Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
43 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Najlepsza broń średniowiecza,
 
Jaka broń była najlepsza w średniowieczu ?
Miecz Jednoręczny [ 114 ]  [31.75%]
Miecz Półtoraręczny [ 108 ]  [30.08%]
Topór Jednoręczny [ 4 ]  [1.11%]
Tasak [ 2 ]  [0.56%]
Topór Jednoręczny [ 7 ]  [1.95%]
Topór Dwuręczny [ 26 ]  [7.24%]
Kiśćień [ 10 ]  [2.79%]
Maczuga [ 8 ]  [2.23%]
Włócznia [ 30 ]  [8.36%]
Buzdygan [ 13 ]  [3.62%]
Kafar :D - młot bojowy [ 18 ]  [5.01%]
Nadziak [ 19 ]  [5.29%]
Suma głosów: 359
  
     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 13/12/2005, 18:23 Quote Post

QUOTE(Wojownik z Jury @ 12/12/2005, 10:00)
sam jesteś rymcerzem.Jeżeli nie rozrużniasz toporu dwóręcznego od obusiecznego to się troche poucz a co do młotów-jeżeli nie słyszałeś o młotach bojowych np lucereńskiech to chyba się nie znasz na broni.Określenie kafar pasuje chyba do ciebie

Ale o co Ci wogóle chodzi?Nie jestem żadnym rymcerzem. Rycerzem lub tworem rycerzopodobnym w opakowaniu zastępczym tez nie.

Co takiego napisałem, że zarzucasz mi, że nie odrózniam topora oburęcznego od obusiecznego? Zresztą to jakbyśmi zarzucał, że nie odrózniam samochodu czerwonego od szybkiego.

Oczywiście słyszałem o młotach, również o wymienianych przez Ciebie pole-axach. Ale nie były nazywane kafarami. Nie uważam się za znawcę i zgadzam się, że muszę się jeszcze duzo nauczyć. Ale na pewno nie od Ciebie. tongue.gif

Mój zjadliwy post, do którego nawiązujesz skierowany był do Miłośnika Historii, który sie nie obraził ale wyjaśnił że tylko żartował- i chwała mu za to.

No i chyba nie będziesz mógł się już chwalić, że na nikogo nie wjeżdzasz happy.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Wojownik z Jury
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 127
Nr użytkownika: 8.340

Zawód: uczen
 
 
post 13/12/2005, 18:26 Quote Post

QUOTE
Ooo ludzie ludzie... i to moje pokolenie takie rzeczy wypisuje... aż strach się bać co z takich wyrośnie. I Ty i Wojownik z Jury, jako młodociani rymcerze moglibyście się choć ciut-ciut zastanowić zanim coś napiszecie...
to mówi wszystko
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 13/12/2005, 18:35 Quote Post

QUOTE(Wojownik z Jury @ 13/12/2005, 20:26)
QUOTE
Ooo ludzie ludzie... i to moje pokolenie takie rzeczy wypisuje... aż strach się bać co z takich wyrośnie. I Ty i Wojownik z Jury, jako młodociani rymcerze moglibyście się choć ciut-ciut zastanowić zanim coś napiszecie...
to mówi wszystko
*



wallbash.gif No mi nie mówi nic...
Nazywając Was "rymcerzami" miałem na myśli "osoby odtwarzające historię w ramach XI-XVI stulecia"
MiłosnikowiHistorii kazałem się zastanowić bo... no napisałem już.
Tobie zaś, bo nazywasz młot bojowy kafarem i powielasz istniejący już temat.
Mówisz, że powinienem się pouczyć. No więc czego powininienem się nauczyć od Ciebie na ten przykład???????????? elefant.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Król Artur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 235
Nr użytkownika: 5.357

Zawód: Student
 
 
post 13/12/2005, 18:59 Quote Post

może szydełkowania i ręcznych robótek tongue.gif...mam dobry humor wybaczcie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 13/12/2005, 19:04 Quote Post

QUOTE(Król Artur @ 13/12/2005, 21:00)
może szydełkowania i ręcznych robótek tongue.gif...mam dobry humor wybaczcie wink.gif
*


A to bardzo chętnie! Chcę zrobić sobie parę ładnych haftów ale zypełnie nie wiem jak się za to zabrać! wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Wojownik z Jury
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 127
Nr użytkownika: 8.340

Zawód: uczen
 
 
post 13/12/2005, 21:39 Quote Post

ta nazwa kafar nie była traktowana zbyt poważnie i dlatego walnąłem ikonke.Aczkolwiek nadziak był bronią która chyba jak żadna inna nie niszczyła opancerzenia zbrojnych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 13/12/2005, 22:03 Quote Post

O tak. Kupiłem na tegorocznym Grunwaldzie taką fajną atrapkę; typowy ciężki nadziak, tylko że niezbyt mocno naostrzony. Ale co tam - i tak wystarczy lekki zamach, aby zrobić piękną dziurkę w blasze grubości 1,5 mm. Aż strach pomyśleć, jak by to działało, gdyby było porządnie naostrzone, a zamachnąłby się z całęj siły jakiś sporo ode mnie silniejszy facet...
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 13/12/2005, 22:21 Quote Post

QUOTE(Wojownik z Jury @ 13/12/2005, 23:39)
ta nazwa kafar nie była traktowana zbyt poważnie i dlatego walnąłem ikonke.Aczkolwiek nadziak był bronią która chyba jak żadna inna nie niszczyła opancerzenia zbrojnych.

Tak. Ale nadziak i młot figurują na Twojej liście jako dwa oddzielne punkty. rolleyes.gif
Nie chcę być upierdliwy, ale nazywanie młota kafarem to raczej nieumyślne wprowadzanie w błąd niż umyślny dobry żart... To może wprowadzać w błąd tych, którzy forum to traktują jako żródło wiedzy. Czym jest kafar już pisałem. Jak się mylę niech mnie kto poprawi.
Myślę, że żartować na forum można a nawet trzeba ale nie w przypadku terminologii wokół której spory toczą non-stop tak amatorzy jak i specjaliści. Taki "żart" może wprowadzić sporo zamętu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Wojownik z Jury
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 127
Nr użytkownika: 8.340

Zawód: uczen
 
 
post 14/12/2005, 8:16 Quote Post

to jak zrozumiesz to
,Przyłbica ruchoma zasłona w hełmie '
skończ ten temat
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Wojownik z Częstochowy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 11.881

Stopień akademicki: uczen
 
 
post 14/12/2005, 20:11 Quote Post

dobra niech ci będzie mooże przesadziłem z tymi kafarami ale chyba nie wiesz co oznacza słowo rymcerstwo ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Cristoferus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 9.938

Krzysztof Leszczyk
 
 
post 14/12/2005, 22:21 Quote Post

QUOTE(Wojownik z Jury @ 13/12/2005, 23:39)
ta nazwa kafar nie była traktowana zbyt poważnie i dlatego walnąłem ikonke.Aczkolwiek nadziak był bronią która chyba jak żadna inna nie niszczyła opancerzenia zbrojnych.
*






HiHiHaHa Wojownik z Jury chyba nigdy nie widział nadziaka (nawet na foto), toż to służy do dziurawienia wszystkiego na co natrafi!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 15/12/2005, 1:05 Quote Post

[QUOTE]to jak zrozumiesz to
,Przyłbica ruchoma zasłona w hełmie '
skończ ten temat
[/QUOTE]
Chyba jestem jakis ograniczony, ale naprawdę nie rozumiem o co w tym chodzi i co miałeś na myśli.Mam dokończyć zdanie? Skończyć dyskuję? Zawołać admina (corvinus ostatnio chyba nie ma czasu) coby skończył topic? Zamknąc się? A o co chodzi z tą przyłbica to już nie mam pojęcia.
Widzę, że się reaktywowałeś, więc będę niecierpliwie wyglądał odpowiedzi rolleyes.gif

[QUOTE] [quote]ta nazwa kafar nie była traktowana zbyt poważnie i dlatego walnąłem ikonke.Aczkolwiek nadziak był bronią która chyba jak żadna inna nie niszczyła opancerzenia zbrojnych.[quote]



HiHiHaHa Wojownik z Jury chyba nigdy nie widział nadziaka (nawet na foto), toż to służy do dziurawienia wszystkiego na co natrafi![/QUOTE]

Czepiałbym się, że pierwsze zdanie jego postu pasuje do drugiego jak pięśc do oka i nie ma między nimi żadnego logicznego powiązania, ale z jego postu wcale nie wynika, że nie wie co to nadziak i do czego służy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Wojownik z Częstochowy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 11.881

Stopień akademicki: uczen
 
 
post 15/12/2005, 7:42 Quote Post

Cristoferus
żle mnie zrozumiałeś chodziło mi o to że żadna inna braoń nie niszczyła tak jak nadziak,powinieneś się domyśleć.
Wracisławie chodzi mi o to byś nie roztrząsał tego kafara i dowiedz się co to jest rymcerstwo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
RybaLiw
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 9.107

Piotr Biñczak
Stopień akademicki: czy to wa¿ne?
Zawód: Wolny strzelec
 
 
post 15/12/2005, 12:01 Quote Post

Witam,
W społeczności dzisiejszego Ruchu Rycerskiego, rymcerz to koleś, który stara się odtworzyć jak najwierniej niegdysiejszego pana feudalnego, krzyżowca, zakonnika bojowego(rycerskiego).
Dzisiaj nie zostaniemy rycerzami, choć znam kilku pasowanych (ale to już nie jest to samo), to nie te czasy.
Możemy starać się żyć zgodnie z tekstem Reguły Rycerskiej (której i tak nie przestrzegano - może jacyś idealiści), ale nie będziemy ani walczyć o Ziemię Świętą, ani wykorzystywać chłopów, ani dla ideałów na śmierć i życie (choć jest to możliwe, ale w całkiem inny sposób niz kiedyś).
Dlatego współczesnych rycerzy wojowników nazywamy "rymcerzami", żeby nie mówić rycerzami, ponieważ to nie ma sensu.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Wojownik z Częstochowy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 11.881

Stopień akademicki: uczen
 
 
post 15/12/2005, 15:00 Quote Post

rybo liw ja czytałem że rymcerze to osoby które nieudolnie odtwarzają rycerzy(ogólniej to cały stan rycerski )na współczesnych turniejach zjazdach itp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

43 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej