychczasowych userów stąd do tamtego działu. Mogę jednak się założyć, że przenosiny przyniosły by odwrotny efekt od zamierzonego. Najlepszym tego przykładem jest subforum "Infortu", które po uwolnieniu się z okowów działu "HB" upodobniły się do działu "Książki Historyczne".

Pomysł może być dobry pod kątem praktycznym, ale reformowanie czegoś na siłę też nie przyniesie dobrego efektu. Zobacz na powyższą wypowiedź kalimerasas i Marchiego, jakby zrobić ogólnosubforową dyskusję, która zgromadziłaby w porywie do 20 osób, ale zobaczyłbyś wtedy, że dyskutowana propozycja, spotkałoby się to ze stanowczym oporem tej garstki "wiernych" weteranów. Co by mnie wcale nie zdziwiło gdyż sam się do niego dołączył. Lekceważenie najważniejszego głosu na forum - jakim są właśnie userzy byłoby karygodnym błędem. Przyznam się szczerze, że wolę widzieć w nich swoich przyjaciół niż wrogów, gdyż bez nich to subforum "zdechło" śmiercią (nie)naturalną.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 7/05/2012, 15:32 Quote Post

Też uważam, że to forum ma swój klimat i przenoszenie go gdziekolwiek nie będzie dobrym pomysłem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

19 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej